Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 listopada 2009 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Na ul. Niemcewicza jest brama. Pogotowie ma szlaban do chorego

0 16 A A

Karetka musiała kluczyć między blokami, a chora czekała na pomoc. Wszystko przez bramę wjazdową do bloków przy Niemcewicza 3 i 5. Jest otwierana i zamykana na pilota, a pilotów pogotowie nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teresa Fijoł kilka dni temu wróciła ze szpitala. Spędziła tam trzy tygodnie po wylewie. – Byłam w domu z wnuczką. Po prostu kichnęłam, dziwnie się poczułam i nagle zlał mnie pot. Złapał mnie też potworny ból – opowiada pani Teresa.

Kobieta zadzwoniła po córkę i razem wezwały pogotowie. Karetka przyjechała pod blok przy Niemcewicza 5 i tam zaczęły się problemy. – Karetka nie mogła wjechać przed blok, bo brama zagradzała wjazd na parking. Zajechała dopiero z drugiej strony. Ale i tak musiałam przejść piechotą kilkadziesiąt metrów do karetki. A z każdą chwilą czułam się coraz gorzej – mówi pani Teresa.

Kobieta nie ma pilota do otwierania bramy, gdyż – jak mówi – dla niej to duży wydatek. Jeden pilot kosztuje 45 złotych. – Mam czworo dzieci, które często mnie odwiedzają i musiałabym kupić każdemu takie urządzenie.

Problemu z dojazdem być może by nie było, gdyby pilot posiadała karetka pogotowia. – Kiedy montowaliśmy bramę, oferowaliśmy pogotowiu pilota, ale nie chcieli – mówi Jan Lipski, prezes SM "Dom”, do której należy blok przy Niemcewicza 5.

– Owszem, odmówiłem przyjęcia pilota – przyznaje Tadeusz Taracha, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w każdej z kilku naszych karetek będą piloty do bram w różnych miejscach miasta.
Zdaniem naszej Czytelniczki, problemem jest sama brama.

– W moim przypadku wszystko skończyło się dobrze. Ale tutaj może dojść do tragedii. Od początku byłam przeciwna bramie, o czym mówiłam prezesowi – mówi Teresa Fijoł.

Władze spółdzielni tłumaczą, że decyzja o zainstalowaniu bramy była spełnieniem woli większości mieszkańców. – Przez dwa lata przychodzili do mnie lokatorzy, którzy skarżyli się, że na ich parkingu zatrzymują się auta z innych bloków. Teraz ludzie są zadowoleni – twierdzi prezes Lipski.

Kierownik puławskiego pogotowia mówi: W naszej pracy liczy się każda minuta. I jeszcze nie jest problemem, kiedy musimy sami dojść do pacjenta. Gorzej, kiedy musimy go przenieść na noszach do karetki.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
k.d. / 20 listopada 2009 o 08:47
0
Widać,że komentarze pisały osoby które najwidoczniej nie mają samochodu i ich to nie interesuje ilu kradzieży samochodów zapobiegła ta brama. Ja kradzież samochodu na tym parkingu doświadczyłam 2 razy!!! I życzę wam ,żebyście wy tego nie doświadczyli, szczególnie jeżeli wasz samochód byłby jedynym środkiem utrzymania rodziny i zanim coś napiszecie przeciwko tej bramie postawcie się na miejscu osób ,które miały takie zdarzenia a tam żaden z sąsiadów nic nigy nie widzi !
Avatar
kobus / 10 listopada 2009 o 12:48
0
valkyrie napisał:
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by tego brakowało, aby kierowca karetki woził ze sobą piloty do bram w różnych częściach miasta. W mojej opinii za tą bzdurę odpowiada wyłącznie prezes spółdzielni, bowiem powinien przewidzieć podobną sytuację, która notabene mogłaby doprowadzić do nieszczęścia. Ciekawe jakby się wtedy tłumaczył? Może, że mu mieszkańcy kazali...?
Pomysły prezesa jednak na tym się nie kończą. Ostatnio wymyślił sobie, że mieszkańcy którzy nie uregulują zobowiązań wobec spółdzielni, nie będą mieli podłączonej ciepłej wody (likwidacja piecyków gazowych) pomimo wniesienia opłaty na ten właśnie cel w pełnej wymaganej wysokości. Oj, chyba się coś panu pomyliło! Egzekucja należności nieco inaczej powinna wyglądać. A co się stanie, jeśli jakiś mieszkaniec złoży doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu określonej kwoty, która miała być przeznaczona na zmianę systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową? A może Pani, do której nie mogła dojechać karetka też powinna zawiadomić odpowiednie Organa o narażeniu jej na utratę zdrowia lub życia? Może by nawet należało...

