Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 grudnia 2009 r.
21:08
Edytuj ten wpis

Nie będzie ogłoszeń o tym, gdzie stoi fotoradar. Bo burmistrz zakazał

0 31 A A

Na oficjalnej stronie nałęczowskiej gminy nie znajdziemy już informacji o miejscach usytuowania fotoradaru nałęczowskiej Straży Miejskiej. Taką decyzję podjął burmistrz Andrzej Ćwiek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory dane o miejscu, gdzie będzie stał aparat umieszczano w zakładce poświęconej straży miejskiej. Kierowcy byli z tego bardzo zadowoleni. Ale ich radość nie trwała długo. Ostatnio – zamiast tych danych – pojawiła się następująca notatka: "Do bezpiecznego poruszania się po drodze nie jest konieczna informacja, gdzie i w jakich godzinach pracuje fotoradar, ale przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. (...)”.

– Bo niby dlaczego, mamy działać w interesie tych, którzy łamią przepisy? – uzasadnia swoją decyzję Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa. – Właśnie po to zakupiliśmy to urządzenie, aby pomogło nam wyeliminować piratów z naszych dróg.

Wśród kierowców zawrzało. – Ewidentnie widać, że nie chodzi tutaj o prewencję. Gmina traktuje nową zabawkę jak maszynkę do zarabiania pieniędzy – napisał do nas rozżalony pan Ryszard z Nałęczowa.

– Jeśli wszyscy będziemy uczciwie przestrzegać zasad, nikt nie zostanie ukarany – ripostuje Ćwiek. – Czas zmądrzeć i wytępić wariatów za kierownicą.

Działania gminy popiera policja. – Informowanie o działających fotoradarach to niedorzeczność. To co, jeździmy wolniej tylko tam gdzie robią zdjęcia, a po pozostałych ulicach wyścigi? – komentuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskich policjantów.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 o 13:06
0
Tak sobie pomyślałem -A nie taniej będzie jak pani Krysia ,Jola czy pan Zdzicho wezmą radar postawią na ulicy zrobią parę fotek rypną w przerwie kawę i znowu fotki i to w ramach godzin pracy w biurze bo w końcu i tak tam nic albo niewiele robią i co nie wyjdzie taniej jak utrzymanie tych karawaniarzy !?
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 o 13:00
0
~gość~ napisał:
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drogowego ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach ,policjant prewencyjny czy kryminalny ma łapać złodziei i przestępców czy dbać o bezpieczeństwo a straż no właśnie może ktoś pamięta co mówiono przy powoływaniu straży do czego miała służyć bo wtedy logika w tym była bo miała to być i jest straż miejska albo jak kto woli straż prezydencka tylko proszę przypomnijcie co w/g włodarzy miała robić ????

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drog... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 o 07:39
0
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podsta... rozwiń
Avatar
oli99 / 4 stycznia 2010 o 03:02
0
ej Goguś to Ty nie wiesz że oni po nocy na miasto nie wychodzą?? jeszcze by im kto tyłka naklepał,po co sie narażac za marne grosze, w zasadzie to racja że przywalają sie tylko do błahostek:) Swoją drogą to przecież przenieśli tu komisariat z meksyku, więc panów szanowanych policjantów jest teraz chyba z 15, więc niech ruszą częściej zadkiem z kościuszki
Avatar
Goguś / 3 stycznia 2010 o 08:11
0
Ciekawe gdzie jest straż wiejska, gdy złodzieje kradną koła od samochodów kuracjuszy koło kardiologa??? Pewnie swojego fotoradaru pilnują, żeby im go też ktoś nie zaje...ł !!! Potrzebna nam ta straż wiejska jak wrzód na d...pie. Ostatnio się przyczepili, bo samochód stał 50 cm na przejściu dla pieszych- żenada !!! PANIE ĆWIEKU, PARKINGI BY SIĘ PRZYDAŁY W NAŁĘCZOWIE, A NIE STRAŻ "miejska" !!!
Avatar
jelu / 1 stycznia 2010 o 21:22
0
iuy22 napisał:
Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....

