Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 sierpnia 2019 r.
21:42

Pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy i Chełma

Autor: Zdjęcie autora aa
8 27 A A
Pielgrzymi w Wąwolnicy
Pielgrzymi w Wąwolnicy (fot. Radosław Szczęch)

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz będzie przewodniczył niedzielnym uroczystościom w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycyjnie już mieszkańcy Lublina udadzą się do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. W drogę wyruszą w sobotę po mszy w archikatedrze, która rozpocznie się o godz. 6.30.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uroczystości maryjne w sanktuarium w Wąwolnicy, które tradycyjnie odbywają się w pierwszą niedzielę września, są związane ze Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (przypada na 8 września), a także rocznicą koronacji cudownej figury Matki Bożej Kębelskiej koronami papieskimi (10 września 1978 r.).

Doroczne uroczystości diecezjalne ku czci Matki Bożej Kębelskiej rozpoczną się w sobotę od godzinek o NMP (godz. 6.30). Późnym wieczorem (godz. 21) rozpocznie się Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębła. Modlitwie w czasie mszy św. (godz. 22) będzie przewodniczyć sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Główne uroczystości będą w niedzielę (suma pontyfikalna o godz. 12 na Placu Różańcowym). Mszy św. będzie przewodniczyć biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

– Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony – napisał w liście do wiernych arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Uroczystości w Bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza odbędą się w niedzielę, 8 września, o godz. 11.30.

Natomiast 7 października odpustowej Eucharystii (godz. 18) w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie będzie przewodniczyć biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.

Zobacz także: Tysiące pielgrzymów w Wąwolnicy [2018]

