Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 czerwca 2019 r.
22:05

Prezydent Puław kontra Azoty. Spółka odpowiada na zarzuty

0 70 A A

Prezydent Puław ma coraz więcej zastrzeżeń wobec ostatnich działań społeczno-sponsoringowych Zakładów Azotowych „Puławy”. Ale zdaniem zarządu spółki, krytyka jest nieuprawniona, bo firma przeznacza na cele tego rodzaju 18 mln zł. Prezydent dopytuje ile z tego zostaje w mieście

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stosunki pomiędzy puławskim samorządem, na czele którego stoi nowy prezydent Paweł Maj, a zarządem Zakładów Azotowych kierowanym przez Krzysztofa Bednarza nie układają się najlepiej. Chodzi przede wszystkim o pieniądze, ale nie tylko.

Pierwszym punktem sportu jest kwestia budowy hali sportowej. To potężna inwestycja za ok. 100 mln zł, na którą miasto zaciągnęło wieloletnie zobowiązania. Beneficjentem tego przedsięwzięcia będzie przede wszystkim klub Azoty-Puławy. Mimo tego, że choćby na transmisjach telewizyjnych spółka może sporo zyskać, jej zarząd dotychczas nie zdecydował o wsparciu tego przedsięwzięcia. Rozmowy jak informuje Ratusz pozostają „zawieszone”, stawiając miasto w trudnej sytuacji.

Nie najlepiej w urzędzie odebrano również sposób, w jaki pod koniec ubiegłego roku Azoty zerwały umowę sponsoringową z Wisłą Puławy. Do tego należy dodać brak wsparcia dla innych przedsięwzięć, jak dokończenie ścieżki rowerowej z miasta do ZA, czy współfinansowanie koncertu Roksany Węgiel połączonego z wizytą pary prezydenckiej. Puławscy urzędnicy są zaniepokojeni również pogłoskami o zainteresowaniu władz ZA niekorzystną z punktu widzenia lokalnego budżetu optymalizacją podatkową. Chodzi o korektę deklaracji podatku od nieruchomości, która może doprowadzić do obniżenia wpływów do miejskiej kasy.

Spadające zaangażowanie największej firmy regionu dostrzegają także władze powiatu puławskiego, które liczą na pomoc przy modernizacji szpitala. Azoty w przeszłości regularnie wspierały remonty oddziałów, czy zakup sprzętu. Ostatni raz środki na ten cel spółka przekazała w 2018 roku. 

Okazją do dyskusji pomiędzy samorządowcami z powiatu puławskiego, a prezesem zarządu ZA było ostatnie spotkanie w ramach Rady Dialogu Społecznego w Lublinie. Niestety, skończyło się na wydanych oświadczeniach i pytaniach bez odpowiedzi. Tytułowego „dialogu” zabrakło.

Coraz głośniejsze przykłady niezadowolenia z polityki społecznej firmy wyrażane m.in. przez prezydenta Puław Pawła Maja w tym tygodniu spotkały się z odpowiedzią zarządu Azotów. Wiceprezes Izabela Świderek i Anna Zarzycka-Rzepecka, informacje przekazywane przez Ratusz nazywają „wprowadzeniem w błąd”, przypominając, że budżet „działalności sponsoringowej” wzrósł w ostatnich latach do prawie 18 mln zł, z czego większość pozostaje w naszym województwie.

Szkopuł w tym, że władz miasta i powiatu puławskiego nie interesuje za bardzo sponsorowanie żużlowców Motoru Lublin, piłkarzy ręcznych zamojskiej Padwy, czy koncertów Teatru Muzycznego w Lublinie. Stąd pojawiające się pytania o to, ile z tych 18 mln zostaje dla lokalnej społeczności. Tego przedstawicielki zarządu spółki nie precyzują, ale chętnie sięgają do historii, przypominając o ogromnej roli, jaką ZA wniosły w rozwój miasta Puławy na przestrzeni lat. Jak wyliczają, w ciągu tylko ostatnich dwóch lat, wpływy z podatku od nieruchomości od Azotów wzbogaciły kasę miejską o 70 mln zł.

