Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 czerwca 2019 r.
7:49

Komisje nie wybrały dyrektorów szkół w Puławach. Zdecyduje prezydent

34 31 A A
Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach
Szkoła Podstawowa nr 4 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Takiej sytuacji jeszcze nie było. W czterech szkołach nie zostały rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów. Kandydaci nie uzyskali bezwzględnej większości głosów. O tym, kto pokieruje placówkami zdecydują władze miasta,w porozumieniu z kuratorium.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komisjom oceniającym kandydatów na dyrektorów puławskich podstawówek zabrakło w tym roku jednomyślności. Tworzyło je 12 osób - przedstawiciele Ratusza, kuratorium, związków zawodowych, grona pedagogicznego i rodziców. Kandydaci potrzebowali bezwzględnej większości, czyli przynajmniej 7 głosów poparcia. Taki wynik osiągnięto jedynie w trzech placówkach.

W ZSO nr 1 im. KEN na nową kadencję wybrana została jedyna kandydatka, dotychczasowa dyrektor, Marta Gładysz. W SP nr 11 ze stanowiskiem żegna się dyrektor Mirosław Kamola, którego zastąpi nauczycielka plastyki i etyki, Monika Mocarska. W SP nr 2 Halina Daniel, zgodnie z zapowiedziami, do konkursu nie przystąpiła i wybiera się na emeryturę. Zastąpi ją Edyta Białota-Chaber, nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej w Leokadiowie.

W pozostałych przypadkach - w podstawówka nr 1, 3, 4 i 10 - rozstrzygnięcia nie było. Kandydaci nie uzyskali wystarczającej ilości głosów ze strony członków komisji. Zaskoczeni takim obrotem sprawy są niektórzy radni.

– Nigdy nie było takiej sytuacji, jaka się zdarzyła obecnie – przyznała podczas ostatniej sesji Anna Kędziora z klubu byłego prezydenta, Janusza Grobla. Radna zapytała władze, dlaczego nie doszło do rozstrzygnięć.

– Obowiązujące przepisy nakładają obowiązek uzyskania przez kandydatów bezwzględnej większości głosów. Uważam, że kandydaci po prostu nie zdołali przekonać większości członków komisji. To nie jest żadna zmowa, czy ingerencja. Przypominam, że głosowania były tajne – wyjaśnia Paweł Szabłowski, wiceprezydent, a jednocześnie przewodniczący komisji konkursowych. I dodaje, że nowych konkursów nie będzie. – Obowiązujące przepisy nie pozostawiają nam wyboru. W tym momencie organ prowadzący musi wskazać kandydatów na dyrektorów szkół, po zasięgnięciu opinii nadzoru pedagogicznego i rady pedagogicznej. Jednak opinie te nie będą wiążące- zaznacza.

Władze miasta decyzji o wyborze kandydatów nie będą jednak mogły podjąć autorytarnie. Zgodnie z przepisami, wybór dyrektorów musi odbyć się w porozumieniu z kuratorium oświaty. - Będziemy dyskutować tak długo, aż dojdziemy do porozumienia - zapowiada Szabłowski. 

