Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 listopada 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Proces o szantaż w Puławach: Były asystent posłanki żałuje, że nagrał radnego

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
6 17 A A

W środę w sądzie w Puławach odbyła się kolejna rozprawa procesu o szantaż, jakiego dopuścić miała się redaktor naczelna "Tygodnika Powiśla Anna F. na Rafale Suszku, radnym miejskim z Kazimierza Dolnego. Według radnego, Anna F. domagała się 45 tys. zł w zamian za nieujawnienie prywatnej rozmowy, w której uczestniczył.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Uważam, że jest to wymierzony we mnie polityczny atak, byłem najpoważniejszym zagrożeniem dla obecnie urzędującego burmistrza Kazimierza, Grzegorza Duni - stwierdził radny.

Samorządowiec zasugerował, jakoby naczelna starała się skłócić opozycję w kazimierskiej Radzie Miasta. - W grudniu 2012 r. pani Anna F., która wcześniej bardzo chwaliła opozycję, zaczęła sympatyzować z koalicją. Nagrywanie mnie to jeden z elementów trwającego wiele miesięcy ataku wymierzonego w moją osobę - powiedział Suszek. Gdy jednak sędzia zaczął dopytywać, jaki konkretnie interes polityczny mógł kierować Anną F., polityk nie był w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i skupił się na swoich przypuszczeniach.

Na rozprawie oprócz Suszka wypowiadała się jeszcze trójka świadków. Wśród nich Artur Kwapiński, były asystent posłanki Małgorzaty Sadurskiej z PiS, a dziś prezes stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości”, który przyznał się do nagrania rozmowy z radnym.

- Powiedziałem Annie F., że radny Suszek obraźliwie się o niej wypowiada, oczernia ją. Ona zaproponowała, żebym to nagrał. Byliśmy wtedy przyjaciółmi, więc się zgodziłem - zeznał Kwapiński. - To był błąd.

Na świadków powołani zostali również fotoreporter "Tygodnika Powiśla”, który przekazał Arturowi Kwapińskiemu dyktafon do nagrania rozmowy z Suszkiem oraz Małgorzata Sadurska. Posłanka wzięła udział w rozprawie, ponieważ to w jej biurze poselskim miała odbyć się rozmowa Suszek-Kwapiński. W trakcie rozprawy ustalono jednak, że rozmowa odbyła się w tym samym budynku, ale piętro niżej, w siedzibie stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości”.

Kolejna rozprawa odbędzie się 17 listopada. Annie F. za szantaż grozi do trzech lat więzienia.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 7 listopada 2014 o 14:43
0

ten cały proces to niezły ubaw dla Puław i okolicznych gmin :D nareszcie filipowska wpadła we własne sidła :lol: :lol: :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 22:16
0

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

Pisząc tak pokazujesz jedynie, że nie jesteś kimś tylko czymś, a opinia czegoś nie ma żadnego znaczenia :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 19:29
0

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2014 o 18:50
0

Pamiętam jak po przegranym przez pana Mizerę przetargu na realizację programu informacyjnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej pod artykułem pojawiła się zaskakująco duża ilość komentarzy pisanych w podobnym stylu...

no właśnie. wiadomo, kto to pisze. gdzieś trzeba dać upust frustracji :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 17:25
0

Pamiętam jak po przegranym przez pana Mizerę przetargu na realizację programu informacyjnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej pod artykułem pojawiła się zaskakująco duża ilość komentarzy pisanych w podobnym stylu...

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 15:59
0

ooo, dopr

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Tak - Suszek przyznał się, że wymyslił dowody przeciwko niej. To jest fakt - niestety

To się robi coraz ciekawsze. No panie Suszek - niech pan szczerze powie, co zeznał pan w sądzie? Czy przyznał pan, że wymyslił dowody przeciwko dziennikarce? Zwracam się do mediów o opublikownie zeznań tego pana. Jeszcze przed wyborami

kawsze. No panie Suszek - niech pan szczerze powie, co zeznał pan w sądzie? Czy przyznał pan, że wymyslił dowody przeciwko dziennikarce? Zwracam się do mediów o opublikownie zeznań tego pana. Jeszcze przed wyborami

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 15:43
0

ooo, dopr

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Tak - Suszek przyznał się, że wymyslił dowody przeciwko niej. To jest fakt - niestety

rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2014 o 15:09
0

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

ooo, doprawdy? B)

Avatar
Tony / 6 listopada 2014 o 15:01
0

pani filipowska to akurat sama sobie pisze podnoszące na duchu komentarze... nic jednak nie zmieni faktu, że ta sprawa to jej wielka kompromitacja. chciała być cwana, ale się mocno przeliczyła  B)

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 14:57
0

"Przeszłość Przyszłości" to hasło wypisane na frontonie Świątyni Sybilli wybudowanej przez Izabelę księżną Czartoryską w Puławach. Wielki wstyd, że dziś czyta się je w kontekście nieeleganckich zachowań kogoś kto nazywając tak stowarzyszenie zawłaszczył ją dla stworzenia sobie przyczółku do własnych działań politycznych i samorządowych. Czy na sesji Rady Miasta i podczas spotkań z wyborcami, którzy przyjdą poskarżyć się na władzę też będą nagrywane rozmowy? Michnik też żałował, że nagrał Rywina, tylko co z tego. Przyjaciół ma się tylko raz, a potem samemu odchodzi się w niesławie. A więc go!

