Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 lipca 2009 r.
7:18
Edytuj ten wpis

Końskowola: Wójt zrobił wystawę zdjęć posesji, których się wstydzi

0 14 A A

Zdjęcia najbardziej zaniedbanych posesji wystawione na widok publiczny. Wójt Końskowoli chce w ten sposób zmusić właścicieli do remontu. – Może wreszcie się zawstydzą i zrobią porządek. Od lat nie można się tego doprosić – tłumaczy Stanisław Gołębiowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
–To dobry pomysł. Przecież te rudery szpecą nasze miasto. Nie trzeba daleko szukać, kilka z nich jest w samym centrum przy ul. Kurowskiej i Lubelskiej – chwali inicjatywę Krzysztof Białucha. – Sama mam takich sąsiadów. Jeden z nich przyjeżdża tu tylko na urlop, więc widocznie nie ma kiedy remontować. Ale drugiemu się zwyczajnie nie chce – dodaje inna mieszkanka Końskowoli koło Puław.

Pomysł publicznego napiętnowania szpetnych posesji zrodził się przy okazji niedzielnego Święta Róż, które od 12 lat jest wizytówką gminy. – Od początku towarzyszy mu konkurs na najpiękniejszą posesję. Pomyślałem, że skoro pokazujemy to, czym się szczycimy, możemy również pokazać to, czego się wstydzimy – opowiada Stanisław Gołębiowski. Wójt podkreśla, że wszystkie inne metody, łącznie z nadzorem budowlanym zawiodły. Dlatego sięgnął po ostrzejsze środki.

Tymczasem odzewu ze strony właścicieli nie ma. Ci, z którymi udało się porozmawiać są zaskoczeni. – Nic nie wiedziałem o tej akcji – dziwi się pan Jan, właściciel kamieniczki z lat 30. ubiegłego wieku stojącej przy Rynku. – To nie jest moja zła wola, przecież sam widzę, że to ruina. Teraz mam jednak na głowie remont domu, a to służy mi za budynek gospodarczy. Będzie musiało poczekać, przynajmniej do jesieni.

Większość zaniedbanych budynków nie ma jednak szans na zmianę wyglądu. Niektóre mają niejasną sytuację prawną np. kilkunastu spadkobierców. Bywa, że aktualni właściciele nie mieszkają w Końskowoli w innych przypadkach nie mają pieniędzy.

– Chciałbym ten budynek rozebrać, bo remont pochłonie ogromne pieniądze, których nie mam – opowiada pan Jan. – Nie wiem jednak czy to będzie możliwe. Jak się dowiedziałem od poprzednich właścicieli konserwator nie wydał zgody, bo to zabytek.

Zdjęcia napiętnowanych posesji można było oglądać w niedzielę podczas Święta Róż. Teraz tablica wisi w korytarzu Urzędu Gminy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
swój / 5 lutego 2010 o 21:06
0
[size="6"][/size]
~ktos~ napisał:
Dobra panie Gołebiowski skoro jezdzisz po ludziach. to powiedzmy troche prawdy i o panu. Lubi pan przesiadywac u dzika i obgadywac ludzi. A potem jedziesz pan naje***y jak trzeba samochodem do domu. Masz kase? to im to wyremontuj. Myslisz ze kazdy ma tyle kasy co ty zeby od tak wyremontowac chate?... Dorosły a głupi.. ech


Człowieku, co to oznacza mieć kasę Jeżeli jestes taki mądry to weż to w swoje rece i wyremontuj. A Pan Wójt jeżeli sobie przesiaduje w barze to jest jego prywatna sprawa i gówno ci do tego.


Człowieku, co to oznacza mieć kasę Jeżeli jestes taki mądry to weż to w swoje rece i wyremontuj. A Pan Wójt jeżeli sobie przesiaduje w barze to jest jego prywatna sprawa i gówno ci do tego. rozwiń
Avatar
kolejny gosc / 29 lipca 2009 o 15:37
0
Gość napisał:
Skoro wójt wstydzi się tych posesji to może niech znajdzie środki na remont. Skoro są to zabytki a pan wójt tak dba o rozwój gminy, to niech wykaże się kreatywnością i znajdzie inwestorów.


