Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2009 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Markuszów w sieci odłogiem leży

0 14 A A

Gmina nie ma strony internetowej – alarmują nasi Czytelnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Markuszów to jedyna gmina w powiecie puławskim, która nie ma swojej strony internetowej. Co prawda, wyszukiwarka pokazuje adres markuszow.pl, ale odwiedzający go nic nie dowiedzą się o gminie.

– To skandal – uważa pani Maria, mieszkanka gminy. – Przecież płacimy podatki, więc dlaczego nie możemy liczyć na aktualną informację?

– Mieliśmy kiedyś taką stronę, ale została zlikwidowana. Pracownik, który się tym
zajmował, ma zbyt dużo pracy – mówi Andrzej Rozwałka, wójt Markuszowa. I dodaje, że w sieci jest dostępny Biuletyn Informacji Publicznej gminy Markuszów.

Tyle że – zdaniem naszej Czytelniczki – niektóre informacje tam zawarte są mocno przestarzałe bądź też nie ma ich wcale. Tak jest np. z uchwałami Rady Gminy. – Chciałam dowiedzieć się,
co radni ustanowili na sesji 3 grudnia i nic. Ostatnie uchwały pochodzą sprzed roku! – żali się pani Maria.

Wójt zdaje sobie sprawę z tego, że gmina została w sieci w tyle za innymi samorządami.
– To dla nas kłopot. Ale co możemy zrobić, skoro nie mamy na to pieniędzy. Wszystko kosztuje. Mamy za mało pracowników, żeby kogoś wydelegować do zajmowania się taką stroną. Co do biuletynu, to mogą być tam pewne opóźnienia, ale większość rzeczy, jak przetargi czy obwieszczenia, są umieszczane na bieżąco – zapewnia Rozwałka.

Gmina zamierza jednak poprawić swój wizerunek. – Napisaliśmy projekt, który został wysoko oceniony i dostaniemy pieniądze z Unii Europejskiej na informatyzację – tłumaczy Sławomir Łowczak, administrator markuszowskiego BIP. – W ramach tego stworzymy portal, który powinien zadowolić każdego mieszkańca naszej gminy. Może on ruszyć na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Co do uchwał to obiecuję, że do końca tego roku zostaną umieszczone w BIP.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
młoda Markuszowianka / 6 lipca 2010 o 23:10
0
Przecież to jasne, że wszystkie bzdury na temat Naszej złej Gminy to idzie od RADNEGO! Wójt jest najlepszy i wszyscy to wiedzą tylko oczywiście nie Ci co chcą władzy i pieniedzy ! a co do strony internetowej: Pani Mario nie ma co pani robic tylko czytac inf na temat Markuszowa? niech pani zajmie sie robotą!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 20:00
0
ale ironia od Ciebie bije, żal
Avatar
~Barbara~ / 29 grudnia 2009 o 17:01
0
Biedna ta Gmina Markuszów leząca w sieci odłogiem i biedna P.Maria która nie moze zapoznac sie z uchwałami Rady Gminy,P.Mario to ja Panią poinformuje ze nie ma mozliwosci przeczytania zadnych uchwał poniewaz co Radni uchwalą ( ciezka ta ich praca) to Lublin odrzuca twierdzac ze takich bzdurnych i niezgodnych z prawem uchwał nie sa wstanie zatwierdzic. Ustawy lądują w koszu a my nie mamy co czytac w sieci .
Avatar
Markuszowianka / 27 grudnia 2009 o 21:04
0
chart napisał:
A czy panowie Rozwałka i Łowczak (tak częsty gość tego forum) wiedzą, że nieaktualizowanie BIP-u to przestępstwo? Tymczasem sami opóźniają np. umieszczanie na stronie uchwał Rady Gminy.

chart Ty wszedzie widzisz przestępstwo, przestępców to dawno byscie zamkneli gdybyscie cokolwiek znalezli na nich, moze wiec popatrz na siebie i swoich kolegów a tam jest oj jest do czego sie przyczepic:)))moze z Nowym Rokiem zmadrzejesz czego Ci zycze:)
Avatar
abc / 25 grudnia 2009 o 13:20
0
Witam

ala napisał:
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?


