Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 lipca 2009 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Karmanowic: Staniemy na drodze i nie damy jej budować

0 10 A A

Zrobimy tak, jeśli droga będzie poszerzana w kierunku naszych domów – ostrzegają mieszkańcy Karmanowic Kolonii. Drogowcy uspokajają, że poszerzą drogę, ale w drugą stronę – czyli od strony lasu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Karmanowicach Kolonii (nieformalna nazwa części Karmanowic koło Wąwolnicy) mieszka kilkadziesiąt osób. Domy od lasu oddziela ruchliwa droga prowadząca w kierunku Drzewc i Piotrowic. To trasa powiatowa, która lada dzień będzie remontowana i poszerzana.

Z remontu mieszkańcy się cieszą, ale z poszerzenia już nie za bardzo. Obawiają się, że po przebudowie droga będzie jeszcze bliżej ich domostw. – A już teraz jak tir przejeżdża, to w domu wszystko się trzęsie – mówi jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy wsi, z którymi się spotkaliśmy opowiadają, że wciąż nie mają pewności, jak będzie wyglądała droga po remoncie.

– Zobaczyliśmy, że zaczynają się jakieś prace, to od razu pojechaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych. Tam nam powiedzieli, że droga nie będzie poszerzana w kierunku lasu, bo będzie za drogo – opowiadają mieszkańcy Karmanowic Kolonii.

Więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Dlatego napisali protest do wójta, w którym wyrazili obawy o swoje bezpieczeństwo. Pismo, pod którym podpisało się 35 osób, zostało jednak przekazane do drogowców. – Zorganizowaliśmy też spotkanie wiejskie, ale wójt nie raczył zaszczycić nas swoją obecnością – mówią mieszkańcy.

Zastępca wójta pojawił się dopiero na drugim spotkaniu, które odbyło się w środę. Była też na nim dyrektorka ZDP w Puławach. – Nigdy nie było mowy, że droga będzie poszerzana w kierunku domów. Będziemy ją poszerzać w stronę lasu. Od strony domów co najwyżej podrównamy to co przez lata zostało zniszczone – zapewnia Anna Nizioł, dyrektor ZDP.

Mieszkańcy wciąż jednak boją się, że ruch tirów do pobliskich zakładów Materne nie da im spokojnie żyć. – Można apelować do marszałka, czy do premiera, żeby wcześniej powstała obwodnica Nałęczowa. Ja im gwarancji nie dam, że droga będzie budowana w przyszłym roku, ale za kilka dni chcemy zorganizować spotkanie z posłami i starostą w tej sprawie. Nie można siedzieć z założonymi rękami, bo tak nic się nie zrobi – mówi Andrzej Szczypa, zastępca wójta Wąwolnicy.

Wydaje się jednak, że optymizm wójta jest na wyrost. Bo władze województwa prędko obwodnicy Nałęczowa nie zbudują. – Najwcześniej w 2013 roku, bo w tej chwili nie mamy na ten cel pieniędzy. Teraz trwają uzgodnienia środowiskowe i wybór jednego z wariantów przebiegu drogi – informuje Marek Flasiński, członek Zarządu Województwa lubelskiego.

Więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
badcopy25 / 7 listopada 2009 o 17:05
0
Juz od lat jezdze do pracy do chłodni nigdy mi sie nie jezdziło tak komfortowo jak teraz. Chcąc dojechac do pracy musiałam jechac całą szosą ,poniewaz były doły w kolano tylko znak był ostrzegawczy "ubytki w jezdni".
Avatar
zz / 4 listopada 2009 o 01:46
0
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? Dlaczego ich się nie rozumie i tak bezkrytycznie ich się atakuje? A naprawdę porażające są kłamstwa i wykręty urzędników, którzy żywcem przenieśli wzory swoich postępowań z okresu carskich urzędników w Polsce. Rozumiem mieszkańców i ich, niestety chyba beznadziejną walkę, o naturalny komfort swojego życia...
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2009 o 12:23
0
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać domów tak blisko drogi....nie raz spotkałam się w urzędzie z ludźmi, którzy wręcz błagali urzedników o pozwolenie na zbliżenie domu do granicy pasa drogowego bo tak im wówczas pasowało....a dziś co? dziś protesty????
W głowie się nie mieści!!!! Dopiero wszyscy narzekają na drogowców i na to, ze nic nie robią,a jak już po wielu trudach uda się zdobyć fundusze i coś dla Was zrobić to znowu protest....to jest prawdziwa i ewidentna ciemnota.....ludzie w innych wsiach czekają jak na zbawienie na remont drogi i gdyby w ich miejscowości modernizowano drogę to po "rękach by całowałi", a tutaj co?
.....przeszkadzają tiry, kurz, hałas....pozamykajcie wszystkie zakłady w poblizu Waszych miejscowości, niech nie jeżdżą tiry....potraćcie miejsca pracy i siedźcie w ciszy i spokoju koło lasu od czasu do czasu udając się do niego na polowanie w celu zdobycia pożywienia....wtedy będziecie "pępkiem Europy"
Z poważaniem
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać ... rozwiń
Avatar
gelo / 1 sierpnia 2009 o 22:20
0
A jeszcze pytanie: Co było pierwsze? Budynki i ogrodzenia czy pas drogowy? Wydaje mi się że budynki i ogrodzenia. Pas drogowy na tej drodze powiatowej ma 17m, a na drodze wojewódzkiej Nałęczów- Kazimierz Dolny przy skrzyżowaniu na Karmanowice kolonia ma ok 14- 14.5m. Dlaczego?
Avatar
sss / 1 sierpnia 2009 o 22:07
0
Gość napisał:
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa do posesji, nie jak to sobie ktoś teraz wymyślił obwodnica Nałęczowa i droga dla tirów z Materne,
nie życze nikomu jeżdżących tirów pod oknami o każdej godzinie dnia i nocy z prędkością przekroczoną nawet o 70 km/h


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa d... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 13:45
0
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?
Avatar
łomatko / 31 lipca 2009 o 11:25
0
ciemnota to jest z was chyba. pewnie mieszkacie w bloku i nie czaicie sytuacji. po to sie m.in. mieszka na wsi zeby miec spokoj a jak masz dom w odleglosci 5 metrow od jezdni po ktorej zapierdzielaja tiry do chlodni to juz nie jest przyjmenie.
matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:|
Avatar
olek / 31 lipca 2009 o 10:35
0
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy!
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy,
Nie damy, by nas zniemczył wróg..
Avatar
olo / 31 lipca 2009 o 09:58
0
co za ciemnota, aby brakuje stwierdzenia ze przez poszerzenie drogi kury przestaną znosić jajka...
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 09:28
0
Ale wiocha. Niczym Kargul i Pawlak za trzy palce.
Przecież mieszkancom najbardziej powinno zależeć na poszerzeniu jezdni.
Takie rzeczy to tylko w Polsce.
Avatar
badcopy25 / 7 listopada 2009 o 17:05
0
Juz od lat jezdze do pracy do chłodni nigdy mi sie nie jezdziło tak komfortowo jak teraz. Chcąc dojechac do pracy musiałam jechac całą szosą ,poniewaz były doły w kolano tylko znak był ostrzegawczy "ubytki w jezdni".
Avatar
zz / 4 listopada 2009 o 01:46
0
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? Dlaczego ich się nie rozumie i tak bezkrytycznie ich się atakuje? A naprawdę porażające są kłamstwa i wykręty urzędników, którzy żywcem przenieśli wzory swoich postępowań z okresu carskich urzędników w Polsce. Rozumiem mieszkańców i ich, niestety chyba beznadziejną walkę, o naturalny komfort swojego życia...
Przeczytałem artykuł i komentarze i od razu nasuwa się kilka pytań. A co szkodzi poszerzyć drogę od strony lasu? Dlaczego droga dojazdowa do posesji zamieniła się w obwodnicę? Jak mają się do tego wcześniejsze darowizny gruntowe mieszkańców na wybudowanie drogi dojazdowej do ich domostw. którą urzędnicy zmienili na drogę główną? I dlaczego jest tyle agresji i chamskich odzywek w stosunku do mieszkańców, którzy po to ponoszą trudy zamieszkania w miejscu oddalonym od podstawowych usług, które zapewnia miasto, aby właśnie mieli ciszę i spokój? ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2009 o 12:23
0
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać domów tak blisko drogi....nie raz spotkałam się w urzędzie z ludźmi, którzy wręcz błagali urzedników o pozwolenie na zbliżenie domu do granicy pasa drogowego bo tak im wówczas pasowało....a dziś co? dziś protesty????
W głowie się nie mieści!!!! Dopiero wszyscy narzekają na drogowców i na to, ze nic nie robią,a jak już po wielu trudach uda się zdobyć fundusze i coś dla Was zrobić to znowu protest....to jest prawdziwa i ewidentna ciemnota.....ludzie w innych wsiach czekają jak na zbawienie na remont drogi i gdyby w ich miejscowości modernizowano drogę to po "rękach by całowałi", a tutaj co?
.....przeszkadzają tiry, kurz, hałas....pozamykajcie wszystkie zakłady w poblizu Waszych miejscowości, niech nie jeżdżą tiry....potraćcie miejsca pracy i siedźcie w ciszy i spokoju koło lasu od czasu do czasu udając się do niego na polowanie w celu zdobycia pożywienia....wtedy będziecie "pępkiem Europy"
Z poważaniem
"matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:| "
to cytat z jednej z Państwa wypowiedzi i odrazu odpowiedź dla mieszkańców Karmanowic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś z Państwa pisze, że mieszkamy w bloku i nie rozumiemy sytuacji....w nawiazaniu do tego wyjaśnię, ze w mieście jest dużo większy ruch i trzeba z tym żyć, a po wtóre to nikt Wam nie kazał stawiać ... rozwiń
Avatar
gelo / 1 sierpnia 2009 o 22:20
0
A jeszcze pytanie: Co było pierwsze? Budynki i ogrodzenia czy pas drogowy? Wydaje mi się że budynki i ogrodzenia. Pas drogowy na tej drodze powiatowej ma 17m, a na drodze wojewódzkiej Nałęczów- Kazimierz Dolny przy skrzyżowaniu na Karmanowice kolonia ma ok 14- 14.5m. Dlaczego?
Avatar
sss / 1 sierpnia 2009 o 22:07
0
Gość napisał:
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa do posesji, nie jak to sobie ktoś teraz wymyślił obwodnica Nałęczowa i droga dla tirów z Materne,
nie życze nikomu jeżdżących tirów pod oknami o każdej godzinie dnia i nocy z prędkością przekroczoną nawet o 70 km/h


