Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 grudnia 2009 r.
21:08
Edytuj ten wpis

Nie będzie ogłoszeń o tym, gdzie stoi fotoradar. Bo burmistrz zakazał

0 31 A A

Na oficjalnej stronie nałęczowskiej gminy nie znajdziemy już informacji o miejscach usytuowania fotoradaru nałęczowskiej Straży Miejskiej. Taką decyzję podjął burmistrz Andrzej Ćwiek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory dane o miejscu, gdzie będzie stał aparat umieszczano w zakładce poświęconej straży miejskiej. Kierowcy byli z tego bardzo zadowoleni. Ale ich radość nie trwała długo. Ostatnio – zamiast tych danych – pojawiła się następująca notatka: "Do bezpiecznego poruszania się po drodze nie jest konieczna informacja, gdzie i w jakich godzinach pracuje fotoradar, ale przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. (...)”.

– Bo niby dlaczego, mamy działać w interesie tych, którzy łamią przepisy? – uzasadnia swoją decyzję Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa. – Właśnie po to zakupiliśmy to urządzenie, aby pomogło nam wyeliminować piratów z naszych dróg.

Wśród kierowców zawrzało. – Ewidentnie widać, że nie chodzi tutaj o prewencję. Gmina traktuje nową zabawkę jak maszynkę do zarabiania pieniędzy – napisał do nas rozżalony pan Ryszard z Nałęczowa.

– Jeśli wszyscy będziemy uczciwie przestrzegać zasad, nikt nie zostanie ukarany – ripostuje Ćwiek. – Czas zmądrzeć i wytępić wariatów za kierownicą.

Działania gminy popiera policja. – Informowanie o działających fotoradarach to niedorzeczność. To co, jeździmy wolniej tylko tam gdzie robią zdjęcia, a po pozostałych ulicach wyścigi? – komentuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskich policjantów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 r. o 13:06
0
Tak sobie pomyślałem -A nie taniej będzie jak pani Krysia ,Jola czy pan Zdzicho wezmą radar postawią na ulicy zrobią parę fotek rypną w przerwie kawę i znowu fotki i to w ramach godzin pracy w biurze bo w końcu i tak tam nic albo niewiele robią i co nie wyjdzie taniej jak utrzymanie tych karawaniarzy !?
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 r. o 13:00
0
~gość~ napisał:
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drogowego ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach ,policjant prewencyjny czy kryminalny ma łapać złodziei i przestępców czy dbać o bezpieczeństwo a straż no właśnie może ktoś pamięta co mówiono przy powoływaniu straży do czego miała służyć bo wtedy logika w tym była bo miała to być i jest straż miejska albo jak kto woli straż prezydencka tylko proszę przypomnijcie co w/g włodarzy miała robić ????

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drog... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 r. o 07:39
0
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podsta... rozwiń
Avatar
oli99 / 4 stycznia 2010 r. o 03:02
0
ej Goguś to Ty nie wiesz że oni po nocy na miasto nie wychodzą?? jeszcze by im kto tyłka naklepał,po co sie narażac za marne grosze, w zasadzie to racja że przywalają sie tylko do błahostek:) Swoją drogą to przecież przenieśli tu komisariat z meksyku, więc panów szanowanych policjantów jest teraz chyba z 15, więc niech ruszą częściej zadkiem z kościuszki
Avatar
Goguś / 3 stycznia 2010 r. o 08:11
0
Ciekawe gdzie jest straż wiejska, gdy złodzieje kradną koła od samochodów kuracjuszy koło kardiologa??? Pewnie swojego fotoradaru pilnują, żeby im go też ktoś nie zaje...ł !!! Potrzebna nam ta straż wiejska jak wrzód na d...pie. Ostatnio się przyczepili, bo samochód stał 50 cm na przejściu dla pieszych- żenada !!! PANIE ĆWIEKU, PARKINGI BY SIĘ PRZYDAŁY W NAŁĘCZOWIE, A NIE STRAŻ "miejska" !!!
Avatar
jelu / 1 stycznia 2010 r. o 21:22
0
iuy22 napisał:
Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....

To jak ktoś przełazi poza zebrami - też mandacik od strażaka miejskiego
Avatar
Gość / 1 stycznia 2010 r. o 20:13
0
TE oszołomy w tych czarnych uniformach mają wysokie o sobie ASPIRACJE I MNIEMANIE - jacy to oni są potrzebni społeczeństwu - NAJLEPIEJ JAK BY ICH ZLIKWIDOWALI - A PIENIĄDZE PRZESZŁY NA NASZĄ???? - KOCHANĄ POLICJĘ - EFEKT BY BYŁ WIĘKSZY
Avatar
iuy22 / 29 grudnia 2009 r. o 21:28
0
ale jaja,co panie i panowie??świeta racja ze kazdy zwalnia zaraz przed fotoradarem a potem gaz do dechy i lecimy....Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....Inna sprawa że gmina by sie ruszyła i poprawiła drogi i obwodnice zrobili ,ale to już historia na inną bajkę!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 18:21
0
FFETERTRT
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 18:17
0
zlikwidować Straż Miejską-najlepsze rozwiązanie
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 r. o 13:06
0
Tak sobie pomyślałem -A nie taniej będzie jak pani Krysia ,Jola czy pan Zdzicho wezmą radar postawią na ulicy zrobią parę fotek rypną w przerwie kawę i znowu fotki i to w ramach godzin pracy w biurze bo w końcu i tak tam nic albo niewiele robią i co nie wyjdzie taniej jak utrzymanie tych karawaniarzy !?
Avatar
beduin / 23 lutego 2010 r. o 13:00
0
~gość~ napisał:
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drogowego ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach ,policjant prewencyjny czy kryminalny ma łapać złodziei i przestępców czy dbać o bezpieczeństwo a straż no właśnie może ktoś pamięta co mówiono przy powoływaniu straży do czego miała służyć bo wtedy logika w tym była bo miała to być i jest straż miejska albo jak kto woli straż prezydencka tylko proszę przypomnijcie co w/g włodarzy miała robić ????