To jednak nie przekonuje prezydenta. – Pismo, które otrzymałem nie odnosi się do omawianych przeze mnie faktów. Przedstawione są w nim wybiórcze informacje z różnych lat, a odpowiedzi na moje pytania nie ma. Podtrzymuję stanowisko, że w roku 2019 nastąpił duży spadek środków przeznaczanych na wspieranie inicjatyw społecznych zarówno na terenie Puław, jak i powiatu – mówi prezydent Paweł Maj.

e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 23:35
+13
Dobra wola? Zanieczyszczenie środowiska przez lata też było dobrą wolą?Jaka jest teraz poprawa??? Azoty położone sa w Puławach czy w Lublinie? Może w Zamościu? Jeżeli mają pulę środków na pełnienie misji społecznej, powinny one w przeważającej większości zostawać tam gdzie położony jest zakład.
Avatar
Buntownik / 7 czerwca 2019 o 06:32
+12
Spada zaangażowanie ZA Puławy w Puławach, bo kasę potrzebuje Tarnów, Police jak ktoś śledzi to wie, że np piłkarze ręczni z Tarnowa awansowali do Superligi i teraz będą potrzebować kasy na zrobienie wyników, a na pewno tamtejszy zarząd nie pozostawi Klubu na pastwę losu. A takie lawirowanie i wciskanie ludziom ciemnoty o tych 18 milionach to typowe zagranie, by nie odpowiedzieć ile z tej kasy zostaje w LPU. 
Avatar
Grajdołek / 7 czerwca 2019 o 10:23
+11
A, że tak zapytam co w tej sprawie zrobili nasi parlamentarzyści Szulowski, Masłowska, Karpiński? Po co Oni tam są? Aha no tak faktycznie... Ważne, że Ich kasa się zgadza, a reszta... reszta niech się sama martwi, więc po co nam Oni? Za pasem wybory i ludzie Was rozliczą. 
Avatar
Olimpijczyk / 7 czerwca 2019 o 07:56
+11
Coś paniusi się pomyliło z tego co wiem podatki to konstytucyjny obowiązek a ona łaskę robi że płaci. Po drugie z tych 18 baniek cześć ok 500 tys poszło na maszt niepodległości w Lublinie no faktycznie z punktu widzenia społecznego korzysc dla lubelszczyzny :D. A po trzecie to azoty są największymi trucicielami w regionie powinni ludziom odszkodowania płacić za utratę zdrowia i niszczenie lokalnego środowiska i niech nie ściemniające że mają filtry bo widzę co się nocami dzieje
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 23:28
+11
Ja mam wątpliwości dlaczego pieniądze idą na teatry w Lublinie, żużel lubelski jakieś zamojskie pardwy? Kiedy konkretnie zarząd udzieli odpowiedz na pytanie ile pieniędzy z tych ich misji społecznej przeznaczane jest w 2019 r. na Puławy? Dlaczego tego do tej pory nie zrobiono?
Avatar
LPU / 7 czerwca 2019 o 10:20
+10
Tarnów niech nie fika, bo gdyby nie ZA Puławy to byście tam z głodu umarli. Wypracujcie taki zysk jak Puławy, a potem cwaniakujcie. 
Avatar
Suweren / 7 czerwca 2019 o 18:36
+9
Tak dla przypomnienia: w powiecie rządzi PiS, w mieście rządzi PiS (w koalicji z Majem i ma wiceprezydenta), no i najważniejsze w kraju rządzi PiS. Azoty podlegają układowi politycznemu i zarząd jest mianowany przez polityków PiS, czyli rządzących. Niech ktoś powie po co to mącenie. PiS jedną decyzją może dać kupę kasy na budowę hali i jej funkcjonowanie. I pewnie da w październiku przed wyborami żeby kupić wyborców. A to co robi teraz Maj z pisowscami to czysta gierka pod publiczkę. Potem odtrąbią sukces. Albo inaczej z nas mieszkańców powiatu, miasta, pracowników Azotów robią ciemny lud, który wszystko kupi.
Tak dla przypomnienia: w powiecie rządzi PiS, w mieście rządzi PiS (w koalicji z Majem i ma wiceprezydenta), no i najważniejsze w kraju rządzi PiS. Azoty podlegają układowi politycznemu i zarząd jest mianowany przez polityków PiS, czyli rządzących. Niech ktoś powie po co to mącenie. PiS jedną decyzją może dać kupę kasy na budowę hali i jej funkcjonowanie. I pewnie da w październiku przed wyborami żeby kupić wyborców. A to co robi teraz Maj z pisowscami to czysta gierka pod publiczkę. Potem odtrąbią sukces. Albo inaczej z nas mieszkańców powi... rozwiń
Avatar
tyj / 7 czerwca 2019 o 09:12
+9
Podziękujcie Tuskowi i jego padawanowi Grasiowi za to że GRUPA AZOTY ma "dyrekcję" w Tarnowie a nie Puławach. A nasz poseł Karpiński co tak się chwalił ile on to zrobił dla Puław nic w tej sprawie nie robił - tylko ch... z tą Polską wschodnią.!
