Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 listopada 2019 r.
13:55

Instytut powołany przez Ministerstwo Rolnictwa będzie miał swój oddział w Puławach

Autor: Zdjęcie autora rs
7 19 A A
Biblioteka rolnicza w Puławach przechodzi reorganizację związaną z wejściem w skład nowo utworzonego instytutu
Biblioteka rolnicza w Puławach przechodzi reorganizację związaną z wejściem w skład nowo utworzonego instytutu (fot. rs)

Zgodnie z decyzją resortu rolnictwa, powstał Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jego oddziałem stała się dotychczasowa Centralna Biblioteka Rolnicza działająca w pałacu przy ul. Czartoryskich w Puławach. Placówka kończy już formalności związane ze zmianą nazwy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Instytut powstał na mocy zarządzenia ministra rolnictwa z 17 października. W jego skład weszła CBR im. Michała Oczapowskiego, którego filia od lat działa w Puławach. Po zmianach, placówka funkcjonująca w Pałacu Czartoryskich otrzymała nową nazwę i stała się jedynym oddziałem (poza stolicą) nowego Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Instytucja, jak informuje resort rolnictwa, ma dokumentować historię, kulturę i dziedzictwo polskiej wsi, wspierać przemiany kulturalno–społeczne obszarów wiejskich oraz dbać o "zachowanie tożsamości kulturowej i dziedzictwa narodowego".

Co ta zmiana przyniesie oddziałowi w Puławach? Tego jeszcze nie wiemy. Według zapowiedzi, z pewnością obecna działalność, czyli gromadzenie rolniczej i regionalnej literatury, będzie kontynuowana. Pracownicy biblioteki spodziewają się jednak, że w związku z reorganizacją, zakres zadań może zostać rozszerzony.

– To leży w gestii dyrektora instytutu. My skupiamy się na własnych zadaniach i jesteśmy gotowi na nowe. Obecnie kończymy formalności związane ze zmianą nazwy, rachunków bankowych – mówi Agnieszka Bartuzi, kierownik oddziału. Zakupiono m.in. nowe pieczątki.