Nazwiska nowych dyrektorów, którzy rozpoczną swoje 5-letnie kadencje, powinniśmy poznać jeszcze przed wakacjami.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 3 czerwca 2019 o 10:31
+15
Gratulacje dla pani dyrektor Marty Gładysz. Sprawdziła się i jest świetnym dyrektorem. Życzę jej wiele kadencji w tej szkole. Będzie legendą jak Dyrektor Sowa A może nawet jeszcze większą.
Avatar
Rodzic / 3 czerwca 2019 o 08:59
+12
Dyrektor Gładysz zostaje. ŚWIETNA wiadomość !!!!
Avatar
Hcfgjnb / 3 czerwca 2019 o 11:49
+11
Wybierze zastepca prezydenta jest przewodniczacym. W historii Pulaw takiej sytuacji nie bylo. Zawsze byli dyrektorzy wylaniani. Startuja prawie te same osoby z duzym doswiadvzeniem n a dyrektorskim stolku. Tym razem jednak zabraklo im kompetencji To dziwna sytuacja.
Dla mnie to dziwne że zawsze wszyscy, jak jeden mąż,  byli wyłaniani już za pierwszym razem. To nikogo nie dziwiło ?
 Zawsze w historii Puław  za pierwszym razem wybierano na dyrektorki stołek  te same osoby? To nie dziwiło Anny Kędziory z klubu Grobla? Teraz zdziwiona że komisja nie głosuje tak samo jak roboty ?!??????!!!
 Zawsze w historii Puław  za pierwszym razem wybierano na dyrektorki stołek  te same osoby? To nie dziwiło Anny Kędziory z klubu Grobla? Teraz zdziwiona że komisja nie głosuje tak samo jak roboty ?!??????!!! rozwiń
Avatar
edek / 3 czerwca 2019 o 08:42
+11
Chcą udupić Prezydenta obarczając go odpowiedzialnością za wszystko. To taki stary jeszcze komuszy sposób na doprowadzenie przełożonego by zamiast rządzić zajmował się ***relami. Albo pogoni to towarzystwo, albo utknie.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 o 09:33
+8
Przecież niewybrani przez liczną komisje konkursową przyszli dyrektorzy, będą właśnie wskazani spośród tych kandydatów którzy przystąpili do konkursu w danej szkole. To nie będą osoby z zewnątrz. Szkoda że tej istotnej wiadomości zabrakło w artykule.
Avatar
Stop mowie nienawiści / 3 czerwca 2019 o 09:17
+8
WSTYD , TERAZ MAJ I PISI0RY OBSADZĄ SZKOŁY SWOIMI .I TO MA BYĆ DOBRA ZMIANA W PUŁAWACH!!!!!!
 W komisji było zaledwie TRZECH przedstawicieli urzędu! Na DWANAŚCIE osób! Reszta to związki zawodowe, kuratorium, grono pedagogiczne, rada rodziców. Komentarz powinien zostać zgłoszony do prokuratury za zniesławienie i kłamstwa.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 o 09:07
+8
Komisje tworzyło 12 osób - przedstawiciele Ratusza, kuratorium, związków zawodowych, grona pedagogicznego i rodziców. Barwne towarzystwo. Ile z tego grona było przedstawicieli ratusza?
Avatar
Vrhnbc / 3 czerwca 2019 o 10:26
+7
Wybierze zastepca prezydenta jest przewodniczacym. W historii Pulaw takiej sytuacji nie bylo. Zawsze byli dyrektorzy wylaniani. Startuja prawie te same osoby z duzym doswiadvzeniem n a dyrektorskim stolku. Tym razem jednak zabraklo im kompetencji To dziwna sytuacja.
 Dla mnie to dziwne że zawsze wszyscy, jak jeden mąż,  byli wyłaniani już za pierwszym razem. To nikogo nie dziwiło ?
Avatar
Vb / 3 czerwca 2019 o 09:40
+7
Wybierze zastepca prezydenta jest przewodniczacym. W historii Pulaw takiej sytuacji nie bylo. Zawsze byli dyrektorzy wylaniani. Startuja prawie te same osoby z duzym doswiadvzeniem n a dyrektorskim stolku. Tym razem jednak zabraklo im kompetencji To dziwna sytuacja.
[ol]  Jesteś pewnien kto i w jakiej ilości startował w  SP 1, 3, 4 i 10?Słyszałem ze całkiem nowe osoby. W jakimś przypadku jedna i nawet nie złożyła poprawnie papierów więc jak mogła wygrać konkurs?[/ol]
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 o 11:58
+6
...jak zaprogramowane roboty....
Avatar
trener / 12 czerwca 2019 o 17:57
0
"Wychodzi na to Aga, że wszyscy kandydaci są żądni władzy. A nie przyszło Ci do głowy, że są ambitni i chcą się rozwijać. Oczywiście można siedzieć latami na etacie nauczyciela nawet bez awansu (no bo po co się wysilać, przecież inni za mnie zrobią a ja pokrzyczę, że taaak sie napracowałam) ale wtedy nie ma co narzekać, że się mało zarabia albo że trzeba jeździć po kilku szkołach żeby dopełnić etat. ".......... Czy awans na dyrektora jest rozwojem osobowym?rozwój to specjalizacja, doktorat,drugi fakultet(tylko po co?) ale to jest rozwój.Funkcja dyrektora to zmniejszenie kontaktu z dziećmi(uczniami),zaprzątnięcie głowy organizacją placówki,przetargami,kadrami,san.-epid.em,kontrolami...Od tego traci się kontakt z przedmiotem.
"Wychodzi na to Aga, że wszyscy kandydaci są żądni władzy. A nie przyszło Ci do głowy, że są ambitni i chcą się rozwijać. Oczywiście można siedzieć latami na etacie nauczyciela nawet bez awansu (no bo po co się wysilać, przecież inni za mnie zrobią a ja pokrzyczę, że taaak sie napracowałam) ale wtedy nie ma co narzekać, że się mało zarabia albo że trzeba jeździć po kilku szkołach żeby dopełnić etat. ".......... Czy awans na dyrektora jest rozwojem osobowym?rozwój to specjalizacja, doktorat,drugi fakultet(tylko po co?) ale to jest r... rozwiń
