Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 stycznia 2012 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Konflikt o szopę w Kazimierzu. Muzyk idzie do Trybunału w Strasburgu

0 7 A A
Drewniana szopa Waldemara Deski w Kazimierzu stała się słynna na całą Polskę, a jego sprawa nie jest
Drewniana szopa Waldemara Deski w Kazimierzu stała się słynna na całą Polskę, a jego sprawa nie jest

Postawiona bez pozwolenia na budowę szopa w Kazimierzu Dolnym musi zostać rozebrana – uznał sąd. Wyrok jest ostateczny. Ale właściciel budowli zapowiada skargę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Waldemar Deska, muzyk, członek zespołu DaaB, postawił szopę na nieodrolnionym gruncie. Tłumaczył, że budynek ma charakter tymczasowy i nie jest połączony trwale z gruntem. Inspektor nadzoru budowlanego w Lublinie nakazał jednak rozbiórkę.
Szopa stoi na odludziu, w pobliżu rzadko uczęszczanej polnej drogi. Deska wybudował ją w 2007 roku. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś złożył na niego donos w Urzędzie Miasta.

– Nawet gdybym chciał przekształcić działkę, to nie jest to możliwe, bo miejscowe władze nie potrafią sobie poradzić ze stworzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Deska.

Sprawa trafiła do NSA i została oddalona. Sąd podkreślił, że dla budowy każdego obiektu wymagane jest pozwolenie na budowę. – Nie jest tak, że kto chce, buduje gdzie chce i jak chce – zaznaczył.

– Jestem rozczarowany postawą sądu, który nie wysłuchał moich racji. Sędzia przerwała mi, kiedy przedstawiałem argumenty. To złamanie konstytucji, bo każdy obywatel ma prawo być wysłuchanym przez sąd – twierdzi Waldemar Deska.

Jego zdaniem, NSA się myli, bo podejmując decyzję wziął pod uwagę przepisy prawa budowlanego, które są niżej w hierarchii niż konstytucja. W dodatku pochodzą z okresu PRL, a ustawa zasadnicza z 1997 roku i oba akty zgrzytają ze sobą.

Wygląda na to, że sprawa nie skończy się tak szybko. – Procedury mogą ciągnąć się latami – przyznaje Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach. – Zanim dostaniemy decyzję sądu, może minąć nawet pół roku. Dopiero wtedy, jeśli właściciel nie rozbierze budynku, możemy wszcząć postępowania egzekucyjne. Ale zawsze można się odwołać od takiej decyzji do sądu. Deska już zapowiada, że to nie koniec.

– Skieruję sprawę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału w Strasburgu. Trzeba zacząć publiczną debatę na ten temat. To sprawa ważna dla wielu Polaków. Chciałbym żyć tak jak chcę, a nie tak jak nakazuje mi państwo – podkreśla muzyk.

– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.

– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.

Muzyk i jego szopa

• Dokonałem wyboru, wyboru zgodnego z moimi poglądami: chcę żyć i mieszkać ekologicznie!!! Państwo mi tego zabrania. Dlaczego? Przecież nie ograniczam praw innych, nie narażam nikogo na niebezpieczeństwo, nie niszczę przyrody, moralności itd. Dlaczego więc? – zastanawia się Waldemar Deska.
• To problem konstytucyjny, to problem poszanowania godności osoby, jej wolności!
• Dlaczego sąd nie szanuje najwyższych wartości. Dlaczego nie chce wysłuchać argumentów, chowając się za procedurami. Moim zdaniem, to sąd postąpił bezprawnie – chociaż procedur nie złamał.
• Konstytucja jest niedostępna dla człowieka, jej artykuły używane są wyłącznie do gier politycznych. Chcę to wykazać przed Trybunałem Konstytucyjnym, a jeśli nie dopuszczą mnie do głosu, w Strasburgu.
• Chcę zwrócić uwagę na lekceważący stosunek państwa do najwyższego prawa – konstytucji. (Not. mawi)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bezwolny / 7 lutego 2012 o 19:02
0
Komuna była niedobra, demokracja kapitalistyczna jest niedobra, a może pan Deska jest niedobry?
Ciiicho być, przecież żyjemy w państwie policyjnym !
Avatar
bambaryła / 21 stycznia 2012 o 10:02
0
pani Dudzińska dostrzega to co chce widzieć i tylko w sprawach których chce widzieć i rozbierać budowle ludziom prywatnym a co z budowlami nielegalnymi gminnymi lub rodzin władz gminnych. z całego serca jestem z panem i życzę wytrwałości
Avatar
Państwo policyjne / 20 stycznia 2012 o 18:34
0
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan doprowadzić do studni energię elektryczną do zasilania pompy. I to już koniec sprawy. Został Pan ze studnią na polu, plantacja Panu uschła bo idiotyczne prawo energetyczne pisze, że do działek rolnych, leśnych energii elektrycznej się nie doprowadza.


