Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 września 2008 r.
7:49
Edytuj ten wpis

Pogoda psuje remonty drogowe

0 4 A A

Takiego wysypu inwestycji drogowych w Puławach nie było już dawno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednocześnie drogowcy zabrali się za remonty kilku najważniejszych arterii w mieście. Kierowcy chcą nowych ulic, ale narzekają, bo remonty korkują miasto. Z kolei drogowcy narzekają na pogodę, która może spowodować jeszcze większe spowolnienie prac.

Partyzantów, Dęblińska, stary most, a lada chwila także Kazimierska. Drogowcy wzięli się ostro do roboty. Wszędzie tam można natknąć się na ruch wahadłowy albo jazdę tylko jednym pasem lub całkowite zamknięcie drogi. - Tylko dlaczego za wszystkie te miejsca wzięli się w jednej chwili? Stary most zamknięty, a obie drogi dojazdowe do nowego również rozkopane - denerwuje się pan Krzysztof, mieszkaniec Puław.

Niezadowoleni z remontów są również taksówkarze z jednej z puławskich korporacji. Ich postój mieści się właśnie przy al. Partyzantów. Teraz, gdy ulica, a wraz z nią zatoczka jest remontowana, nie mają gdzie pracować. - Przecież nie staniemy w zatoczce autobusowej, bo dostaniemy mandat, parking koło szpitalnej apteki też nie wchodzi w rachubę. Dlaczego władze miasta nie wyznaczyły nam miejsca zastępczego? - pyta jeden z taksówkarzy, który zadzwonił do naszej redakcji.

Jego zdaniem, to duży problem, bo każda korporacja ma swoje wyznaczone miejsce postoju. - Jak stanę u konkurencji to mnie, brzydko mówiąc, oklepią - dodaje mężczyzna.

Drogowcy tłumaczą, że inaczej remontów rozplanować się nie dało. - Dopiero niedawno przejęliśmy al. Partyzantów. A uważam, że i tak szybko przystąpiliśmy do prac. Wiadomo oczywiście, że przy okazji remontów są uciążliwości w ruchu. Tego nie da się uniknąć - mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Lada dzień miał się zakończyć remont ul. Dęblińskiej. Jednak z powodu pogody wszystko może się opóźnić. - Od dwóch tygodni pada. Dlatego tak naprawdę w tej chwili nie wiadomo, kiedy skończymy remonty na Dęblińskiej i Partyzantów - przyznaje Marek Góralski, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych "Puławy”.
Inwestorem remontu ulicy Dęblińskiej jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Wykonawca ma termin do końca października - informuje Andrzej Chmielowski, kierownik puławskiego Rejonu Dróg Wojewódzkich.
Jednak nawet kiedy zakończy się remont w tej części miasta, to kierowcy przypomną sobie o utrudnieniach już na wiosnę. Bo właściciel terenu po byłej Żelatynie dopiero wtedy rozpocznie remont fragmentu ul. Dęblińskiej przylegającego do planowanego w tym miejscu centrum handlowego. Oprócz nowej nawierzchni zbuduje tu także sygnalizację świetlną.

Pogoda psuje szyki drogowcom także na starym moście. Od dwóch tygodni wymieniają tu nawierzchnię. Remont planowo ma się zakończyć 4 października, ale przy takiej pogodzie nie ma pewności, czy termin ten się nie wydłuży.
A teraz Kazimierska

Jeśli kierowcy myślą, że to wszystkie remonty w tym roku, są w błędzie. Jeszcze w tym tygodniu Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przejmie kolejny plac budowy. Tym placem będzie cała ul. Kazimierska. Remont będzie realizowany jako część projektu tzw. miasteczka holenderskiego, mającego na celu uspokojenie ruchu w tej części miasta. - Naszym zamiarem jest najpierw udrożnienie Dęblińskiej i Partyzantów w taki sposób, żeby remontem Kazimierskiej zanadto nie utrudniać kierowcom życia - zapowiada Marek Góralski.

Remont Kazimierskiej będzie trwał około roku. W pierwszej kolejności zostanie zamknięty fragment od willi Samotnia do ulicy Kaznowskiego. Objazd będzie prowadził ulicami Skowieszyńską i Kaznowskiego. W drugim etapie za kilka miesięcy drogowcy zamkną odcinek od Kilińskiego do Kowalskiej. Objazdy również poprowadzą drogami przez Włostowice. Dalej droga będzie remontowana już bez całkowitego zamykania ruchu.
.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edziu456 / 28 września 2008 o 22:39
0
Pograulować pomysłowości drogowcom!! Planowanie to oni mają we krwi.. Remontowanie ulic, którymi akurat kierowane są objazdy - pomysł na maiarę Unii Europejskiej!
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 07:26
0
tito napisał:
to jak w tym kraju sie remontuje drogi to jest paranoja!!! cały rok nic nie robili,bo sie bali ze kasy zabraknie,a jak juz zaczeli to rozgrzebali całe miasto!!!

