Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 stycznia 2019 r.
15:03

Kto będzie kręcił materiały filmowe dla miasta Puławy? Oferta już wybrana

Autor: Zdjęcie autora rs
165 71 A A
(fot. Archiwum)

Ponad 26 tys. zł puławski ratusz zapłaci za produkcję tegorocznej kroniki filmowej miasta Puławy, a także tzw. impresji z wydarzeń kulturalnych i zdjęć. Nowa umowa na to zlecenie ma zostać podpisana w tym miesiącu. Oferta została już wybrana, umowa czeka na podpis.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamówienie odbywa się w procedurze bezprzetargowej. Ratusz wysłał czterem wybranym firmom zaproszenia do składania ofert, a następnie wskazał tę najkorzystniejszą. W ostatnich latach kronikę dla Puław przygotowywała firma Studio K, ale rok 2019 będzie dokumentować już inne, lokalne przedsiębiorstwo. Spośród trzech nadesłanych ofert, najniższą cenę (26,4 tys. zł brutto) zaproponowała firma Faktoria Obrazu należąca do Daniela Krawczyka. Umowa może zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

W ramach zamówienia, Ratusz otrzyma m.in. kronikę filmową dokumentującą najważniejsze wydarzenia kulturalne, gospodarcze, społeczne, polityczne itp. Nowy kronikarz przygotuje również wideo-impresję, która zostanie wyświetlona podczas noworocznego koncertu. Urząd zagwarantował sobie również prawo do korzystania z przygotowywanych przez niego na bieżąco filmów i zdjęć.