Takie jest idiotyczne prawo w tym Państwie.
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan dopr... rozwiń
Avatar
rolnik / 20 stycznia 2012 o 15:44
0
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatkowo z pretensjami "że jest złe".

Jakby każdą samowolę budowlaną legalizowano bez mrugnięcia okiem - wyobrazącie sobie co by się działo? Poza tym skoro odpowiedni rzeczoznawcy wypowiedzieli się tak a nie inaczej, to znaczy, że na budowę tej chałupy jednak potrzebne było pozwolenie z urzędu. Z artykułu wynika zatem, że pan Deska się mylił w tej kwestii. Jest przecież muzykiem a nie budowlańcem czy prawnikiem, tak czy nie?
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatk... rozwiń
Avatar
Feedom is in your Mind / 20 stycznia 2012 o 13:01
0
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce władze gminne nie radzą sobie z planami zaogospodarowania(Walka nawet w radzie czyje grunty z której strony miasta mają być przekształcone na cele budowlane). To duże pieniądze więc się to ciągnie.

No i wymógł tzw "dobrego sąsiedztwa" moje ulubione. NIe mogę wybudować domu z daleka od sasiadów tylko muszę się z nimi męczyć.

Gmina też nie da pozwolenia w odległym czytaj cichmy miescu na budowe. Bo raz plan a dwa strach, trzy MA PSI obowiązek wybudować drogę dociągnąć media. Nawet jeśli sobie tego nie życzę.

Inne przepisy rodem z PRL ograniczają wielkość takiego budynku. W praktyce jest to tylko altanka i to nie za duża.

MOJA ZIEMIA - MOJA SPRAWA co na niej wybuduje jak i ile od granicy co mnie sąsiad obchodzi. Niech siedzi za płotem a nie szuka niusów i innych.
Oczywiście z wyłączeniem np zakładu przetwórstwa odpadów i innych uciążliwych dla ludzi przedsięwięc.
Ale nerwi mnie niezmiennie że o to czy ja wybuduje garaż, stodołe, dom , dużą altankę muszę miec PIEPRZONE PRLOWSKIE POZWOLENIE (no i znowy łapówa).

Jak tak dalej pójdzie to żeby żone PUKNĄĆ bedę musiał U Marszałka wojeództwa wykupic koncesje a żona zdobyć atest że nie przekroczy norm hałasu. Bo np wóbel pospolity się przez to nie może gnieździć.

