Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 czerwca 2015 r.
9:03

Groźna bakteria na porodówce szpitala w Puławach? Sanepid zaprzecza

0 84 A A

– Na oddziale położniczym w szpitalu jest bakteria, którą zarażają się noworodki. W lipcu mam tam rodzić i jestem przerażona! – zaalarmowała nas przyszła matka. Szpital odpiera zarzuty. – Liczba chorych dzieci jest w normie – zapewnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Personel zgania winę na matkę, że to ona zaraziła dziecko w czasie porodu. Jednak zbyt duża ilość dzieci jest zarażona. Objawy zaczynają być widoczne w drugiej dobie życia malca – czytamy w liście, który przyszedł do naszej redakcji. Jego autorka zastrzega anonimowość.

– Bakterie prawdopodobnie są w salach, ścianach – przypuszcza przyszła mama. – Dziecko się nawdycha i gotowe. Ostatnio moja znajoma tam rodziła. Dziecko złapało bakterię i zaczynało się dusić. Musiało zostać w szpitalu dwa tygodnie. Starsza córeczka, która odwiedzała mamę w szpitalu również złapała tę bakterię i też trafiła do szpitala. Ona nie mogła się przecież zarazić w czasie porodu.

Dyrekcja puławskiego szpitala odpiera zarzuty. I przypomina, że oddziały położniczy i noworodkowy są pod stał kontrolą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

– W oddziale noworodkowym i położniczym raz miesiącu pobierane są próby czystościowe. Wyniki badań mikrobiologicznych są ujemne, nie wykazują występowania bakterii chorobotwórczych na ścianach sal – zapewnia Ewa Warchoł-Sławińska, dyrektor SPZOZ w Puławach. – Roczny wskaźnik leczonych dzieci utrzymuje się na tym samym poziomie. Do dzisiaj nie było żadnego przypadku zakażenia wewnątrzoddziałowego.

Potwierdza to Bożena Kess, kierownik działu epidemiologii WSSE w Lublinie. – Nie mieliśmy żadnego sygnału o występowaniu takiej bakterii ani od szpitala ani z innych źródeł. Gdyby tak było, podjęlibyśmy interwencję – zaznacza Kess.

Na oddziale położniczym są przyjmowane również porody kobiet z powikłaniami ciąży. – W związku z tym przychodzi na świat więcej chorych dzieci, które nie są odsyłane do Lublina tylko leczone na oddziale noworodkowym – mówi Warchoł-Sławińska. – Infekcje wewnątrzmaciczne są najczęstszą przyczyną powikłań we wszystkich szpitalach. Taka jest specyfika tego okresu okołoporodowego – tłumaczy.

Autorka listu wypomina też, że mimo skończonego remontu oddziału położniczego kobiety nadal rodzą na tzw. starej porodówce. – Otwarcie wyremontowanej sali porodowej zaplanowaliśmy na początek lipca – zapowiada dyr. Warchoł-Sławińska.

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sylwia / 12 stycznia 2017 o 13:13
0
Rodziłam w szpitalu w Puławach córeczkę i jestem bardzo zadowolona zarówno z opieki nade  mna jak i córeczką ( nie dostawała żadnych antybiotyków na zapalenie płuc itp i nie slszałam zeby jakiemuś dziecku cos podawali ). na porodówce czułam się jak w prywatnej klinice - opieka super takze polecam
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 12:35
0

Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.

ODRADZAM!!!

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 12:34
0

niektóre z was nie powinny się rozmnażać. Baby myślcie łbem a nie macicą. Głupie baby i ich tekściki- rodziłam, moja córeczka, mój dzidziuś, ojejej strasznie się bałam , ojeje moje szczęsie.

Durne maciory i tyle

Ty pieprzony knurze......Maciorę to masz w domu.mamusię,żonę,narzeczoną..........A może nie lubisz kobiet?............Pedał...........Bardziej niż pewne!!!

