Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 czerwca 2019 r.
19:14

„Puławianie” u prezydenta Puław. Pełnej zgody nie będzie

26 29 A A
Stowarzyszenie „Puławianie” będzie walczyć aby pawilon wystawowy Dom Chemika nie został rozebrany
Stowarzyszenie „Puławianie” będzie walczyć aby pawilon wystawowy Dom Chemika nie został rozebrany (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Wpisanie pawilonu wystawowego Domu Chemika do rejestru zabytków, przyszłość starej hali sportowej, „szlak puławskiego modernizmu” i neon „Puławy Miasto” – to część tematów, o których we wtorek rozmawiało stowarzyszenie „Puławianie” z prezydentem Pawłem Majem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak się okazuje stowarzyszenie, które zasłynęło walką o wpisanie Domu Chemika do rejestru zabytków, ma szereg innych pomysłów. Niektóre z nich mają szansę powodzenia, o ile zyskają aprobatę urzędników. Przykładem jest „szlak puławskiego modernizmu”, czyli historia ok. 30 obiektów znajdujących się na terenie Puław, które „Puławianie” chcieliby wypromować.

– Takie szlaki funkcjonują już w Gdyni i Katowicach. Przy wskazanych budynkach mogłyby się pojawić tablice informacyjne prezentujące ich historię oraz zdjęcia pokazujące ich pierwotną formę – tłumaczy Szymon Karczewski. Promocją „szlaku” mogłaby być również odpowiednia zakładka na miejskiej stronie internetowej. – Wydaje mi się, że ten pomysł zainteresował urzędników – przyznaje prezes „Puławian”.

Stowarzyszenie chciałoby również pomocy w znalezieniu odpowiedniego miejsca do uruchomienia historycznego neonu z dworca „Puławy-Miasto”. Na razie on nie świeci, ale „Puławianie” mają zamiar zająć się jego renowacją, która ma kosztować ok. 15 tys. zł. – Docelowo mógłby znaleźć się np. na starym moście na Wiśle, od strony Góry Puławskiej, na jednym z wieżowców lub wiadukcie kolejowym przy Żyrzyńskiej – proponuje Karczewski.

„Puławianie” interesują się również starą halą sportową. Rozmowy dotyczyły możliwości wpisania tego budynku do rejestru zabytków. Wiemy już, że przeciwny temu jest prezydent Paweł Maj.

– Nie uważam tego budynku za zabytek. Jego wpisanie do rejestru znacznie powiększyłoby koszty ewentualnego remontu. Z finansowego punktu widzenia byłaby to dla nas katastrofa – ocenia prezydent, zapewniając jednocześnie, że obecnie nie ma planów związanych ze sprzedażą lub zamknięciem starej hali. – Dopóki nie wybudujemy nowego basenu, a na to nas obecnie nie stać, stara hala pozostanie w obecnej formie – precyzuje.

Z kolei Szymon Karczewski decyzji o tym, czy wnioskować o wpis tego obiektu do rejestru na razie nie podjął. – Zastanawiamy się nad tym – przyznaje.

„Puławianie”: Nie budujcie mediateki

Kością niezgody pomiędzy obydwoma stronami pozostaje pawilon wystawowy Domu Chemika. „Puławianie” wydają się już pogodzeni z przebudową części głównej budynku (w trakcie), ale pawilonu od ul. Wojska Polskiego nie zamierzają odpuszczać.

Przypominamy, że zgodnie z planem, ma on zostać rozebrany, a w jego miejscu zaplanowano nowy gmach biblioteki miejskiej (tzw. mediateki) z podziemnym parkingiem na ok. sto samochodów. Według Szymona Karczewskiego, władze Puław powinny zrezygnować z przyznanego dofinansowania i zlecić „zdolnym architektom” przygotowanie nowej koncepcji dla tego budynku. – To może być naprawdę fajne, miastotwórcze miejsce. Poza tym nie ma pieniędzy na budowę mediateki, bo dofinansowanie jest niewielkie – przekonuje szef „Puławian”.

