Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 czerwca 2019 r.
7:26

Nowy plac zabaw i siłownia na os. Górna-Kolejowa w Puławach. Trzy firmy chcą budować

Autor: Zdjęcie autora rs
0 14 A A

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na budowę nowego placu zabaw połączonego z siłownią zewnętrzną przy ul. Kołodzieja w Puławach. Najtańsza z nich zmieściła się w założonych przez władze budżecie. Koszt to niecałe 160 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pierwszy plac rekreacyjny mieszkańcy os. Górna-Kolejowa czekają od lat. Pomysł jego wykonania został zgłoszony już do poprzedniego budżetu obywatelskiego. Ilość głosów była wystarczająca do przyznania środków, ale na drodze do sukcesu stanęły przepisy związane z minimalnymi odległościami od jezdni. Władze Puław musiały postarać się o specjalnie zezwolenie od ministerstwa, które zostało wydane w listopadzie ub. roku.

W tym roku przeprowadzono przetarg, do którego przystąpiły trzy firmy. Najtańszą ofertę złożył Safeplace z Borzechowa (158,3 tys. zł), który jako jedyny zmieścił się w zakładanym budżecie 167 tys. zł. Dwie pozostałe propozycje opiewają na ok. 200 tys. zł, a złożyły je firmy Weran z Wrocławia oraz Dro-Mar ze Skaryszewa.

Jeśli postępowanie zakończy się podpisaniem umowy, zwycięzca na wykonanie zadania będzie miał 3 miesiące. Na miejscu znajdzie się nowa nawierzchnia, zieleń, ławki, kosze na śmieci, a także m.in. karuzela, bujaki, huśtawka, zjeżdżalnia oraz urządzenia do ćwiczeń (biegacz, wyciąg, podnosiciel nóg). 

