Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 grudnia 2018 r.
13:42

Budżet Puław przyjęty. Radny Grobel krytycznie o kreatywności prezydenta Maja

0 106 A A
Najwięcej uwag zgłosił radny Janusz Grobel
Najwięcej uwag zgłosił radny Janusz Grobel (fot. Radosław Szczęch)

Puławscy radni w czwartek przyjęli budżet na 2019 rok. Najwięcej uwag zgłosił jego współtwórca, były prezydent, a obecny radny Janusz Grobel, który skrytykował swojego następcę m.in. za zbyt niskie środki na inwestycje w oświacie, brak kreatywności i demonizowanie deficytu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy budżet, co wynika z kumulacji drogich inwestycji, będzie mocno deficytowy. Łączne wydatki w przyszłym roku przekroczą 333 mln zł i będą znacznie wyższe od spodziewanych wpływów na poziomie 283 mln zł. Większość tej różnicy zostanie pokryta ze środków pochodzących ze sprzedaży miejskich obligacji (42 mln zł).

"Przyszłość zależy od nas"

Najważniejszą pozycją w budżecie na 2019 rok są inwestycje (108 mln zł), z czego lwia część to budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej (65 mln zł), a także kontynuacja przebudowy Domu Chemika (25,6 mln zł). W nowym roku rozpocznie się również budowa przedłużenia ul. Kowalskiej, przebudowa ul. Powstańców Listopadowych oraz nowego, łączącego je ronda (5,9 mln zł). Wyremontowana zostanie także ul. ppłk Konrada (1,3 mln zł) oraz kolejna część ul. Kochanowskiego (900 tys. zł).

Puławskich radnych do poparcia uchwały zachęcał prezydent, Paweł Maj, który nie omieszkał przy tej okazji skrytykować swojego poprzednika.  Miałem bardzo ograniczony czas na podpisanie budżetu, bo mój poprzednik nie wypełnił swojego obowiązku i nie przedłożył go do RIO na czas  tłumaczył.

Prezydent przypomniał także najważniejsze zadania stojące przed miastem w kolejnych latach (np. budowa mediateki) oraz informował o pozyskanych funduszach (rewitalizacja, drogi). Maj użył także kilku zwrotów znanych z kampanii wyborczej w stylu "przyszłość zależy od nas", czy też "niemożliwe stało się możliwe".

"Głucha koalicja"

Najwięcej uwag do nowego budżetu zgłosił jego współtwórca, były prezydent. Radny Janusz Grobel wyjaśnił, że nie złożył go, by dać swojemu następcy możliwość naniesienia zmian.  Niestety, cała kreatywność sprowadziła się do wpisania dwóch ulic oraz osobistego zawiezienia projektu budżetu do RIO, z obowiązkową fotką  zauważył.

Janusz Grobel skrytykował ponadto "brak woli" do zajęcia się budową sali gimnastycznej dla SP nr 3, brak inwestycji w oświacie oraz niejasne wypowiedzi w sprawie sprzedaży działek przy ul. Sosnowej. Według lidera "Samorządowców" nowy prezydent demonizuje przy tym wysokość deficytu, który znajduje się na bezpiecznym poziomie. Ostatecznie klub byłego prezydenta zrezygnował jednak ze składania wniosków o zmiany, bo "koalicja jest na nie głucha".

Wisła Puławy musi zaczekać

Tematem dyskusji był także pogrążony w kłopotach finansowych klub Wisła Puławy. Mariusz Cytryński (Koalicja Samorządowa), a także Ewa Wójcik (Samorządowcy) przekonywali do utworzenia rezerwy finansowej dla klubu. Była wiceprezydent proponowała, żeby na ten cel przeznaczyć 100 tys. zł. Mimo obecności na sali prezesa i kilku zawodników, poddany pod głosowanie wniosek został odrzucony.

Radni Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak z klubu Pawła Maja uznali, że nie ma powodu do pośpiechu w tej sprawie. Grzegorz Bińczak, przewodniczący komisji sportu, stwierdził, że należy zaczekać na zakończenie negocjacji. W podobnym tonie wypowiedziała się Halina Jarząbek, szefowa komisji finansów, a Bożena Krygier wyraziła przekonanie, że Wisła Puławy nie zostanie bez środków na funkcjonowanie.  Wszystkim nam na tym zależy  podkreśliła.