Biblioteka rolnicza posiada 108 tys. woluminów książek oraz ponad 68 tys. czasopism. Oprócz ich wypożyczania oraz cyfrowego udostępniania swoich zasobów, opiekuje się Salą Pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego, wspiera organizację lokalnych obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej, wystaw tematycznych oraz innych wydarzeń kulturalnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wróg publiczny #1 / 11 listopada 2019 r. o 11:28
Następny twór do obsadzenia rodzinki i przyjaciół króliczka z pieniędzy uczciwie pracujących
Avatar
Gccbj / 10 listopada 2019 r. o 23:08
super,, Puławy nauką stoją
A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
Jak się stawia rzeczy bez pomysłu to niszczą. Wystarczyło zrobić aplikację rowerową gdzie nie wypożyczysz bez rejestracji i danych osobowych- w Puławach jak zwykle inny świat i nie mozna było zrobic jak w innych mistach. Jesli chodzi o te porty USB to wstawili je w miejscu gdzie przesiadają dzieciaki pod urzędem, a wiadomo,że to ich miejsce schadzek i patologii. Teraz nagle zdziwienie. Ludzie jesteście oderwani od żeczywistości.
To gdzie mieli postawić? Na Marsie?
W miejscu gdzie po nocach nie przesiadają gówniarze pod wpływem. To było perwne od początku, że tak się skończy.
 Przecież wtyczka USB to pomysł mieszkańców w budżecie obywatelskim. I takie miejsce wskazali mieszkańcy głosując na ten projekt. 
 Przecież wtyczka USB to pomysł mieszkańców w budżecie obywatelskim. I takie miejsce wskazali mieszkańcy głosując na ten projekt.  rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 16:01
Puławskie Instytuty na dzisiaj: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Instytut Pszczelnictwa, Państwowy Instytut Weterynarii, doszedł teraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Powodzenia!
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 15:55
super,, Puławy nauką stoją
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 15:53
To już 6 instytut państwowy w Puławach.
Avatar
Ja / 10 listopada 2019 r. o 18:45
super,, Puławy nauką stoją
 A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
Avatar
Stop mowie nienawiści / 10 listopada 2019 r. o 17:44
Najważniejsze że są pieczątki.
 Najważniejsze że jest hejt plucie i szczucie
Avatar
mn / 11 listopada 2019 r. o 11:23
 Zawsze dziwiłem się "władzom" Puław, że nie potrafią wykorzystać potencjału Pałacu Czartoryskich i pobytu w nim Piłsudskiego!!!!! Nie tylko Pałacu Czartoryskich, w Puławach jest kombinat chemiczny, 6 instytutów naukowych, xakłady farmaceutyczne, itd, Puławy liczą więcej mieszkańców od Tarnobrzega, Sieradza, Krosna, dawnych wojewódzkich,  i co? To się nie przekłada na życie miasta i Puławian. Nawet hasło miasta jest jakieś bzurne, nie ma odniesienia do nauki, przemysłu, położenia w Małopolskim Przełomie Wisły, włodarze miasta śpią.  
Avatar
Bnj / 10 listopada 2019 r. o 21:14
super,, Puławy nauką stoją
A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
 Jak się stawia rzeczy bez pomysłu to niszczą. Wystarczyło zrobić aplikację rowerową gdzie nie wypożyczysz bez rejestracji i danych osobowych- w Puławach jak zwykle inny świat i nie mozna było zrobic jak w innych mistach. Jesli chodzi o te porty USB to wstawili je w miejscu gdzie przesiadają dzieciaki pod urzędem, a wiadomo,że to ich miejsce schadzek i patologii. Teraz nagle zdziwienie. Ludzie jesteście oderwani od żeczywistości.
 To gdzie mieli postawić? Na Marsie?
 To gdzie mieli postawić? Na Marsie? rozwiń
Avatar
Rolnick / 10 listopada 2019 r. o 18:00
Musi dla syckich pisowych stanowisków nie starczyło to dorobili
Avatar
poznaniak z lub...... / 18 listopada 2019 r. o 17:10
Zgadzam się z internautą mn  Puławy mało wykorzystały wielki potencjał i położenie pięknego miasta jak związkowcy walczyli o prawdę Z.Azotowych to mieszkancy  i  posłowie nie protestowali ze Tarnow i Police okradają ten region to miasto
Avatar
ale mi to mieszkańcy / 11 listopada 2019 r. o 18:33
super,, Puławy nauką stoją
A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
Jak się stawia rzeczy bez pomysłu to niszczą. Wystarczyło zrobić aplikację rowerową gdzie nie wypożyczysz bez rejestracji i danych osobowych- w Puławach jak zwykle inny świat i nie mozna było zrobic jak w innych mistach. Jesli chodzi o te porty USB to wstawili je w miejscu gdzie przesiadają dzieciaki pod urzędem, a wiadomo,że to ich miejsce schadzek i patologii. Teraz nagle zdziwienie. Ludzie jesteście oderwani od żeczywistości.
To gdzie mieli postawić? Na Marsie?