Dokładnie to samo miałem napisać... Zgadzam się w 100%
Też nie rozumiem co za imbecyl tym wszystkim kieruje. Nic nie usprawiedliwia takiego "planowania" robót... wszystko naraz... I dobrze że pada deszcz!!!! Niech tez odczują na własnej skórze ci planiści jak "załatwili" miasto...

Dokładnie to samo miałem napisać... Zgadzam się w 100%
Też nie rozumiem co za imbecyl tym wszystkim kieruje. Nic nie usprawiedliwia takiego "planowania" robót... wszystko naraz... I dobrze że pada deszcz!!!! Niech tez odczują na własnej skórze ci planiści jak "załatwili" miasto... rozwiń
Avatar
tito / 23 września 2008 o 17:33
0
to jak w tym kraju sie remontuje drogi to jest paranoja!!! cały rok nic nie robili,bo sie bali ze kasy zabraknie,a jak juz zaczeli to rozgrzebali całe miasto!!! patryzantów zerwali asfalt pierwszego dnia-do dzisiaj nic nie zrobione(ulezec sie musi). piakowa-2 miesiąc i efektów nie widac.ciekawe czy na moście zdązą!!! na lubelskiej to juz 3 misiąc kilka studzienek poprawiają,poprawiają bo spie..... za pierwszym razem!!! no głupota drogowców nie zna granic.
Avatar
tunio / 23 września 2008 o 10:57
0
Od ponad miesiąca nie można przejść pieszo ulica Deblińską.
Na drodze coś sie działo i coś zrobiono.
Natomiast chodnik dla pieszych zerwano i obecnie od ponad miesiąca piesi nie maja możliwości przejść suchą czy tez czystą noga przez Dęblińską.
Panowie drogowcy i miejscy dysydenci gratuluję pomysłowości.
Avatar
edziu456 / 28 września 2008 o 22:39
0
Pograulować pomysłowości drogowcom!! Planowanie to oni mają we krwi.. Remontowanie ulic, którymi akurat kierowane są objazdy - pomysł na maiarę Unii Europejskiej!
Avatar
Gość / 24 września 2008 o 07:26
0
tito napisał:
to jak w tym kraju sie remontuje drogi to jest paranoja!!! cały rok nic nie robili,bo sie bali ze kasy zabraknie,a jak juz zaczeli to rozgrzebali całe miasto!!!

Dokładnie to samo miałem napisać... Zgadzam się w 100%
Też nie rozumiem co za imbecyl tym wszystkim kieruje. Nic nie usprawiedliwia takiego "planowania" robót... wszystko naraz... I dobrze że pada deszcz!!!! Niech tez odczują na własnej skórze ci planiści jak "załatwili" miasto...

Dokładnie to samo miałem napisać... Zgadzam się w 100%
Też nie rozumiem co za imbecyl tym wszystkim kieruje. Nic nie usprawiedliwia takiego "planowania" robót... wszystko naraz... I dobrze że pada deszcz!!!! Niech tez odczują na własnej skórze ci planiści jak "załatwili" miasto... rozwiń
Avatar
tito / 23 września 2008 o 17:33
0
to jak w tym kraju sie remontuje drogi to jest paranoja!!! cały rok nic nie robili,bo sie bali ze kasy zabraknie,a jak juz zaczeli to rozgrzebali całe miasto!!! patryzantów zerwali asfalt pierwszego dnia-do dzisiaj nic nie zrobione(ulezec sie musi). piakowa-2 miesiąc i efektów nie widac.ciekawe czy na moście zdązą!!! na lubelskiej to juz 3 misiąc kilka studzienek poprawiają,poprawiają bo spie..... za pierwszym razem!!! no głupota drogowców nie zna granic.
Avatar
tunio / 23 września 2008 o 10:57
0
Od ponad miesiąca nie można przejść pieszo ulica Deblińską.
Na drodze coś sie działo i coś zrobiono.
Natomiast chodnik dla pieszych zerwano i obecnie od ponad miesiąca piesi nie maja możliwości przejść suchą czy tez czystą noga przez Dęblińską.
Panowie drogowcy i miejscy dysydenci gratuluję pomysłowości.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!