Ostatecznie, za przyjęciem nowego budżetu opowiedziało się 18 radnych, przy 2 głosach wstrzymujących się. Warto dodać, że głosowanie, podobnie jak inne przeprowadzane w ostatni czwartek, po raz pierwszy w historii puławskiej rady miasta, odbyło się za pośrednictwem nowego, elektronicznego systemu. Radni nie mieli kłopotów z jego obsługą.

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dwa / 28 grudnia 2018 o 14:05
+69
Grobel nie moze zapomniec ze przegral wybory. Jad go zzera jak i Wojcikowa. Sp 3. byla do likwidacji za ich kadencji. Teraz Grobel krytykuje budzet ktory z opoznieniem stworzyl?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 14:03
+47
Szanowny panie radny. Emerytura to coś co ktoś kiedyś wymyślił zeby ludziom w pewnym wieku dać szansę na życie dla sobie i najbliższych i za to powinien dostać Nobla. Ktoś kto całe zawodowe życie rządził innymi nie powinien juz robić tego na emeryturze. Proszę dać mowemu prezydentowi szanse na inne rządy, takie jakiego oczekuje większość mieszkańców miasta.
Avatar
Luk / 28 grudnia 2018 o 14:16
+45
Grobel zachowuje się jak bezczelny gowniaż któremu zabrali zabawkę. Robi wszystko na złość chyba zapomniał że projekt budżetu i tak duży deficyt to jego zasługa. Dzięki niemu będziemy mieli hale za 90 mln zł wartą 50 mln. Za 90 mln była by wybudowana hala wraz z basenami. Czas najwyższe Panie Grobel wraz ze swoją koleżanka Panią Wójcikową odpuścić i zacząć współdziałać z radnymi dla dobra Puław a nie poskładać kłody pod nogi a jeśli Panu tnie pasuje to lepiej zrezygnować i udać się na zasłużona emeryturę i dać innym szansę się wykazać.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 14:14
+44
A jakie to inwestycje Grobel poczynił? Zwykły zakupoholizm i to na kredyt. Tzw park PPN, światłociągi w kanalizacji, remont Mariny i stadionu, rozbabranie Domu Chemika. Nie każde wywalanie kasy to inwestycja, nie każda budowa to sensowne działanie.
Avatar
Janka / 28 grudnia 2018 o 17:19
+34
Z przegrana trzeba umiec sie pogodzic .U Grobla tego nie widac. Przy nastepnych wyborach ludzie znow zaglosuja .ale na pewno juz nie na Grobla i nie wojcikowa. Po co ta zgryzota. Odejsc spokojnie na emeryture oboje i nie cyrkowac .Oni juz sa emerytami .
Avatar
Hgf / 28 grudnia 2018 o 15:02
+33
Grobel jedynie w tej chwili atakuje obecnego Prezydenta, gdzie w tym wszystkim są ludzie i dobro misata. Widać właśnie na czym mu zależy...poza tym jego każda wypowiedź jest czytana z kartki i wcześniej przygotowana, bo na żywo to ma problemy z wysłowieniem się...
 Jak oglądam sesje na żywo to oprócz napastliwego dukania, dostrzegam że jeszcze mu ktos wysyla odpowiedzi  telefonem. Zgroza że taki ktoś decydował o naszym życiu. 
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 19:07
+28
oglądając sesję zastanawiam się jak Grobel funkcjonował tyle lat skoro nawet nie potrafi płynnie przeczytać tylko duka aż słuchanie jego robi się strasznie męczące.... Po drugie- czy on bierze pieniądze za "siedzenie" w telefonie??? żenada!!!!!!!
Avatar
Baska / 28 grudnia 2018 o 14:34
+28
Panie Grobel czy pan widzi ze w U M nie ma juz pana kolezanki. I nic sie nie dzieje. Jest duzo spokojniej. Dla pana nka kl 1_3 by9la najwazniejszym fachowcem odnosnie budzetu i nie tylko. Teraz oboje krytykujeci e?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 13:50
+28
Grobel znowu się ośmiesza
Avatar
Gosc / 28 grudnia 2018 o 14:01
+19
Grobel wpierd..il nas w 100 mln na budowe hali nie wiadomo dla kogo bo na pewno nie dla mieszkancow.ostatnie rzecz jaka jest potrzebna pulawianom to hala sportowa.
Avatar
west / 2 stycznia 2019 o 09:41
+4
Niestety Grobello, twój czas już minął. Wijesz się jak wąż żeby dalej mieszać. Spadaj na szczaw i zabierz blond koleżankę ze sobą !