Pozdrawiam czytelników.

Valkyrie
rozwiń
Avatar
valkyrie / 10 listopada 2009 o 12:23
0
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by tego brakowało, aby kierowca karetki woził ze sobą piloty do bram w różnych częściach miasta. W mojej opinii za tą bzdurę odpowiada wyłącznie prezes spółdzielni, bowiem powinien przewidzieć podobną sytuację, która notabene mogłaby doprowadzić do nieszczęścia. Ciekawe jakby się wtedy tłumaczył? Może, że mu mieszkańcy kazali...?
Pomysły prezesa jednak na tym się nie kończą. Ostatnio wymyślił sobie, że mieszkańcy którzy nie uregulują zobowiązań wobec spółdzielni, nie będą mieli podłączonej ciepłej wody (likwidacja piecyków gazowych) pomimo wniesienia opłaty na ten właśnie cel w pełnej wymaganej wysokości. Oj, chyba się coś panu pomyliło! Egzekucja należności nieco inaczej powinna wyglądać. A co się stanie, jeśli jakiś mieszkaniec złoży doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu określonej kwoty, która miała być przeznaczona na zmianę systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową? A może Pani, do której nie mogła dojechać karetka też powinna zawiadomić odpowiednie Organa o narażeniu jej na utratę zdrowia lub życia? Może by nawet należało...

Pozdrawiam czytelników.

Valkyrie
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by... rozwiń
Avatar
Olo / 9 listopada 2009 o 15:00
0
anna napisał:
Tak,każdy jest zadowolony... Zwłaszcza jak się brama zatnie całkiem albo w połowie i wyjechać do pracy nie można z samego rana... Totalny niewypał pana prezesa.

W każdym systemie jest tzw. awaryjny system otwierania bramy więc tylko trzeba zapytać i pomyśleć a nie trochę techniki i się bolek gubi ,a po za tym karetka może pojechać po trawniku ,może w sytuacji awaryjnej jeżeli jest to tradycyjny szlaban wyłamać go itd itd trochę pomyślunku a nadto jest sanitariusz i kierowca no i nosze są inne możliwości, pożyczenie pilota od sąsiada na hasło pogotowie na pewno udostępni a przecież najpierw dzwonimy po karetkę a później na nią czekamy więc czasu trochę jest by się zorganizować !A szlabany czy inne zagrody są bardzo pożyteczne i przydatne nie żeby się odgradzać jak ktoś głupkowato napisał ale min by pod swoim blokiem mieć miejsce parkingowe po powrocie z pracy!.

W każdym systemie jest tzw. awaryjny system otwierania bramy więc tylko trzeba zapytać i pomyśleć a nie trochę techniki i się bolek gubi ,a po za tym karetka może pojechać po trawniku ,może w sytuacji awaryjnej jeżeli jest to tradycyjny szlaban wyłamać go itd itd trochę pomyślunku a nadto jest sanitariusz i kierowca no i nosze są inne możliwości, pożyczenie pilota od sąsiada na hasło pogotowie na pewno udostępni a przecież najpierw dzwonimy po karetkę a później na nią czekamy więc czasu trochę jest by się zorganizować ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 9 listopada 2009 o 14:58
0
Otóż brama jest zainstalowana od ulicy Niemcewicza od strony deptaku nie ma bramy.Więc jakie to jest strzeżone osiedle jak każdy może tam wejść.Chyba niektórym chodziło o ten kawałek placu pod parkowanie samochodów.Proponuję niektórym ,żeby ogrodzili sobie hektary jakie mają pod Puławami i nie robili z siebie błaznów.
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 14:50
0
W głowach im się przewraca, przecież ta dzielnica Puław to slams, same pijaki i nieroby i strach tam chodzić a tu sobie bramę zamontowali ja w Warszawie na Saskiej Kępie
Avatar
SZLABANIARZE / 9 listopada 2009 o 11:31
0
CI "SZLABANIARZE I BRAMIARZE" JESZCZE SAMI MOGĄ ODCZUĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE SKUTKI SWOICH NIECNYCH CZYNÓW. NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE. DO ZOBACZENIA W RAJU.
Avatar
Harry Lublin / 9 listopada 2009 o 10:30
0
Są takie bzdury z zamknietymi bramami np. na osiedlu BOTANIK jest szkoła jezyka angielskiego i jest szlaban!!! Pewnie zazdrosi lokatorzy bloku sie na ten szlaban złozyli:( W polsce tak jest ze jak ktos ma swoj interes ktory mu prosperuje, to msciwy Polak chce go zniszczyc!!! ps.To do tych msciwych ludzi: Rodzicom wy nie zrobiliscie zle! TYLKO DZIECIOM!!!
Avatar
ja / 9 listopada 2009 o 09:58
0
RaPi napisał:
Zamknięte osiedla to żadna nowość. Jakoś w innych miastach nie ma takich problemów. Po pierwsze jest bezpieczniej bo osoby postronne mają utrudniony dostęp do osiedla. Człowiek może bez obaw trzymać auto pod blokiem.
Po drugie 45 zł za pilota to nie są kosmiczne pieniądze. A skoro ta Pani ma aż czworo dzieci i każdemu chce zapewnić luksus w postaci osobnego pilota to nie wina spółdzielni. Lepiej mieć jednego pilota niż nie mieć wcale.