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Głos / 10 czerwca 2019 o 14:25
+12
Mam za blokiem plac zabaw dla dzieci, nikt nas o zgodę na jego wybudowanie nie pytał, a blok zamieszkują emeryci. Zamiast spokoju, to wieczne wrzaski dzieci przychodzących z nie wiadomo skąd. Nie szkoda pieniędzy i zdrowia osób starszych. Co za władza, a miało się liczyć zdanie mieszkańców, a nie trendy ogólnopolskie i statystyki!
 To jest Miasto, które ma żyć!!!! Juz zapomniał jak był dzieckiem, wtedy ktoś Ci usta kneblował???? No co za ludzie, dzieci im przeszkadzają, chcesz spokoju to wyprowadz się w Bieszczady!!! 
Avatar
Bfjkn / 10 czerwca 2019 o 10:27
+12
Mam za blokiem plac zabaw dla dzieci, nikt nas o zgodę na jego wybudowanie nie pytał, a blok zamieszkują emeryci. Zamiast spokoju, to wieczne wrzaski dzieci przychodzących z nie wiadomo skąd. Nie szkoda pieniędzy i zdrowia osób starszych. Co za władza, a miało się liczyć zdanie mieszkańców, a nie trendy ogólnopolskie i statystyki!
 Nie wiedziałem  Darek że jesteś zgorzkniałym,  podjudzącym  i myślącym tylko o sobie trolem.  W artykule napisane jest wyraźnie że plac zabaw został zgłoszony przez mieszkańców z budżetu  obywatelskiego. Wiec to chcieli i wybrali w głosowaniu. 
 Nie wiedziałem  Darek że jesteś zgorzkniałym,  podjudzącym  i myślącym tylko o sobie trolem.  W artykule napisane jest wyraźnie że plac zabaw został zgłoszony przez mieszkańców z budżetu  obywatelskiego. Wiec to chcieli i wybrali w głosowaniu.  rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2019 o 10:58
+9
Goście z Włoch będąc w Puławach byli pod ogromnym wrażeniem naszego miasta. A w szczególności zachwyciły ich miejsca odpoczynku i rekreacji. I uwierzcie, nie mogli uwierzyć, że za to wszystko nie muszą dodatkowo płacić.
Avatar
Ytr / 10 czerwca 2019 o 10:43
+9
Mam za blokiem plac zabaw dla dzieci, nikt nas o zgodę na jego wybudowanie nie pytał, a blok zamieszkują emeryci. Zamiast spokoju, to wieczne wrzaski dzieci przychodzących z nie wiadomo skąd. Nie szkoda pieniędzy i zdrowia osób starszych. Co za władza, a miało się liczyć zdanie mieszkańców, a nie trendy ogólnopolskie i statystyki!
 Wez sfrustrowany trolu przestań piep....C bzdury. Wyprowadz się na Syberię  i daj żyć młodym w tym mieście samolubnych narzekaczy myślących tylko o sobie.
Avatar
Mieszkankrc / 11 czerwca 2019 o 05:47
+3
Jak mniemam to chodzi ci o plac przy Norwida 6 i 8. To był plac z budżetu obywatelskiego a przed jego dopuszczeniem do głosowania można było się wypowiedzieć na konsultacjach rejonowych w tym przypadku w szkole nr.9 A teraz jak nam inni zazdroszczą super placu to 3dewoty usiłują go zlikwidować interweniują u prezydenta i nadzorze budowlanym itp. 
Avatar
Gość / 11 czerwca 2019 o 19:58
+2
Siłka to podstawa, a pompa musi być! Nie ma opierd**ania się!!! Jak pedały za daleko będziemy pakować łapy! Nie ma lipy!!
Avatar
katalon / 4 dni temu o 07:39
0
Siłka to podstawa, a pompa musi być! Nie ma opierd**ania się!!! Jak pedały za daleko będziemy pakować łapy! Nie ma lipy!!
 Rozbaiło mnie towoje pozytywne nastawienie... he he. Ale fakt, że te rowerki sa z dupy montowane. Poważnie rozstwa pedałów jest w nich na tyle duzy, że nienaturalnie w kolanach noga się napina podczas kręcenia. Osobiście to sprawdzałem.
Avatar
kokos / 4 dni temu o 07:36
0
Górna Kolejowa to osiedle prywatnych domów jednorodzinnych ludzi zamożnych. Powinni sami sobie zbudować plac zabaw.
 Pierdolisz. Wszystko na kredyt, że co miesiąc do wypłaty ledwo starcza. Pozory mylą.
Avatar
Puławiak / 4 dni temu o 07:34
0
Biegacz? Podnosiciel nóg? Kuźwa, co to za nazwy? Podnosiciel..... kuźwa.... dobrze, że nie donosiciel.....
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:46
0
Nie wiem czy mieszkańcy Puław zasługują na kolejny Park. Wystaczy zobaczyć jaki chlew jest w parku przy straży na błoniach. Byłem pierwszy raz i szok z miejsca. Jak można dopuścić do zaśmiecania swojego podwórka. Pety, pudełka po pizzy, papiery, puszki i butelki po piwie. Tragedia i wstyd.
Avatar
katalon / 4 dni temu o 07:39
0
Siłka to podstawa, a pompa musi być! Nie ma opierd**ania się!!! Jak pedały za daleko będziemy pakować łapy! Nie ma lipy!!
 Rozbaiło mnie towoje pozytywne nastawienie... he he. Ale fakt, że te rowerki sa z dupy montowane. Poważnie rozstwa pedałów jest w nich na tyle duzy, że nienaturalnie w kolanach noga się napina podczas kręcenia. Osobiście to sprawdzałem.
Avatar
kokos / 4 dni temu o 07:36
0
Górna Kolejowa to osiedle prywatnych domów jednorodzinnych ludzi zamożnych. Powinni sami sobie zbudować plac zabaw.
 Pierdolisz. Wszystko na kredyt, że co miesiąc do wypłaty ledwo starcza. Pozory mylą.
Avatar
Puławiak / 4 dni temu o 07:34
0
Biegacz? Podnosiciel nóg? Kuźwa, co to za nazwy? Podnosiciel..... kuźwa.... dobrze, że nie donosiciel.....
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:46
0
Nie wiem czy mieszkańcy Puław zasługują na kolejny Park. Wystaczy zobaczyć jaki chlew jest w parku przy straży na błoniach. Byłem pierwszy raz i szok z miejsca. Jak można dopuścić do zaśmiecania swojego podwórka. Pety, pudełka po pizzy, papiery, puszki i butelki po piwie. Tragedia i wstyd.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2019 o 19:58
+2
Siłka to podstawa, a pompa musi być! Nie ma opierd**ania się!!! Jak pedały za daleko będziemy pakować łapy! Nie ma lipy!!
Avatar
Mieszkankrc / 11 czerwca 2019 o 05:47
+3
Jak mniemam to chodzi ci o plac przy Norwida 6 i 8. To był plac z budżetu obywatelskiego a przed jego dopuszczeniem do głosowania można było się wypowiedzieć na konsultacjach rejonowych w tym przypadku w szkole nr.9 A teraz jak nam inni zazdroszczą super placu to 3dewoty usiłują go zlikwidować interweniują u prezydenta i nadzorze budowlanym itp. 
Avatar
Aga / 10 czerwca 2019 o 19:35
-1
Uważam, że przed wybudowaniem placu zabaw, powinni zrobić badania lub wywiady dotyczące struktury wiekowej mieszkańców i ich potrzeb. W moim bloku mieszka wiele małżeństw z dziećmi, a placu nie ma.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2019 o 14:31
-7
Górna Kolejowa to osiedle prywatnych domów jednorodzinnych ludzi zamożnych. Powinni sami sobie zbudować plac zabaw.
Avatar
Głos / 10 czerwca 2019 o 14:25
+12
Mam za blokiem plac zabaw dla dzieci, nikt nas o zgodę na jego wybudowanie nie pytał, a blok zamieszkują emeryci. Zamiast spokoju, to wieczne wrzaski dzieci przychodzących z nie wiadomo skąd. Nie szkoda pieniędzy i zdrowia osób starszych. Co za władza, a miało się liczyć zdanie mieszkańców, a nie trendy ogólnopolskie i statystyki!
 To jest Miasto, które ma żyć!!!! Juz zapomniał jak był dzieckiem, wtedy ktoś Ci usta kneblował???? No co za ludzie, dzieci im przeszkadzają, chcesz spokoju to wyprowadz się w Bieszczady!!! 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2019 o 10:58
+9
Goście z Włoch będąc w Puławach byli pod ogromnym wrażeniem naszego miasta. A w szczególności zachwyciły ich miejsca odpoczynku i rekreacji. I uwierzcie, nie mogli uwierzyć, że za to wszystko nie muszą dodatkowo płacić.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2019 r. 0 0

