Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Mandat radnego Panka zawisł na włosku

0 16 A A

Puławski radny Tomasz Panek tylko na chwilę zameldował się w innej gminie. Chciał zagłosować przeciwko tablicom w języku łemkowskim we wsi, w której ma gospodarstwo. Dziś może stracić mandat radnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Musiałem ten punkt obrad wprowadzić pod obrady, bo miałem taki obowiązek. Ale wcale nie wiadomo, jak zagłosują radni - zastrzega przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Śliwiński (Wspólnota Samorządowa).

Radny podpadł, bo w trakcie wakacji wpisał się do rejestru wyborców gminy Uście Gorlickie w woj. małopolskim, gdzie ma gospodarstwo. Chciał wziąć udział w lokalnym referendum na temat podwójnego nazewnictwa tablic sołectw.

- Miały być w języku polskim i łemkowskim. Bo na naszym terenie mieszka wielu Łemków - tłumaczy Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie.

W międzyczasie do Urzędu Miasta w Puławach dotarła informacja o tym, że radny został wpisany do rejestru wyborców małopolskiej gminy. Przewodniczący puławskiej rady konsultował sprawę m.in. z urzędnikami wojewody. I doszedł do wniosku, że zaszły przesłanki do wygaśnięcia mandatu radnego Panka. Dlatego teraz sprawa trafia pod obrady.

- Nie chcę komentować tej sprawy - mówi T. Panek.

Ale jego zdaniem teraz na decyzję rady i tak jest za późno, bo minęły już ponad trzy miesiące od chwili wpisania Panka na listę wyborców innej gminy. Ponadto wpis został już przez wójta Uścia Gorlickiego anulowany.

- Pan radny wystąpił do nas z prośbą o unieważnienie tej decyzji. Przychyliliśmy się, bo poprzednio zostaliśmy wprowadzeni w błąd, że stale zamieszkuje w naszej gminie. A jego głos w referendum i tak na niczym by nie zaważył - mówił nam wójt Rydzanicz.

Radni PiS mają dziś bronić swego klubowego kolegi. Ale inni radni deklarują, że nie będą pobłażać. - Klub Platformy Obywatelskiej zagłosuje za wygaszeniem mandatu, bo są do tego jednoznaczne przesłanki formalne - uważa Michał Sadura, radny PO.

Jeśli za wygaszeniem mandatu nie zagłosuje większość radnych, sprawą zajmą się urzędnicy wojewody. - W tej chwili ruch należy do Rady Miasta. Wtedy zastanowimy się nad problemem i podejmiemy decyzję - zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
+1
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
+1
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
+1
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
+1
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
+1
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
+1
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
+1
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
+1
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r. 0 0

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział 4 4

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego po jego przymusowej restrukturyzacji szturmują jego oddziały na południu Polski. Ludzie boją się, że mogą przepaść ich oszczędności. Panika wybuchła, gdy dowiedzieli się z mediów, że samorządy straciły ulokowane w PBS 82 miliony złotych. Pod lubelską siedzibą agencji banku kolejek jednak nie ma.

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie 0 8

Pod koniec lutego ma się zakończyć rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpitalowi brakuje jednak 120 mln zł na sprzęt medyczny i wyposażenie.

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę 176 23

Nie udało się uratować przedniej łapy suczce znalezionej w worku na tyłach Castoramy w Chełmie. Obrażenia były zbyt duże - łapa była w kilku miejscach złamana i oskalpowana ze skóry.

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo]
film

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo] 0 6

- Spójrz, to nasze szare kamienice. Każdy z nas to nowy kolor – stare Bronowice – to pierwsze słowa, jakie usłyszymy w teledysku do utworu „Szare kamienice”. Nagrał go Brono Skład, czyli młodzież mieszkająca w starej części Bronowic

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel 5 1

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które okradły mężczyznę, proponując mu wróżenie z kart. Mężczyzna stracił ponad 1400 USD i 300 złotych. Złodziejkom grozi do 5 lat więzienia.

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego 0 4

Nowe wieści w sprawie telenoweli transferowej w III lidze. Krzysztof Ropski jest zawodnikiem Motoru, czy Siarki Tarnobrzeg? Kluby nie doszły do porozumienia w sprawie przenosin napastnika do Lublina. W efekcie, na to pytanie odpowie Polski Związek Piłki Nożnej.

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo] 3 2

Około 40 strażaków walczyło dzisiaj z ogniem w jednej z hal przemysłowych na terenie dawnej fabryki samochodów, gdzie niewiele wcześniej zakończył się demontaż linii produkcyjnej. W pożarze nikt nie ucierpiał

Koncert zespołu Deltha w Rider's Pub
24 stycznia 2020, 20:00

Koncert zespołu Deltha w Rider's Pub 0 0

Propozycja dla miłośników ciężkiego grania. 24 stycznia o godz. 20 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi formacja Deltha.

Mercedes z "odświeżonym" o 116 tys. km przebiegiem zatrzymany w Łukowie

Mercedes z "odświeżonym" o 116 tys. km przebiegiem zatrzymany w Łukowie 0 9

Policjanci z Łukowa wyjaśniają, w jaki sposób z licznika mercedesa w ciągu miesiąca ubyło 116 tys. km przebiegu. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Wtedy odkryli, że licznik w aucie prawdopodobnie został cofnięty.

W Lublinie powstaje wyjątkowa fundacja. Będzie pomagać wcześniakom i ich rodzicom

W Lublinie powstaje wyjątkowa fundacja. Będzie pomagać wcześniakom i ich rodzicom 267 2

W Lublinie powstaje pierwsza w naszym województwie fundacja, która będzie wspierać rodziców wcześniaków. Pomocą będą służyć specjaliści m.in. neurologii, neurologopedii, psychologii, położnictwa czy fizjoterapii.

MKS AZS UMCS był lepszy od MKS Karczew

MKS AZS UMCS był lepszy od MKS Karczew 0 0

Akademiczki zwyciężyły we własnej hali 27:25

Austriacka firma opóźnia się z budową ekologicznej ciepłowni w Białej Podlaskiej

Austriacka firma opóźnia się z budową ekologicznej ciepłowni w Białej Podlaskiej 0 11

Ekologiczna ciepłownia na biomasę w Białej Podlaskiej miała być gotowa pod koniec ubiegłego roku. Ale austriacka firma odpowiedzialna za inwestycję przesuwa termin o kilka miesięcy.

Ul. Kapucyńska w Lublinie ma się zazielenić na wiosnę

Ul. Kapucyńska w Lublinie ma się zazielenić na wiosnę 0 21

Wzdłuż ul. Kapucyńskiej wiosną powinno się zazielenić siedem lip drobnolistnych posadzonych niedawno na zlecenie miasta. Tuż obok lip pojawiły się krzewy irgi. Na ul. Chopina posadzone zostały dwa nowe drzewa w miejsce wyciętych wcześniej przed gmachem Biblioteki Głównej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z kolei na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Armii Krajowej przybyło ponad 30 klonów, 1300 krzewów róż i 500 krzewów rokitnika.

Capitan Tsubasa: Rise of new Champions. Wielki powrót na boisko (wideo)
film

Capitan Tsubasa: Rise of new Champions. Wielki powrót na boisko (wideo) 0 0

Wszystko zaczęło się od mangi stworzonej w 1981 roku przez Yōichiego Takahashiego. Na jej podstawie powstał serial anime oraz seria gier. Serial był jednym z pierwszych anime pokazywanych w Polsce i cieszył się niezwykle dużą popularnością. Czy podobnie będzie z grą Capitan Tsubasa: Rise of new Champions?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?