Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 września 2019 r.
15:39

Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. Jakie ma plany?

0 13 A A

- Zamek w Janowcu jest w coraz gorszym stanie, m.in. odpadają fragmenty korony murów, trzeba to zabezpieczyć. W tym roku raczej nam się nie uda, ale w przyszłym chciałbym rozpocząć te prace - mówi Piotr Kondraciuk, nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmowa z Piotrem Kondraciukiem

KP: • Dzisiaj przejmuje pan obowiązki dyrektora. Czym zajmie się pan w pierwszej kolejności?

PK: - Najpilniejsze jest na pewno dokończenie kompleksowego remontu, który objął pięć obiektów muzeum i kosztował kilkanaście milionów złotych. Inwestycja miała zakończyć się 30 września, ale ze względu m.in. na problemy konserwatorskie, które wstrzymują prace ten termin na pewno się przesunie. W tym momencie nie jestem jednak jeszcze w stanie powiedzieć kiedy ostatecznie zakończy się remont. Jest on prowadzony jednocześnie we wszystkich obiektach, żaden z nich nie został jeszcze oddany do użytku.

• A co z zamkiem w Janowcu, który też wymaga remontu?

- Zamek jest w coraz gorszym stanie, m.in. odpadają fragmenty korony murów, trzeba to zabezpieczyć. W tym roku raczej nam się nie uda, ale w przyszłym chciałbym rozpocząć te prace. W pierwszej kolejności musimy odpowiednio przygotować most, po którym w tym momencie nie może jeździć ciężki sprzęt, a taki jest niezbędny do kompleksowego remontu. Most musi być zabezpieczony i wzmocniony.

• Jak pan ocenia sytuację w muzeum w kontekście konfliktów między pracownikami?

- Rozmawiałem na razie z kilkoma osobami, więc na razie nie mam pełnego obrazu tej sytuacji. Na pewno będę chciał porozmawiać z całą załogą. Nie będę podejmował żadnych radykalnych decyzji, bo nie jestem ich zwolennikiem. Nie wiem do końca jaka jest sytuacja między pracownikami, ale ja nie widzę żadnych płaszczyzn ewentualnego konfliktu między mną a zespołem. Na pewno będę dążyć do rozwiązania ewentualnych sporów. Jesteśmy w jednej drużynie i to musi się udać, żeby muzeum mogło efektywnie działać.

• Pana poprzedniczka zostaje w muzeum?

- Pani Danuta Olesiuk złożyła rezygnację i chce odejść za porozumieniem stron. Jeśli będzie podtrzymywać tę decyzję nie będę czynił przeszkód.

• Jakie ma pan pomysły na ofertę muzeum, czego pana zdaniem brakuje?

- Przede wszystkim brakuje zintegrowanej i efektywnej promocji, a muzeum, żeby mogło przyciągnąć nowych odbiorców musi być widoczne, rozpoznawalne. Muzeum Nadwiślańskie nie jest postrzegane jako całość, ale przez pryzmat poszczególnych oddziałów. To osłabia jego możliwości. Będę stawiał na konsekwentną promocję muzeum jako całości. Brakuje też współpracy z miastem, co również ma znaczenie w kontekście promocyjnym. Współpracując, organizując wspólne wydarzenia możemy promować się nawzajem. Ważna jest też współpraca z Gminą Janowiec, powiatem i województwem, a także z lokalnymi stowarzyszeniami, w czym mam duże doświadczenie m.in. z pracy w poprzedniej placówce Muzeum Zamojskim w Zamościu, i wiem, że to się sprawdza i procentuje.

• A program?

- Zależy mi na tym, żeby to był efekt rozmów z pracownikami. Chcę wysłuchać ich propozycji, dać szansę na wykazanie się inicjatywą. Muzeum to specyficzna instytucja, to praca z ludźmi, którym powinno się umożliwić rozwój osobisty, pracę badawczą. Pracownik musi być doceniony, bo to motywuje do pracy. Ludzie, którzy lubią swoją pracę i mają do niej motywację to skarb każdej instytucji. Muzealnicy mają niesamowite pomysły, które warto realizować. Dotyczy to nie tylko kadry merytorycznej, ale także pracowników obsługi, którzy są w bezpośrednim kontakcie ze zwiedzającymi, znają ich oczekiwania i uwagi. Chcę, żebyśmy wzajemnie wykorzystali naszą wiedzę i doświadczenie w praktyce, tworząc program.

Mogę jednak powiedzieć, że będę chciał, żeby w muzeum powstawało więcej wystaw interdyscyplinarnych skierowanych do szerokiego grona odbiorców, co wiąże się z promocją muzeum jako całości.

Oczywiście wszystko musi się też mieścić w budżecie, jakim dysponuje muzeum. Zaczynamy już prace nad konstrukcją budżetu na przyszły rok. Nie bez znaczenia w całości budżetu są dochody własne, m.in. z wpływów z biletów wstępu, a te z kolei uzależnione są od liczby odwiedzających. Będę więc podejmował działania zmierzające do zwiększenia frekwencji. W tym roku dochody własne muzeum były bardzo uszczuplone ze względu na remont, który ograniczył funkcjonowanie oddziałów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbudować ten potencjał.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Pilnie potrzebna krew, grupa 0 RhD

Pilnie potrzebna krew, grupa 0 RhD

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie przestaje szukać dawców w regionie. Tym razem najbardziej potrzebna jest grupa krwi 0 RhD -, którą można podać każdemu człowiekowi na świecie.

