Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 stycznia 2012 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Konflikt o szopę w Kazimierzu. Muzyk idzie do Trybunału w Strasburgu

0 7 A A
Drewniana szopa Waldemara Deski w Kazimierzu stała się słynna na całą Polskę, a jego sprawa nie jest
Drewniana szopa Waldemara Deski w Kazimierzu stała się słynna na całą Polskę, a jego sprawa nie jest

Postawiona bez pozwolenia na budowę szopa w Kazimierzu Dolnym musi zostać rozebrana – uznał sąd. Wyrok jest ostateczny. Ale właściciel budowli zapowiada skargę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Waldemar Deska, muzyk, członek zespołu DaaB, postawił szopę na nieodrolnionym gruncie. Tłumaczył, że budynek ma charakter tymczasowy i nie jest połączony trwale z gruntem. Inspektor nadzoru budowlanego w Lublinie nakazał jednak rozbiórkę.
Szopa stoi na odludziu, w pobliżu rzadko uczęszczanej polnej drogi. Deska wybudował ją w 2007 roku. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś złożył na niego donos w Urzędzie Miasta.

– Nawet gdybym chciał przekształcić działkę, to nie jest to możliwe, bo miejscowe władze nie potrafią sobie poradzić ze stworzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Deska.

Sprawa trafiła do NSA i została oddalona. Sąd podkreślił, że dla budowy każdego obiektu wymagane jest pozwolenie na budowę. – Nie jest tak, że kto chce, buduje gdzie chce i jak chce – zaznaczył.

– Jestem rozczarowany postawą sądu, który nie wysłuchał moich racji. Sędzia przerwała mi, kiedy przedstawiałem argumenty. To złamanie konstytucji, bo każdy obywatel ma prawo być wysłuchanym przez sąd – twierdzi Waldemar Deska.

Jego zdaniem, NSA się myli, bo podejmując decyzję wziął pod uwagę przepisy prawa budowlanego, które są niżej w hierarchii niż konstytucja. W dodatku pochodzą z okresu PRL, a ustawa zasadnicza z 1997 roku i oba akty zgrzytają ze sobą.

Wygląda na to, że sprawa nie skończy się tak szybko. – Procedury mogą ciągnąć się latami – przyznaje Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach. – Zanim dostaniemy decyzję sądu, może minąć nawet pół roku. Dopiero wtedy, jeśli właściciel nie rozbierze budynku, możemy wszcząć postępowania egzekucyjne. Ale zawsze można się odwołać od takiej decyzji do sądu. Deska już zapowiada, że to nie koniec.

– Skieruję sprawę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału w Strasburgu. Trzeba zacząć publiczną debatę na ten temat. To sprawa ważna dla wielu Polaków. Chciałbym żyć tak jak chcę, a nie tak jak nakazuje mi państwo – podkreśla muzyk.

– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.

– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.

Muzyk i jego szopa

• Dokonałem wyboru, wyboru zgodnego z moimi poglądami: chcę żyć i mieszkać ekologicznie!!! Państwo mi tego zabrania. Dlaczego? Przecież nie ograniczam praw innych, nie narażam nikogo na niebezpieczeństwo, nie niszczę przyrody, moralności itd. Dlaczego więc? – zastanawia się Waldemar Deska.
• To problem konstytucyjny, to problem poszanowania godności osoby, jej wolności!
• Dlaczego sąd nie szanuje najwyższych wartości. Dlaczego nie chce wysłuchać argumentów, chowając się za procedurami. Moim zdaniem, to sąd postąpił bezprawnie – chociaż procedur nie złamał.
• Konstytucja jest niedostępna dla człowieka, jej artykuły używane są wyłącznie do gier politycznych. Chcę to wykazać przed Trybunałem Konstytucyjnym, a jeśli nie dopuszczą mnie do głosu, w Strasburgu.
• Chcę zwrócić uwagę na lekceważący stosunek państwa do najwyższego prawa – konstytucji. (Not. mawi)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambaryła / 21 stycznia 2012 r. o 10:02
pani Dudzińska dostrzega to co chce widzieć i tylko w sprawach których chce widzieć i rozbierać budowle ludziom prywatnym a co z budowlami nielegalnymi gminnymi lub rodzin władz gminnych. z całego serca jestem z panem i życzę wytrwałości
Avatar
Państwo policyjne / 20 stycznia 2012 r. o 18:34
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan doprowadzić do studni energię elektryczną do zasilania pompy. I to już koniec sprawy. Został Pan ze studnią na polu, plantacja Panu uschła bo idiotyczne prawo energetyczne pisze, że do działek rolnych, leśnych energii elektrycznej się nie doprowadza.