Avatar
Lol / 7 czerwca 2019 o 10:18
+8
Bo co, bo mieszkańcy nie mają prawa wiedzieć co się dzieje w Ich mieście? To nie te czasy, gdzie się załatwiało własne interesy przy okrągłym stole. 
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 23:09
+8
Może niech zarząd sprecyzuje jak te 18 mln rozdysponował. Prosta odpowiedź na proste pytanie.  Ponadto prezydent wspomniał o gwarancjach kredytów przez Z.A. Puławy dla grupy. Czyli co? Puławy żyrują wszystkie kredyty? Tak to rozumiem. Moze ktos to rozwinąć? 
Avatar
Gość / 8 czerwca 2019 o 00:08
+2
Po wysokiej wodzie to normalne. Ale prezydent jest zwolennikiem naturalnego zwalczania owadów, tylko chyba jerzyki jednak nie dają rady.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 23:18
+2
Zacznijcie pryska od komarów bo jeb..., że szok!
Avatar
suweren / 7 czerwca 2019 o 23:12
+2
Suwerenie. Więc o co tu chodzi? ***s://***pulawy.eu/artykuly/wojewodzka-rada-dialogu-stanowisko-ws-grupy-azoty,41805.htm
 Ciekawy wątek w tej historii to też związki zawodowe. Kolejan płytka rozgrywka dla własnych, prywatnych interesów panów związkowców.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 19:18
+4
Suwerenie. Więc o co tu chodzi? ***s://***pulawy.eu/artykuly/wojewodzka-rada-dialogu-stanowisko-ws-grupy-azoty,41805.htm
Avatar
Suweren / 7 czerwca 2019 o 18:36
+9
Tak dla przypomnienia: w powiecie rządzi PiS, w mieście rządzi PiS (w koalicji z Majem i ma wiceprezydenta), no i najważniejsze w kraju rządzi PiS. Azoty podlegają układowi politycznemu i zarząd jest mianowany przez polityków PiS, czyli rządzących. Niech ktoś powie po co to mącenie. PiS jedną decyzją może dać kupę kasy na budowę hali i jej funkcjonowanie. I pewnie da w październiku przed wyborami żeby kupić wyborców. A to co robi teraz Maj z pisowscami to czysta gierka pod publiczkę. Potem odtrąbią sukces. Albo inaczej z nas mieszkańców powiatu, miasta, pracowników Azotów robią ciemny lud, który wszystko kupi.
Tak dla przypomnienia: w powiecie rządzi PiS, w mieście rządzi PiS (w koalicji z Majem i ma wiceprezydenta), no i najważniejsze w kraju rządzi PiS. Azoty podlegają układowi politycznemu i zarząd jest mianowany przez polityków PiS, czyli rządzących. Niech ktoś powie po co to mącenie. PiS jedną decyzją może dać kupę kasy na budowę hali i jej funkcjonowanie. I pewnie da w październiku przed wyborami żeby kupić wyborców. A to co robi teraz Maj z pisowscami to czysta gierka pod publiczkę. Potem odtrąbią sukces. Albo inaczej z nas mieszkańców powi... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 17:39
+3
Ostatnio szczególnie układalo mu się z Budżetem obywatelskim jak pisowska rada miasta chciała zawłaszczać miejską kasę z BO na powiatową służbę zdrowia.
Avatar
Ewski / 7 czerwca 2019 o 17:22
-3
Za to świetnie się układa współpraca prezydenta Mają z PiSowską radą miasta. Niech zatem nie płacze. Wszystko idzie po linii partii. Dobra zmiana za chwilę dopadnie mieszkańców.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 17:15
+4
Podatki to jakaś łaska? Nie wiedziałem że dbanie o miasto jest wstydem.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 16:50
0
Zakłady są Spółką Chemiczną, chyba Panu Prezydentowi coś się pomyliło. Tyle milionów z podatku i dalej mało. WSTYD!
Avatar
patryjota / 7 czerwca 2019 o 15:27
-1
Po co ten krzyk, jak zabraknie pieniędzy mieszkańcy Puław chętnie zapłacą, tak jak chętnie brali udział w kampanii wyborczej pani k. z udziałem pary prezydenckiej.
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 0 0

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 3 0

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 10 10

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 14 1

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 3 7

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 10 5

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 25 36

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.