Avatar
Karolina / 7 czerwca 2019 o 10:54
+1
Wybierze zastepca prezydenta jest przewodniczacym. W historii Pulaw takiej sytuacji nie bylo. Zawsze byli dyrektorzy wylaniani. Startuja prawie te same osoby z duzym doswiadvzeniem n a dyrektorskim stolku. Tym razem jednak zabraklo im kompetencji To dziwna sytuacja.
[ol] Jesteś pewnien kto i w jakiej ilości startował w  SP 1, 3, 4 i 10?Słyszałem ze całkiem nowe osoby. W jakimś przypadku jedna i nawet nie złożyła poprawnie papierów więc jak mogła wygrać konkurs?[/ol]
 jakie nowe? np. w SP4 staruje nasza Renatka, która razem z koleżanką narobiła syfu w ogólniaku i teraz szuka nowego miejsca, bo tam już jej nie chcą. To teraz przyjdzie tu zajmować się tym jednym na czym się zna. oby prezydent Maj dobrsz popytal zanim posłucha delegacji Solidarności która go odwiedziła w tej sprawie, lobbując za swoją pofopieczna. Tylko że tej szkole potrzebny jest fachowiec a nie pani, ktora specjalizuje się w zupełnie czym innym
 jakie nowe? np. w SP4 staruje nasza Renatka, która razem z koleżanką narobiła syfu w ogólniaku i teraz szuka nowego miejsca, bo tam już jej nie chcą. To teraz przyjdzie tu zajmować się tym jednym na czym się zna. oby prezydent Maj dobrsz popytal zanim posłucha delegacji Solidarności która go odwiedziła w tej sprawie, lobbując za swoją pofopieczna. Tylko że tej szkole potrzebny jest fachowiec a nie pani, ktora specjalizuje się w zupełnie czym innym rozwiń
Avatar
Puławianka / 7 czerwca 2019 o 07:12
+5
Takie to słabe. Dyrektorów trzeba wybrać. Czystki prezydent powinien zrobić w Urzędzie Miasta. Były wycieki informacji, teraz znowu chowanie głowy w piasek. Co to za ludzie!
Avatar
gość / 4 czerwca 2019 o 21:46
-1
Panie Prezydencie Maj, albo się pan opamiętasz, albo następne wybory wygra partia interesów syjonistycznych![/quote]   [quote]A co ma Maj do członków komisji z kuratorium, związków zawodowych,  rad pedagogicznych czy rad rodziców???? Co a to wspólnego z syjonistami?
 A czyje interesy reprezentuje partia pis? Zapłacisz 300 miliardów dolarów to zapamiętasz do końca życia.
Avatar
Marek / 4 czerwca 2019 o 11:43
+2
Pani Edytka, żądna władzy - w zeszłym roku startowała w konkursie w gm. Żyrzyn, pewnie po drodze jeszcze gdzieś, aż w końcu się udało
Wychodzi na to Aga, że wszyscy kandydaci są żądni władzy. A nie przyszło Ci do głowy, że są ambitni i chcą się rozwijać. Oczywiście można siedzieć latami na etacie nauczyciela nawet bez awansu (no bo po co się wysilać, przecież inni za mnie zrobią a ja pokrzyczę, że taaak sie napracowałam) ale wtedy nie ma co narzekać, że się mało zarabia albo że trzeba jeździć po kilku szkołach żeby dopełnić etat. 
Wychodzi na to Aga, że wszyscy kandydaci są żądni władzy. A nie przyszło Ci do głowy, że są ambitni i chcą się rozwijać. Oczywiście można siedzieć latami na etacie nauczyciela nawet bez awansu (no bo po co się wysilać, przecież inni za mnie zrobią a ja pokrzyczę, że taaak sie napracowałam) ale wtedy nie ma co narzekać, że się mało zarabia albo że trzeba jeździć po kilku szkołach żeby dopełnić etat.  rozwiń
Avatar
! / 4 czerwca 2019 o 11:26
+3
Brawa dla obu panow prezydentow,że starają się odspawać dyrektórow od fotela, pora na nowe spojrzenie, a wiadomo że tym dyrektorom nie bedzie sie to podobać, więc nie ma ci liczyć, że pochwalą
Avatar
Aga / 3 czerwca 2019 o 20:50
-4
Pani Edytka, żądna władzy - w zeszłym roku startowała w konkursie w gm. Żyrzyn, pewnie po drodze jeszcze gdzieś, aż w końcu się udało 
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 o 18:11
+5
PiS ma paru działaczy do usadzenia na stołki. Po cichu z Majem załatwią interesik. Szkoda szkół i naszych dzieci.
Avatar
Vfjmhgvb / 3 czerwca 2019 o 17:33
+1
Panie Prezydencie Maj, albo się pan opamiętasz, albo następne wybory wygra partia interesów syjonistycznych![/quote]   [quote]A co ma Maj do członków komisji z kuratorium, związków zawodowych,  rad pedagogicznych czy rad rodziców???? Co a to wspólnego z syjonistami?
 W jednych anonimach prezydent Maj jest mocarny i może wszystko. W innych nie może nic. Pato trolle manipulują zgodnie z przyjętą kryminalną tezą kłamstw. Byle kłamstwem zaszczuć człowieka.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2019 o 17:13
+5
A co ma Maj do członków komisji z kuratorium, związków zawodowych, rad pedagogicznych czy rad rodziców???? Co a to wspólnego z syjonistami?
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To urokliwe miejsce wkrótce może zniknąć. Popularne stawy wysychają, turystów coraz mniej
Lubelskie
galeria