Przejeżdżałem przez Końskowolę i widziałem, że w parku robią nową kostkę. To w Polsce najlepszy znak, że idą wybory. Nie rozumiem skąd ta fobia samorządowców: "ułożyłem kostkę (najtańszą na rynku), więc sprawy idą w dobrym kierunku." U mnie w mieście jest to samo - co wybory i co ulotka, to wszyscy chwalą się, że albo zadecydowali, albo przyczynili się do ułożenia tylu a tylu metrów chodnika. Przecież to kpina.


Przejeżdżałem przez Końskowolę i widziałem, że w parku robią nową kostkę. To w Polsce najlepszy znak, że idą wybory. Nie rozumiem skąd ta fobia samorządowców: "ułożyłem kostkę (najtańszą na rynku), więc sprawy idą w dobrym kierunku." U mnie w mieście jest to samo - co wybory i co ulotka, to wszyscy chwalą się, że albo zadecydowali, albo przyczynili się do ułożenia tylu a tylu metrów chodnika. Przecież to kpina. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 12:58
0
Skoro wójt wstydzi się tych posesji to może niech znajdzie środki na remont. Skoro są to zabytki a pan wójt tak dba o rozwój gminy, to niech wykaże się kreatywnością i znajdzie inwestorów.
Avatar
GIGI:D / 27 lipca 2009 o 11:11
0
ila napisał:
Wójcie Pan też jako gospodarz gminy ma sie czego wstydzić, obiecał pan zrobić droge na tzw. gościńcu w miejscowości Chrząchówek po sprzedaży placu przy trasie Warszawa- Lublin i co pan zrobił. Gdzie jest ponad 200 tys uzyskane z tej sprzedazy, bo drogi to ja nie widziałam. Może coś z moimi oczami nie tak, może by pan tak zechcial sprawdzić najlepiej osobiście. Gwarantuję, że swoją audicą pan nie dojedzie.



W ramach ścisłości - wydaje mi się że Pani jednak ma coś z oczami - ponieważ Wójt Jeździ HONDĄ Accord a nie Audi oj oj - okularki trzeba sobie sprawić - albo kupić katalog "samochody Świata 2009" i trochę się dokształcić..



W ramach ścisłości - wydaje mi się że Pani jednak ma coś z oczami - ponieważ Wójt Jeździ HONDĄ Accord a nie Audi oj oj - okularki trzeba sobie sprawić - albo kupić katalog "samochody Świata 2009" i trochę się dokształcić.. rozwiń
Avatar
~ktos~ / 24 lipca 2009 o 09:21
0
Dobra panie Gołebiowski skoro jezdzisz po ludziach. to powiedzmy troche prawdy i o panu. Lubi pan przesiadywac u dzika i obgadywac ludzi. A potem jedziesz pan naje***y jak trzeba samochodem do domu. Masz kase? to im to wyremontuj. Myslisz ze kazdy ma tyle kasy co ty zeby od tak wyremontowac chate?... Dorosły a głupi.. ech
Avatar
nick / 21 lipca 2009 o 20:43
0
Panie Gołębiowski pan jest jednak pojebus
Avatar
forumreader / 21 lipca 2009 o 15:01
0
Markuszowianka napisał:
Ja osobiscie uwazam ten pomysł za swietny.Brawo do Wójta z Konskowoli..Moze Nasz Wójt z Markuszowa wpadłby na cos podobnego i zrobił wystawe moze nie koniecznie posesji ale ludzi których wstydzi sie Cała Gmina. Jestem pewna ze czołowe miejsce zająłby przewodniczacy rady gminy ze swoją switą i nauczycielką ze Szkoły Lilką Korzonek która zamiast swiecic przkładem daje uczniom złe wzorce.Wójcie czekamy z niecierpliwoscią na Pana Oferte:))))))

A co ta nauczycielka robi? To chyba będzie bardziej interesujące od tej wystawy.