Takie jest idiotyczne prawo w tym Państwie.
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan dopr... rozwiń
Avatar
Feedom is in your Mind / 20 stycznia 2012 r. o 13:01
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce władze gminne nie radzą sobie z planami zaogospodarowania(Walka nawet w radzie czyje grunty z której strony miasta mają być przekształcone na cele budowlane). To duże pieniądze więc się to ciągnie.

No i wymógł tzw "dobrego sąsiedztwa" moje ulubione. NIe mogę wybudować domu z daleka od sasiadów tylko muszę się z nimi męczyć.

Gmina też nie da pozwolenia w odległym czytaj cichmy miescu na budowe. Bo raz plan a dwa strach, trzy MA PSI obowiązek wybudować drogę dociągnąć media. Nawet jeśli sobie tego nie życzę.

Inne przepisy rodem z PRL ograniczają wielkość takiego budynku. W praktyce jest to tylko altanka i to nie za duża.

MOJA ZIEMIA - MOJA SPRAWA co na niej wybuduje jak i ile od granicy co mnie sąsiad obchodzi. Niech siedzi za płotem a nie szuka niusów i innych.
Oczywiście z wyłączeniem np zakładu przetwórstwa odpadów i innych uciążliwych dla ludzi przedsięwięc.
Ale nerwi mnie niezmiennie że o to czy ja wybuduje garaż, stodołe, dom , dużą altankę muszę miec PIEPRZONE PRLOWSKIE POZWOLENIE (no i znowy łapówa).

Jak tak dalej pójdzie to żeby żone PUKNĄĆ bedę musiał U Marszałka wojeództwa wykupic koncesje a żona zdobyć atest że nie przekroczy norm hałasu. Bo np wóbel pospolity się przez to nie może gnieździć.

JAKIEŚ TO WYSZSTKO CHORE



PS NIE SĄ GŁUPI RZĄDZĄCY - CO BY BYŁO JAKBY TEN GOŚ MIAŁ BROŃ. CIEKAWE CZY KTOŚ BY PRÓBOWAŁ WEJŚĆ I ZABRAĆ JEGO WŁASNOŚĆ.
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce wł... rozwiń
Avatar
ixifixi / 20 stycznia 2012 r. o 11:00
"p"olskie panstwo to nie miejsce dla Polaków... nie chroni ludzi, nie wystepuje w ich interesie jest chore
Avatar
bezwolny / 7 lutego 2012 r. o 19:02
Komuna była niedobra, demokracja kapitalistyczna jest niedobra, a może pan Deska jest niedobry?
Ciiicho być, przecież żyjemy w państwie policyjnym !
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 r. o 10:57
Na budowę schroniska nie trzeba rzadnego zezwolenia.
Avatar
rolnik / 20 stycznia 2012 r. o 15:44
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatkowo z pretensjami "że jest złe".

Jakby każdą samowolę budowlaną legalizowano bez mrugnięcia okiem - wyobrazącie sobie co by się działo? Poza tym skoro odpowiedni rzeczoznawcy wypowiedzieli się tak a nie inaczej, to znaczy, że na budowę tej chałupy jednak potrzebne było pozwolenie z urzędu. Z artykułu wynika zatem, że pan Deska się mylił w tej kwestii. Jest przecież muzykiem a nie budowlańcem czy prawnikiem, tak czy nie?
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatk... rozwiń
Avatar
bezwolny / 7 lutego 2012 r. o 19:02
Komuna była niedobra, demokracja kapitalistyczna jest niedobra, a może pan Deska jest niedobry?
Ciiicho być, przecież żyjemy w państwie policyjnym !
Avatar
bambaryła / 21 stycznia 2012 r. o 10:02
pani Dudzińska dostrzega to co chce widzieć i tylko w sprawach których chce widzieć i rozbierać budowle ludziom prywatnym a co z budowlami nielegalnymi gminnymi lub rodzin władz gminnych. z całego serca jestem z panem i życzę wytrwałości
Avatar
Państwo policyjne / 20 stycznia 2012 r. o 18:34
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan doprowadzić do studni energię elektryczną do zasilania pompy. I to już koniec sprawy. Został Pan ze studnią na polu, plantacja Panu uschła bo idiotyczne prawo energetyczne pisze, że do działek rolnych, leśnych energii elektrycznej się nie doprowadza.


Takie jest idiotyczne prawo w tym Państwie.
Panie Deska, zapomniał Pan, że nie żyjemy w Wolnym Demokratycznym Państwie ! My żyjemy w Policyjnej Demokracji Kapitalistycznej!!! Za komuny mogłem robić o wiele więcej niż teraz, teraz to ja jestem zaszczuty przez prawo, które tworzy się aby ujarzmić obywateli za parawanem niby demokracji.
Współczuję Panu.

