Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2008 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Komu nie podoba się projekt stadionu

0 16 A A

Za duży, zbyt kosztowny, nie będzie na siebie zarabiać - piszą do prezydenta o budowie stadionu członkowie Stowarzyszenia "Nasze Puławy”. - Na dyskusję w tej sprawie jest już za późno - odpowiadają władze miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym tygodniu stowarzyszenie rozesłało do mediów list otwarty skierowany do prezydenta Puław. Piszą w nim m.in.: "Nasze zastrzeżenia budzi przede wszystkim skala i zakres planowanej inwestycji.

Przypominamy, że nawet jeżeli Puławy zostałyby wybrane jako baza pobytowa jednej z drużyn uczestniczących w EURO 2012, to na okres maksymalnie 6-8 tygodni. Jak potem ma funkcjonować stadion?

Z czego ma się utrzymywać? Przypominamy, że utrzymanie obiektu planowanej wielkości kosztować będzie kilka milionów złotych rocznie z kieszeni mieszkańców Puław oraz przedsiębiorców działających na terenie miasta.”

Władze zareagowały na list bardzo szybko. Na zwołaną konferencję zaproszono kilkunastu zwolenników przebudowy stadionu i członków stowarzyszenia. List wywołał bardzo gorące reakcje. - To są kpiny z tego projektu, który był wielokrotnie dyskutowany - mówił Michał Świderski, rzecznik klubu Wisła Puławy.

- Teraz jest jedyna okazja, żeby stadion powstał - powiedział Waldemar Rejmak, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

- Nie chodzi nam o to, żeby zamykać komuś usta - deklarowała Ewa Wójcik, wiceprezydent Puław. - Ale to już jest za późno. Za chwilę rozstrzygniemy przetarg na budowę stadionu.

Uczestnicy spotkania przekonywali też, że stadion wcale nie musi na siebie zarabiać.

- Ma przynosić społeczne korzyści, a nie handlowe - powiedział Janusz Grobel, prezydent Puław.
- Ale decyzja w tej sprawie należy do radnych, którzy 30 grudnia będą uchwalali przyszłoroczny budżet. Jeśli nie zdecydują się na budowę stadionu, to możemy pieniądze przeznaczyć na inne cele - dodał Grobel.

Autorzy listu nie składają broni. - Zaskoczyła nas forma dyskusji i to, że prezydent Grobel zebrał przeciwko nam całą armię ludzi - komentuje Paweł Nocek, prezes Stowarzyszenia "Nasze Puławy”.

- Ale jeszcze raz chcę zaznaczyć, że nie jesteśmy przeciwko budowie stadionu, pytamy tylko, czy nie powinien być tańszy. Mam nadzieję, że radni jeszcze zajmą się tym problemem. A jeśli to nie pomoże, możemy zacząć zbierać podpisy pod petycją do władz, żeby powstała analiza ekonomiczna budowy stadionu.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uzdrowiciel obłudników / 14 lutego 2009 o 18:50
0
~gość~ napisał:
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzacej do Kazimierza, Nałeczowa, Annopola, Sandomierza i Krakowa. Nie dość, że i tak w weekendy z pomysłu wyjazdu trzeba zrezygnować to po wybudowaniu miasteczka będziemy obijac się samochodami pomiędzy betonowymi murami tworzącymi groble (jak przystało na prezydenta Grobla, za życia będzie miał pomnik ). Myślę, że trzeba panu prezydentowi powiedzieć NIE!

A może ty jesteś tym cwaniaczkiem spod kebaba?
Dlaczego nie podpisujesz się swoim prawdziwym imieniem
Dlaczego masz taką awersję dla sportu, masz jakąś chorobę? , która nie pozwala ci uprawiać sportu, i dlatego pysk sobie tymi obligacjami wycierasz,
koledzy cię lali po wuefie??, a może coś więcej....? , idż do psychologa, nie katuj ludzi swoim strachem przed światem, chyba że dążysz do zostania takim małym ,lokalnym , puławskim ("Jankiem Rokitą"* ) wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób zupełnie przypadkowe

A może ty jesteś tym cwaniaczkiem spod kebaba?
Dlaczego nie podpisujesz się swoim prawdziwym imieniem
Dlaczego masz taką awersję dla sportu, masz jakąś chorobę? , która nie pozwala ci uprawiać sportu, i dlatego pysk sobie tymi obligacjami wycierasz,
koledzy cię lali po wuefie??, a może coś więcej....? , idż do psychologa, nie katuj ludzi swoim strachem przed światem, chyba że dążysz do zostania takim małym ,lokalnym , puławskim ("Jankiem Rokitą"* ) wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób zupe... rozwiń
Avatar
sport to zdrowie / 13 lutego 2009 o 23:00
0
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie wzwyż na porwanym materacu czemu nie Zapraszamy!!!