Sam mieszkam na osiedlu odgrodzonym płotem i bramą na pilota i nie narzekam.
rozwiń
Avatar
k.d. / 9 listopada 2009 o 08:04
0
A dlaczego nikt się nie przyczepi do pogotowia, że chora kobieta szła do karetki pieszo!!! A od czego są sanitariusze i nosze???
Avatar
k.d. / 20 listopada 2009 o 08:47
0
Widać,że komentarze pisały osoby które najwidoczniej nie mają samochodu i ich to nie interesuje ilu kradzieży samochodów zapobiegła ta brama. Ja kradzież samochodu na tym parkingu doświadczyłam 2 razy!!! I życzę wam ,żebyście wy tego nie doświadczyli, szczególnie jeżeli wasz samochód byłby jedynym środkiem utrzymania rodziny i zanim coś napiszecie przeciwko tej bramie postawcie się na miejscu osób ,które miały takie zdarzenia a tam żaden z sąsiadów nic nigy nie widzi !
Avatar
kobus / 10 listopada 2009 o 12:48
0
valkyrie napisał:
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by tego brakowało, aby kierowca karetki woził ze sobą piloty do bram w różnych częściach miasta. W mojej opinii za tą bzdurę odpowiada wyłącznie prezes spółdzielni, bowiem powinien przewidzieć podobną sytuację, która notabene mogłaby doprowadzić do nieszczęścia. Ciekawe jakby się wtedy tłumaczył? Może, że mu mieszkańcy kazali...?
Pomysły prezesa jednak na tym się nie kończą. Ostatnio wymyślił sobie, że mieszkańcy którzy nie uregulują zobowiązań wobec spółdzielni, nie będą mieli podłączonej ciepłej wody (likwidacja piecyków gazowych) pomimo wniesienia opłaty na ten właśnie cel w pełnej wymaganej wysokości. Oj, chyba się coś panu pomyliło! Egzekucja należności nieco inaczej powinna wyglądać. A co się stanie, jeśli jakiś mieszkaniec złoży doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu określonej kwoty, która miała być przeznaczona na zmianę systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową? A może Pani, do której nie mogła dojechać karetka też powinna zawiadomić odpowiednie Organa o narażeniu jej na utratę zdrowia lub życia? Może by nawet należało...

Pozdrawiam czytelników.

Valkyrie
rozwiń
Avatar
valkyrie / 10 listopada 2009 o 12:23
0
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by tego brakowało, aby kierowca karetki woził ze sobą piloty do bram w różnych częściach miasta. W mojej opinii za tą bzdurę odpowiada wyłącznie prezes spółdzielni, bowiem powinien przewidzieć podobną sytuację, która notabene mogłaby doprowadzić do nieszczęścia. Ciekawe jakby się wtedy tłumaczył? Może, że mu mieszkańcy kazali...?
Pomysły prezesa jednak na tym się nie kończą. Ostatnio wymyślił sobie, że mieszkańcy którzy nie uregulują zobowiązań wobec spółdzielni, nie będą mieli podłączonej ciepłej wody (likwidacja piecyków gazowych) pomimo wniesienia opłaty na ten właśnie cel w pełnej wymaganej wysokości. Oj, chyba się coś panu pomyliło! Egzekucja należności nieco inaczej powinna wyglądać. A co się stanie, jeśli jakiś mieszkaniec złoży doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wyłudzeniu określonej kwoty, która miała być przeznaczona na zmianę systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową? A może Pani, do której nie mogła dojechać karetka też powinna zawiadomić odpowiednie Organa o narażeniu jej na utratę zdrowia lub życia? Może by nawet należało...

Pozdrawiam czytelników.

