Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Mandat radnego Panka zawisł na włosku

0 16 A A

Puławski radny Tomasz Panek tylko na chwilę zameldował się w innej gminie. Chciał zagłosować przeciwko tablicom w języku łemkowskim we wsi, w której ma gospodarstwo. Dziś może stracić mandat radnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Musiałem ten punkt obrad wprowadzić pod obrady, bo miałem taki obowiązek. Ale wcale nie wiadomo, jak zagłosują radni - zastrzega przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Śliwiński (Wspólnota Samorządowa).

Radny podpadł, bo w trakcie wakacji wpisał się do rejestru wyborców gminy Uście Gorlickie w woj. małopolskim, gdzie ma gospodarstwo. Chciał wziąć udział w lokalnym referendum na temat podwójnego nazewnictwa tablic sołectw.

- Miały być w języku polskim i łemkowskim. Bo na naszym terenie mieszka wielu Łemków - tłumaczy Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie.

W międzyczasie do Urzędu Miasta w Puławach dotarła informacja o tym, że radny został wpisany do rejestru wyborców małopolskiej gminy. Przewodniczący puławskiej rady konsultował sprawę m.in. z urzędnikami wojewody. I doszedł do wniosku, że zaszły przesłanki do wygaśnięcia mandatu radnego Panka. Dlatego teraz sprawa trafia pod obrady.

- Nie chcę komentować tej sprawy - mówi T. Panek.

Ale jego zdaniem teraz na decyzję rady i tak jest za późno, bo minęły już ponad trzy miesiące od chwili wpisania Panka na listę wyborców innej gminy. Ponadto wpis został już przez wójta Uścia Gorlickiego anulowany.

- Pan radny wystąpił do nas z prośbą o unieważnienie tej decyzji. Przychyliliśmy się, bo poprzednio zostaliśmy wprowadzeni w błąd, że stale zamieszkuje w naszej gminie. A jego głos w referendum i tak na niczym by nie zaważył - mówił nam wójt Rydzanicz.

Radni PiS mają dziś bronić swego klubowego kolegi. Ale inni radni deklarują, że nie będą pobłażać. - Klub Platformy Obywatelskiej zagłosuje za wygaszeniem mandatu, bo są do tego jednoznaczne przesłanki formalne - uważa Michał Sadura, radny PO.

Jeśli za wygaszeniem mandatu nie zagłosuje większość radnych, sprawą zajmą się urzędnicy wojewody. - W tej chwili ruch należy do Rady Miasta. Wtedy zastanowimy się nad problemem i podejmiemy decyzję - zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 r. o 20:25
+1
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 r. o 00:00
+1
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 r. o 14:35
+1
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 r. o 13:47
+1
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 r. o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 r. o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 r. o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 r. o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
przema / 28 listopada 2008 r. o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 r. o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 r. o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 r. o 20:25
+1
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 r. o 00:00
+1
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 r. o 14:35
+1
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 r. o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 r. o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 r. o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 r. o 13:47
+1
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 r. o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 r. o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.