Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 kwietnia 2015 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Nie chcą spalarni odpadów niebezpiecznych, boją się dioksyn

7 16 A A

Grupa mieszkańców miasta i gminy Puławy wysłała do prezydenta Janusza Grobla oficjalny protest przeciwko powstaniu spalarni odpadów niebezpiecznych. Ich obawy dotyczą uwalniania do atmosfery substancji szkodliwych dla zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protestujący mają szereg argumentów przeciwko inwestycji spółki Eko-Europa Energy. Główny z nich to dioksyny i furany. – Te substancje powodują uszkodzenia wątroby, trzustki, nerek, bezpłodność, poronienia i zmiany chorobowe na skórze – wyliczają autorzy pisma. Obawiają się także niewystarczająco dokładnych kontroli procesu spalania.

Swój zdecydowany sprzeciw argumentują także wysiłkiem, który został włożony, by ograniczyć emisję zanieczyszczeń przez Zakłady Azotowe.

– Po tak znaczących, pozytywnych (...) osiągnięciach, ogromnym, negatywnym działaniem byłoby sprowadzenie na teren Zakładów w Puławach "obcych” (...) niebezpiecznych materiałów, które zarówno podczas transportu, jak i po spaleniu stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska – podkreślają protestujący.

Argumentem przeciwników jest także brak zaufania do inwestora, który nie ma doświadczenia w prowadzeniu tego typu działalności. Podpisani pod pismem mieszkańcy zwracają także uwagę na rodzaj odpadów, które mogłyby trafiać do spalarni.

– Spalaniu poddawane byłyby odpady niebezpieczne i inne, niż niebezpieczne (...). Ilość odpadów przewożonych przez miasto, przywożonych i kumulujących się w mieście, może okazać się ogromna – zauważają.

Autorzy protestu zwrócili się do władz miasta z apelem o nie wydawanie pozytywnej decyzji dotyczącej budowy spalarni.

– Będzie to traktowane, jako działanie na niekorzyść mieszkańców, skazując ich na życie w zanieczyszczonym i szkodliwym terenie – argumentują.
O tym, że inwestycja jest zupełnie nieszkodliwa, starają się przekonywać przedstawiciele inwestora, którzy na temat proponowanej technologii rozmawiali już m.in. z radnymi. Ci nie mają jednak żadnego wpływu na decyzję, którą na początku maja podejmie prezydent Janusz Grobel.

Jednym z najważniejszych argumentów, jakie w takich przypadkach brane są pod uwagę, to opinia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. W przypadku inwestycji spółki Eko-Europa Energy była ona pozytywna. Droga do budowy spalarni nadal jest jednak dość daleka. Nawet jeśli inwestor otrzyma upragnioną decyzję, stanie przed kolejnym zadaniem, czyli pozyskaniem gruntu. Dopiero legitymując się tzw. prawem do dysponowania nieruchomością, będzie mógł rozpocząć starania o pozwolenie na budowę. Właściwa decyzja będzie wtedy zależała do zarządu Zakładów Azotowych oraz Ministerstwa Skarbu Państwa.

Swoje uwagi ws. budowy spalarni odpadów niebezpiecznych mieszkańcy Puław mogą zgłaszać do Urzędu Miasta do 30 kwietnia. Przypominają o tym wiadomości rozsyłane przez miasto poprzez SMS-owy serwis informacyjny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:11
0
Ostateczną decyzję i tak wyda sam prezydent,więc co tu gdybać,a w najlepszym przypadku ponownie zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami,a efekt podejrzewam będzie taki sam jak poprzedni.
Avatar
heh / 4 maja 2015 o 12:42
0

nie porównuj planowanej spalarni z istniejącymi instalacjami, bo nie ma tu co porównywać. instalacje są, działają i są modernizowane żeby spełniały jeszcze wyższe normy. a spalarnia może będzie, a z azotami ma tyle wspólnego że ma być podobno w tej samej okolicy

Avatar
ja / 30 kwietnia 2015 o 22:01
0

a kto mówi o oazie czystości, co to w ogóle za tekst. jak na to że to są zakłady chemii ciężkiej, to ochrona środowiska jest na bardzo dobrym poziomie. z resztą nie ma innej opcji, takie są przepisy i trzeba się ich trzymać. więc po co takie gadki, albo że widoki nie odpowiadają. esteta się znalazł, myślałby kto

No właśnie. To samo z projektowaną spalrnią. Są przepisy, ścisła ochrono, sprawdzona technlogia. Czyli jeśli coś jeszcze powstanie na terenie ZA to nic nie zmienia w sprawie ochrony środowiska. Bo co zakażemy ZA budowania kolejnych instalacji.