Zasady wyboru firmy produkującej kronikę pozostały niezmienne, najwyżej oceniane były cena i jakość. Dwie odrzucone oferty opiewały na niecałe 29 tys. zł oraz 54 tys. zł.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jgf / 7 stycznia 2019 o 19:27
+8
Studio K to dla mnie ani brat ani swat, ale materiały ich robią dobre wrażenie: drony, kamery 4K, lektorzy często z doświadczeniem ogólnopolskim, czy za 29 tys będzie można uzyskać zbliżony efekt?
 Z tego co wiem to właśnie Studio K zaproponowalo kwotę 29 tyś więc chyba można uzyskać " zbliżony " efekt.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 15:57
+8
Nie rozumiem niektórych wpisów. Kolega czy nie - wygrała najtańsza oferta. (i to spora różnica cenowa nie o 100 zl jak to bywo w poprzednich latach...) Czyli wszystko ok. Mieli wybrać droższa? Wtedy byłby problem bo wybrali za droga ofertę. Tak bardzo wszyscy chcieli zmian a teraz problem bo zmienił się wykonawca kroniki miasta... Lepiej żeby był ten sam... Droższy... Bardzo mądre podejście. Jedyne co przez Was przemawia to ZAWISC
Avatar
Tchórz Tchórzewsky / 7 stycznia 2019 o 15:56
+8
A teraz wszystkie nieprzychylne władzy komentarze zostaną przez wiernych działaczy ZAMINUSOWANE. MOŻNA TYLKO CHWALIĆ!
 Nie jestem żadnym  działaczem ale taki syf i szit będę minusował. Bo jakie tu mogą być nieprzychylne komentarze? Że ktoś ceną pokonał zasiedziałą konkurencję????? 
Avatar
Shsh / 7 stycznia 2019 o 16:24
+7
To nie jest kasa dla kogoś tylko kasa za coś. Za pracę. Bardzo ciężka z resztą. Wymagająca drogiego sprzętu i umiejętności. Wymagająca bycia na kilkudziesięciu wydarzeniach w trakcie roku. Te 26 tys to śmieszne pieniądze.... Nikt nie dostaje kasy za darmo tylko ciężko na nią zapracuje. Mieli wybrać droższa ofertę? 
Avatar
Król Jordanii / 7 stycznia 2019 o 16:24
+7
Hahaha, zaczyna się spłacanie zasług z kampanii wyborczej? Opłacało się banować na grupie Puławy.
 Splacanie kampanii? Prosze o szczegoly i fakty. To z całą pewnością sprawa dla prokuratury. Co najmniej godna pozwu cywilnego
Avatar
Król Jordanii / 7 stycznia 2019 o 16:21
+7
to było oczywiste, kto zostanie wybrany
 Oczywiste? Proszę o szczegóły i fakty. Oczywiscie zgłoś do prokuratury jesli masz taką wiedzę. To Twój obowiązek. Tak jak i to, by być prawym człowiekiem a nie gnidą wydalającą śmierdzące pomówienia!
Avatar
Abc / 7 stycznia 2019 o 16:19
+7
26 tys to bardzo mało. Bardzo dobra oferta! Należy się cieszyć że stare układy w Puławach się rozlatuja. Jak widać można znalezc nowych i tańszych wykonawców. W końcu widać z Puławach zmiany. Tak trzymać Panie Maj! 
Avatar
Ef / 7 stycznia 2019 o 16:13
+7
A skąd taka wiedza? Jeżeli masz na to jakieś dowody to koniecznie zgłoś do prokuratury i możliwości popełnienia przestępstwa. A jeżeli nie... To nie wpisuj swoich domysłów wyssanych z palca. 
Avatar
? / 7 stycznia 2019 o 15:46
+7
to było oczywiste, kto zostanie wybrany[/quote]  
Hahaha, zaczyna się spłacanie zasług z kampanii wyborczej? Opłacało się banować na grupie Puławy.
  [quote]Kasa dla kolegi, który pomagał w kampanii panu Majowi. To te nowe standardy?
 Takie  pomówienia, rzygowiny  i pomyje powinny być bezwzględnie tępione. Powinny znaleźć finał w sądzie!
Avatar
Ja / 7 stycznia 2019 o 17:29
+6
To nie jest kasa dla kogoś tylko kasa za coś. Za pracę. Bardzo ciężka z resztą. Wymagająca drogiego sprzętu i umiejętności. Wymagająca bycia na kilkudziesięciu wydarzeniach w trakcie roku. Te 26 tys to śmieszne pieniądze.... Nikt nie dostaje kasy za darmo tylko ciężko na nią zapracuje. Mieli wybrać droższa ofertę?
Skoro to mało za taką pracę to i jakość będzie mierna.
 Skąd takie osady? :D czyli lepiej było wybrać ta za 54 tys? A jakoś osadza sie po wykonaniu pracy a nie teraz. 
Avatar
Anoda / 9 stycznia 2019 o 18:52
0
Minie ciekawi kiedy wreszcie ruszy sprawa Skweru Niepodległosci ? Pan Maj ma teraz wszystkie narzędzia żeby ja wyjaśnić ?
Avatar
CK dezerter / 8 stycznia 2019 o 17:12
+1
Ten cały DK nawet na etacie nie pracował :D
A od kiedy etat to jakaś nobilitacja? W branży medialnej poza tym top raczej umowy o dzieło i zlecenia.
Koleś pracował w kilku redakcjach, które szybko się z nim rozstawały. Potem próbował się podczepiać pod polityków, kręcił się koło posła Żaczka i Kuleszy. Jakiś czas temu został kolegą Maja. Pisał zresztą o nim piękne artykuły no i teraz dla niego pracuje. Krawczyk skorzystał, bo w końcu coś chłopal zarobi, ale nasz prezydent strasznie stracił wizerunkowo. Mega rozczarowanie z kazdym tygodniem. Jeszcze zostało kilku narodowców do obsadzenia na stołkach w urzędzie i miejskich placówkach, no i rzecznik z ul. Romów - koniecznie!
Koleś pracował w kilku redakcjach, które szybko się z nim rozstawały. Potem próbował się podczepiać pod polityków, kręcił się koło posła Żaczka i Kuleszy. Jakiś czas temu został kolegą Maja. Pisał zresztą o nim piękne artykuły no i teraz dla niego pracuje. Krawczyk skorzystał, bo w końcu coś chłopal zarobi, ale nasz prezydent strasznie stracił wizerunkowo. Mega rozczarowanie z kazdym tygodniem. Jeszcze zostało kilku narodowców do obsadzenia na stołkach w urzędzie i miejskich placówkach, no i rzecznik z ul. Romów - koniecznie! rozwiń