Tak naprawdę to jest to jeden z nielicznych tu komentarzy które zadają pytanie czy wiemy jakie służby do czego zostały powołane bo chyba decydenci ratuszowi zapominają się i nie mają pamięci jaka rolę miała pełnić straż miejska a jaką pełni i jakie ma ambicje i tu jest to nieporozumienie !Dlatego popieram mądre myśli gdzie wszyscy powinni robić za co otrzymują wynagrodzenie i do czego pierwotnie zostali powołani czyli strażak ma gasić pożary karetka pogotowia z załogą ma ratować życie i zdrowie ,policjant z ruchu drog... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 lutego 2010 r. o 07:39
0
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podstawie donosów będą "kominiarze" karać, bo nawet im się nie chce ruszyć czterech liter kiedy naprawdę trzeba.Zarabiają duże pieniądze i powinni choć w części to odrobić, a nie gruchy zbijać i lansować się tylko po wsi w promieniach słońca- to nie słoneczny patrol.Dlaczego nie pomagają ludziom w potrzebie, tylko zajmują się sprawami, co do których powołane są inne jednostki?Czy kiedykolwiek będzie w tym kraju normalnie? Kiedy nareszcie dorośniemy do tej Unii, czy muszą minąć wieki, a stara "czerwona nomenklatura"dopiero wymrzeć, aby kraj znormalniał.Na tych właśnie błędach żerują takie twory bez kręgosłupa jak Straż Miejska, a bezpieczeństwo mieszkańców mają gdzieś.To bardzo przykre i wstyd mi za naszych oficjeli na stołkach,że coraz więcej "produkują takich bezszkieletowych tworów", a nie dbają o obywateli swojego kraju.To co na forum piszemy i tak ich nie obejdzie i mają nas gdzieś.Zajęcie tylko "gawiedzi" bzdurnymi nowinkami, to jak domniemywam jak zwykle przykrywka jakiejś afery, czy przekrętu."Polska nierządem stoi"
Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego to "kominiarze" mają fotoradar? W dawnych czasach Straż Miejska była od pilnowania "grodów" nocą, a teraz to od 7 do 15 jak urzędnik w Gminie, a zasada jest nadal ta sama -dbać o bezpieczeństwo mieszkańców nocą,kiedy oni śpią.Ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś.Ta zasada przepadła widać bezpowrotnie-mamy niestety kraj bezprawia, a od pilnowania w ciągu dnia są "Smurfy-krawężniki",czy ktoś źle zaparkował,lub przekroczył prędkość(tutaj pieczarki).Niedługo to tylko na podsta... rozwiń
Avatar
oli99 / 4 stycznia 2010 r. o 03:02
0
ej Goguś to Ty nie wiesz że oni po nocy na miasto nie wychodzą?? jeszcze by im kto tyłka naklepał,po co sie narażac za marne grosze, w zasadzie to racja że przywalają sie tylko do błahostek:) Swoją drogą to przecież przenieśli tu komisariat z meksyku, więc panów szanowanych policjantów jest teraz chyba z 15, więc niech ruszą częściej zadkiem z kościuszki
Avatar
Goguś / 3 stycznia 2010 r. o 08:11
0
Ciekawe gdzie jest straż wiejska, gdy złodzieje kradną koła od samochodów kuracjuszy koło kardiologa??? Pewnie swojego fotoradaru pilnują, żeby im go też ktoś nie zaje...ł !!! Potrzebna nam ta straż wiejska jak wrzód na d...pie. Ostatnio się przyczepili, bo samochód stał 50 cm na przejściu dla pieszych- żenada !!! PANIE ĆWIEKU, PARKINGI BY SIĘ PRZYDAŁY W NAŁĘCZOWIE, A NIE STRAŻ "miejska" !!!
Avatar
jelu / 1 stycznia 2010 r. o 21:22
0
iuy22 napisał:
Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....

To jak ktoś przełazi poza zebrami - też mandacik od strażaka miejskiego
Avatar
Gość / 1 stycznia 2010 r. o 20:13
0
TE oszołomy w tych czarnych uniformach mają wysokie o sobie ASPIRACJE I MNIEMANIE - jacy to oni są potrzebni społeczeństwu - NAJLEPIEJ JAK BY ICH ZLIKWIDOWALI - A PIENIĄDZE PRZESZŁY NA NASZĄ???? - KOCHANĄ POLICJĘ - EFEKT BY BYŁ WIĘKSZY
Avatar
iuy22 / 29 grudnia 2009 r. o 21:28
0
ale jaja,co panie i panowie??świeta racja ze kazdy zwalnia zaraz przed fotoradarem a potem gaz do dechy i lecimy....Dobrze zrobili jak kozaki maja na drogie fury którymi potrafią tyle śmigać to beda mieć i na zapłacenie mandacika. Kazdy przeciwny bo gmina zarabia( fakt zarabia ,nie wiadomo na co, być może na nowe felgi dla burmistrza), a jak zdarzy sie wypadek śmiertelny to płacz i lament.....Inna sprawa że gmina by sie ruszyła i poprawiła drogi i obwodnice zrobili ,ale to już historia na inną bajkę!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 18:21
0
FFETERTRT
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 r. o 18:17
0
zlikwidować Straż Miejską-najlepsze rozwiązanie
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!