Innego zdania jest Paweł Maj. – Po zakończeniu przebudowy Dom Chemika, moim zdaniem, stary pawilon nie będzie współgrał z otoczeniem. Poza tym mamy już dofinansowanie na budowę mediateki, więc nie rozumiem, skąd taka determinacja po stronie stowarzyszenia – mówi prezydent. – Zrobię wszystko, żeby te doprowadzić do zakończenia modernizacji obydwu budynków i dostosowania ich do współczesnych potrzeb mieszkańców naszego miasta – zapowiada.

– Z walki o ochronę pawilonu nie zrezygnujemy. Władze miasta już w momencie projektowania mediateki, w 2016 roku, wiedziały o naszym proteście i nic z tym nie zrobiły. Nie możemy odpuszczać, bo inaczej będą przepychać w ten sposób wszystko – uważa Szymon Karczewski, który jak przyznaje, liczy na „refleksję” ze strony samorządowców.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 7 czerwca 2019 o 21:15
+17
"Puławianie"- tylko z nazwy, wiele lat tu nie mieszkają, nie zamierzają wrócić, a do rządzenia pierwsi.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 00:50
+15
Stowarzyszenie "puławianie" nie powinno się tak nazywać bo zamiast działać na ich korzyść działa w brew ich woli i na niekorzyść. Szkoda że nie pokryją kosztów opóźnień przy pracach remontowych domu chemika. Dostali by po kieszeni to by się czegoś nauczyli.
Avatar
Tim / 9 czerwca 2019 o 08:28
+14
Puławianie? Jacy puławianie? Widział ich tu ktoś w ogóle? Pieprzą bzdury i dla sportu blokują wszystko. Dajcie nam normalnie funkcjonować i idealnie się od nas!!!
Avatar
Nie dla pseudospołeczników / 8 czerwca 2019 o 13:44
+11
Aleś się uczepił tej starej poczty. Akurat nic w niej ciekawego nie było, zwykły budynek ze spadzistym dachem bez detali, jakich stawiano wiele w XIX wieku. Tysiące takich są w całym kraju. Ale był STARY i według niektórych to ma jakąś niesamowitą wartość. Nie, nie ma. Większość bloków czy kamienic też nie ma wartości, i nie będzie miała nawet za 500 lat, jeśli będą powtarzalną masówką bez detali.. Dom Chemika był jeden ze swoimi detalami i bryłą, w 90 procentach oryginalny, wedle tego co publikowali Puławianie Narodowy Instytut Dziedzictwa (tak, liczącą się instytucja, nie pustogłowa puławska komisja architektoniczna ze słomą w butach) drugiego takiego nie znajdziesz w całym kraju. Ale trzeba mieć do tego minimum wyczucia estetyki, gustu i ROZUMIEĆ architekturę, a nie bezmyślnie kłapać za dziesiątkami bezrozumnych szczekaczy z grup "puławy" na fb i podobnych, żądających nabicia na pal i ukrzyżowania ludzi ze stowarzyszenia, bo nie mają swojego rozumku i wierzą we wszystko, co im Grobel, a teraz Maj szuflą do łba nakłada.
 To jest błazenada, kilku oszołomów, bo nijak inaczej Ich nazwać nie można uzurpuje sobie prawo hamowania rozwoju przestrzeni w tym mieście. A jak Ci nie pasuje podejście mieszkańców którzy popierają moderanizację tego straszydła DCH to nikt Ci nie każe w tym mieście żyć,mieszkać tudzież przebywać. Zabierzcie swoje zabawki i dajcie spokój temu miastu, bo jak na razie to narażacie je po pierwsze na koszta, a po drugie na wstyd!
 To jest błazenada, kilku oszołomów, bo nijak inaczej Ich nazwać nie można uzurpuje sobie prawo hamowania rozwoju przestrzeni w tym mieście. A jak Ci nie pasuje podejście mieszkańców którzy popierają moderanizację tego straszydła DCH to nikt Ci nie każe w tym mieście żyć,mieszkać tudzież przebywać. Zabierzcie swoje zabawki i dajcie spokój temu miastu, bo jak na razie to narażacie je po pierwsze na koszta, a po drugie na wstyd! rozwiń