Avatar
Karolina / 1 września 2015 o 16:38
0
Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.
Avatar
Karolina / 1 września 2015 o 16:33
0
Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 15:58
0
Niedawno miała cc w puławach i jestem bardzo zadowolona z opieki tak samo nademną jak i nad moją malutką połozne są naprawde bardzo mile, uprzejmne i bardzo wyrozumiałe. Pomimo tego ze jest jedna połozna na połoznictwie to w dniu kiedy miłam cc a było duzo kobiet na oddziale ona ciągle przychodziła i pytała czy dac cos p/bólewgo i ogółnie bardzo troskliwie sie opikowała a więc ja jestem bardzo zadowolona z personelu i lekarskiego i połoznych.
Avatar
gość / 28 lipca 2015 o 11:35
0
Każdy pisze o bakteriach w szpitalu w Puławach a czy to jest prawda?Tego nie wiem.Ale mimo wszystko bym wolała leżeć z dzieckiem i się leczyć na infekcje dróg moczowych czy zapalenie płuc niż zarazić się salmonella która jest w szpitalu w Lublinie na Kaczawskiego.Moja koleżanką miała tam rodzić ale odesłana została na Lubartowska do większego brudu.
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 18:34
0
Kobiety o czym wy piszecie,bakterie i brud grasuja w calym szpitalu!!!!!!!!!!!!!!!!Syf jest wszedzie
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 02:28
0
Znajoma rodziła w Lublinie i to porażka. Nie dość że leżała korytarzu to jeszcze nie miała żadnej intymności, gdyż każdy się na nią potrzył.Nie wiedziała czy ma karmić piersią czy nie.Żałuje tylko że po słuchała się koleżanek które odradzały rodzić w Puławach.Szkoda że każdy krytykuje szpital w Puławach a w szczególności Poloznictwo i Noworodki a wcale tak źle nie jest.Wiem co mówię bo sama niedawno rodzilam i jestem bardzo zadowolona z opieki i przy okazji cieszę się że mam przebadane dziecko.Wcale to nie prawda że każde dziecko ma zapalenie płuc!!!. Moje dziecko leżało i się naświetlało,ale w tym czasie nie było leczonych na zapalenie płuc, tylko na e coli.Opieka na 100% super po stronie położnych z obu oddziałów.
Znajoma rodziła w Lublinie i to porażka. Nie dość że leżała korytarzu to jeszcze nie miała żadnej intymności, gdyż każdy się na nią potrzył.Nie wiedziała czy ma karmić piersią czy nie.Żałuje tylko że po słuchała się koleżanek które odradzały rodzić w Puławach.Szkoda że każdy krytykuje szpital w Puławach a w szczególności Poloznictwo i Noworodki a wcale tak źle nie jest.Wiem co mówię bo sama niedawno rodzilam i jestem bardzo zadowolona z opieki i przy okazji cieszę się że mam przebadane dziecko.Wcale to nie prawda że każde dziecko ma zapaleni... rozwiń
Avatar
Lil / 8 lipca 2015 o 19:45
0
Moja znajoma rodzila w lbn o tez wcale rewelacyjnie nie miala poniewaz zarazili jej tam dziecko bakteria o wmawiali jej ze to jest jej wina wiec szczerze mowiac to wszedzie dobrze gdzie nas noe ma w kazdym szpitalu znajdzie sie cos co bedzie komus nie odpowiadac wiec nie ma reguly czy pulawy czy lublin bo tu czy tu jest dobrze.
Avatar
sylwia / 12 stycznia 2017 o 13:13
0
Rodziłam w szpitalu w Puławach córeczkę i jestem bardzo zadowolona zarówno z opieki nade  mna jak i córeczką ( nie dostawała żadnych antybiotyków na zapalenie płuc itp i nie slszałam zeby jakiemuś dziecku cos podawali ). na porodówce czułam się jak w prywatnej klinice - opieka super takze polecam
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 12:35
0

Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.

ODRADZAM!!!

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 12:34
0

niektóre z was nie powinny się rozmnażać. Baby myślcie łbem a nie macicą. Głupie baby i ich tekściki- rodziłam, moja córeczka, mój dzidziuś, ojejej strasznie się bałam , ojeje moje szczęsie.

