Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 grudnia 2009 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Obywatel złapał złodziei, obywatela... skazali

0 52 A A

Gdy zobaczył, że złodzieje kolejny raz okradają jego samochód, zaczął ich ścigać. Wybił szyby w aucie, którym uciekali. I wpadł w kłopoty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy Mizura z Puław został właśnie skazany na grzywnę za zniszczenie samochodu, którym uciekali złodzieje. W aucie znajdowało się ukradzione przez nich chwilę wcześniej koło z jego poloneza.

Mężczyzna twierdzi, że jego auto okradano wielokrotnie. M.in. w lipcu ub. roku. – Wtedy zabrali jedno koło – opowiada Jerzy Mizura. – Chcieli odkręcić też drugie. Ale ich spłoszyłem.

Wówczas policjanci nie złapali sprawców. – Nie wszystkie sprawy da się od razu rozwiązać – tłumaczy Marcin Koper z puławskiej policji.

Ci sami złodzieje zaczaili się miesiąc później. – W nocy usłyszałem szczęk odkręcanego koła. Wyglądam przez okno, a to znowu oni – opowiada pan Jerzy.

Zanim wybiegł z domu, kazał córce wezwać policję. Na wszelki wypadek wziął ze sobą siekierę. Sprawców dopadł w polonezie, którym przyjechali na "łowy”.

– Kierowca próbował uruchomić silnik, a ja wtedy siekierą wybiłem trzy boczne szyby – relacjonuje Mizura i dodaje, że wcześniej ostrzegł złodziei, że jeżeli spróbują uciekać, to posypie się szkło.

Dwóch siedzących w samochodzie mężczyzn zdołało zbiec. Kierowca został zatrzymany. Wkrótce wpadł także jego kompan. W uszkodzonym aucie policjanci znaleźli skradzione koło i śruby. Oprócz tego nóż i kij bejsbolowy.

Policja udowodniła zatrzymanym trzy włamania do poloneza Mizury. 22-letni Rafał S. i 20-letni Karol W. ukradli też pięć kół z innego auta. Zostali już skazani na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz po 700 złotych grzywny.

Ale wyrok dostał także… Jerzy Mizura. O zniszczenie poloneza, którym uciekali złodzieje, oskarżyła go właścicielka auta i matka jednego ze sprawców. Sąd skazał Mizurę na 1000 zł grzywny, 150 zł na naprawienie szkody w zniszczonym polonezie i 150 zł kosztów sądowych.

Mężczyzna odwołał się od wyroku. W drugiej instancji pan Jerzy sam zaproponował dla siebie karę w wysokości 20 zł. I sąd się na nią zgodził, a dodatkowo zwolnił go z opłat sądowych.

– Sędzia podszedł do tego po ludzku. Powiedział, że musiał mnie tak ukarać, bo niszcząc samochód sprawców, przekroczyłem granice obrony koniecznej. Ale gdybym nie zrobił tego, co zrobiłem, pewnie dalej by mnie okradali – kończy Mizura.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doświadczona / 12 stycznia 2010 o 10:43
0
złodziej powinien się liczyć z tym, że ponosi ryzyko idąc na rozbój. To policja opiniuje i ocenia sytuację, że sprawa trafia do sądu lub nie!!!!!!
To policja chroni złodzieja, sama tego doznałam!!!!
Współczuję sądzonemu facetowi, kto nas uchroni przed taka policją, kto nas uchroni przed złodziejem skoro samemu nie można się bronić??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
wkużony / 31 grudnia 2009 o 16:00
0
gosct napisał:
i pewnie nie ostatni

ale będzie ostatni jak trafią na mnie mi też ostatnio jakieś brudasy ich pokroju zniszczyły auto
Avatar
gosct / 25 grudnia 2009 o 21:07
0
i pewnie nie ostatni
Avatar
gosct / 25 grudnia 2009 o 21:05
0
i to nie pierwszy wybrych tych gnojków
Avatar
goscq / 25 grudnia 2009 o 21:03
0
to zrobiła mafia ze Trzcianek
Avatar
q / 17 grudnia 2009 o 07:03
0
Tito napisał:
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....