To jak ktoś przełazi poza zebrami - też mandacik od strażaka miejskiego
Avatar
Gość / 1 stycznia 2010 o 20:13
0
TE oszołomy w tych czarnych uniformach mają wysokie o sobie ASPIRACJE I MNIEMANIE - jacy to oni są potrzebni społeczeństwu - NAJLEPIEJ JAK BY ICH ZLIKWIDOWALI - A PIENIĄDZE PRZESZŁY NA NASZĄ???? - KOCHANĄ POLICJĘ - EFEKT BY BYŁ WIĘKSZY
Avatar
iuy22 / 29 grudnia 2009 o 21:28
0
ale jaja,co panie i panowie??świeta racja ze kazdy zwalnia zaraz przed fotoradarem a potem gaz do dechy i lecimy....Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....Inna sprawa że gmina by sie ruszyła i poprawiła drogi i obwodnice zrobili ,ale to już historia na inną bajkę!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:21
0
FFETERTRT
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:17
0
zlikwidować Straż Miejską-najlepsze rozwiązanie
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 o 13:06
0
Tak sobie pomyślałem -A nie taniej będzie jak pani Krysia ,Jola czy pan Zdzicho wezmą radar postawią na ulicy zrobią parę fotek rypną w przerwie kawę i znowu fotki i to w ramach godzin pracy w biurze bo w końcu i tak tam nic albo niewiele robią i co nie wyjdzie taniej jak utrzymanie tych karawaniarzy !?
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 o 13:00
0
~gość~ napisał:
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drogowego ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach ,policjant prewencyjny czy kryminalny ma łapać złodziei i przestępców czy dbać o bezpieczeństwo a straż no właśnie może ktoś pamięta co mówiono przy powoływaniu straży do czego miała służyć bo wtedy logika w tym była bo miała to być i jest straż miejska albo jak kto woli straż prezydencka tylko proszę przypomnijcie co w/g włodarzy miała robić ????

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drog... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 o 07:39
0
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podsta... rozwiń
Avatar
oli99 / 4 stycznia 2010 o 03:02
0
ej Goguś to Ty nie wiesz że oni po nocy na miasto nie wychodzą?? jeszcze by im kto tyłka naklepał,po co sie narażac za marne grosze, w zasadzie to racja że przywalają sie tylko do błahostek:) Swoją drogą to przecież przenieśli tu komisariat z meksyku, więc panów szanowanych policjantów jest teraz chyba z 15, więc niech ruszą częściej zadkiem z kościuszki
Avatar
Goguś / 3 stycznia 2010 o 08:11
0
Ciekawe gdzie jest straż wiejska, gdy złodzieje kradną koła od samochodów kuracjuszy koło kardiologa??? Pewnie swojego fotoradaru pilnują, żeby im go też ktoś nie zaje...ł !!! Potrzebna nam ta straż wiejska jak wrzód na d...pie. Ostatnio się przyczepili, bo samochód stał 50 cm na przejściu dla pieszych- żenada !!! PANIE ĆWIEKU, PARKINGI BY SIĘ PRZYDAŁY W NAŁĘCZOWIE, A NIE STRAŻ "miejska" !!!
Avatar
jelu / 1 stycznia 2010 o 21:22
0
iuy22 napisał:
Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....

To jak ktoś przełazi poza zebrami - też mandacik od strażaka miejskiego
Avatar
Gość / 1 stycznia 2010 o 20:13
0
TE oszołomy w tych czarnych uniformach mają wysokie o sobie ASPIRACJE I MNIEMANIE - jacy to oni są potrzebni społeczeństwu - NAJLEPIEJ JAK BY ICH ZLIKWIDOWALI - A PIENIĄDZE PRZESZŁY NA NASZĄ???? - KOCHANĄ POLICJĘ - EFEKT BY BYŁ WIĘKSZY
Avatar
iuy22 / 29 grudnia 2009 o 21:28
0
ale jaja,co panie i panowie??świeta racja ze kazdy zwalnia zaraz przed fotoradarem a potem gaz do dechy i lecimy....Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....Inna sprawa że gmina by sie ruszyła i poprawiła drogi i obwodnice zrobili ,ale to już historia na inną bajkę!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:21
0
FFETERTRT
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:17
0
zlikwidować Straż Miejską-najlepsze rozwiązanie
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 1 1

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

DiRT Rally 2.0: Rallycrossowe Mistrzostwa Świata i nowy zwiastun (wideo)
film

DiRT Rally 2.0: Rallycrossowe Mistrzostwa Świata i nowy zwiastun (wideo) 0 0

Renault Megane RS RX, Audi S1 EKS RX quattro i PSRX Volkswagen Polo R - takie auta znajdziemy w klasie Supercars w grze DiRT Rally 2.0

ADATA XPG EMIX H30 SE i H20: nowe słuchawki dla graczy

ADATA XPG EMIX H30 SE i H20: nowe słuchawki dla graczy 0 0

Oba modele obsługują wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1. Jeden jest nowy, a drugi ma przeprojektowane pady. Co jeszcze wiadomo o nowych słuchawkach z serii ADATA XPG EMIX?

