Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 grudnia 2019 r.
15:03

Nowy dojazd do Zakładów Azotowych. Ale nie dla wszystkich

Autor: Zdjęcie autora rs
24 23 A A
(fot. rs)

W przyszłym roku ulica Mościckiego zostanie połączona z Komunalną. Niestety, władzom miasta nie udało się wynegocjować z PKP-PLK powiększenia wiaduktu. Pod torami nie zmieszczą się ciężarówki. Niedogodności czekają również kierowców aut osobowych. Ruch ma być wahadłowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawie 3,9 mln złotych miasto wyda na przedłużenie ulicy Komunalnej i Majdanu, budowę łączącego je ronda, nowego fragmentu ul. Mośckiego oraz ścieżki rowerowej.

Jedną z kluczowych zalet tego założenia będzie nowa możliwość dojazdu do Zakładów Azotowych i Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego od strony ul. Dęblińskiej (bez konieczności korzystania z obwodnicy).

Niestety, ze skrótu przez Komunalną nie będą mogły skorzystać pojazdy ciężarowe. Wszystko przez niewielką wysokość wiaduktu kolejowego nad ul. Mościckiego. Przejazd pod torami będzie nie tylko zbyt niski dla ciężarówek, ale również zbyt wąski dla aut osobowych. Zgodnie z projektem, po zakończeniu robót (czyli docelowo) ruch pod torami ma odbywać się wahadłowo.

Władze Puław liczyły na to, że PKP-PLK, korzystając z okazji, jakim była przebudowa linii kolejowej nr 7, zbuduje nowy, znacznie większy wiadukt. Niestety, mimo podjęcia rozmów, państwowa spółka wszystkich oczekiwań puławskich urzędników nie spełniła. Obiekt odtworzono i powiększono, ale w ograniczonym zakresie.