No właśnie. To samo z projektowaną spalrnią. Są przepisy, ścisła ochrono, sprawdzona technlogia. Czyli jeśli coś jeszcze powstanie na terenie ZA to nic nie zmienia w sprawie ochrony środowiska. Bo co zakażemy ZA budowania kolejnych instalacji.

rozwiń
Avatar
kris / 30 kwietnia 2015 o 10:35
0

a kto mówi o oazie czystości, co to w ogóle za tekst. jak na to że to są zakłady chemii ciężkiej, to ochrona środowiska jest na bardzo dobrym poziomie. z resztą nie ma innej opcji, takie są przepisy i trzeba się ich trzymać. więc po co takie gadki, albo że widoki nie odpowiadają. esteta się znalazł, myślałby kto

Avatar
ja / 29 kwietnia 2015 o 23:42
0

Ha, Jeśli ktoś myśli, że ZA teraz to oaza czystości ekologicznej to niech zrobi sobie wycieczkę i pod firmę. Jakie zapachy i widoki. Co się wydobywa z kominów czy instalacji. Bardzo dużo poprawili w kwestii ekologii już nie jest to truciciel ale sanatorium też nie. Było to już tu kiedyś pisane, że przecież mamy już w Puławach spalarnie i to nawet nie jedną. Wystarczy przejść się na Włostowice i powdychać, szczególnie zimą,  jak z wielu przydomowych spalarni wydobywa się specyficzny zapach. Ten smród spalanych śmieci tworzy smog i pewnie  nie jest najzdrowszy. I z tym miasto nic nie robi . Tak wiec temat spalarni na terenie ZA to robienie zadymy dla zadymy. Zero znajomości w temacie. Czysta polityka. To takie same przesądy jak z wiatrakami czy masztami telefonicznymi. Zresztą kiedyś maszyna parowa też wzbudzała lęk.

Ha, Jeśli ktoś myśli, że ZA teraz to oaza czystości ekologicznej to niech zrobi sobie wycieczkę i pod firmę. Jakie zapachy i widoki. Co się wydobywa z kominów czy instalacji. Bardzo dużo poprawili w kwestii ekologii już nie jest to truciciel ale sanatorium też nie. Było to już tu kiedyś pisane, że przecież mamy już w Puławach spalarnie i to nawet nie jedną. Wystarczy przejść się na Włostowice i powdychać, szczególnie zimą,  jak z wielu przydomowych spalarni wydobywa się specyficzny zapach. Ten smród spalanych śmieci tworzy smog i pew... rozwiń

Avatar
adulinka / 29 kwietnia 2015 o 18:36
0

malo ludzi choruje jeszcze nam spalarnia potrzebna NIE  zgadzam sie na SPALARNIE!!!

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:03
0

I właśnie o to chodzi, straszna nadinterpretacja tu odchodzi jeżeli chodzi o Azoty. Czepianie się ich na tym etapie jest cokolwiek śmieszne. Czy można mówić o jakichś ustaleniach czy w ogóle decyzjach w takiej sytuacji? W artykule stoi jak byk:

Droga do budowy spalarni nadal jest jednak dość daleka. Nawet jeśli inwestor otrzyma upragnioną decyzję, stanie przed kolejnym zadaniem, czyli pozyskaniem gruntu. Dopiero legitymując się tzw. prawem do dysponowania nieruchomością, będzie mógł rozpocząć starania o pozwolenie na budowę. Właściwa decyzja będzie wtedy zależała do zarządu Zakładów Azotowych oraz Ministerstwa Skarbu Państwa.

rozwiń
Avatar
Poziomka / 29 kwietnia 2015 o 07:16
0

czegoś nie czaje przecież njpierw ktoś z przedstawicielami tej firmy rozmawiał i nie widział problemu w tym żeby przyszli z taką inwestycją... skoro mieliby ją budowac na terenie zakałdów azotowych czy w ich pobliżu to nie wierze że nikt z władz zakałdów o tym nie wiedział i nie wyraził na to zgody. Coś sie komuś zmieniło i raptem temat wypłynął i zaczyna być coraz bardziej rozdmuchiwany. Wszyscy którzy sa na garnuszku miasta już poczta pantoflową wiedzą że mają pisać petycje i obowiązkowo się pod nią ipodpisywać bo prezydent naszym szefem jest więc jak on mówi że nie to i my mówimy nie. Swoją droga spalarnia jest groźna OK a te chałdy śmieci na Dęblińskiej w sortowni to już nikomu nie wadzą????? Jest XXI wiek i napewno istnieje technologia utylizacji odpadów z odpowiedniki filtrami trzeba tylko chcieć. 