A co ta nauczycielka robi? To chyba będzie bardziej interesujące od tej wystawy. rozwiń
Avatar
ila / 21 lipca 2009 o 14:21
0
Wójcie Pan też jako gospodarz gminy ma sie czego wstydzić, obiecał pan zrobić droge na tzw. gościńcu w miejscowości Chrząchówek po sprzedaży placu przy trasie Warszawa- Lublin i co pan zrobił. Gdzie jest ponad 200 tys uzyskane z tej sprzedazy, bo drogi to ja nie widziałam. Może coś z moimi oczami nie tak, może by pan tak zechcial sprawdzić najlepiej osobiście. Gwarantuję, że swoją audicą pan nie dojedzie.
Avatar
inna / 21 lipca 2009 o 12:34
0
dla mnie to paranoja niech ten ktoś kto to wymyslił sie leczy....to ze on jest bogaty i za głupie pomysły dostaje kase to nie znaczy ze wszyscy tak mają... może kogoś niestac... dla mnie to niemoralne
Avatar
Markuszowianka / 21 lipca 2009 o 12:09
0
Ja osobiscie uwazam ten pomysł za swietny.Brawo do Wójta z Konskowoli..Moze Nasz Wójt z Markuszowa wpadłby na cos podobnego i zrobił wystawe moze nie koniecznie posesji ale ludzi których wstydzi sie Cała Gmina. Jestem pewna ze czołowe miejsce zająłby przewodniczacy rady gminy ze swoją switą i nauczycielką ze Szkoły Lilką Korzonek która zamiast swiecic przkładem daje uczniom złe wzorce.Wójcie czekamy z niecierpliwoscią na Pana Oferte:))))))
Avatar
swój / 5 lutego 2010 o 21:06
0
[size="6"][/size]
~ktos~ napisał:
Dobra panie Gołebiowski skoro jezdzisz po ludziach. to powiedzmy troche prawdy i o panu. Lubi pan przesiadywac u dzika i obgadywac ludzi. A potem jedziesz pan naje***y jak trzeba samochodem do domu. Masz kase? to im to wyremontuj. Myslisz ze kazdy ma tyle kasy co ty zeby od tak wyremontowac chate?... Dorosły a głupi.. ech


Człowieku, co to oznacza mieć kasę Jeżeli jestes taki mądry to weż to w swoje rece i wyremontuj. A Pan Wójt jeżeli sobie przesiaduje w barze to jest jego prywatna sprawa i gówno ci do tego.


Człowieku, co to oznacza mieć kasę Jeżeli jestes taki mądry to weż to w swoje rece i wyremontuj. A Pan Wójt jeżeli sobie przesiaduje w barze to jest jego prywatna sprawa i gówno ci do tego. rozwiń
Avatar
kolejny gosc / 29 lipca 2009 o 15:37
0
Gość napisał:
Skoro wójt wstydzi się tych posesji to może niech znajdzie środki na remont. Skoro są to zabytki a pan wójt tak dba o rozwój gminy, to niech wykaże się kreatywnością i znajdzie inwestorów.


Przejeżdżałem przez Końskowolę i widziałem, że w parku robią nową kostkę. To w Polsce najlepszy znak, że idą wybory. Nie rozumiem skąd ta fobia samorządowców: "ułożyłem kostkę (najtańszą na rynku), więc sprawy idą w dobrym kierunku." U mnie w mieście jest to samo - co wybory i co ulotka, to wszyscy chwalą się, że albo zadecydowali, albo przyczynili się do ułożenia tylu a tylu metrów chodnika. Przecież to kpina.


Przejeżdżałem przez Końskowolę i widziałem, że w parku robią nową kostkę. To w Polsce najlepszy znak, że idą wybory. Nie rozumiem skąd ta fobia samorządowców: "ułożyłem kostkę (najtańszą na rynku), więc sprawy idą w dobrym kierunku." U mnie w mieście jest to samo - co wybory i co ulotka, to wszyscy chwalą się, że albo zadecydowali, albo przyczynili się do ułożenia tylu a tylu metrów chodnika. Przecież to kpina. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 12:58
0
Skoro wójt wstydzi się tych posesji to może niech znajdzie środki na remont. Skoro są to zabytki a pan wójt tak dba o rozwój gminy, to niech wykaże się kreatywnością i znajdzie inwestorów.
Avatar
GIGI:D / 27 lipca 2009 o 11:11
0
ila napisał:
Wójcie Pan też jako gospodarz gminy ma sie czego wstydzić, obiecał pan zrobić droge na tzw. gościńcu w miejscowości Chrząchówek po sprzedaży placu przy trasie Warszawa- Lublin i co pan zrobił. Gdzie jest ponad 200 tys uzyskane z tej sprzedazy, bo drogi to ja nie widziałam. Może coś z moimi oczami nie tak, może by pan tak zechcial sprawdzić najlepiej osobiście. Gwarantuję, że swoją audicą pan nie dojedzie.