Avatar
Podpis / 8 stycznia 2019 o 15:57
+2
Ten cały DK nawet na etacie nie pracował :D 
 A od kiedy etat to jakaś nobilitacja? W branży medialnej poza tym top raczej umowy o dzieło i zlecenia.
Avatar
stopek / 8 stycznia 2019 o 15:54
+2
Ten cały DK nawet na etacie nie pracował :D a jak ktoś pisze ze to dziennikarz to ma spore problemy z głową. Z kazdej redakcji go wyrzucali. Ale to są nowe standardy :D Nie dajemy tym co na to zasługują bo są dobrzy tylko kumplom. Brawo Maj! Tak chciałes rok zacząć? To się panie prezydencie popisales. A tak w ogole to komu ta kronika potrzebna? Za te dwadziescia pare tysi można coś innego zrobić. 
Avatar
ortografia się kłania / 8 stycznia 2019 o 14:24
+1
faktem jest że Daniel Krawczyk to kolega Pawła Maja. Widać to chociażby na zdjęciu na Facebooku prezydenta, jak obaj panowie cieszą się ze zwycięstwa w wyborach. Oburzające jest to że pan prezydent wysłał zapytanie ofertowe do firmy kolegi, która powstała tuż przed konkursem. Wygląda to tak, jakby firma powstała właśnie w związku z tym konkursem. W normalnych konkursach firma, która powstała kilka dni wcześniej nie mogłaby nawet stanąć do rywalizacji, bo taki podmiot jest totalnie niewiarygodny. Zazwyczaj firma startująca w przetargach miejskich musi istnieć przynajmniej rok. Musi też mieć portfolio, żeby pokazać swoje dotychczasowe produkcje. Pan Krawczyk nie jest ani fotografem ani operatorem, ani montażystą. Ale na filmach o puławskich cyganach trzyma mikrofon i coś tam sepleni zadając pytania. I to najwyraźniej panu prezydentowi wystarczyło, żeby dać koledze kontrakt. Bardzo to smutne i przykre. Bardzo mnie pan Maj zawiódł. Naprawdę. Żeby robić kroniki filmowe miejskie trzeba być fachowcem. W takim przypadku nie powinna wyłącznie decydować cena ale fachowość i sprzęt. Materiały które zwycięzca konkursu wrzuca do netu są na żenującym poziomie. Mam nadzieję, że przegrani zaskarżą ten wynik konkursu, bo to szczyt żenady
Z tego co mi wiadomo to Pan Krawczyk jest fotografem operatorem i montarzysta. I taka wykonuje pracę zawodową. Ewidentnie widać oburzona konkurencję która po zmienię prezydenta wypadła z obiegu :) I skąd autor postu wie jakim sprzętem dysponuje dana osoba...? Nie wiem o co bić pianę. Pieniędzy śmieszne. Serio ktoś zakładałby firmę płacił zusy i podatki żeby zarobić 26 tys brutto z UM hahahaha przecież miesięcznie po odliczeniu kosztów to grosze. Ja za te pieniądze bym nawet z domu nie wyszedł. Widać jak bardzo ludzie nie mają pojęcia o czym piszą...
 montażysta to przez ż piszemy,pieniądze śmieszne
 montażysta to przez ż piszemy,pieniądze śmieszne rozwiń
Avatar
/ / 8 stycznia 2019 o 12:37
+2
Ten koleś to nie nadaje się nawet do administrowania grupą na FB. Wyrzuca ludzi i nawet nie raczy powiedzieć dlaczego. Neptek.
Avatar
Karol / 8 stycznia 2019 o 10:43
+2
filmować dziś każdy może ...
Avatar
Gość / 8 stycznia 2019 o 09:36
+1
A nie lepiej/taniej prowadzić oficjalny kanał miasta na Youtube? Miasto niebawem zejdzie poniżej 40tys mieszkańców, jeśli są tutaj jakiekolwiek newsy (np. o cyganach) to każdy bez problemu zobaczy na YT
Avatar
monter / 7 stycznia 2019 o 22:19
0
26 tysięcy to mało. Nie wiem co dokładnie wchodzi w tą usługę, ale spokojnie ta kwota mogła by być 2 razy wyzsza. Tym bardziej, że mowa też o zdjęciach. Pytanie czy wybór tak taniej firmy nie odbije się na jakości i promocji miasta.
 oczywiście, że się odbije na jakości, bo firma nie ma żadnego doświadczenia. wiem, że jej szef niedawno probowal dopiero się uczyć montażu. Nie miał pojęcia o obsłudze profesjonalnego programu. Warto zresztą sprawdzic czy ma profesjonalny program do montażu, który kosztuje kilka tysięcy złotych czy może będzie jechac na piracie. I tu pytanie: czy prezydent wybierając ofertę sprawdził czy firma, która nie ma nawet strony internetowej, posiada stosowne, licencjonowane oprogramowanie do produkcji filmów? 
 oczywiście, że się odbije na jakości, bo firma nie ma żadnego doświadczenia. wiem, że jej szef niedawno probowal dopiero się uczyć montażu. Nie miał pojęcia o obsłudze profesjonalnego programu. Warto zresztą sprawdzic czy ma profesjonalny program do montażu, który kosztuje kilka tysięcy złotych czy może będzie jechac na piracie. I tu pytanie: czy prezydent wybierając ofertę sprawdził czy firma, która nie ma nawet strony internetowej, posiada stosowne, licencjonowane oprogramowanie do produkcji filmów?  rozwiń
Avatar
Puławiak / 7 stycznia 2019 o 21:35
+2
Trolle o co kruszycie kopie? O marne 26 tys? A gdzie byliście kiedy prezydent Janusz wydawał miliony publicznych pieniędzy na buble- Marine za ponad 50 baniek z przeciekającym dachem, stadion za 100 baniek dla kilku kopaczy, part technologiczny za 130 baniek który świeci pustkami, stateczek z kilku deseczek nad Wisłą za 80 tys. No gdzie byliście wtedy, orły?