Valkyrie
Od dłuższego czasu obserwuję ową bramę i zastanawiam się nad jej sensem. Oczywiście w założeniach miała zapewne chronić miejsca parkingowe mieszkańców, ale w konsekwencji stworzyła swoiste "getto" z bloków o i tak nie najlepszej reputacji. Nie wiadomo do końca w czyjej chorej głowie zrodził się taki pomysł, jednak z sytuacji takiej jak opisana przez czytelniczkę, należy z całą pewnością wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że zupełnie słusznie postąpił kierownik pogotowia, nie przyjmując pilota od tej bramy. Faktycznie jeszcze by... rozwiń
Avatar
Olo / 9 listopada 2009 o 15:00
0
anna napisał:
Tak,każdy jest zadowolony... Zwłaszcza jak się brama zatnie całkiem albo w połowie i wyjechać do pracy nie można z samego rana... Totalny niewypał pana prezesa.

W każdym systemie jest tzw. awaryjny system otwierania bramy więc tylko trzeba zapytać i pomyśleć a nie trochę techniki i się bolek gubi ,a po za tym karetka może pojechać po trawniku ,może w sytuacji awaryjnej jeżeli jest to tradycyjny szlaban wyłamać go itd itd trochę pomyślunku a nadto jest sanitariusz i kierowca no i nosze są inne możliwości, pożyczenie pilota od sąsiada na hasło pogotowie na pewno udostępni a przecież najpierw dzwonimy po karetkę a później na nią czekamy więc czasu trochę jest by się zorganizować !A szlabany czy inne zagrody są bardzo pożyteczne i przydatne nie żeby się odgradzać jak ktoś głupkowato napisał ale min by pod swoim blokiem mieć miejsce parkingowe po powrocie z pracy!.

W każdym systemie jest tzw. awaryjny system otwierania bramy więc tylko trzeba zapytać i pomyśleć a nie trochę techniki i się bolek gubi ,a po za tym karetka może pojechać po trawniku ,może w sytuacji awaryjnej jeżeli jest to tradycyjny szlaban wyłamać go itd itd trochę pomyślunku a nadto jest sanitariusz i kierowca no i nosze są inne możliwości, pożyczenie pilota od sąsiada na hasło pogotowie na pewno udostępni a przecież najpierw dzwonimy po karetkę a później na nią czekamy więc czasu trochę jest by się zorganizować ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 9 listopada 2009 o 14:58
0
Otóż brama jest zainstalowana od ulicy Niemcewicza od strony deptaku nie ma bramy.Więc jakie to jest strzeżone osiedle jak każdy może tam wejść.Chyba niektórym chodziło o ten kawałek placu pod parkowanie samochodów.Proponuję niektórym ,żeby ogrodzili sobie hektary jakie mają pod Puławami i nie robili z siebie błaznów.
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 14:50
0
W głowach im się przewraca, przecież ta dzielnica Puław to slams, same pijaki i nieroby i strach tam chodzić a tu sobie bramę zamontowali ja w Warszawie na Saskiej Kępie
Avatar
SZLABANIARZE / 9 listopada 2009 o 11:31
0
CI "SZLABANIARZE I BRAMIARZE" JESZCZE SAMI MOGĄ ODCZUĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE SKUTKI SWOICH NIECNYCH CZYNÓW. NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE. DO ZOBACZENIA W RAJU.
Avatar
Harry Lublin / 9 listopada 2009 o 10:30
0
Są takie bzdury z zamknietymi bramami np. na osiedlu BOTANIK jest szkoła jezyka angielskiego i jest szlaban!!! Pewnie zazdrosi lokatorzy bloku sie na ten szlaban złozyli:( W polsce tak jest ze jak ktos ma swoj interes ktory mu prosperuje, to msciwy Polak chce go zniszczyc!!! ps.To do tych msciwych ludzi: Rodzicom wy nie zrobiliscie zle! TYLKO DZIECIOM!!!
Avatar
ja / 9 listopada 2009 o 09:58
0
RaPi napisał:
Zamknięte osiedla to żadna nowość. Jakoś w innych miastach nie ma takich problemów. Po pierwsze jest bezpieczniej bo osoby postronne mają utrudniony dostęp do osiedla. Człowiek może bez obaw trzymać auto pod blokiem.
Po drugie 45 zł za pilota to nie są kosmiczne pieniądze. A skoro ta Pani ma aż czworo dzieci i każdemu chce zapewnić luksus w postaci osobnego pilota to nie wina spółdzielni. Lepiej mieć jednego pilota niż nie mieć wcale.

Sam mieszkam na osiedlu odgrodzonym płotem i bramą na pilota i nie narzekam.
rozwiń
Avatar
k.d. / 9 listopada 2009 o 08:04
0
A dlaczego nikt się nie przyczepi do pogotowia, że chora kobieta szła do karetki pieszo!!! A od czego są sanitariusze i nosze???
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!