Powodzie, susze i pyły, a grad cztery razy częściej. Klimat już się zmienił, w Polsce też

Powodzie, susze i pyły, a grad cztery razy częściej. Klimat już się zmienił, w Polsce też 0 3

Oprócz nasilenia ekstremalnych zjawisk pogodowych, np. huraganów i powodzi, coraz częściej - także w Polsce - odczuwamy negatywny wpływ zmian klimatu na zdrowie – mówi dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Lubelscy Terytorialsi na ćwiczeniach DRAGON-19 [zdjęcia]
galeria

Lubelscy Terytorialsi na ćwiczeniach DRAGON-19 [zdjęcia] 0 0

W Borowej koło Dęblina Terytorialsi z Lubelszczyzny i Mazowsza ramię w ramię ćwiczyli z wojskami operacyjnymi pokonywanie przeprawy wodnej na Wiśle. To pierwszy epizod w ramach ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19.

Przed wyjazdem na wycieczkę chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Po tym co zrobiła dyrektorka żądają jej odwołania
Alarm 24

Przed wyjazdem na wycieczkę chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Po tym co zrobiła dyrektorka żądają jej odwołania 66 10

Nietypowa sytuacja w Szkole Podstawowej w Zarzeczu (gm. Puławy). Przed wyjazdem na wycieczkę rodzice chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Ale gdy przyjechała policja, dyrektorka szkoły zniknęła.