Dam Panu przykład. Ma Pan grunt rolny niech pan założy np. plantację truskawek, które trzeba podlewać. W tym celu
wykona pan studnię głębinową zgodnie z przepisami. Żeby ciągnąć wodę musi pan dopr... rozwiń
Avatar
rolnik / 20 stycznia 2012 r. o 15:44
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatkowo z pretensjami "że jest złe".

Jakby każdą samowolę budowlaną legalizowano bez mrugnięcia okiem - wyobrazącie sobie co by się działo? Poza tym skoro odpowiedni rzeczoznawcy wypowiedzieli się tak a nie inaczej, to znaczy, że na budowę tej chałupy jednak potrzebne było pozwolenie z urzędu. Z artykułu wynika zatem, że pan Deska się mylił w tej kwestii. Jest przecież muzykiem a nie budowlańcem czy prawnikiem, tak czy nie?
Mam nadzieję, że pan Deska przegra.

cyt:"
– Prawo, nawet jeśli niektórym wydaje się głupie, jest prawem i trzeba go przestrzegać – komentuje Dudzińska.
– Nie powinno być prawa, które pozwala zburzyć czyjś dom i pozbawić go dachu nad głową, mimo że nie narusza on wolności innych obywateli – odpowiada Deska.
"

ALE JEST TAKIE PRAWO panie Deska. A dopóki jest, to należy go przestrzegać. Zacznij pan zatem od zmiany prawa, a nie działania, jak się okazało w orzeczeniu sądu - wbrew prawu, dodatk... rozwiń
Avatar
Feedom is in your Mind / 20 stycznia 2012 r. o 13:01
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce władze gminne nie radzą sobie z planami zaogospodarowania(Walka nawet w radzie czyje grunty z której strony miasta mają być przekształcone na cele budowlane). To duże pieniądze więc się to ciągnie.

No i wymógł tzw "dobrego sąsiedztwa" moje ulubione. NIe mogę wybudować domu z daleka od sasiadów tylko muszę się z nimi męczyć.

Gmina też nie da pozwolenia w odległym czytaj cichmy miescu na budowe. Bo raz plan a dwa strach, trzy MA PSI obowiązek wybudować drogę dociągnąć media. Nawet jeśli sobie tego nie życzę.

Inne przepisy rodem z PRL ograniczają wielkość takiego budynku. W praktyce jest to tylko altanka i to nie za duża.

MOJA ZIEMIA - MOJA SPRAWA co na niej wybuduje jak i ile od granicy co mnie sąsiad obchodzi. Niech siedzi za płotem a nie szuka niusów i innych.
Oczywiście z wyłączeniem np zakładu przetwórstwa odpadów i innych uciążliwych dla ludzi przedsięwięc.
Ale nerwi mnie niezmiennie że o to czy ja wybuduje garaż, stodołe, dom , dużą altankę muszę miec PIEPRZONE PRLOWSKIE POZWOLENIE (no i znowy łapówa).

Jak tak dalej pójdzie to żeby żone PUKNĄĆ bedę musiał U Marszałka wojeództwa wykupic koncesje a żona zdobyć atest że nie przekroczy norm hałasu. Bo np wóbel pospolity się przez to nie może gnieździć.

JAKIEŚ TO WYSZSTKO CHORE



PS NIE SĄ GŁUPI RZĄDZĄCY - CO BY BYŁO JAKBY TEN GOŚ MIAŁ BROŃ. CIEKAWE CZY KTOŚ BY PRÓBOWAŁ WEJŚĆ I ZABRAĆ JEGO WŁASNOŚĆ.
Życzę powodzenia z całego serca i popieram.

Polskie prawo budowlane pozwala wybudować bez zezwolenia budynek który jest na trwałe nie związany z gruntem. Tylko że "nigdzie" nie jest sprecyzowane co to jest "nie związane z gruntem".

No bo czy na trwałe z gruntem to dom/budynek posadający fundamenty? a domy na palach. A jak ktoś by wykopł dół nalał wody (ma zalew, staw) i na tym na barce postawil dom to co?

Zawsze można doczepić koła i Jak Drzymała walczyć.

W praktyce wł... rozwiń
Avatar
ixifixi / 20 stycznia 2012 r. o 11:00
"p"olskie panstwo to nie miejsce dla Polaków... nie chroni ludzi, nie wystepuje w ich interesie jest chore
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 r. o 10:57
Na budowę schroniska nie trzeba rzadnego zezwolenia.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!