czegoś nie czaje przecież njpierw ktoś z przedstawicielami tej firmy rozmawiał i nie widział problemu w tym żeby przyszli z taką inwestycją... skoro mieliby ją budowac na terenie zakałdów azotowych czy w ich pobliżu to nie wierze że nikt z władz zakałdów o tym nie wiedział i nie wyraził na to zgody. Coś sie komuś zmieniło i raptem temat wypłynął i zaczyna być coraz bardziej rozdmuchiwany. Wszyscy którzy sa na garnuszku miasta już poczta pantoflową wiedzą że mają pisać petycje i obowiązkowo się pod nią ipodpisywać bo prezydent naszym ... rozwiń

Avatar
gosc / 28 kwietnia 2015 o 17:25
0

Azoty pod względem ekologii zrobiły ogromny postęp i nie można im nic zarzucić, tym bardziej dziwi, po co im na ich terenie taka eksperymentalna spalarnia. Przecież energii im to nie da, a tylko psuje renomę, nad którą tyle lat pracowali.

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2015 o 16:41
0

A może opublikować całość listu żeby nie było wątpliwości? Trochę dziwne te poucinane cytaty, nie bardzo wiadomo o co dokładnie chodzi... ale tak czy siak, faktem jest że właśnie Azotom pod względem ekologii naprawdę nie ma co zarzucić, więc sprawa trochę za bardzo żyje własnym życiem, jeżeli teraz się pojawiają takie agrumenty

Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:11
0
Ostateczną decyzję i tak wyda sam prezydent,więc co tu gdybać,a w najlepszym przypadku ponownie zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami,a efekt podejrzewam będzie taki sam jak poprzedni.
Avatar
heh / 4 maja 2015 o 12:42
0

nie porównuj planowanej spalarni z istniejącymi instalacjami, bo nie ma tu co porównywać. instalacje są, działają i są modernizowane żeby spełniały jeszcze wyższe normy. a spalarnia może będzie, a z azotami ma tyle wspólnego że ma być podobno w tej samej okolicy

Avatar
ja / 30 kwietnia 2015 o 22:01
0

a kto mówi o oazie czystości, co to w ogóle za tekst. jak na to że to są zakłady chemii ciężkiej, to ochrona środowiska jest na bardzo dobrym poziomie. z resztą nie ma innej opcji, takie są przepisy i trzeba się ich trzymać. więc po co takie gadki, albo że widoki nie odpowiadają. esteta się znalazł, myślałby kto

No właśnie. To samo z projektowaną spalrnią. Są przepisy, ścisła ochrono, sprawdzona technlogia. Czyli jeśli coś jeszcze powstanie na terenie ZA to nic nie zmienia w sprawie ochrony środowiska. Bo co zakażemy ZA budowania kolejnych instalacji.

No właśnie. To samo z projektowaną spalrnią. Są przepisy, ścisła ochrono, sprawdzona technlogia. Czyli jeśli coś jeszcze powstanie na terenie ZA to nic nie zmienia w sprawie ochrony środowiska. Bo co zakażemy ZA budowania kolejnych instalacji.

rozwiń
Avatar
kris / 30 kwietnia 2015 o 10:35
0

a kto mówi o oazie czystości, co to w ogóle za tekst. jak na to że to są zakłady chemii ciężkiej, to ochrona środowiska jest na bardzo dobrym poziomie. z resztą nie ma innej opcji, takie są przepisy i trzeba się ich trzymać. więc po co takie gadki, albo że widoki nie odpowiadają. esteta się znalazł, myślałby kto

Avatar
ja / 29 kwietnia 2015 o 23:42
0

Ha, Jeśli ktoś myśli, że ZA teraz to oaza czystości ekologicznej to niech zrobi sobie wycieczkę i pod firmę. Jakie zapachy i widoki. Co się wydobywa z kominów czy instalacji. Bardzo dużo poprawili w kwestii ekologii już nie jest to truciciel ale sanatorium też nie. Było to już tu kiedyś pisane, że przecież mamy już w Puławach spalarnie i to nawet nie jedną. Wystarczy przejść się na Włostowice i powdychać, szczególnie zimą,  jak z wielu przydomowych spalarni wydobywa się specyficzny zapach. Ten smród spalanych śmieci tworzy smog i pewnie  nie jest najzdrowszy. I z tym miasto nic nie robi . Tak wiec temat spalarni na terenie ZA to robienie zadymy dla zadymy. Zero znajomości w temacie. Czysta polityka. To takie same przesądy jak z wiatrakami czy masztami telefonicznymi. Zresztą kiedyś maszyna parowa też wzbudzała lęk.