Dyrektor KRUS ekspresowo stracił zaufanie do kierownika. „Nie znam go”

Dyrektor KRUS ekspresowo stracił zaufanie do kierownika. „Nie znam go”

Dyrektor lubelskiego oddziału KRUS po kilkunastu dniach od objęcia stanowiska stracił zaufanie do kierownika jednostki w Białej Podlaskiej. Marek Uściński ma żal do kolegów z rady powiatu bialskiego, że w porę nie zareagowali na pismo

MKS Funfloor Lublin wygrywa w Koszalinie. Srebrny medal coraz bliżej!

MKS Funfloor Lublin wygrywa w Koszalinie. Srebrny medal coraz bliżej!

MKS Funfloor Lublin wygrał na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin i jest bardzo blisko wywalczenia drugiego miejsca na koniec sezonu

Dzięki roślinom poznaję naprawdę fajnych ludzi

Dzięki roślinom poznaję naprawdę fajnych ludzi

Na rogu ul. Zamojskiej i Rusałki wzrok przyciąga kolorowy ogródek u wejścia do Studia Wnętrz Da Vinci. Prowadzi je wspólnie z mężem Jolanta Salamucha. Rośliny to jej pasja, którą łączy z biznesem, co widać również wewnątrz lokalu

Majówka 2024. W Krasnobrodzie sporo imprez
1 maja 2024, 14:00

Majówka 2024. W Krasnobrodzie sporo imprez

Rajd rowerowy, zawody wędkarskie, konkursy, zlot starych samochodów i motocykli, a także wiele najróżniejszych koncertów i patriotyczne uroczystości. Program tegorocznej, organizowanej już po raz XIX Majówki Roztoczańskiej w Krasnobrodzie jest zapełniony wydarzeniami. Potrwają do 5 maja.

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?
Zdjęcia
galeria

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?

W PRL każdy musiał wziąć udział w pochodzie 1-majowym. Nie było wymówek. Jeśli ktoś nie poszedł musiał się z tego grubo tłumaczyć. Uroczystości pierwszomajowe były obowiązkowe. Święto 1 Maja było jednym z najważniejszych w PRL. Kanon zachowań wymagał aby nieść tzw. szturmówkę, albo transparent z napisem swojej firmy. Zobaczmy, jak w Lublinie obchodzono 1 Maja.

Sznur ciężarówek do Koroszczyna. „Niektórzy wynajmują pola rolne pod bazy tuż przed terminalem”

Sznur ciężarówek do Koroszczyna. „Niektórzy wynajmują pola rolne pod bazy tuż przed terminalem”

Sznur ciężarówek do terminala w Koroszczynie coraz częściej sięga ponad 20 kilometrów. Bywa, że dociera aż do Międzyrzeca Podlaskiego. Kierowcy narzekają jednak, że niektórzy przewoźnicy wpychają się do kolejki

Zamość. Auto, moja pasja, moje oczko w głowie - zdjęcia
ZDJĘCIA
galeria

Zamość. Auto, moja pasja, moje oczko w głowie - zdjęcia

Kupują z reguły okazyjnie, a później... zaczynają się już duże wydatki. Życie kręci się wtedy między pracą, domem, a garażem. Kiedy już można z niego wyjechać, czas mija od zlotu do zlotu. Około takich 200 pasjonatów motoryzacji dotarło w środę swoimi zabytkowymi pojazdami do Zamościa.

Świdnik. Wyniki czwartej kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Świdnik. Wyniki czwartej kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Bukmacherzy FC Wahadłowi po zaciętym meczu byli lepsi od Kopaczy FC zwyciężając minimalnie 6:5

Puławy. Sport traci głównego sponsora

Puławy. Sport traci głównego sponsora

Czarne chmury zbierają się nad kolejnym klubem sportowym z Puław. We wtorek KS Wisła poinformował, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. wypowiedziała umowę sponsoringową zawartą z klubem ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 roku.

Krwawy początek majówki. 4 osoby zginęły

Krwawy początek majówki. 4 osoby zginęły

4 osoby zginęły, 7 zostało rannych. Początek długiego weekendu wyjątkowo tragiczny

LNBA. Zwycięstwa 12 Małp oraz Alco

LNBA. Zwycięstwa 12 Małp oraz Alco

Chociaż do zakończenia zmagań w tej części rozgrywek została jeszcze jedna seria gier, to znany jest już skład czołowej czwórki, która będzie rywalizować w fazie play-off

Lubelskie Perła Polski Cycling Team pojawiło się w wyścigach we Włoszech oraz Austrii

Lubelskie Perła Polski Cycling Team pojawiło się w wyścigach we Włoszech oraz Austrii

Obie imprezy były bardzo mocno obsadzone, chociaż na Półwyspie Apenińskim startowali jedynie orlicy

Imprezy klubowe w Lublinie – 1-5 maja
1 maja 2024, 19:00

Imprezy klubowe w Lublinie – 1-5 maja

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Przed nami długi weekend. W gotowości są już wszystkie lubelskie kluby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto nasze propozycje.

Lublin. Piknik Europejski w Parku Ludowym - Zdjęcia
galeria

Lublin. Piknik Europejski w Parku Ludowym - Zdjęcia

W środę 1 maja w Parku Ludowym w Lublinie, odbył się Piknik Europejski. Okazją do świętowania jest zbliżająca się dwudziesta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!