Avatar
Stop pseudospołecznikom / 8 czerwca 2019 o 11:10
+10
Chciałbym doprecyzować dwie kwestie. Nie chodzi o rezygnację z pozyskanych środków tylko o ich wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem. Środki na zaburzenie pawilonu i budowę Mediateki zostały pozyskane z funduszu EU przeznaczonego na ochronę dziedzictwa kulturowego. Druga kwestia. Autorem koncepcji szlaku modernizmu jest Pan Wojciech Mielniczenko który nie jest członkiem stowarzyszenia. Zaprosiliśmy Pana Wojtka na spotkanie aby mógł przedstawić swoją koncepcję władzom miejskim. Pozdrawiam. Szymon Karczewski
 Co Ty chcesz tu precyzować, gdzie było Twoje stowarzyszenie kiedy wyburzano ZABYTKOWĄ POCZTĘ na Izabeli, gdzie było Twoje stowarzyszenie kiedy wyburzano ZABYTKOWY obiekt w którym działalność prowadziły Zakonnice przy Czartoryskich? No gdzie byłeś wtedy???? Uczepiłeś się tego Domu Chemika jak rzep, wbrew woli Mieszkańców, jaki z Ciebie społecznik skoro działasz na szkodę tej społeczności? Wymyślasz jakieś zmiany planów, czy zdajesz sobie sprawę z kosztów takiej zmiany? Rozumiem, że poniesiesz koszty związane ze zmianami planów? Jeśli tak to ok idź do Prezydenta i zadeklaruj, że chętnie wyłożysz kasę na zachowanie tego miejsca i po problemie, ale tego nie zrobisz, bo łatwo jest decydować cudzymi pieniędzmi. Weź człowieku się nie pogrążaj i daj spokój temu Miastu, bo przez Ciebie i Twoje działania tracimy na tym my wszyscy.
 Co Ty chcesz tu precyzować, gdzie było Twoje stowarzyszenie kiedy wyburzano ZABYTKOWĄ POCZTĘ na Izabeli, gdzie było Twoje stowarzyszenie kiedy wyburzano ZABYTKOWY obiekt w którym działalność prowadziły Zakonnice przy Czartoryskich? No gdzie byłeś wtedy???? Uczepiłeś się tego Domu Chemika jak rzep, wbrew woli Mieszkańców, jaki z Ciebie społecznik skoro działasz na szkodę tej społeczności? Wymyślasz jakieś zmiany planów, czy zdajesz sobie sprawę z kosztów takiej zmiany? Rozumiem, że poniesiesz koszty związane ze zmianami planów... rozwiń
Avatar
Karol / 7 czerwca 2019 o 22:33
+9
W centrum Puław brak jakiejkolwiek ciekawego architektonicznie obiektu. Może czas aby to zmienić.
Avatar
Raczej anty... / 7 czerwca 2019 o 22:03
+8
Puławianie czy antypuławianie???
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 19:49
+8
Bloki po zalepieniu na grubo styropianem już z oryginalnym modernistycznym wyglądem wiele wspólnego nie mają. Chociaż np. wieżowce przy PKS-ie przed przebudowami jak najbardziej na modernistyczny symbol miasta się nadawały.
Avatar
Rodowity Puławiak / 10 czerwca 2019 o 08:53
+7
O ile jestem za tym neonem PUAWY MIASTO - najlepiej na wiadukcie kolejowym obok przystanku na którym zawsze był - o tyle z tą Mediateką nie czaję tego Karczewskiego z 'Puławian'..... się żeś pan uczepił..... Ta mediateka jak i parking podziemny (przypominam o chronicznym braku miejsc parkingowym w mieście) - to super sprawa. Stary pawilon jest tak piękny jak dupa krowy na polu. Nie wiem o co wam chodzi z tych 'Puławian'. Wszędzie dopatrujeta się zabytków.
Avatar
drgt / 10 czerwca 2019 o 11:31
+6