W Puławach jest tyle talentów sportowych a nie wykorzystuje się tego, jasne możemy trenować w klubach Lublina, Zamościa...tylko że Puławy to NASZE MIASTO...!!!!!!! Powie ktoś, że jak się chce trenować to taki stadion nie potrzebny hmm tylko co ma przyciągnąć młodzież do sportu i na stadion?? połamane ławki, kiepska bieżnia no nie wiem??
Pozwólcie się nam rozwijać!!!
Miesza się we mnie złość i współczucie dla tych którzy mówią, że stadion nie jest potrzebny. Mówią tak chyba tylko Ci co nie interesują się sportem, nie wiedzą jak wygląda teraz stadion, Ci co siedzą w domu oglądając polskie seriale i mają w nosie to, że w ich mieście Puławy jest zdolna młodzież!!!

POPIERAM BUDOWĘ STADIONU I INICJATYWY MIASTA!!!
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobi... rozwiń
Avatar
www.fastwarez.pl / 19 grudnia 2008 o 22:38
0
Jeśli interesujesz sie grami,nowinkami?A może lubisz filmy?Nic prostrzego możesz to mieć na nowym portalu www.fastwarez.pl. Fastwarez.pl nowa strona dla uzytkownikow PC:)

www.fastwarez.pl
Avatar
sceptyk, ekonomista / 19 grudnia 2008 o 21:58
0
Przypuszczam, że zapowiedź emisji obligacji na taki cel to jedynie przepraszam, dziecinny żeby nie powiedzieć ostrzej zabieg zamydlenia oczu podatnikom. Nie trzeba być ekonomistą, ja nim jestem, aby udowodnić niesłuszność takiego myślenia. Obligacje owszem, ale pod warunkiem, że cal na jaki zostały wyemitowane będą spłacane z dochodów jakie w przyszłości przyniesie inwestycja. Znane są w świecie obligacje emitowane po to, aby były np. wodociągi a następnie z opłat za korzystanie z wodociągów uzyskać dochody na wykup obligacji. . Nie przypuszczam by stadion w Puławach w perspektywie np 10 lat uzyskał dochody gwarantujące spłatę sporo ponad 20 mln złotych. Zakładając, że być może, w co wątpię, trzeba jeszcze znaleźć chętnych na ich zakup.
Przypuszczam, że zapowiedź emisji obligacji na taki cel to jedynie przepraszam, dziecinny żeby nie powiedzieć ostrzej zabieg zamydlenia oczu podatnikom. Nie trzeba być ekonomistą, ja nim jestem, aby udowodnić niesłuszność takiego myślenia. Obligacje owszem, ale pod warunkiem, że cal na jaki zostały wyemitowane będą spłacane z dochodów jakie w przyszłości przyniesie inwestycja. Znane są w świecie obligacje emitowane po to, aby były np. wodociągi a następnie z opłat za korzystanie z wodociągów uzyskać dochody na wykup obligacji. . Nie przypusz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2008 o 22:07
0
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzacej do Kazimierza, Nałeczowa, Annopola, Sandomierza i Krakowa. Nie dość, że i tak w weekendy z pomysłu wyjazdu trzeba zrezygnować to po wybudowaniu miasteczka będziemy obijac się samochodami pomiędzy betonowymi murami tworzącymi groble (jak przystało na prezydenta Grobla, za życia będzie miał pomnik ). Myślę, że trzeba panu prezydentowi powiedzieć NIE!
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzace... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 18:35
0
Gość napisał:
Temu stowarzyszeniu nie chodzi o stadion, tylko o rozgłos medialny ich i mocodawców z PO. Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!



