Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 lipca 2009 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Karmanowic: Staniemy na drodze i nie damy jej budować

0 10 A A

Zrobimy tak, jeśli droga będzie poszerzana w kierunku naszych domów – ostrzegają mieszkańcy Karmanowic Kolonii. Drogowcy uspokajają, że poszerzą drogę, ale w drugą stronę – czyli od strony lasu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Karmanowicach Kolonii (nieformalna nazwa części Karmanowic koło Wąwolnicy) mieszka kilkadziesiąt osób. Domy od lasu oddziela ruchliwa droga prowadząca w kierunku Drzewc i Piotrowic. To trasa powiatowa, która lada dzień będzie remontowana i poszerzana.

Z remontu mieszkańcy się cieszą, ale z poszerzenia już nie za bardzo. Obawiają się, że po przebudowie droga będzie jeszcze bliżej ich domostw. – A już teraz jak tir przejeżdża, to w domu wszystko się trzęsie – mówi jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy wsi, z którymi się spotkaliśmy opowiadają, że wciąż nie mają pewności, jak będzie wyglądała droga po remoncie.

– Zobaczyliśmy, że zaczynają się jakieś prace, to od razu pojechaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych. Tam nam powiedzieli, że droga nie będzie poszerzana w kierunku lasu, bo będzie za drogo – opowiadają mieszkańcy Karmanowic Kolonii.

Więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Dlatego napisali protest do wójta, w którym wyrazili obawy o swoje bezpieczeństwo. Pismo, pod którym podpisało się 35 osób, zostało jednak przekazane do drogowców. – Zorganizowaliśmy też spotkanie wiejskie, ale wójt nie raczył zaszczycić nas swoją obecnością – mówią mieszkańcy.

Zastępca wójta pojawił się dopiero na drugim spotkaniu, które odbyło się w środę. Była też na nim dyrektorka ZDP w Puławach. – Nigdy nie było mowy, że droga będzie poszerzana w kierunku domów. Będziemy ją poszerzać w stronę lasu. Od strony domów co najwyżej podrównamy to co przez lata zostało zniszczone – zapewnia Anna Nizioł, dyrektor ZDP.

Mieszkańcy wciąż jednak boją się, że ruch tirów do pobliskich zakładów Materne nie da im spokojnie żyć. – Można apelować do marszałka, czy do premiera, żeby wcześniej powstała obwodnica Nałęczowa. Ja im gwarancji nie dam, że droga będzie budowana w przyszłym roku, ale za kilka dni chcemy zorganizować spotkanie z posłami i starostą w tej sprawie. Nie można siedzieć z założonymi rękami, bo tak nic się nie zrobi – mówi Andrzej Szczypa, zastępca wójta Wąwolnicy.

Wydaje się jednak, że optymizm wójta jest na wyrost. Bo władze województwa prędko obwodnicy Nałęczowa nie zbudują. – Najwcześniej w 2013 roku, bo w tej chwili nie mamy na ten cel pieniędzy. Teraz trwają uzgodnienia środowiskowe i wybór jednego z wariantów przebiegu drogi – informuje Marek Flasiński, członek Zarządu Województwa lubelskiego.

Więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
badcopy25 / 7 listopada 2009 o 17:05
0
Juz od lat jezdze do pracy do chłodni nigdy mi sie nie jezdziło tak komfortowo jak teraz. Chcąc dojechac do pracy musiałam jechac całą szosą ,poniewaz były doły w kolano tylko znak był ostrzegawczy "ubytki w jezdni".
Avatar
zz / 4 listopada 2009 o 01:46
0
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? Dlaczego ich się nie rozumie i tak bezkrytycznie ich się atakuje? A naprawdę porażające są kłamstwa i wykręty urzędników, którzy żywcem przenieśli wzory swoich postępowań z okresu carskich urzędników w Polsce. Rozumiem mieszkańców i ich, niestety chyba beznadziejną walkę, o naturalny komfort swojego życia...
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2009 o 12:23
0
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać domów tak blisko drogi....nie raz spotkałam się w urzędzie z ludźmi, którzy wręcz błagali urzedników o pozwolenie na zbliżenie domu do granicy pasa drogowego bo tak im wówczas pasowało....a dziś co? dziś protesty????
W głowie się nie mieści!!!! Dopiero wszyscy narzekają na drogowców i na to, ze nic nie robią,a jak już po wielu trudach uda się zdobyć fundusze i coś dla Was zrobić to znowu protest....to jest prawdziwa i ewidentna ciemnota.....ludzie w innych wsiach czekają jak na zbawienie na remont drogi i gdyby w ich miejscowości modernizowano drogę to po "rękach by całowałi", a tutaj co?
.....przeszkadzają tiry, kurz, hałas....pozamykajcie wszystkie zakłady w poblizu Waszych miejscowości, niech nie jeżdżą tiry....potraćcie miejsca pracy i siedźcie w ciszy i spokoju koło lasu od czasu do czasu udając się do niego na polowanie w celu zdobycia pożywienia....wtedy będziecie "pępkiem Europy"
Z poważaniem
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać ... rozwiń
Avatar
gelo / 1 sierpnia 2009 o 22:20
0
A jeszcze pytanie: Co było pierwsze? Budynki i ogrodzenia czy pas drogowy? Wydaje mi się że budynki i ogrodzenia. Pas drogowy na tej drodze powiatowej ma 17m, a na drodze wojewódzkiej Nałęczów- Kazimierz Dolny przy skrzyżowaniu na Karmanowice kolonia ma ok 14- 14.5m. Dlaczego?
Avatar
sss / 1 sierpnia 2009 o 22:07
0
Gość napisał:
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa do posesji, nie jak to sobie ktoś teraz wymyślił obwodnica Nałęczowa i droga dla tirów z Materne,
nie życze nikomu jeżdżących tirów pod oknami o każdej godzinie dnia i nocy z prędkością przekroczoną nawet o 70 km/h


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa d... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 13:45
0
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?
Avatar
łomatko / 31 lipca 2009 o 11:25
0
ciemnota to jest z was chyba. pewnie mieszkacie w bloku i nie czaicie sytuacji. po to sie m.in. mieszka na wsi zeby miec spokoj a jak masz dom w odleglosci 5 metrow od jezdni po ktorej zapierdzielaja tiry do chlodni to juz nie jest przyjmenie.
matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:|
Avatar
olek / 31 lipca 2009 o 10:35
0
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy!
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy,
Nie damy, by nas zniemczył wróg..
Avatar
olo / 31 lipca 2009 o 09:58
0
co za ciemnota, aby brakuje stwierdzenia ze przez poszerzenie drogi kury przestaną znosić jajka...
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 09:28
0
Ale wiocha. Niczym Kargul i Pawlak za trzy palce.
Przecież mieszkancom najbardziej powinno zależeć na poszerzeniu jezdni.
Takie rzeczy to tylko w Polsce.
Avatar
badcopy25 / 7 listopada 2009 o 17:05
0
Juz od lat jezdze do pracy do chłodni nigdy mi sie nie jezdziło tak komfortowo jak teraz. Chcąc dojechac do pracy musiałam jechac całą szosą ,poniewaz były doły w kolano tylko znak był ostrzegawczy "ubytki w jezdni".
Avatar
zz / 4 listopada 2009 o 01:46
0
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? Dlaczego ich się nie rozumie i tak bezkrytycznie ich się atakuje? A naprawdę porażające są kłamstwa i wykręty urzędników, którzy żywcem przenieśli wzory swoich postępowań z okresu carskich urzędników w Polsce. Rozumiem mieszkańców i ich, niestety chyba beznadziejną walkę, o naturalny komfort swojego życia...
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2009 o 12:23
0
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać domów tak blisko drogi....nie raz spotkałam się w urzędzie z ludźmi, którzy wręcz błagali urzedników o pozwolenie na zbliżenie domu do granicy pasa drogowego bo tak im wówczas pasowało....a dziś co? dziś protesty????
W głowie się nie mieści!!!! Dopiero wszyscy narzekają na drogowców i na to, ze nic nie robią,a jak już po wielu trudach uda się zdobyć fundusze i coś dla Was zrobić to znowu protest....to jest prawdziwa i ewidentna ciemnota.....ludzie w innych wsiach czekają jak na zbawienie na remont drogi i gdyby w ich miejscowości modernizowano drogę to po "rękach by całowałi", a tutaj co?
.....przeszkadzają tiry, kurz, hałas....pozamykajcie wszystkie zakłady w poblizu Waszych miejscowości, niech nie jeżdżą tiry....potraćcie miejsca pracy i siedźcie w ciszy i spokoju koło lasu od czasu do czasu udając się do niego na polowanie w celu zdobycia pożywienia....wtedy będziecie "pępkiem Europy"
Z poważaniem
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać ... rozwiń
Avatar
gelo / 1 sierpnia 2009 o 22:20
0
A jeszcze pytanie: Co było pierwsze? Budynki i ogrodzenia czy pas drogowy? Wydaje mi się że budynki i ogrodzenia. Pas drogowy na tej drodze powiatowej ma 17m, a na drodze wojewódzkiej Nałęczów- Kazimierz Dolny przy skrzyżowaniu na Karmanowice kolonia ma ok 14- 14.5m. Dlaczego?
Avatar
sss / 1 sierpnia 2009 o 22:07
0
Gość napisał:
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa do posesji, nie jak to sobie ktoś teraz wymyślił obwodnica Nałęczowa i droga dla tirów z Materne,
nie życze nikomu jeżdżących tirów pod oknami o każdej godzinie dnia i nocy z prędkością przekroczoną nawet o 70 km/h