Takie stowarzyszenia powstają po to aby wyciągać kasę od Miast, wypromować się, pójść na ugodę w zamian za coś od miasta, itp., tak to działa. Szkoda że nie wpisali jako zabytek "szaletu miejskiego" - bo już zlikwidowany, ale można jeszcze powalczyć o wpis do rejestru zabytków z Hotelem Izabela, kinem Sybilla, Domem Towarowym Powiśle, komendą Policji, Budynkiem Dworca PKS. Trzeba ich gonić jak najdalej stąd. !!!
Avatar
Michał / 18 czerwca 2019 o 07:49
+1
Parking podziemny przewidziany jest w MPZP na Placu Chopina - to jest inwestycja, która jest niezbędna.
Avatar
Xd / 12 czerwca 2019 o 21:02
-2
Budujcie ten Dom Chemika zgodnie z założeniami, żeby w końcu dzieci i młodzież mogli normalnie pracować w ludzkich warunkach. Po co komplikować sprawę, ogarnijcie się ludzie. Kiedyś były wychodki bez spłuczek, co nie znaczy, że mieliśmy zatrzymać się na tamtym poziomie i w tym trwać bo to "zabytkowo".
Avatar
marek / 10 czerwca 2019 o 14:46
0
Takie stowarzyszenia powstają po to aby wyciągać kasę od Miast, wypromować się, pójść na ugodę w zamian za coś od miasta, itp., tak to działa. Szkoda że nie wpisali jako zabytek "szaletu miejskiego" - bo już zlikwidowany, ale można jeszcze powalczyć o wpis do rejestru zabytków z Hotelem Izabela, kinem Sybilla, Domem Towarowym Powiśle, komendą Policji, Budynkiem Dworca PKS. Trzeba ich gonić jak najdalej stąd. !!!
Masz jakieś wątpliwości co do działania stowarzyszenia - idź na prokuraturę. Złóż donos. Masz jakieś dowody, że czegoś chcą, zamiast robić to społecznie? Tak? To już na policję spełnić obywatelski obowiązek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie? To zamknij jadaczkę, skończ ***ić i idź zrobić coś pożytecznego, np. zasadź drzewko, skoś trawnik albo pozbieraj śmieci porozrzucane po mieście. Oszczerstwa rzucane bez pokrycia. Ale gębą się łatwo kłapie.
Masz jakieś wątpliwości co do działania stowarzyszenia - idź na prokuraturę. Złóż donos. Masz jakieś dowody, że czegoś chcą, zamiast robić to społecznie? Tak? To już na policję spełnić obywatelski obowiązek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie? To zamknij jadaczkę, skończ ***ić i idź zrobić coś pożytecznego, np. zasadź drzewko, skoś trawnik albo pozbieraj śmieci porozrzucane po mieście. Oszczerstwa rzucane bez pokrycia. Ale gębą się łatwo kłapie. rozwiń
Avatar
drgt / 10 czerwca 2019 o 11:31
+6
Takie stowarzyszenia powstają po to aby wyciągać kasę od Miast, wypromować się, pójść na ugodę w zamian za coś od miasta, itp., tak to działa. Szkoda że nie wpisali jako zabytek "szaletu miejskiego" - bo już zlikwidowany, ale można jeszcze powalczyć o wpis do rejestru zabytków z Hotelem Izabela, kinem Sybilla, Domem Towarowym Powiśle, komendą Policji, Budynkiem Dworca PKS. Trzeba ich gonić jak najdalej stąd. !!!
Avatar
Rodowity Puławiak / 10 czerwca 2019 o 08:53
+7
O ile jestem za tym neonem PUAWY MIASTO - najlepiej na wiadukcie kolejowym obok przystanku na którym zawsze był - o tyle z tą Mediateką nie czaję tego Karczewskiego z 'Puławian'..... się żeś pan uczepił..... Ta mediateka jak i parking podziemny (przypominam o chronicznym braku miejsc parkingowym w mieście) - to super sprawa. Stary pawilon jest tak piękny jak dupa krowy na polu. Nie wiem o co wam chodzi z tych 'Puławian'. Wszędzie dopatrujeta się zabytków.
Avatar
RoMan / 9 czerwca 2019 o 09:35
-7
Pan Paweł Maj i jego mocodawcy próbują udowodnić "ciemnemu ludowi Puław",ze gdyby nie pan Maj to nasze miasto przestałoby funkcjonować i tylko On jedyny zna się na wszystkich tematach i problemach ." Klękajcie narody" szczególnie na Cichockiego !