Ha, Jeśli ktoś myśli, że ZA teraz to oaza czystości ekologicznej to niech zrobi sobie wycieczkę i pod firmę. Jakie zapachy i widoki. Co się wydobywa z kominów czy instalacji. Bardzo dużo poprawili w kwestii ekologii już nie jest to truciciel ale sanatorium też nie. Było to już tu kiedyś pisane, że przecież mamy już w Puławach spalarnie i to nawet nie jedną. Wystarczy przejść się na Włostowice i powdychać, szczególnie zimą,  jak z wielu przydomowych spalarni wydobywa się specyficzny zapach. Ten smród spalanych śmieci tworzy smog i pew... rozwiń

Avatar
adulinka / 29 kwietnia 2015 o 18:36
0

malo ludzi choruje jeszcze nam spalarnia potrzebna NIE  zgadzam sie na SPALARNIE!!!

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2015 o 10:03
0

I właśnie o to chodzi, straszna nadinterpretacja tu odchodzi jeżeli chodzi o Azoty. Czepianie się ich na tym etapie jest cokolwiek śmieszne. Czy można mówić o jakichś ustaleniach czy w ogóle decyzjach w takiej sytuacji? W artykule stoi jak byk:

Droga do budowy spalarni nadal jest jednak dość daleka. Nawet jeśli inwestor otrzyma upragnioną decyzję, stanie przed kolejnym zadaniem, czyli pozyskaniem gruntu. Dopiero legitymując się tzw. prawem do dysponowania nieruchomością, będzie mógł rozpocząć starania o pozwolenie na budowę. Właściwa decyzja będzie wtedy zależała do zarządu Zakładów Azotowych oraz Ministerstwa Skarbu Państwa.

rozwiń
Avatar
Poziomka / 29 kwietnia 2015 o 07:16
0

czegoś nie czaje przecież njpierw ktoś z przedstawicielami tej firmy rozmawiał i nie widział problemu w tym żeby przyszli z taką inwestycją... skoro mieliby ją budowac na terenie zakałdów azotowych czy w ich pobliżu to nie wierze że nikt z władz zakałdów o tym nie wiedział i nie wyraził na to zgody. Coś sie komuś zmieniło i raptem temat wypłynął i zaczyna być coraz bardziej rozdmuchiwany. Wszyscy którzy sa na garnuszku miasta już poczta pantoflową wiedzą że mają pisać petycje i obowiązkowo się pod nią ipodpisywać bo prezydent naszym szefem jest więc jak on mówi że nie to i my mówimy nie. Swoją droga spalarnia jest groźna OK a te chałdy śmieci na Dęblińskiej w sortowni to już nikomu nie wadzą????? Jest XXI wiek i napewno istnieje technologia utylizacji odpadów z odpowiedniki filtrami trzeba tylko chcieć. 

czegoś nie czaje przecież njpierw ktoś z przedstawicielami tej firmy rozmawiał i nie widział problemu w tym żeby przyszli z taką inwestycją... skoro mieliby ją budowac na terenie zakałdów azotowych czy w ich pobliżu to nie wierze że nikt z władz zakałdów o tym nie wiedział i nie wyraził na to zgody. Coś sie komuś zmieniło i raptem temat wypłynął i zaczyna być coraz bardziej rozdmuchiwany. Wszyscy którzy sa na garnuszku miasta już poczta pantoflową wiedzą że mają pisać petycje i obowiązkowo się pod nią ipodpisywać bo prezydent naszym ... rozwiń

Avatar
gosc / 28 kwietnia 2015 o 17:25
0

Azoty pod względem ekologii zrobiły ogromny postęp i nie można im nic zarzucić, tym bardziej dziwi, po co im na ich terenie taka eksperymentalna spalarnia. Przecież energii im to nie da, a tylko psuje renomę, nad którą tyle lat pracowali.

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2015 o 16:41
0

A może opublikować całość listu żeby nie było wątpliwości? Trochę dziwne te poucinane cytaty, nie bardzo wiadomo o co dokładnie chodzi... ale tak czy siak, faktem jest że właśnie Azotom pod względem ekologii naprawdę nie ma co zarzucić, więc sprawa trochę za bardzo żyje własnym życiem, jeżeli teraz się pojawiają takie agrumenty

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 19 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 17 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 30 14

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.