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z lublina / 31 sierpnia 2019 o 11:04
+9
Po co te brzydkie komentarze wy nie idziecie to co was to obchodzi, ludzie idą się pomodlić i dziękować Bogu, wy nie macie za co dziękować to nie idziecie proste...
 To samo można powiedzieć o marszach lgbt - skoro to wy nie idziecie to co was to obchodzi - niech se  demonstrują swoja "nienormalność" , tak jak wy demonstrujecie swoją "niby religijność". No chyba że jest to wasza tzw tolerancja katolicka - nam wolno paradowac i blokowac drogi, zaś pedalom i lesbom nie.
Avatar
nieemocjonalnie... / 31 sierpnia 2019 o 10:15
+8
Należy zaakceptować fakt życia w skrajnie prymitywnym regionie kraju lub się wyprowadzić. Wbrew pozorom można tutaj całkiem wygodnie egzystować i czuć się dobrze poprzez dobranie odpowiedniego towarzystwa. Eliminacja kretynów z grona znajomych jest pierwszym krokiem na tej drodze. Wszak to my kształtujemy grono znajomych i przyjaciół. Nie należy się przejmować jakimś drobnym niepowodzeniem na początku, ponieważ chociażby zdjęcia z różnych religijnych eventów lub tzw. "Pikników PiS" pozwalają wyłowić ten zbyteczny dla naszego komfortu niepożądany element. Nikt nam nie nakaże "wpisywał" półgłówków w grono znajomych! Nie są do niczego potrzebni chociażby z powodu różnic kulturowych pozornie tylko wspólnych dla wszystkich mieszkańców kraju. Mile jest powiedzieć komuś starającemu się o względy z mojej strony powiedzieć, że poczucie estetyki "uczesanych myśli" nie pozwala mi się mieszać w ich sprawy życiowe. Po prostu dla mnie oni nie funkcjonują w postaci istot zasługujących na cokolwiek oprócz odwrócenia się na pięcie ...
Należy zaakceptować fakt życia w skrajnie prymitywnym regionie kraju lub się wyprowadzić. Wbrew pozorom można tutaj całkiem wygodnie egzystować i czuć się dobrze poprzez dobranie odpowiedniego towarzystwa. Eliminacja kretynów z grona znajomych jest pierwszym krokiem na tej drodze. Wszak to my kształtujemy grono znajomych i przyjaciół. Nie należy się przejmować jakimś drobnym niepowodzeniem na początku, ponieważ chociażby zdjęcia z różnych religijnych eventów lub tzw. "Pikników PiS" pozwalają wyłowić ten zbyteczny dla naszego komfor... rozwiń
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:57
+7
Ludzie idą w intencji za zdrowie bliskich im osób nie krytykujcie
 Znaczy, chcą w ten sposób "coś załatwić"? 
Avatar
Karol / 31 sierpnia 2019 o 12:59
+6
w 1939 roku też Królowa ?
Avatar
Olek / 31 sierpnia 2019 o 08:33
+5
Po co te brzydkie komentarze wy nie idziecie to co was to obchodzi, ludzie idą się pomodlić i dziękować Bogu, wy nie macie za co dziękować to nie idziecie proste...
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:32
+3
Kretyńskie komentarze komuchów tylko potwierdzają, że to hołota z czworaków.
 Współczesna wersja: "Przekażcie sobie znak pokoju"?
Avatar
gorsiejszy sort / 31 sierpnia 2019 o 12:08
+3
dla wszystkich katolików co z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego tak dla przypomnienia bo uprawiacie BAŁWOCHWALSTWO : " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
dla wszystkich katolików co z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego tak dla przypomnienia bo uprawiacie BAŁWOCHWALSTWO : " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego p... rozwiń
Avatar
Z / 31 sierpnia 2019 o 10:51
+3
Wlecze się to tałatajstwo i drogi blokuje.
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:48
+2
Drang nach osten!
 Albo na zachód . . . :)
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 13:03
+2
Ludzie idą w intencji za zdrowie bliskich im osób nie krytykujcie
 I dobrze, że idą jeśli mają taką potrzebę duchową. Mam jedynie nadzieję, że żaden ksiądz i polityk pisowki nie będzie tam uprawiał polityki.
Avatar
slik / 6 września 2019 o 21:27
0
"w 1939 roku też Królowa ?"
W 1939 trochę chorowała
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:57
+7
Ludzie idą w intencji za zdrowie bliskich im osób nie krytykujcie
 Znaczy, chcą w ten sposób "coś załatwić"? 
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:55
-1
.........................................., ten ma w nogach! Tę pierwszą część przysłowia zostawiłem w sferze domyślnej!
 ......................................., ten wymyśla takie durnowate komentarze. Tę pierwszą część zostawiłem w sferze domyślnej!
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:48
+2
Drang nach osten!
 Albo na zachód . . . :)
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:34
+1
tu się nawołuje do dzielenia ludzi na innych. Jak za Kaczyńskim to już go odrzucić? Prawdziwy Polak popycha drugiego prawdziwego Polaka a nie na zatracenie.
 "Prawdziwy Polak popycha drugiego prawdziwego Polaka (...)"*** . . . na skraju przepaści . . . :(
Avatar
HI / 31 sierpnia 2019 o 17:32
+3
Kretyńskie komentarze komuchów tylko potwierdzają, że to hołota z czworaków.
 Współczesna wersja: "Przekażcie sobie znak pokoju"?
Avatar
normalny i...pielgrzym.. / 31 sierpnia 2019 o 14:44
0
miało być popiera a nie źle wyszlo.
Avatar
normalny..... i pielgrzym! / 31 sierpnia 2019 o 14:21
-1
tu się nawołuje do dzielenia ludzi na innych. Jak za Kaczyńskim to już go odrzucić? Prawdziwy Polak popycha drugiego prawdziwego Polaka a nie na zatracenie.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 13:03
+2
Ludzie idą w intencji za zdrowie bliskich im osób nie krytykujcie
 I dobrze, że idą jeśli mają taką potrzebę duchową. Mam jedynie nadzieję, że żaden ksiądz i polityk pisowki nie będzie tam uprawiał polityki.
Avatar
Karol / 31 sierpnia 2019 o 12:59
+6
w 1939 roku też Królowa ?
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 2 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 3 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 8 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 34 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 5

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 10

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 2 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 2

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!