W miejscu gdzie po nocach nie przesiadają gówniarze pod wpływem. To było perwne od początku, że tak się skończy.
Przecież wtyczka USB to pomysł mieszkańców w budżecie obywatelskim. I takie miejsce wskazali mieszkańcy głosując na ten projekt.
 Raczej 5% biorących udział w głosowaniu
 Raczej 5% biorących udział w głosowaniu rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 12:00
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi i.... Centralna Biblioteka Rolnicza, szansa i wyzwanie dla Puław. Oby tylko nie skończyła się jak Muzeum Czartoryskich, muzeum tylko z nazwy.  Swoją drogą zadania powinny wykraczać poza zadania biblioteczne, co znowu będzie rajem dla pisowców i swoich w obsadzie stanowisk. Zawsze dziwiłem się "władzom" Puław, że nie potrafią wykorzystać potencjału Pałacu Czartoryskich i pobytu w nim Piłsudskiego!!!!!
  Centralnej Biblioteki Rolniczej już nie ma. To się nazywa inaczej i nie wiadomo jak długo będzie w ogóle.
  Centralnej Biblioteki Rolniczej już nie ma. To się nazywa inaczej i nie wiadomo jak długo będzie w ogóle. rozwiń
Avatar
Wróg publiczny #1 / 11 listopada 2019 r. o 11:28
Następny twór do obsadzenia rodzinki i przyjaciół króliczka z pieniędzy uczciwie pracujących
Avatar
mn / 11 listopada 2019 r. o 11:23
 Zawsze dziwiłem się "władzom" Puław, że nie potrafią wykorzystać potencjału Pałacu Czartoryskich i pobytu w nim Piłsudskiego!!!!! Nie tylko Pałacu Czartoryskich, w Puławach jest kombinat chemiczny, 6 instytutów naukowych, xakłady farmaceutyczne, itd, Puławy liczą więcej mieszkańców od Tarnobrzega, Sieradza, Krosna, dawnych wojewódzkich,  i co? To się nie przekłada na życie miasta i Puławian. Nawet hasło miasta jest jakieś bzurne, nie ma odniesienia do nauki, przemysłu, położenia w Małopolskim Przełomie Wisły, włodarze miasta śpią.  
Avatar
Jan / 11 listopada 2019 r. o 10:41
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi i.... Centralna Biblioteka Rolnicza, szansa i wyzwanie dla Puław. Oby tylko nie skończyła się jak Muzeum Czartoryskich, muzeum tylko z nazwy. Swoją drogą zadania powinny wykraczać poza zadania biblioteczne, co znowu będzie rajem dla pisowców i swoich w obsadzie stanowisk. Zawsze dziwiłem się "władzom" Puław, że nie potrafią wykorzystać potencjału Pałacu Czartoryskich i pobytu w nim Piłsudskiego!!!!!
Avatar
Gccbj / 10 listopada 2019 r. o 23:08
super,, Puławy nauką stoją
A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
Jak się stawia rzeczy bez pomysłu to niszczą. Wystarczyło zrobić aplikację rowerową gdzie nie wypożyczysz bez rejestracji i danych osobowych- w Puławach jak zwykle inny świat i nie mozna było zrobic jak w innych mistach. Jesli chodzi o te porty USB to wstawili je w miejscu gdzie przesiadają dzieciaki pod urzędem, a wiadomo,że to ich miejsce schadzek i patologii. Teraz nagle zdziwienie. Ludzie jesteście oderwani od żeczywistości.
To gdzie mieli postawić? Na Marsie?
W miejscu gdzie po nocach nie przesiadają gówniarze pod wpływem. To było perwne od początku, że tak się skończy.
 Przecież wtyczka USB to pomysł mieszkańców w budżecie obywatelskim. I takie miejsce wskazali mieszkańcy głosując na ten projekt. 
 Przecież wtyczka USB to pomysł mieszkańców w budżecie obywatelskim. I takie miejsce wskazali mieszkańcy głosując na ten projekt.  rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 23:07
Najlepiej w budynku Urzędu Miasta. Jeszcze na klucz zamknięte.
Avatar
Puławy to stan umysłu / 10 listopada 2019 r. o 22:56
super,, Puławy nauką stoją
A wandale zniszczyli rowery. I stacje ładowania przez USB też. Taki kontrast.
Jak się stawia rzeczy bez pomysłu to niszczą. Wystarczyło zrobić aplikację rowerową gdzie nie wypożyczysz bez rejestracji i danych osobowych- w Puławach jak zwykle inny świat i nie mozna było zrobic jak w innych mistach. Jesli chodzi o te porty USB to wstawili je w miejscu gdzie przesiadają dzieciaki pod urzędem, a wiadomo,że to ich miejsce schadzek i patologii. Teraz nagle zdziwienie. Ludzie jesteście oderwani od żeczywistości.
To gdzie mieli postawić? Na Marsie?
 W miejscu gdzie po nocach nie przesiadają gówniarze pod wpływem. To było perwne od początku, że tak się skończy.
 W miejscu gdzie po nocach nie przesiadają gówniarze pod wpływem. To było perwne od początku, że tak się skończy. rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 r. o 22:44
Najważniejsze że są pieczątki.
Najważniejsze że jest hejt plucie i szczucie
 To stwierdzenie faktu. Coś taki wrażliwy, tyś pewnie majowy hejter wyborczy teraz nawrócony i uwrażliwiony.