Avatar
aaaa / 1 stycznia 2019 o 17:17
+1
Grobel był też początkującym prezydentem - nie wiedział wszyskiego od razu. Dlatego nie pie......ie o Maju on sie też nauczy i będzie miał doświadczenie,
Avatar
gorsiejszy sort / 31 grudnia 2018 o 12:08
-1
Pan Grobel bo to był Prezydent. Proszę podać jakie ma doświadczenie zawodowe i przebieg pracy zawodowej pan Maj.
 no tak, bycie komunistycznym kacykiem to zajebistedoświadczenie i praca zawodowa
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 12:00
+2
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)
Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ.
Tak te komentarze trolli były czytane. Syf dno muł i żałość a nie konstruktywna krytyka!  Nienawiść i podłosc i wyrafinowana, zaplanowana nagonka! Nawet powyższy komentarz jest tego przykladem. O jakie gierki chodzi? Jak można rządzić miastem bez większości w radzie miasta? Proszę wskazać w ilu samorządach w  Polsce tak jest? Kto udaje jak kilka dni temu w  kurierze czytalem ze współpraca jest z pisem! Jak przez miesiąc bycia prezydentem można sprawić że młodzi nie będą wyjeżdżać? Przecież to zadanie na lata! Zygac się chce od tej trolowej kłamliwej nagonki!
Maj w kampanii deklarował żadnych powiązań politycznych! Koalicja z pisem, Kocoń jako wice to wjście w układ polityczny i żadne tłumaczenia nie są usprawiedliwieniem. Miało nie być politycznie a jest gierka i okłamywanie wyborców, którzy zaufali tym zapewnieniom.
Następne gòwno.  W którym miejscu Tak obiecywał? Dał jakiś deklaracje kto będzie vice ? Zaprzeczał że nie będzie z kimś współpracował? Wręcz odwrotnie trollu oszczerco . Puławy to nie samotna gwiazda gdzie można żyć w oderwaniu od wszystkiego.
 Taki z ciebie przydupas majowy i nie wiesz co kandydat mówił na licznych spotkaniach z wyborcami, posłuchaj nagrania ze spotkania np w Sybilli, No chyba że już nie istnieje źeby mieszkańcy zapomnieli obietnice. 
 Taki z ciebie przydupas majowy i nie wiesz co kandydat mówił na licznych spotkaniach z wyborcami, posłuchaj nagrania ze spotkania np w Sybilli, No chyba że już nie istnieje źeby mieszkańcy zapomnieli obietnice.  rozwiń
Avatar
Gh / 31 grudnia 2018 o 08:30
+1
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)
Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ.
Tak te komentarze trolli były czytane. Syf dno muł i żałość a nie konstruktywna krytyka!  Nienawiść i podłosc i wyrafinowana, zaplanowana nagonka! Nawet powyższy komentarz jest tego przykladem. O jakie gierki chodzi? Jak można rządzić miastem bez większości w radzie miasta? Proszę wskazać w ilu samorządach w  Polsce tak jest? Kto udaje jak kilka dni temu w  kurierze czytalem ze współpraca jest z pisem! Jak przez miesiąc bycia prezydentem można sprawić że młodzi nie będą wyjeżdżać? Przecież to zadanie na lata! Zygac się chce od tej trolowej kłamliwej nagonki!
Maj w kampanii deklarował żadnych powiązań politycznych! Koalicja z pisem, Kocoń jako wice to wjście w układ polityczny i żadne tłumaczenia nie są usprawiedliwieniem. Miało nie być politycznie a jest gierka i okłamywanie wyborców, którzy zaufali tym zapewnieniom.
 Następne gòwno.  W którym miejscu Tak obiecywał? Dał jakiś deklaracje kto będzie vice ? Zaprzeczał że nie będzie z kimś współpracował? Wręcz odwrotnie trollu oszczerco . Puławy to nie samotna gwiazda gdzie można żyć w oderwaniu od wszystkiego.
 Następne gòwno.  W którym miejscu Tak obiecywał? Dał jakiś deklaracje kto będzie vice ? Zaprzeczał że nie będzie z kimś współpracował? Wręcz odwrotnie trollu oszczerco . Puławy to nie samotna gwiazda gdzie można żyć w oderwaniu od wszystkiego. rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 22:29