W ramach ścisłości - wydaje mi się że Pani jednak ma coś z oczami - ponieważ Wójt Jeździ HONDĄ Accord a nie Audi oj oj - okularki trzeba sobie sprawić - albo kupić katalog "samochody Świata 2009" i trochę się dokształcić..



W ramach ścisłości - wydaje mi się że Pani jednak ma coś z oczami - ponieważ Wójt Jeździ HONDĄ Accord a nie Audi oj oj - okularki trzeba sobie sprawić - albo kupić katalog "samochody Świata 2009" i trochę się dokształcić.. rozwiń
Avatar
~ktos~ / 24 lipca 2009 o 09:21
0
Dobra panie Gołebiowski skoro jezdzisz po ludziach. to powiedzmy troche prawdy i o panu. Lubi pan przesiadywac u dzika i obgadywac ludzi. A potem jedziesz pan naje***y jak trzeba samochodem do domu. Masz kase? to im to wyremontuj. Myslisz ze kazdy ma tyle kasy co ty zeby od tak wyremontowac chate?... Dorosły a głupi.. ech
Avatar
nick / 21 lipca 2009 o 20:43
0
Panie Gołębiowski pan jest jednak pojebus
Avatar
forumreader / 21 lipca 2009 o 15:01
0
Markuszowianka napisał:
Ja osobiscie uwazam ten pomysł za swietny.Brawo do Wójta z Konskowoli..Moze Nasz Wójt z Markuszowa wpadłby na cos podobnego i zrobił wystawe moze nie koniecznie posesji ale ludzi których wstydzi sie Cała Gmina. Jestem pewna ze czołowe miejsce zająłby przewodniczacy rady gminy ze swoją switą i nauczycielką ze Szkoły Lilką Korzonek która zamiast swiecic przkładem daje uczniom złe wzorce.Wójcie czekamy z niecierpliwoscią na Pana Oferte:))))))

A co ta nauczycielka robi? To chyba będzie bardziej interesujące od tej wystawy.

A co ta nauczycielka robi? To chyba będzie bardziej interesujące od tej wystawy. rozwiń
Avatar
ila / 21 lipca 2009 o 14:21
0
Wójcie Pan też jako gospodarz gminy ma sie czego wstydzić, obiecał pan zrobić droge na tzw. gościńcu w miejscowości Chrząchówek po sprzedaży placu przy trasie Warszawa- Lublin i co pan zrobił. Gdzie jest ponad 200 tys uzyskane z tej sprzedazy, bo drogi to ja nie widziałam. Może coś z moimi oczami nie tak, może by pan tak zechcial sprawdzić najlepiej osobiście. Gwarantuję, że swoją audicą pan nie dojedzie.
Avatar
inna / 21 lipca 2009 o 12:34
0
dla mnie to paranoja niech ten ktoś kto to wymyslił sie leczy....to ze on jest bogaty i za głupie pomysły dostaje kase to nie znaczy ze wszyscy tak mają... może kogoś niestac... dla mnie to niemoralne
Avatar
Markuszowianka / 21 lipca 2009 o 12:09
0
Ja osobiscie uwazam ten pomysł za swietny.Brawo do Wójta z Konskowoli..Moze Nasz Wójt z Markuszowa wpadłby na cos podobnego i zrobił wystawe moze nie koniecznie posesji ale ludzi których wstydzi sie Cała Gmina. Jestem pewna ze czołowe miejsce zająłby przewodniczacy rady gminy ze swoją switą i nauczycielką ze Szkoły Lilką Korzonek która zamiast swiecic przkładem daje uczniom złe wzorce.Wójcie czekamy z niecierpliwoscią na Pana Oferte:))))))
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.