Praca w Niemczech. Mimo otwarcia rynku, nie ma napływu Ukraińców z Polski

Praca w Niemczech. Mimo otwarcia rynku, nie ma napływu Ukraińców z Polski 0 1

Otwarcie niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Ukrainy nie spowodowało, wbrew wcześniejszym obawom, odpłynięcia sąsiadów zza wschodniej granicy z polskich firm. Wszystko przez wysokie wymagania

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Sparingi to dla nas nagroda

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Sparingi to dla nas nagroda 0 0

ROZMOWA z Pawłem Sasinem, piłkarzem Górnika Łęczna

Powietrze nad Puławami coraz gęstsze od pyłu. Tak źle jeszcze nie było

Powietrze nad Puławami coraz gęstsze od pyłu. Tak źle jeszcze nie było 23 8

Według danych puławskiego systemu pomiaru jakości powietrza, sytuacja jest poważna. W niedzielny wieczór normy dotyczące pyłu PM 2,5 w centrum przekroczyły 880 proc. normy. Jeszcze gorzej było na Włostowicach. Zalecenie – „lepiej nie wychodzić z domu”.

Lubelskie: Zaginionego 18-latka szuka bardzo wiele osób. Firma kruszy lód na rzece
galeria

Lubelskie: Zaginionego 18-latka szuka bardzo wiele osób. Firma kruszy lód na rzece 14 4

Trwają poszukiwania Alberta Szumiły. 18-latka oprócz wyspecjalizowanych służb ratowniczych szuka wiele osób, które bezinteresownie włączają się w prowadzoną akcję.

Wystawa Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego w Zamościu
25 stycznia 2019, 18:00

Wystawa Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego w Zamościu 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zamojski Dom Kultury (ul. Partyzantów 13) i Zamojska Grupa Fotograficzna GT zapraszają na wernisaż wystawy prac członków Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego Droga. Otwarcie ekspozycji nastąpi 25 stycznia o godz. 18. Wystawa będzie czynna do 25 lutego.

Lublin: Jechał za szybko, staranował pylon reklamowy
Alarm 24

Lublin: Jechał za szybko, staranował pylon reklamowy 24 19

Młody kierowca wjechał w pylon reklamowy salonu Fiata przy ul. Prusa w Lublinie

Jacek Kubicki będzie dalej pracował w Turze Milejów

Jacek Kubicki będzie dalej pracował w Turze Milejów 564 1

Sytuacja zespołu z Milejowa wydaje się jednak być beznadziejna. Mają ją uzdrowić zmiany personalne

Lublin: Miejskie lokale czekają na pomysłowych przedsiębiorców. W czwartek przetarg

Lublin: Miejskie lokale czekają na pomysłowych przedsiębiorców. W czwartek przetarg 6 2

Na nowych pomysłowych przedsiębiorców czekają kolejne miejskie lokale pod działalność gospodarczą. Będą w nich mogły powstać sklepy, biura i punkty usługowe. Na przyszły czwartek wyznaczony został kolejny duży przetarg na wynajem powierzchni

Lublin: Chrześcijanie różnych wyznań modlą się o jedność

Lublin: Chrześcijanie różnych wyznań modlą się o jedność 0 1

W kościołach – akademickim KUL, Matki Bożej Różańcowej a także zielonoświątkowym, ewangelicko-augsburskim i polskokatolickim są msze i nabożeństwa ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Szybsza diagnoza i szybsze leczenie w nowym Ośrodku Badań Klinicznych

Szybsza diagnoza i szybsze leczenie w nowym Ośrodku Badań Klinicznych 4 1

Dostęp pacjentów do badań i programów lekowych, które nie są refundowane ze środków publicznych. Ma to zapewnić Ośrodek Badań Klinicznych, który powstaje w szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego przy współpracy ze spółką Komed Centra Kliniczne. Otwarcie za kilka miesięcy

Segregujesz śmieci? Dostaniesz kompostownik

Segregujesz śmieci? Dostaniesz kompostownik 4 7

Radzyń Podlaski będzie rozdawał mieszkańcom kompostowniki. To nie pierwsza ekologiczna inicjatywa urzędników. – Wcześniej namawialiśmy do ponownego używania przedmiotów lub sprzętów. Można przecież wymienić je z sąsiadem – zachęcają.

Alpaka pokona raka. Organizują koncert i aukcję charytatywną dla chorej koleżanki
25 stycznia 2019, 19:00

Alpaka pokona raka. Organizują koncert i aukcję charytatywną dla chorej koleżanki 0 0

Już 14 lat temu usłyszała, że może umrzeć w ciągu kilku minut, ale wola życia była w niej bardzo silna. Kilka miesięcy temu spadło na nią kolejne nieszczęście. Teraz przyjaciele Agnieszki Jarmuł – prezes Fundacji 5Medium – organizują dla niej koncert i aukcję charytatywną „Alpaka pokona raka!”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!