Avatar
Tim / 9 czerwca 2019 o 08:28
+14
Puławianie? Jacy puławianie? Widział ich tu ktoś w ogóle? Pieprzą bzdury i dla sportu blokują wszystko. Dajcie nam normalnie funkcjonować i idealnie się od nas!!!
Avatar
Gorsiejszy sort / 9 czerwca 2019 o 06:35
+4
Chciałbym doprecyzować dwie kwestie. Nie chodzi o rezygnację z pozyskanych środków tylko o ich wykorzystanie zgodnie z przeznaczeniem. Środki na zaburzenie pawilonu i budowę Mediateki zostały pozyskane z funduszu EU przeznaczonego na ochronę dziedzictwa kulturowego. Druga kwestia. Autorem koncepcji szlaku modernizmu jest Pan Wojciech Mielniczenko który nie jest członkiem stowarzyszenia. Zaprosiliśmy Pana Wojtka na spotkanie aby mógł przedstawić swoją koncepcję władzom miejskim. Pozdrawiam. Szymon Karczewski
 Mam pytani kto niby miałby tym szlakiem być oprowadzany ? Turystów jak na lekarstwo, chyba że stawiacie na emerytów i rencistów z czego Puławy zaczynają w Polsce słynąć jako miasteczko geriatryczne
 Mam pytani kto niby miałby tym szlakiem być oprowadzany ? Turystów jak na lekarstwo, chyba że stawiacie na emerytów i rencistów z czego Puławy zaczynają w Polsce słynąć jako miasteczko geriatryczne rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 00:50
+15
Stowarzyszenie "puławianie" nie powinno się tak nazywać bo zamiast działać na ich korzyść działa w brew ich woli i na niekorzyść. Szkoda że nie pokryją kosztów opóźnień przy pracach remontowych domu chemika. Dostali by po kieszeni to by się czegoś nauczyli.
Avatar
Wydział / 8 czerwca 2019 o 22:42
-8
Powiem tak - dobrze, że Stowarzyszenie powstało, ale to docenią dopiero nasze wnuki, o ile zostawimy im coś oprócz deweloperskich klocków. Architektura modernistyczna jest estetyczna. Cec***e się prostotą, funkcjonalnością, nie szpeci, pasuje do zieleni.  Tak trzymać, nie poddawać się. Nie może być tak, że w XXI wieku przegrywa estetyka i styl uznany na całym świecie. Przypominam, że walka o zabytki modernistycznyczne to przejaw patriotyzmu, dzięki temu jako kraj jesteśmy rozpoznani za granicą. Tak jak niemieckie modernistyczne budynki, one są aktualnie "na topie".
Powiem tak - dobrze, że Stowarzyszenie powstało, ale to docenią dopiero nasze wnuki, o ile zostawimy im coś oprócz deweloperskich klocków. Architektura modernistyczna jest estetyczna. Cec***e się prostotą, funkcjonalnością, nie szpeci, pasuje do zieleni.  Tak trzymać, nie poddawać się. Nie może być tak, że w XXI wieku przegrywa estetyka i styl uznany na całym świecie. Przypominam, że walka o zabytki modernistycznyczne to przejaw patriotyzmu, dzięki temu jako kraj jesteśmy rozpoznani za granicą. Tak jak niemieckie modernistyczne budynki, one... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 0 0

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 7 0

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 2 1

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 2

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 8 4

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 22 29

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 3

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt
20 września 2019, 0:00

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 9 3

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!