To urokliwe miejsce wkrótce może zniknąć. Popularne stawy wysychają, turystów coraz mniej 3 5

Najpierw zginą ryby, później wyniosą się ptaki wodne. To nie jest scenariusz rozpisany na lata. Stawy Echo wysychają już. Cała nadzieja w mokrej jesieni i śnieżnej zimie. Letnie, nawet największe ulewy, nic nie zmienią

Sukces Diany Flak na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

Sukces Diany Flak na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów 0 0

Jeden złoty, sześć srebrnych i cztery brązowe – tyle medali wywalczyli przedstawiciele naszego regionu podczas rozegranych w Ciechanowie mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Koszmar życia na budowie. Mieszkańcy i kierowcy mają dość ciągnącej się inwestycji

Koszmar życia na budowie. Mieszkańcy i kierowcy mają dość ciągnącej się inwestycji 0 16

Od jesieni ubiegłego roku twa przebudowa ulic przy starym rynku w Końskowoli. Uciążliwa inwestycja denerwuje kierowców. Tymczasem samorządowcy przyznają, że mają kłopoty z wykonawcą robót. Grożą zerwaniem umowy z wyłonioną w przetargu firmą

Walka o górki czechowskie: Wynik głosowania coraz bardziej przesądzony
galeria

Walka o górki czechowskie: Wynik głosowania coraz bardziej przesądzony 17 134

Coraz bardziej przesądzony jest wynik czwartkowego głosowania rozstrzygającego o losie górek czechowskich. Podczas głosowań w komisjach większość radnych opowiada się za prezydenckim projektem studium przestrzennego, które ma umożliwić budowę osiedli mieszkaniowych na 25 ha dawnego poligonu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 26.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 26.06.2019 0 0