Zbulwersowanie komentujących nie wynika z tego, że pokrzywdzony został skazany za przekroczenie granic obrony koniecznej, ale z tego, że sąd I instancji mógł, ze względu na okoliczności, odstąpić od wymierzenia kary albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, do czego przychylił się sąd II instancji. Twój przykład z 15 letnim dzieckiem jest o tyle nieadekwatny, że w opisanym w artykule przypadku pokrzywdzony nie zaatakował bezpośrednio sprawców, tylko samochód którym próbowali oni uciec, i to po wezwaniu ich do zaniechania ucieczki. Sprawcy nadal próbowali uciec, więc wybił szyby w ich samochodzie; tak, zgadza się, umyślnie i z zamiarem bezpośrednim, przekraczając granice obrony koniecznej, jak orzekł sąd. Być może sąd mógł rozpatrzyć sprawę w kategorii ujęcia sprawców na gorącym uczynku. Oczywiście ja nie znam stanu faktycznego ani akt sprawy, być może Ty znasz, ale moim zdaniem samochód sprawców mógł być uznany za przedmiot służący do popełnienia przestępstwa, a chyba nie zaryzykujesz twierdzenia, że przedmiot służący do popełnienia przestępstwa podlega ochronie, czy tak? Czy przestępca, który złamie kij bejsbolowy na Twojej głowie może oskarżyć Ciebie o zniszczenie mienia? Czy policjant strzelający w koła samochodu, którym ucieka sprawca popełnionego przed chwilą przestępstwa powinien zostać skazany za zniszczenie owych kół? Stosując Twój tok rozumowania załóżmy hipotetycznie, że ktoś na ulicy kradnie Twój portfel (czego oczywiście w żadnym wypadku Tobie nie życzę). Sprawca zaczyna uciekać, Ty zaczynasz gonić wzywając jednocześnie sprawcę do zaniechania ucieczki i zwrócenia przywłaszczonej rzeczy ("Stój złodzieju! Oddaj mój portfel!") Czy wiesz, że już w tym momencie popełniasz przestępstwo publicznie pomawiając uciekającego o popełnienie przestępstwa za które nie został prawomocnie skazany? Następnie doganiasz uciekającego, chwytasz za rękaw jego kurtki, oczywiście umyślnie i z zamiarem bezpośrednim, bo w swojej ocenie sytuacji chcesz go w ten sposób ująć. Rękaw ulega rozdarciu. Pogłębiając analogię z opisanym w artykule przypadkiem przyjmijmy hipotetycznie, że owa kurtka, której rękaw rozdarłeś nie jest własnością sprawcy, tylko jego brata, który mu jej użyczył. Właściciel oskarża Ciebie o zniszczenie mienia. Rozumiem, że Ty, jako praworządny obywatel, dobrowolnie poddasz się karze i jeszcze dodatkowo zaproponujesz właścicielowi kurtki rekompensatę za wyrządzoną szkodę. Absurdalne? Tak, jak absurdalne są niektóre orzeczenia sądów kierujących się bezwzględnie tylko literą prawa. Zadziwiające jest, że sądy potrafią zmienić kwalifikację uderzenia nożem w klatkę piersiową z usiłowania zabójstwa na pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a nawet uszkodzenie ciała, natomiast w tym przypadku sąd postanowił zastosować twarde prawo z całą konsekwencją.
I to jest przyczyna zbulwersowania komentujących.

Pozdrawiam,
q





Zbulwersowanie komentujących nie wynika z tego, że pokrzywdzony został skazany za przekroczenie granic obrony koniecznej, ale z tego, że sąd I instancji mógł, ze względu na okoliczności, odstąpić od wymierzenia kary albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, do czego przychylił się sąd II instancji. Twój przykład z 15 letnim dzieckiem jest o tyle nieadekwatny, że w opisanym w artykule przypadku pokrzywdzony nie zaatakował bezpośrednio sprawców, tylko samochód którym próbowali oni uciec, i t... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 16 grudnia 2009 o 13:30
0
Tito napisał:
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....


Złodziej ma się bać, a 15 lat to nie 5 i jeśli nie myśli to: "Głupotę kijem lecz" a nie "Róbta co chceta". Niestety od 18 lat mamy to drugie i to są REZULTATY.

Szacunek dla drugiego sędziego, ratuje honor zawodu.


Złodziej ma się bać, a 15 lat to nie 5 i jeśli nie myśli to: "Głupotę kijem lecz" a nie "Róbta co chceta". Niestety od 18 lat mamy to drugie i to są REZULTATY.

