Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2014 r.
7:38
Edytuj ten wpis

Dziennikarka skazana za szantaż radnego

Autor: Zdjęcie autora rs
36 14 A A

Anna F, puławska dziennikarka, redaktor naczelnego Tygodnika Powiśla została uznana za winną szantażowania byłego kazimierskiego radnego i skazana na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąd Rejonowy w Puławach w czwartek ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Annie F. dotyczącej szantażu wobec Rafała Suszka, byłego radnego z Kazimierza Dolnego.

Dziennikarka została uznana winną m.in. nielegalnego rozpowszechniania informacji zdobytych w sposób bezprawny, a także szantażowania nimi samorządowca poprzez groźby wykorzystania nagranej potajemnie jego prywatnej rozmowy. Nagranie miało zawierać nieparlamentarne wypowiedzi radnego, których upublicznienie mogłoby zniszczyć wizerunek samorządowca oraz narazić go na procesy osób, o których wspomina.
Sąd skazał Annę F. na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę w wysokości 1400 złotych oraz zapłatę 700 złotych kosztów sądowych. Sąd zwrócił uwagę na czynny udział dziennikarki w zaplanowaniu nagrania rozmowy Rafała Suszka z Arturem Kwapińskim, ówczesnym asystentem posłanki Małgorzaty Sadurskiej. Propozycję, jaką złożyła temu pierwszemu, czyli rezygnację z upublicznienia nagrania w zamian za 45 tysięcy złotych sąd uznał za "ewidentny szantaż". Anna F. została także zobligowana do pisemnego przeproszenia Rafała Suszka w ciągu trzech tygodni.

Na salę sądową podczas ogłaszania wyroku oraz czytania jego uzasadnienia nie stawiła się ani pozwana dziennikarka, ani poszkodowany samorządowiec. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 05:47
0
No i co? Okręgowy zmienił wyrok. Cały proces w Puławach do kosza. Sędzia M. okazał się wyjątkowo stronniczy w ocenie sędziów z Lublina. Sprawa ostatecznie prawomocnie umorzona. Dziennikarka zdeptała byłego radnego.
Avatar
Ofiara Pani F. / 11 marca 2015 o 11:12
0

Jej "dziennikarstwo" nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem. To jest dla niej sposób na zarabianie - szkoda tylko, że w sposób nieuczciwy i nie licujący normalnym ludziom.

Piszę to świadomie jako osoba, którą dotknęła jej zakłamana praktyka pisania artykułów z insynuacjami i niedopowiedzeniami sugerującymi przektęt. Wprawdzie miałem przyjemność być bohaterem tylko jednego artykułu kilka lat temu ale dla uczciwej osoby to bolesne przeżycie.

Avatar
oby / 20 grudnia 2014 o 23:58
0

zatem czekamy na relację Dziennika Wschodniego z kolejnych procesów i życzymy surowych wyroków - ta osoba pracowała na nie latami!

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
obserwator / 20 grudnia 2014 o 23:44
0

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
Matka stara meliniara / 19 grudnia 2014 o 23:39
0

na ten wyrok czekało bardzo wiele osób pokrzywdzonych: oszukanych, pomówionych, zmanipulowanych... nareszcie! koniec nietykalności anny f. = początek sprawiedliwości.

trzy miesiące kpina z sprawiedliwości ale czego oczekiwać w PUŁAWACH  

Avatar
łowczy / 19 grudnia 2014 o 23:32
0

w jaką politykę na śmietnik historii 

Avatar
aaa / 19 grudnia 2014 o 21:23
0

ona wstydu nie zna.

ale wstyd!!! na jej miejscu schowałabym się w mysią dziurę, bo jak tu się ludziom pokazywać, gdy wszyscy wiedzą, że się jest przestępcą?

Avatar
plusz / 19 grudnia 2014 o 20:09
0

No nareszcie! Trafiła kosa na kamień!

Avatar
07 / 19 grudnia 2014 o 19:16
0

Najpiękniejsza wiadomość ROKU !

Czy ktoś taki może oceniać innych ?????????????????

Avatar
bro / 19 grudnia 2014 o 17:59
0

dla niektórych kurestwo jest standardem... ;)

Pani dziennikarce się zawody pomyliły, powinna w politykę iść gdzie kurestwo standardem jest a nie za dziennikarstwo się  brać :)

Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 05:47
0
No i co? Okręgowy zmienił wyrok. Cały proces w Puławach do kosza. Sędzia M. okazał się wyjątkowo stronniczy w ocenie sędziów z Lublina. Sprawa ostatecznie prawomocnie umorzona. Dziennikarka zdeptała byłego radnego.
Avatar
Ofiara Pani F. / 11 marca 2015 o 11:12
0

Jej "dziennikarstwo" nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem. To jest dla niej sposób na zarabianie - szkoda tylko, że w sposób nieuczciwy i nie licujący normalnym ludziom.

Piszę to świadomie jako osoba, którą dotknęła jej zakłamana praktyka pisania artykułów z insynuacjami i niedopowiedzeniami sugerującymi przektęt. Wprawdzie miałem przyjemność być bohaterem tylko jednego artykułu kilka lat temu ale dla uczciwej osoby to bolesne przeżycie.

Avatar
oby / 20 grudnia 2014 o 23:58
0

zatem czekamy na relację Dziennika Wschodniego z kolejnych procesów i życzymy surowych wyroków - ta osoba pracowała na nie latami!

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
obserwator / 20 grudnia 2014 o 23:44
0

A na początku 2015 r przeciwko Annie Filipowskiej odbędzie się następny proces.Dotyczy

zobowiązań Filipowskiej wobec drukarni.45 000 zł. (45 000 zł chciała szantażem wyłudzić

od Rafała Suszka)

I tak powoli ten kryształ się rozsypuje.

Avatar
Matka stara meliniara / 19 grudnia 2014 o 23:39
0

na ten wyrok czekało bardzo wiele osób pokrzywdzonych: oszukanych, pomówionych, zmanipulowanych... nareszcie! koniec nietykalności anny f. = początek sprawiedliwości.

trzy miesiące kpina z sprawiedliwości ale czego oczekiwać w PUŁAWACH  

Avatar
łowczy / 19 grudnia 2014 o 23:32
0

w jaką politykę na śmietnik historii 

Avatar
aaa / 19 grudnia 2014 o 21:23
0

ona wstydu nie zna.

ale wstyd!!! na jej miejscu schowałabym się w mysią dziurę, bo jak tu się ludziom pokazywać, gdy wszyscy wiedzą, że się jest przestępcą?

Avatar
plusz / 19 grudnia 2014 o 20:09
0

No nareszcie! Trafiła kosa na kamień!

Avatar
07 / 19 grudnia 2014 o 19:16
0

Najpiękniejsza wiadomość ROKU !

Czy ktoś taki może oceniać innych ?????????????????

Avatar
bro / 19 grudnia 2014 o 17:59
0

dla niektórych kurestwo jest standardem... ;)

Pani dziennikarce się zawody pomyliły, powinna w politykę iść gdzie kurestwo standardem jest a nie za dziennikarstwo się  brać :)

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 3 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!