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa d... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 13:45
0
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?
Avatar
łomatko / 31 lipca 2009 o 11:25
0
ciemnota to jest z was chyba. pewnie mieszkacie w bloku i nie czaicie sytuacji. po to sie m.in. mieszka na wsi zeby miec spokoj a jak masz dom w odleglosci 5 metrow od jezdni po ktorej zapierdzielaja tiry do chlodni to juz nie jest przyjmenie.
matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:|
Avatar
olek / 31 lipca 2009 o 10:35
0
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy!
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy,
Nie damy, by nas zniemczył wróg..
Avatar
olo / 31 lipca 2009 o 09:58
0
co za ciemnota, aby brakuje stwierdzenia ze przez poszerzenie drogi kury przestaną znosić jajka...
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 09:28
0
Ale wiocha. Niczym Kargul i Pawlak za trzy palce.
Przecież mieszkancom najbardziej powinno zależeć na poszerzeniu jezdni.
Takie rzeczy to tylko w Polsce.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu 0 0

W mieście pamiątką po zlikwidowanym już wiele lat temu garnizonie wojskowym jest ul. Garnizonowa. Dziurawa jak ser szwajcarski wreszcie doczeka się remontu.

Wybory samorządowe 2018 - Kraśnik. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Kraśnik. Kandydaci do Rady Miasta 0 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta Kraśnik.

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec 4 2

Woziły pasażerów przez 25 lat, teraz idą w odstawkę. Najstarsze autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w tym miesiącu zostaną wykreślone z ewidencji i sprzedane na złom. Zastąpiły je klimatyzowane niskopodłogowce od MAN-a.

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe 0 3

W 2019 roku ponad 6 mld zł ma zostać przeznaczonych w budżecie państwa na dofinansowanie inwestycji drogowych. Z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych ma nadzieję skorzystać m.in. Świdnik.

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują?
galeria

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują? 14 10

Połączenie do Kijowa zostanie szybko przywrócone – deklaruje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. Dodaje również, że połączenia realizowane przez Wizz Air będą realizowane większym samolotem.

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła 1 3

46-latka nadużyła gościnności swojej znajomej. Z wynajmowanego od niej mieszkania ukradła pieniądze, biżuterię i akcesoria komputerowe. Teraz odpowie przed sądem.

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów 0 0

Już w tym tygodniu zmieni się rozkład jazdy nocnych linii autobusowych N1, N2 i N3.

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 2 1

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 5 7

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 13

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 3

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 13 2

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!