Szacunek dla drugiego sędziego, ratuje honor zawodu. rozwiń
Avatar
Tito / 16 grudnia 2009 o 11:42
0
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat pow... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 16 grudnia 2009 o 07:25
0
Mnie bulwersuje to, że złodzieje są bezkarni - no - prawie bezkarni. A faceta rozumiem. Każdy by się w.k.u.r.w.i.ł gdyby te same h.u.j.e wpierniczały się po raz któryś do jego auta. W chwili uniesienia to można wiele zrobić z tej złości i bezradności.... ja go rozumiem. A do złodziei mniej pobłażania - ale to uwaga dla sądów, które i tak będą robić swoje... bo prawo do d.u.p.y.
Avatar
Skorrogan / 16 grudnia 2009 o 03:31
0
Wlascicielke samochodu powinni oskarzyc o udzial w przestepstwie. Uzyczyla ona samochod, to tak jak by brala czynny udzial.
Avatar
doświadczona / 12 stycznia 2010 o 10:43
0
złodziej powinien się liczyć z tym, że ponosi ryzyko idąc na rozbój. To policja opiniuje i ocenia sytuację, że sprawa trafia do sądu lub nie!!!!!!
To policja chroni złodzieja, sama tego doznałam!!!!
Współczuję sądzonemu facetowi, kto nas uchroni przed taka policją, kto nas uchroni przed złodziejem skoro samemu nie można się bronić??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
wkużony / 31 grudnia 2009 o 16:00
0
gosct napisał:
i pewnie nie ostatni

ale będzie ostatni jak trafią na mnie mi też ostatnio jakieś brudasy ich pokroju zniszczyły auto
Avatar
gosct / 25 grudnia 2009 o 21:07
0
i pewnie nie ostatni
Avatar
gosct / 25 grudnia 2009 o 21:05
0
i to nie pierwszy wybrych tych gnojków
Avatar
goscq / 25 grudnia 2009 o 21:03
0
to zrobiła mafia ze Trzcianek
Avatar
q / 17 grudnia 2009 o 07:03
0
Tito napisał:
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....





Zbulwersowanie komentujących nie wynika z tego, że pokrzywdzony został skazany za przekroczenie granic obrony koniecznej, ale z tego, że sąd I instancji mógł, ze względu na okoliczności, odstąpić od wymierzenia kary albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, do czego przychylił się sąd II instancji. Twój przykład z 15 letnim dzieckiem jest o tyle nieadekwatny, że w opisanym w artykule przypadku pokrzywdzony nie zaatakował bezpośrednio sprawców, tylko samochód którym próbowali oni uciec, i to po wezwaniu ich do zaniechania ucieczki. Sprawcy nadal próbowali uciec, więc wybił szyby w ich samochodzie; tak, zgadza się, umyślnie i z zamiarem bezpośrednim, przekraczając granice obrony koniecznej, jak orzekł sąd. Być może sąd mógł rozpatrzyć sprawę w kategorii ujęcia sprawców na gorącym uczynku. Oczywiście ja nie znam stanu faktycznego ani akt sprawy, być może Ty znasz, ale moim zdaniem samochód sprawców mógł być uznany za przedmiot służący do popełnienia przestępstwa, a chyba nie zaryzykujesz twierdzenia, że przedmiot służący do popełnienia przestępstwa podlega ochronie, czy tak? Czy przestępca, który złamie kij bejsbolowy na Twojej głowie może oskarżyć Ciebie o zniszczenie mienia? Czy policjant strzelający w koła samochodu, którym ucieka sprawca popełnionego przed chwilą przestępstwa powinien zostać skazany za zniszczenie owych kół? Stosując Twój tok rozumowania załóżmy hipotetycznie, że ktoś na ulicy kradnie Twój portfel (czego oczywiście w żadnym wypadku Tobie nie życzę). Sprawca zaczyna uciekać, Ty zaczynasz gonić wzywając jednocześnie sprawcę do zaniechania ucieczki i zwrócenia przywłaszczonej rzeczy ("Stój złodzieju! Oddaj mój portfel!") Czy wiesz, że już w tym momencie popełniasz przestępstwo publicznie pomawiając uciekającego o popełnienie przestępstwa za które nie został prawomocnie skazany? Następnie doganiasz uciekającego, chwytasz za rękaw jego kurtki, oczywiście umyślnie i z zamiarem bezpośrednim, bo w swojej ocenie sytuacji chcesz go w ten sposób ująć. Rękaw ulega rozdarciu. Pogłębiając analogię z opisanym w artykule przypadkiem przyjmijmy hipotetycznie, że owa kurtka, której rękaw rozdarłeś nie jest własnością sprawcy, tylko jego brata, który mu jej użyczył. Właściciel oskarża Ciebie o zniszczenie mienia. Rozumiem, że Ty, jako praworządny obywatel, dobrowolnie poddasz się karze i jeszcze dodatkowo zaproponujesz właścicielowi kurtki rekompensatę za wyrządzoną szkodę. Absurdalne? Tak, jak absurdalne są niektóre orzeczenia sądów kierujących się bezwzględnie tylko literą prawa. Zadziwiające jest, że sądy potrafią zmienić kwalifikację uderzenia nożem w klatkę piersiową z usiłowania zabójstwa na pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a nawet uszkodzenie ciała, natomiast w tym przypadku sąd postanowił zastosować twarde prawo z całą konsekwencją.
I to jest przyczyna zbulwersowania komentujących.