JAKIEŚ TO WYSZSTKO CHORE



PS NIE SĄ GŁUPI RZĄDZĄCY - CO BY BYŁO JAKBY TEN GOŚ MIAŁ BROŃ. CIEKAWE CZY KTOŚ BY PRÓBOWAŁ WEJŚĆ I ZABRAĆ JEGO WŁASNOŚĆ.
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce wł... rozwiń
Avatar
ixifixi / 20 stycznia 2012 o 11:00
0
"p"olskie panstwo to nie miejsce dla Polaków... nie chroni ludzi, nie wystepuje w ich interesie jest chore
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 o 10:57
0
Na budowę schroniska nie trzeba rzadnego zezwolenia.
Avatar
bezwolny / 7 lutego 2012 o 19:02
0
Komuna była niedobra, demokracja kapitalistyczna jest niedobra, a może pan Deska jest niedobry?
Ciiicho być, przecież żyjemy w państwie policyjnym !
Avatar
bambaryła / 21 stycznia 2012 o 10:02
0
pani Dudzińska dostrzega to co chce widzieć i tylko w sprawach których chce widzieć i rozbierać budowle ludziom prywatnym a co z budowlami nielegalnymi gminnymi lub rodzin władz gminnych. z całego serca jestem z panem i życzę wytrwałości
Avatar
Państwo policyjne / 20 stycznia 2012 o 18:34
0
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan doprowadzić do studni energię elektryczną do zasilania pompy. I to już koniec sprawy. Został Pan ze studnią na polu, plantacja Panu uschła bo idiotyczne prawo energetyczne pisze, że do działek rolnych, leśnych energii elektrycznej się nie doprowadza.


Takie jest idiotyczne prawo w tym Państwie.
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan dopr... rozwiń
Avatar
rolnik / 20 stycznia 2012 o 15:44
0
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatkowo z pretensjami "że jest złe".

Jakby każdą samowolę budowlaną legalizowano bez mrugnięcia okiem - wyobrazącie sobie co by się działo? Poza tym skoro odpowiedni rzeczoznawcy wypowiedzieli się tak a nie inaczej, to znaczy, że na budowę tej chałupy jednak potrzebne było pozwolenie z urzędu. Z artykułu wynika zatem, że pan Deska się mylił w tej kwestii. Jest przecież muzykiem a nie budowlańcem czy prawnikiem, tak czy nie?
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatk... rozwiń
Avatar
Feedom is in your Mind / 20 stycznia 2012 o 13:01
0
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce władze gminne nie radzą sobie z planami zaogospodarowania(Walka nawet w radzie czyje grunty z której strony miasta mają być przekształcone na cele budowlane). To duże pieniądze więc się to ciągnie.

No i wymógł tzw "dobrego sąsiedztwa" moje ulubione. NIe mogę wybudować domu z daleka od sasiadów tylko muszę się z nimi męczyć.

Gmina też nie da pozwolenia w odległym czytaj cichmy miescu na budowe. Bo raz plan a dwa strach, trzy MA PSI obowiązek wybudować drogę dociągnąć media. Nawet jeśli sobie tego nie życzę.

Inne przepisy rodem z PRL ograniczają wielkość takiego budynku. W praktyce jest to tylko altanka i to nie za duża.

MOJA ZIEMIA - MOJA SPRAWA co na niej wybuduje jak i ile od granicy co mnie sąsiad obchodzi. Niech siedzi za płotem a nie szuka niusów i innych.
Oczywiście z wyłączeniem np zakładu przetwórstwa odpadów i innych uciążliwych dla ludzi przedsięwięc.
Ale nerwi mnie niezmiennie że o to czy ja wybuduje garaż, stodołe, dom , dużą altankę muszę miec PIEPRZONE PRLOWSKIE POZWOLENIE (no i znowy łapówa).

Jak tak dalej pójdzie to żeby żone PUKNĄĆ bedę musiał U Marszałka wojeództwa wykupic koncesje a żona zdobyć atest że nie przekroczy norm hałasu. Bo np wóbel pospolity się przez to nie może gnieździć.

JAKIEŚ TO WYSZSTKO CHORE



PS NIE SĄ GŁUPI RZĄDZĄCY - CO BY BYŁO JAKBY TEN GOŚ MIAŁ BROŃ. CIEKAWE CZY KTOŚ BY PRÓBOWAŁ WEJŚĆ I ZABRAĆ JEGO WŁASNOŚĆ.
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce wł... rozwiń
Avatar
ixifixi / 20 stycznia 2012 o 11:00
0
"p"olskie panstwo to nie miejsce dla Polaków... nie chroni ludzi, nie wystepuje w ich interesie jest chore
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 o 10:57
0
Na budowę schroniska nie trzeba rzadnego zezwolenia.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!