Tak się składa że strona internetowa do przetargów nie jest potrzebna. Istnieje obowiązek publikacji ogłoszeń na stronie BIP i na portalu UZP.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:51
0
Takie sa efekty. Leszek Barwinski zajmuje sie mobbingiem, zamiast rzetelna robota dla dobra gminy.
Avatar
Sniffer / 24 grudnia 2009 o 14:45
0
Niezłe stronki mają Kazimierz, Nałęczów, Końskowola. Średnie Żyrzyn, Wąwolnica, Kurów (za to, że rzadko aktualizowana). Tragedia to Gmina Puławy (nie miasto) - [url="http://www.pulawy.ug.gov.pl/"]http://www.pulawy.ug.gov.pl/[/url] , Markuszów.

Zresztą z tego co wiem, to poza BIPem, urzędy nie mają obowiązku prowadzić stron internetowych.
Avatar
ala / 24 grudnia 2009 o 13:08
0
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?
Avatar
Ktoś / 24 grudnia 2009 o 09:10
0
Ja napisał:
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ?


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ? rozwiń
Avatar
Ja / 24 grudnia 2009 o 08:49
0
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywan... rozwiń
Avatar
młoda Markuszowianka / 6 lipca 2010 o 23:10
0
Przecież to jasne, że wszystkie bzdury na temat Naszej złej Gminy to idzie od RADNEGO! Wójt jest najlepszy i wszyscy to wiedzą tylko oczywiście nie Ci co chcą władzy i pieniedzy ! a co do strony internetowej: Pani Mario nie ma co pani robic tylko czytac inf na temat Markuszowa? niech pani zajmie sie robotą!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 20:00
0
ale ironia od Ciebie bije, żal
Avatar
~Barbara~ / 29 grudnia 2009 o 17:01
0
Biedna ta Gmina Markuszów leząca w sieci odłogiem i biedna P.Maria która nie moze zapoznac sie z uchwałami Rady Gminy,P.Mario to ja Panią poinformuje ze nie ma mozliwosci przeczytania zadnych uchwał poniewaz co Radni uchwalą ( ciezka ta ich praca) to Lublin odrzuca twierdzac ze takich bzdurnych i niezgodnych z prawem uchwał nie sa wstanie zatwierdzic. Ustawy lądują w koszu a my nie mamy co czytac w sieci .
Avatar
Markuszowianka / 27 grudnia 2009 o 21:04
0
chart napisał:
A czy panowie Rozwałka i Łowczak (tak częsty gość tego forum) wiedzą, że nieaktualizowanie BIP-u to przestępstwo? Tymczasem sami opóźniają np. umieszczanie na stronie uchwał Rady Gminy.

chart Ty wszedzie widzisz przestępstwo, przestępców to dawno byscie zamkneli gdybyscie cokolwiek znalezli na nich, moze wiec popatrz na siebie i swoich kolegów a tam jest oj jest do czego sie przyczepic:)))moze z Nowym Rokiem zmadrzejesz czego Ci zycze:)
Avatar
abc / 25 grudnia 2009 o 13:20
0
Witam

ala napisał:
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?


Tak się składa że strona internetowa do przetargów nie jest potrzebna. Istnieje obowiązek publikacji ogłoszeń na stronie BIP i na portalu UZP.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:51
0
Takie sa efekty. Leszek Barwinski zajmuje sie mobbingiem, zamiast rzetelna robota dla dobra gminy.
Avatar
Sniffer / 24 grudnia 2009 o 14:45
0
Niezłe stronki mają Kazimierz, Nałęczów, Końskowola. Średnie Żyrzyn, Wąwolnica, Kurów (za to, że rzadko aktualizowana). Tragedia to Gmina Puławy (nie miasto) - [url="http://www.pulawy.ug.gov.pl/"]http://www.pulawy.ug.gov.pl/[/url] , Markuszów.

Zresztą z tego co wiem, to poza BIPem, urzędy nie mają obowiązku prowadzić stron internetowych.
Avatar
ala / 24 grudnia 2009 o 13:08
0
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?
Avatar
Ktoś / 24 grudnia 2009 o 09:10
0
Ja napisał:
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ?


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ? rozwiń
Avatar
Ja / 24 grudnia 2009 o 08:49
0
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywan... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 0 0

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 0 0

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 1

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 0

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 7 4

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 6 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 62 12

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 25 7

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 2

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!