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2014 o 14:43
0

ten cały proces to niezły ubaw dla Puław i okolicznych gmin :D nareszcie filipowska wpadła we własne sidła :lol: :lol: :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 22:16
0

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

Pisząc tak pokazujesz jedynie, że nie jesteś kimś tylko czymś, a opinia czegoś nie ma żadnego znaczenia :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 19:29
0

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

Zapomniałeś dodać, że ważniejsze jest że to coś na F. próbowało wyłudzić pieniądze! ale czego się spodziewać  po takim czymś!?

a kwapińskiegoto nawet takie coś jak sadurska go wywaliła!

rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2014 o 18:50
0

Pamiętam jak po przegranym przez pana Mizerę przetargu na realizację programu informacyjnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej pod artykułem pojawiła się zaskakująco duża ilość komentarzy pisanych w podobnym stylu...

no właśnie. wiadomo, kto to pisze. gdzieś trzeba dać upust frustracji :lol:

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 17:25
0

Pamiętam jak po przegranym przez pana Mizerę przetargu na realizację programu informacyjnego dla Spółdzielni Mieszkaniowej pod artykułem pojawiła się zaskakująco duża ilość komentarzy pisanych w podobnym stylu...

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 15:59
0

ooo, dopr

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Tak - Suszek przyznał się, że wymyslił dowody przeciwko niej. To jest fakt - niestety

To się robi coraz ciekawsze. No panie Suszek - niech pan szczerze powie, co zeznał pan w sądzie? Czy przyznał pan, że wymyslił dowody przeciwko dziennikarce? Zwracam się do mediów o opublikownie zeznań tego pana. Jeszcze przed wyborami

kawsze. No panie Suszek - niech pan szczerze powie, co zeznał pan w sądzie? Czy przyznał pan, że wymyslił dowody przeciwko dziennikarce? Zwracam się do mediów o opublikownie zeznań tego pana. Jeszcze przed wyborami

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 15:43
0

ooo, dopr

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Tak - Suszek przyznał się, że wymyslił dowody przeciwko niej. To jest fakt - niestety

rozwiń
Avatar
gość / 6 listopada 2014 o 15:09
0

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

ooo, doprawdy? B)

Avatar
Tony / 6 listopada 2014 o 15:01
0

pani filipowska to akurat sama sobie pisze podnoszące na duchu komentarze... nic jednak nie zmieni faktu, że ta sprawa to jej wielka kompromitacja. chciała być cwana, ale się mocno przeliczyła  B)

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

Proszę wybaczyć, ale ja nie jestem filipowska. Nie wiem czy ona pisze komentarze, ale ten, do którego się odnosisz jest mojego autorstwa, a nie filipowskiej. Mam prawo mieć swoje zdanie. Suszek od dawna mi się nie podobał, bo to karierowicz, ale chcę wiedzieć, czy faktycznie w sądzie przyznał się do kłamstw. Jeśli tak, to jest skończony

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2014 o 14:57
0

"Przeszłość Przyszłości" to hasło wypisane na frontonie Świątyni Sybilli wybudowanej przez Izabelę księżną Czartoryską w Puławach. Wielki wstyd, że dziś czyta się je w kontekście nieeleganckich zachowań kogoś kto nazywając tak stowarzyszenie zawłaszczył ją dla stworzenia sobie przyczółku do własnych działań politycznych i samorządowych. Czy na sesji Rady Miasta i podczas spotkań z wyborcami, którzy przyjdą poskarżyć się na władzę też będą nagrywane rozmowy? Michnik też żałował, że nagrał Rywina, tylko co z tego. Przyjaciół ma się tylko raz, a potem samemu odchodzi się w niesławie. A więc go!

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

Akurat Kwapiński powinien dostać medal, za to, że nagrał taką mendę. Gdyby nie to, to Suszek nadal udawałby świętoszka. A dzięki temu nagraniu wyszło szydło z wora. Brawo Kwapiński - takie mendy trzeba obnażać. Nie masz za co przepraszać. Dobrze zrobiłeś. Jak inaczej udowodnić, że ktoś ma dwie twarze? nagranie go to jedyny sposób.

rozwiń