Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Mandat radnego Panka zawisł na włosku

0 16 A A

Puławski radny Tomasz Panek tylko na chwilę zameldował się w innej gminie. Chciał zagłosować przeciwko tablicom w języku łemkowskim we wsi, w której ma gospodarstwo. Dziś może stracić mandat radnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Musiałem ten punkt obrad wprowadzić pod obrady, bo miałem taki obowiązek. Ale wcale nie wiadomo, jak zagłosują radni - zastrzega przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Śliwiński (Wspólnota Samorządowa).

Radny podpadł, bo w trakcie wakacji wpisał się do rejestru wyborców gminy Uście Gorlickie w woj. małopolskim, gdzie ma gospodarstwo. Chciał wziąć udział w lokalnym referendum na temat podwójnego nazewnictwa tablic sołectw.

- Miały być w języku polskim i łemkowskim. Bo na naszym terenie mieszka wielu Łemków - tłumaczy Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie.

W międzyczasie do Urzędu Miasta w Puławach dotarła informacja o tym, że radny został wpisany do rejestru wyborców małopolskiej gminy. Przewodniczący puławskiej rady konsultował sprawę m.in. z urzędnikami wojewody. I doszedł do wniosku, że zaszły przesłanki do wygaśnięcia mandatu radnego Panka. Dlatego teraz sprawa trafia pod obrady.

- Nie chcę komentować tej sprawy - mówi T. Panek.

Ale jego zdaniem teraz na decyzję rady i tak jest za późno, bo minęły już ponad trzy miesiące od chwili wpisania Panka na listę wyborców innej gminy. Ponadto wpis został już przez wójta Uścia Gorlickiego anulowany.

- Pan radny wystąpił do nas z prośbą o unieważnienie tej decyzji. Przychyliliśmy się, bo poprzednio zostaliśmy wprowadzeni w błąd, że stale zamieszkuje w naszej gminie. A jego głos w referendum i tak na niczym by nie zaważył - mówił nam wójt Rydzanicz.

Radni PiS mają dziś bronić swego klubowego kolegi. Ale inni radni deklarują, że nie będą pobłażać. - Klub Platformy Obywatelskiej zagłosuje za wygaszeniem mandatu, bo są do tego jednoznaczne przesłanki formalne - uważa Michał Sadura, radny PO.

Jeśli za wygaszeniem mandatu nie zagłosuje większość radnych, sprawą zajmą się urzędnicy wojewody. - W tej chwili ruch należy do Rady Miasta. Wtedy zastanowimy się nad problemem i podejmiemy decyzję - zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
0
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
0
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
0
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
0
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
0
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
0
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
0
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
0
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
0
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
0
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
0
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
0
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
0
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
0
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 42 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!