+1
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)
Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ.
Tak te komentarze trolli były czytane. Syf dno muł i żałość a nie konstruktywna krytyka!  Nienawiść i podłosc i wyrafinowana, zaplanowana nagonka! Nawet powyższy komentarz jest tego przykladem. O jakie gierki chodzi? Jak można rządzić miastem bez większości w radzie miasta? Proszę wskazać w ilu samorządach w  Polsce tak jest? Kto udaje jak kilka dni temu w  kurierze czytalem ze współpraca jest z pisem! Jak przez miesiąc bycia prezydentem można sprawić że młodzi nie będą wyjeżdżać? Przecież to zadanie na lata! Zygac się chce od tej trolowej kłamliwej nagonki!
 Maj w kampanii deklarował żadnych powiązań politycznych! Koalicja z pisem, Kocoń jako wice to wjście w układ polityczny i żadne tłumaczenia nie są usprawiedliwieniem. Miało nie być politycznie a jest gierka i okłamywanie wyborców, którzy zaufali tym zapewnieniom.
 Maj w kampanii deklarował żadnych powiązań politycznych! Koalicja z pisem, Kocoń jako wice to wjście w układ polityczny i żadne tłumaczenia nie są usprawiedliwieniem. Miało nie być politycznie a jest gierka i okłamywanie wyborców, którzy zaufali tym zapewnieniom. rozwiń
Avatar
10 lat spokoju / 30 grudnia 2018 o 19:22
+1
Myślę, że winniśmy dać prezydentowi szansę  - conajmniej dwie kadencje, aby było widać efekty jego działań
Avatar
Oz / 30 grudnia 2018 o 19:16
+3
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)
Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ.
 Tak te komentarze trolli były czytane. Syf dno muł i żałość a nie konstruktywna krytyka!  Nienawiść i podłosc i wyrafinowana, zaplanowana nagonka! Nawet powyższy komentarz jest tego przykladem. O jakie gierki chodzi? Jak można rządzić miastem bez większości w radzie miasta? Proszę wskazać w ilu samorządach w  Polsce tak jest? Kto udaje jak kilka dni temu w  kurierze czytalem ze współpraca jest z pisem! Jak przez miesiąc bycia prezydentem można sprawić że młodzi nie będą wyjeżdżać? Przecież to zadanie na lata! Zygac się chce od tej trolowej kłamliwej nagonki!
 Tak te komentarze trolli były czytane. Syf dno muł i żałość a nie konstruktywna krytyka!  Nienawiść i podłosc i wyrafinowana, zaplanowana nagonka! Nawet powyższy komentarz jest tego przykladem. O jakie gierki chodzi? Jak można rządzić miastem bez większości w radzie miasta? Proszę wskazać w ilu samorządach w  Polsce tak jest? Kto udaje jak kilka dni temu w  kurierze czytalem ze współpraca jest z pisem! Jak przez miesiąc bycia prezydentem można sprawić że młodzi nie będą wyjeżdżać? Przecież to zadanie na lata! Zygac się chce o... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 19:03
0
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)
 Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ. 
 Nie to forum raczej czytałeś. Tu jest jedynie kondtruktywna krytyk i przypominanie obecnemu prezydentowi co obiecał wyborcom. A takim jak ty obiecał że zrobi wszystko żebyś nie wyjeżdzał, a póki co prowadzi grę i udaje że nie wszedł w partyjniacki układ.  rozwiń
Avatar
Turysta? / 30 grudnia 2018 o 18:42
+1
Ludzie! poczytajcie te komentarze- TROLE. Po tych wpisach widać czemu młodzi wyjechali. Sama żółć i pomyje. Wasze nieudane życie wylewacie na forum i innych którym cokolwiek się udało. Żal mi Was. Jesteście sfrustrowani i oskarżacie innych za Waszą nieudolność życiową. Za parę lat zostaną w Puławach rodzice dzieci co wyjechały ( za pracą, na studia, za granicę ) i emeryci. Ja już właśnie się pakuję i mam dość tej Waszej wojenki. Gnijcie we własnym sosie - Bożenka- Pawełek - Janusz- i inni nieudacznicy :)