Wieczorny protest przeciw zabudowie górek czechowskich. Wezwano policję
galeria

Wieczorny protest przeciw zabudowie górek czechowskich. Wezwano policję 105 93

Nietypowy happening zorganizowali we wtorek wieczorem przeciwnicy budowy bloków mieszkalnych na górkach czechowskich. Ich akcję próbowała udaremnić Straż Miejska

Lublin: Ruszyła budowa peronu na nowym przystanku kolejowym. W lipcu utrudnienia na ul. Diamentowej

Lublin: Ruszyła budowa peronu na nowym przystanku kolejowym. W lipcu utrudnienia na ul. Diamentowej 10 10

Zaczęła się budowa peronu na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachód w ciągu odnawianej linii do Warszawy. Pociągi mają tutaj wrócić pod koniec września. Tymczasem już w lipcu kolejarze zafundują lubelskim kierowcom dość duże utrudnienia w ruchu

Puławy: Skazani na zimny prysznic przez wymianę sieci

Puławy: Skazani na zimny prysznic przez wymianę sieci 18 4

Znaczna część mieszkańców północno-wschodniej części Puław w poniedziałek została odcięta od dostępu do ciepłej wody. Nie ma jej w ponad 70 budynkach wielorodzinnych. To skutek wymiany starej sieci ciepłowniczej.

Marsz Równości kontra radny. Zeznawał wojewoda

Marsz Równości kontra radny. Zeznawał wojewoda 0 8

We wtorek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zeznawał w procesie o zniesławienie, jaki miejskiemu radnemu i doradcy wojewody Tomaszowi Pitusze wytoczył organizator manifestacji

Lublin: Była radna PiS kontra synowie premiera Mazowieckiego

Lublin: Była radna PiS kontra synowie premiera Mazowieckiego 11 23

Za dwa tygodnie zapadnie wyrok w sprawie byłej lubelskiej radnej PiS Anny Jaśkowskiej, która nazwała Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem, komunistą i agentem NKWD”. O zniesławienie pozwali ją synowie byłego premiera

Nowy blok na Czubach w ramach "lex deweloper". Po czyjej stronie staną radni

Nowy blok na Czubach w ramach "lex deweloper". Po czyjej stronie staną radni 19 30

W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie 13-piętrowego bloku na terenie dawnego parkingu strzeżonego przy ul. Jutrzenki. Taką budowę planuje inwestor, który chce stawiać blok o wysokości 43,5 m, chociaż plan zagospodarowania pozwala na maksymalnie 26 m. Decyzja należy do Rady Miasta

Kosmetyki naturalne - ich właściwości i pozytywne działanie

Kosmetyki naturalne - ich właściwości i pozytywne działanie 0 1

Kosmetyki naturalne coraz częściej pojawiają się na drogeryjnych półkach. W związku z tym nasuwa się pewne bardzo ważne pytanie. Czy działają? Jakie mają właściwości?

Piłkarze Górnika Łęczna w środę zagrają sparing ze Zniczem Pruszków

Piłkarze Górnika Łęczna w środę zagrają sparing ze Zniczem Pruszków 0 0

Piłkarze z Łęcznej już drugi tydzień ciężko trenują, a w środę i niedzielę rozegrają kolejne mecze kontrolne. Ich rywalami będą zespoły Znicza Pruszków i Sokoła Adamów

Świece sojowe - ekologiczna alternatywa

Świece sojowe - ekologiczna alternatywa 0 0

Nawet, gdy jesteśmy osobami szanującymi środowisko i dbającymi o ekologię, niestety nie zawsze mamy wpływ na jakość produktów, które są wyposażeniem naszego domu. Czasami niektóre rzeczy muszą być wyprodukowane z nie do końca ekologicznych tworzyw, inaczej ich działanie będzie stało pod znakiem zapytania.

Kolejne urodziny w ZOO w Zamościu

Kolejne urodziny w ZOO w Zamościu 0 1

Miało być cesarskie cięcie, ale obyło się bez niego. W zamojskim Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Millera urodził się daniel. To potomek pary podarowanej w 2014 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.