może stosowne plany były do wglądu ale wtedy gdy juz było wszystko postanowione,
bo tu akurat sprawy były załatwiane za plecami mieszkańców Karmanowic,
w gre wchodzą "duże pieniążki" dla pewnych osób - jak to u nas w Polsce

po drugie obawiam sie ze twoja znajomość prawa jest mierna w porównaniu z pewnymi mieszkankami tejże wsi

a po trzecie jeśli dobrze pamiętam to każdy mieszkaniec odstepował ileś metrów swojej działki żeby istniejąca droga powstała jako dojazdowa d... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 13:45
0
yba stosowne plany były do wlądu w Urzędzie Gminy i akceptacji,
więc dlaczego mieszkańcy dopiero teraz się ocknęli,
nie znajomość prawa szkodzi, a może w pasie przydrożnym postawili płoty i teraz mają problem bo trzeba rozebrać?
Avatar
łomatko / 31 lipca 2009 o 11:25
0
ciemnota to jest z was chyba. pewnie mieszkacie w bloku i nie czaicie sytuacji. po to sie m.in. mieszka na wsi zeby miec spokoj a jak masz dom w odleglosci 5 metrow od jezdni po ktorej zapierdzielaja tiry do chlodni to juz nie jest przyjmenie.
matko dlaczego na swiecie jest tylu nierozumnych idiotow:|
Avatar
olek / 31 lipca 2009 o 10:35
0
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy!
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy,
Nie damy, by nas zniemczył wróg..
Avatar
olo / 31 lipca 2009 o 09:58
0
co za ciemnota, aby brakuje stwierdzenia ze przez poszerzenie drogi kury przestaną znosić jajka...
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 09:28
0
Ale wiocha. Niczym Kargul i Pawlak za trzy palce.
Przecież mieszkancom najbardziej powinno zależeć na poszerzeniu jezdni.
Takie rzeczy to tylko w Polsce.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 0 0

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 1

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 0

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 6 3

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 6 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 59 12

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 12 6

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 2

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery? 6 7

Czy miejskie przedszkola dostaną zakaz wyprowadzania dzieci na spacer, gdy powietrze będzie gęste od smogu? O wydanie takiego zalecenia apeluje do Ratusza jeden z dzielnicowych radnych.