Słuszna racja chca stac sie zasłużeni dla miasta,a za chwile rozdadzą sobie nagrody nagrody:).
Avatar
obserwator007 / 15 grudnia 2008 o 10:56
0
No jezeli o rozgłos im chodzi to są bardzo skuteczni :-)))
Incjatywa bardzo sensowna ale już komuś się nie podoba bo rozgłos robią - no inaczej się nie da tych i.....w z UM powstrzymać chyba nie da!
Więc niech robią zadymę aż miło!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 18:03
0
Temu stowarzyszeniu nie chodzi o stadion, tylko o rozgłos medialny ich i mocodawców z PO. Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 16:40
0
No piękny projekt ale komu potrzebny?Mnie on nie jest potrzebny wybudujcie ścieżki dla rowerzystów.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 16:35
0
Stadion za 60mln złotych,chyba w tym UM ich pogieło.A kto później bedzie to utrzymaywac i jakie to przecież koszty.Bez sensu pomysł chory.Ja jestem przeciw temu projektowi.Już UM miasta sie popisał i zbudował targowisko na piaskowej za 6mln pln...z kartonów.
Avatar
uzdrowiciel obłudników / 14 lutego 2009 o 18:50
0
~gość~ napisał:
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzacej do Kazimierza, Nałeczowa, Annopola, Sandomierza i Krakowa. Nie dość, że i tak w weekendy z pomysłu wyjazdu trzeba zrezygnować to po wybudowaniu miasteczka będziemy obijac się samochodami pomiędzy betonowymi murami tworzącymi groble (jak przystało na prezydenta Grobla, za życia będzie miał pomnik ). Myślę, że trzeba panu prezydentowi powiedzieć NIE!

A może ty jesteś tym cwaniaczkiem spod kebaba?
Dlaczego nie podpisujesz się swoim prawdziwym imieniem
Dlaczego masz taką awersję dla sportu, masz jakąś chorobę? , która nie pozwala ci uprawiać sportu, i dlatego pysk sobie tymi obligacjami wycierasz,
koledzy cię lali po wuefie??, a może coś więcej....? , idż do psychologa, nie katuj ludzi swoim strachem przed światem, chyba że dążysz do zostania takim małym ,lokalnym , puławskim ("Jankiem Rokitą"* ) wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób zupełnie przypadkowe

A może ty jesteś tym cwaniaczkiem spod kebaba?
Dlaczego nie podpisujesz się swoim prawdziwym imieniem
Dlaczego masz taką awersję dla sportu, masz jakąś chorobę? , która nie pozwala ci uprawiać sportu, i dlatego pysk sobie tymi obligacjami wycierasz,
koledzy cię lali po wuefie??, a może coś więcej....? , idż do psychologa, nie katuj ludzi swoim strachem przed światem, chyba że dążysz do zostania takim małym ,lokalnym , puławskim ("Jankiem Rokitą"* ) wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób zupe... rozwiń
Avatar
sport to zdrowie / 13 lutego 2009 o 23:00
0
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobie wzwyż na porwanym materacu czemu nie Zapraszamy!!!

W Puławach jest tyle talentów sportowych a nie wykorzystuje się tego, jasne możemy trenować w klubach Lublina, Zamościa...tylko że Puławy to NASZE MIASTO...!!!!!!! Powie ktoś, że jak się chce trenować to taki stadion nie potrzebny hmm tylko co ma przyciągnąć młodzież do sportu i na stadion?? połamane ławki, kiepska bieżnia no nie wiem??
Pozwólcie się nam rozwijać!!!
Miesza się we mnie złość i współczucie dla tych którzy mówią, że stadion nie jest potrzebny. Mówią tak chyba tylko Ci co nie interesują się sportem, nie wiedzą jak wygląda teraz stadion, Ci co siedzą w domu oglądając polskie seriale i mają w nosie to, że w ich mieście Puławy jest zdolna młodzież!!!

POPIERAM BUDOWĘ STADIONU I INICJATYWY MIASTA!!!
Ludzie o co wam chodzi, rzeczywiście tylko chyba o narobienie hałasu wokół siebie...
żal coś tam ściska ale jak czytam wasze ograniczone myślenie i to że takie miasta jak Kozienice, Krasnystaw itp. mają już stadiony, organizują u siebie obozy, zawody a Puławy??? wstyd że my nie mamy stadionu, naprawdę.