Durne maciory i tyle

Ty pieprzony knurze......Maciorę to masz w domu.mamusię,żonę,narzeczoną..........A może nie lubisz kobiet?............Pedał...........Bardziej niż pewne!!!

Avatar
Karolina / 1 września 2015 o 16:38
0
Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.
Avatar
Karolina / 1 września 2015 o 16:33
0
Jak ja leżałam po porodzie to nie było żadnego problemu żadnego zapalenia ani innego typu rzeczy personel może być nie jest najgorszy ale jeżeli ktoś liczy na hotel z 5 gwiazdkami to niech się nie przeliczy.... zależy kto jakie ma wymagania. Teraz jak będę rodzić to też raczej w Puławach.
Avatar
Gość / 29 lipca 2015 o 15:58
0
Niedawno miała cc w puławach i jestem bardzo zadowolona z opieki tak samo nademną jak i nad moją malutką połozne są naprawde bardzo mile, uprzejmne i bardzo wyrozumiałe. Pomimo tego ze jest jedna połozna na połoznictwie to w dniu kiedy miłam cc a było duzo kobiet na oddziale ona ciągle przychodziła i pytała czy dac cos p/bólewgo i ogółnie bardzo troskliwie sie opikowała a więc ja jestem bardzo zadowolona z personelu i lekarskiego i połoznych.
Avatar
gość / 28 lipca 2015 o 11:35
0
Każdy pisze o bakteriach w szpitalu w Puławach a czy to jest prawda?Tego nie wiem.Ale mimo wszystko bym wolała leżeć z dzieckiem i się leczyć na infekcje dróg moczowych czy zapalenie płuc niż zarazić się salmonella która jest w szpitalu w Lublinie na Kaczawskiego.Moja koleżanką miała tam rodzić ale odesłana została na Lubartowska do większego brudu.
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 18:34
0
Kobiety o czym wy piszecie,bakterie i brud grasuja w calym szpitalu!!!!!!!!!!!!!!!!Syf jest wszedzie
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 02:28
0
Znajoma rodziła w Lublinie i to porażka. Nie dość że leżała korytarzu to jeszcze nie miała żadnej intymności, gdyż każdy się na nią potrzył.Nie wiedziała czy ma karmić piersią czy nie.Żałuje tylko że po słuchała się koleżanek które odradzały rodzić w Puławach.Szkoda że każdy krytykuje szpital w Puławach a w szczególności Poloznictwo i Noworodki a wcale tak źle nie jest.Wiem co mówię bo sama niedawno rodzilam i jestem bardzo zadowolona z opieki i przy okazji cieszę się że mam przebadane dziecko.Wcale to nie prawda że każde dziecko ma zapalenie płuc!!!. Moje dziecko leżało i się naświetlało,ale w tym czasie nie było leczonych na zapalenie płuc, tylko na e coli.Opieka na 100% super po stronie położnych z obu oddziałów.
Znajoma rodziła w Lublinie i to porażka. Nie dość że leżała korytarzu to jeszcze nie miała żadnej intymności, gdyż każdy się na nią potrzył.Nie wiedziała czy ma karmić piersią czy nie.Żałuje tylko że po słuchała się koleżanek które odradzały rodzić w Puławach.Szkoda że każdy krytykuje szpital w Puławach a w szczególności Poloznictwo i Noworodki a wcale tak źle nie jest.Wiem co mówię bo sama niedawno rodzilam i jestem bardzo zadowolona z opieki i przy okazji cieszę się że mam przebadane dziecko.Wcale to nie prawda że każde dziecko ma zapaleni... rozwiń
Avatar
Lil / 8 lipca 2015 o 19:45
0
Moja znajoma rodzila w lbn o tez wcale rewelacyjnie nie miala poniewaz zarazili jej tam dziecko bakteria o wmawiali jej ze to jest jej wina wiec szczerze mowiac to wszedzie dobrze gdzie nas noe ma w kazdym szpitalu znajdzie sie cos co bedzie komus nie odpowiadac wiec nie ma reguly czy pulawy czy lublin bo tu czy tu jest dobrze.
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 5 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 12 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 18 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!