Pozdrawiam,
q





Zbulwersowanie komentujących nie wynika z tego, że pokrzywdzony został skazany za przekroczenie granic obrony koniecznej, ale z tego, że sąd I instancji mógł, ze względu na okoliczności, odstąpić od wymierzenia kary albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, do czego przychylił się sąd II instancji. Twój przykład z 15 letnim dzieckiem jest o tyle nieadekwatny, że w opisanym w artykule przypadku pokrzywdzony nie zaatakował bezpośrednio sprawców, tylko samochód którym próbowali oni uciec, i t... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 16 grudnia 2009 o 13:30
0
Tito napisał:
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....


Złodziej ma się bać, a 15 lat to nie 5 i jeśli nie myśli to: "Głupotę kijem lecz" a nie "Róbta co chceta". Niestety od 18 lat mamy to drugie i to są REZULTATY.

Szacunek dla drugiego sędziego, ratuje honor zawodu.


Złodziej ma się bać, a 15 lat to nie 5 i jeśli nie myśli to: "Głupotę kijem lecz" a nie "Róbta co chceta". Niestety od 18 lat mamy to drugie i to są REZULTATY.

Szacunek dla drugiego sędziego, ratuje honor zawodu. rozwiń
Avatar
Tito / 16 grudnia 2009 o 11:42
0
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat powiedzmy 15, które nie ma jeszcze za dużo w głowie (kto ma 15-letnie dziecko wie, o czym mówię) wraz ze swoimi kolegami zakrada się do sąsiada na pole i podjada mu truskawki. Wściekły sąsiad wypada z kijem na pole i uderza wasze dziecko (złodzieja) kijem po plecach. Łamie mu kręgosłup. Sprawiedliwości stało się zadość.
Do czego chcecie sprowadzić obronę konieczną? Do tego, aby zamiast sądów sprawiedliwość wymierzał poszkodowany? Najlepiej, aby strzelał albo wieszał sprawców od razu po kradzieży. Oooooo, wtedy to byłby porządek, prawda? Najlepiej recypujmy prawo z któregoś arabskiego kraju, np. z Emiratów Arabskich- oprócz kary śmierci za kradzież będziemy mieli karę chłosty i więzienia za seks pozamałżeński. I wtedy dopiero zapanuje porządek w naszym kraju....
Chciałbym zauważyć, że złodzieje zostali jednak ukarani, na co nikt nie zwrócił uwagi. A co do mężczyzny, który wybił szyby w samochodzie- zarówno sąd pierwszej instancji jak i drugiej instancji orzekł, że mężczyzna ten umyślnie dokonał wybicia szyb i zrobił to nie w celu zatrzymania sprawców, ale po to, aby zniszczyć w odwecie ich mienie. Było to niewątpliwie przekroczenie granic obrony koniecznej. Praktycznie wszyscy komentujący są tu niesłychanie zbulwersowani, ale proszę sobie wyobrazić taką sytuację:
Wasze dziecko lat pow... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 16 grudnia 2009 o 07:25
0
Mnie bulwersuje to, że złodzieje są bezkarni - no - prawie bezkarni. A faceta rozumiem. Każdy by się w.k.u.r.w.i.ł gdyby te same h.u.j.e wpierniczały się po raz któryś do jego auta. W chwili uniesienia to można wiele zrobić z tej złości i bezradności.... ja go rozumiem. A do złodziei mniej pobłażania - ale to uwaga dla sądów, które i tak będą robić swoje... bo prawo do d.u.p.y.
Avatar
Skorrogan / 16 grudnia 2009 o 03:31
0
Wlascicielke samochodu powinni oskarzyc o udzial w przestepstwie. Uzyczyla ona samochod, to tak jak by brala czynny udzial.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 23 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!