Jak się komuś nie podoba inicjatywa budowy stadionu to niech sam pójdzie sobie pobiegać po deszczu na obecny stadion- można się utopić w błocie, niech pobiega sobie przez stare drewniane i ciężkie płotki, albo poskacze sobi... rozwiń
Avatar
www.fastwarez.pl / 19 grudnia 2008 o 22:38
0
Jeśli interesujesz sie grami,nowinkami?A może lubisz filmy?Nic prostrzego możesz to mieć na nowym portalu www.fastwarez.pl. Fastwarez.pl nowa strona dla uzytkownikow PC:)

www.fastwarez.pl
Avatar
sceptyk, ekonomista / 19 grudnia 2008 o 21:58
0
Przypuszczam, że zapowiedź emisji obligacji na taki cel to jedynie przepraszam, dziecinny żeby nie powiedzieć ostrzej zabieg zamydlenia oczu podatnikom. Nie trzeba być ekonomistą, ja nim jestem, aby udowodnić niesłuszność takiego myślenia. Obligacje owszem, ale pod warunkiem, że cal na jaki zostały wyemitowane będą spłacane z dochodów jakie w przyszłości przyniesie inwestycja. Znane są w świecie obligacje emitowane po to, aby były np. wodociągi a następnie z opłat za korzystanie z wodociągów uzyskać dochody na wykup obligacji. . Nie przypuszczam by stadion w Puławach w perspektywie np 10 lat uzyskał dochody gwarantujące spłatę sporo ponad 20 mln złotych. Zakładając, że być może, w co wątpię, trzeba jeszcze znaleźć chętnych na ich zakup.
Przypuszczam, że zapowiedź emisji obligacji na taki cel to jedynie przepraszam, dziecinny żeby nie powiedzieć ostrzej zabieg zamydlenia oczu podatnikom. Nie trzeba być ekonomistą, ja nim jestem, aby udowodnić niesłuszność takiego myślenia. Obligacje owszem, ale pod warunkiem, że cal na jaki zostały wyemitowane będą spłacane z dochodów jakie w przyszłości przyniesie inwestycja. Znane są w świecie obligacje emitowane po to, aby były np. wodociągi a następnie z opłat za korzystanie z wodociągów uzyskać dochody na wykup obligacji. . Nie przypusz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2008 o 22:07
0
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzacej do Kazimierza, Nałeczowa, Annopola, Sandomierza i Krakowa. Nie dość, że i tak w weekendy z pomysłu wyjazdu trzeba zrezygnować to po wybudowaniu miasteczka będziemy obijac się samochodami pomiędzy betonowymi murami tworzącymi groble (jak przystało na prezydenta Grobla, za życia będzie miał pomnik ). Myślę, że trzeba panu prezydentowi powiedzieć NIE!
Obligacje to najgorszy pomysł jaki tylko mógł przyjść do głowy naszej władzy. Po spłacie obligacji koszt budowy stadionu zamiast 69 milionów przekroczy 100 miliohnów. Kogo na to stać? Chyba tylko pana prezydenta Grobla, który jak mantrę powtarza: będę inwestował, będe budował... Tylko zapomina, że inwestować można pieniądze, które się ma, a nie te których się nie ma, a jeśli idzie o budowanie, to zsastanawiam się co ten John budowniczy jeszcze wymyśli. Miasteczko holenderskie zamiast na osiedlu budowane jest na drodze wojewódzkiej prowadzace... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 18:35
0
Gość napisał:
Temu stowarzyszeniu nie chodzi o stadion, tylko o rozgłos medialny ich i mocodawców z PO. Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!



Słuszna racja chca stac sie zasłużeni dla miasta,a za chwile rozdadzą sobie nagrody nagrody:).
Avatar
obserwator007 / 15 grudnia 2008 o 10:56
0
No jezeli o rozgłos im chodzi to są bardzo skuteczni :-)))
Incjatywa bardzo sensowna ale już komuś się nie podoba bo rozgłos robią - no inaczej się nie da tych i.....w z UM powstrzymać chyba nie da!
Więc niech robią zadymę aż miło!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 18:03
0
Temu stowarzyszeniu nie chodzi o stadion, tylko o rozgłos medialny ich i mocodawców z PO. Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 16:40
0
No piękny projekt ale komu potrzebny?Mnie on nie jest potrzebny wybudujcie ścieżki dla rowerzystów.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2008 o 16:35
0
Stadion za 60mln złotych,chyba w tym UM ich pogieło.A kto później bedzie to utrzymaywac i jakie to przecież koszty.Bez sensu pomysł chory.Ja jestem przeciw temu projektowi.Już UM miasta sie popisał i zbudował targowisko na piaskowej za 6mln pln...z kartonów.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 0 0

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 1

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
PILNE
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 78 44

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 17 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 38 12

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 9 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 65 33

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 61 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 5 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 3

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 4

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!