Kierowcy będą zatem musieli przywyknąć do mijanek na nowej ulicy Mościckiego. Jej przedłużenie oraz szereg wyżej wymienionych zadań wykona PRD Zwoleń oraz puławski Wod-Gaz. Całość powinna być gotowa w połowie 2020 roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stop mowie nienawiści / 26 grudnia 2019 r. o 11:20
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
Przejazd o takich wymiarach i kształcie byl juz budowany w poprzednim roku. Więc jest to sukces januszowych negocjacji i zaangażowania w sprawy miasta. Fake newsy i ciągłe zganianie wszystkich kwiatków na obecnego prezydenta jest niegodziwe i anormalne. 
Avatar
Błogosławieństwa / 26 grudnia 2019 r. o 14:36
Panie Maj i znowu pan zawalił. Prezydent nie zadbał w odpowiednim czasie o właściwą "dziurę' w wiadukcie.
 Tak trolu. Maj zawalił bo nie był prezydentem kilka lat temu jak zaprojektowano i wybudowano dziurę w wiadukcie. 
Avatar
Kgf / 26 grudnia 2019 r. o 10:01
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
 Trollu nawet świat nie uszanujesz bez kłamstw. Kiedy zaczely sie remonty torow? Wszelkie projekty pozwolenia budowa? Czy nie kilka lat temu? Więc czyj to"sukces"?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 17:13
Trzeba było myśleć kilka lat temu jak powstawał i zatwierdzali projekt
Avatar
cyklista-mason / 27 grudnia 2019 r. o 11:17
Przecież to nie żaden wiadukt, tylko zwykłe przejście pod torami na perony! A, że dociągnęli ścieżkę i wywalili schodki... w końcu rowerzyści nie będą musieli zsiadać jadąc do ZAP. To nigdy nie miała być żadna autostrada. Ulica Mościckiego jest tam tak wąska, że i tak dwa samochody się nie miną. Musieliby poszerzyć 200 metrów asfaltu. Śmieszne, że piszą ci, którzy nigdy tam nie byli i nie kojarzą o jakie miejsce chodzi.
Avatar
prawdziwy Wolak / 25 grudnia 2019 r. o 15:24
Fajnie tak w Boże Narodzenie wejść na Dziennik i poczytać kolejny artykuł o władzy prowokujący komentarze. Hejt w święta musi się zgadzać.
 Ale co mamy się cieszyć że inwestycja warta miliardy i na wiele lat jest spier... i klaskać i się cieszyć że jest, bo jest i mówić że jest super itp ?
Avatar
Hfd / 26 grudnia 2019 r. o 14:49
Trzeba było myśleć kilka lat temu jak powstawał i zatwierdzali projekt
 Dokładnie ale farma trolli i tak nawet w święta będzie oskarżała i kłamała wbrew faktom.
Avatar
Ghjkm / 26 grudnia 2019 r. o 14:24
Panie Maj i znowu pan zawalił. Prezydent nie zadbał w odpowiednim czasie o właściwą "dziurę' w wiadukcie.
 Co tu KOMENTOWAĆ -najbardziej mieszają w tym szambie oderwani OD KORYTA... A teraz tylko KWICZA I KWICZA I ZGANIAJA na suwerennie wybranego prezydenta...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 15:39
Niestety PKP zawodzi,ale nie od dzis wiadomo, ze lokalizacja PPNT jest mocno nietrafiona.
Avatar
. / 25 grudnia 2019 r. o 15:17
Wychodzi na to , że nie będzie to szczyt techniki ale lepszy rydz jak nic...
 A właśnie że nie. Idą miliardy na tą inwestycję i czemu mamy się godzić na bylejakość ?
Avatar
cyklista-mason / 27 grudnia 2019 r. o 11:17
Przecież to nie żaden wiadukt, tylko zwykłe przejście pod torami na perony! A, że dociągnęli ścieżkę i wywalili schodki... w końcu rowerzyści nie będą musieli zsiadać jadąc do ZAP. To nigdy nie miała być żadna autostrada. Ulica Mościckiego jest tam tak wąska, że i tak dwa samochody się nie miną. Musieliby poszerzyć 200 metrów asfaltu. Śmieszne, że piszą ci, którzy nigdy tam nie byli i nie kojarzą o jakie miejsce chodzi.
Avatar
narodowiec / 27 grudnia 2019 r. o 07:04
To się nazywa narodowe podejście. Rozmowy były, a prześwit do d....y. Kiedyś nie do pomyślenia. Ludzie myśleli o ludziach. Brali się za robote i budowali jak trzeba, by nie było wahadeł i innych dziwactw.... A teraz co??? Spotykają się, gadają - a i tak o du....ę potłuc. Tfu! Tak nie robią Polacy Polakom.
Avatar
Hfd / 26 grudnia 2019 r. o 14:49
Trzeba było myśleć kilka lat temu jak powstawał i zatwierdzali projekt
 Dokładnie ale farma trolli i tak nawet w święta będzie oskarżała i kłamała wbrew faktom.
Avatar
Błogosławieństwa / 26 grudnia 2019 r. o 14:36
Panie Maj i znowu pan zawalił. Prezydent nie zadbał w odpowiednim czasie o właściwą "dziurę' w wiadukcie.
 Tak trolu. Maj zawalił bo nie był prezydentem kilka lat temu jak zaprojektowano i wybudowano dziurę w wiadukcie. 
Avatar
Ghjkm / 26 grudnia 2019 r. o 14:24
Panie Maj i znowu pan zawalił. Prezydent nie zadbał w odpowiednim czasie o właściwą "dziurę' w wiadukcie.
 Co tu KOMENTOWAĆ -najbardziej mieszają w tym szambie oderwani OD KORYTA... A teraz tylko KWICZA I KWICZA I ZGANIAJA na suwerennie wybranego prezydenta...
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 12:41
Panie Maj i znowu pan zawalił. Prezydent nie zadbał w odpowiednim czasie o właściwą "dziurę' w wiadukcie.
Avatar
Stop mowie nienawiści / 26 grudnia 2019 r. o 11:20
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
Przejazd o takich wymiarach i kształcie byl juz budowany w poprzednim roku. Więc jest to sukces januszowych negocjacji i zaangażowania w sprawy miasta. Fake newsy i ciągłe zganianie wszystkich kwiatków na obecnego prezydenta jest niegodziwe i anormalne. 
Avatar
. / 26 grudnia 2019 r. o 11:18
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
Trollu nawet świat nie uszanujesz bez kłamstw. Kiedy zaczely sie remonty torow? Wszelkie projekty pozwolenia budowa? Czy nie kilka lat temu? Więc czyj to"sukces"?
 Jak nic wina pana Tuska. cyt. ,, czerwiec 2017 rozpoczęcie największej w historii modernizacji linii''  za ****** warszawa-lublin.pl/o-inwestycji/
Avatar
Kgf / 26 grudnia 2019 r. o 10:01
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
 Trollu nawet świat nie uszanujesz bez kłamstw. Kiedy zaczely sie remonty torow? Wszelkie projekty pozwolenia budowa? Czy nie kilka lat temu? Więc czyj to"sukces"?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2019 r. o 23:18
Kolejny "sukces" fejsbukowego "prezydęta".
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ
Zdjęcia
galeria

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ

Budowa nowej stacji dializ pomoże nam uratować dużo więcej ludzi – mówi wprost prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Budowa przy ulicy Jaczewskiego już trwa, w środę wmurowano tam akt erekcyjny.

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Ani jedna firma nie stanęła do przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nie ma jednak obaw, że z dnia na dzień po lubelskich ulicach przestaną kursować trolejbusy i autobusy elektryczne.

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.