Kontrabanda za 2 miliony, zatrzymano 5 osób

Kontrabanda za 2 miliony, zatrzymano 5 osób 0 0

Pięć zatrzymanych osób oraz zabezpieczone nielegalne papierosy o wartości ponad 2 mln zł - to efekty wspólnych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Andryj z Ukrainy ratował ludzi z płonących samochodów na A6. Chcą mu pomóc w uzyskaniu polskiego obywatelstwa
film

Andryj z Ukrainy ratował ludzi z płonących samochodów na A6. Chcą mu pomóc w uzyskaniu polskiego obywatelstwa 159 6

W zderzeniu siedmiu pojazdów zginęło sześć osób. Ofiar mogłoby być więcej, gdyby nie Andryj Sirowatski, który ryzykując własnym życiem wyciągnął z płonących samochodów inne osoby.

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w sądzie
film

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w sądzie 0 0

Egipska telewizja państwowa podała, że były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł po zasłabnięciu w trakcie rozprawy sądowej. Był oskarżony o szpiegostwo na rzecz Kataru.

500 plus na każde dziecko. Od kiedy można składać wnioski?
film

500 plus na każde dziecko. Od kiedy można składać wnioski? 2 7

Ponad 150 tys. dzieci z województwa lubelskiego skorzysta na rozszerzeniu rządowego programu „500 Plus” – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wnioski w formie elektronicznej będzie można składać od 1 lipca.

Studenci KUL znikają z kampusu na Majdanku. Wróci tu wojsko
film

Studenci KUL znikają z kampusu na Majdanku. Wróci tu wojsko 22 9

Był grill i występy artystyczne. W tej piknikowej atmosferze odbył się ostatni dzień zajęć w Kampusie Wschodnim KUL na Majdanku.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Mamy dosyć sytuacji w Motorze

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Mamy dosyć sytuacji w Motorze 98 55

Prezydent Lublina zapowiada, że miasto bardziej zaangażuje się w działalność Motoru. Do końca czerwca ma być wiadomo, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość klubu z Lublina.

Fałszywy dowód, nowa karta SIM i pieniądze zaczęły znikać z konta. Tak mieszkaniec Lublina stracił 240 tys. zł

Fałszywy dowód, nowa karta SIM i pieniądze zaczęły znikać z konta. Tak mieszkaniec Lublina stracił 240 tys. zł 3 7

Mieszkaniec Lublina stracił blisko ćwierć miliona złotych. Padł ofiarą przestępców, którzy wykradli jego dane, a następnie wyczyścili konto w banku internetowym. Trzech z nich stanie niebawem przed sądem.

W jeziorze Firlej znaleziono ciało mężczyzny

W jeziorze Firlej znaleziono ciało mężczyzny 5 4

Zespół strażackich płetwonurków odnalazł w poniedziałek zwłoki 33-latka. Mieszkaniec gminy Niemce utonął w jeziorze Firlej.

Lublin Lublinowi 2019. Kaniorowcy na scenie muszli koncertowej [zdjęcia]
galeria

Lublin Lublinowi 2019. Kaniorowcy na scenie muszli koncertowej [zdjęcia] 5 2

W weekend na trzy koncerty z cyklu „Lublin-Lublinowi” zaprosił ZPiT „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Łukowska Karta Mieszkańca. Gdzie można dostać zniżki?

Łukowska Karta Mieszkańca. Gdzie można dostać zniżki? 0 1

W Łukowie rusza program Łukowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mogli liczyć na różne zniżki, na przykład na pływalnię.

Spektakle "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" w DDK Węglin
27 czerwca 2019, 19:00

Spektakle "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" w DDK Węglin 0 0

27 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin zobaczymy premierowo pokazy spektakli "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" na podstawie klasyków polskiej literatury klasycznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!