Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 października 2008 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Prokurator prześwietla dom dziecka

0 9 A A

Prokuratura sprawdza, czy wobec wychowanków puławskiego Domu Dziecka stosowano przemoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko po naszych artykułach, w których dzieci opisywały, jak były traktowane przez wychowawców.

- Jako pierwszą przesłuchiwaliśmy matkę siedemnastolatka, uciekiniera z domu dziecka - mówi Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach. Syn tej kobiety miał być uderzony pięścią w klatkę piersiową przez dyrektora placówki.

To nie jedyny podawany przez dzieci przypadek. Ostatnio na opowiedzenie swojej historii zdecydowały się dwie nastolatki. W placówce przebywały ponad rok. Jedna z nich miała oberwać od dyrektora pięścią w twarz.

Jej siostra raz nie dostała obiadu, bo za późno przyszła do stołówki. - Byłam wtedy chora i spałam. Kiedy potem zeszłam na dół, dyrektor zabrał mi talerz z jedzeniem - zwierza się dziewczyna.

Pojawiły się też głosy w obronie dyrektora i wychowawców. "Wypowiedzi tych dziewczyn to dla nas coś wyssanego z palca (...). To kłamstwa i oszczerstwa” - napisali do nas byli wychowankowie. Zaznaczają, że dyrektor i wychowawcy muszą mieć autorytet i być konsekwentni, bo inaczej niczego by nie osiągnęli.
Dyrektor Domu Dziecka nie chciał z nami rozmawiać. - Wszystko wyjaśni prokuratura - powiedział Lech Piekarz.

Na razie nie straci stanowiska. Jego przełożony Sławomir Kamiński, starosta puławski, podkreśla, że nie będzie wychodził przed prawo. - Samo wszczęcie postępowania oznacza tylko tyle że prokuratura się niepokoi - mówi Kamiński. I zapowiada, że zareaguje wtedy, gdy akta sprawy trafią do sądu. (ali)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 20:13
0
Po tylu latach nic się nie zmieniło, dzieci są ponizane, bite i głodzone, dyrektor znęca się psychicznie i fizycznie nad wychowankami domu dziecka, wyzwiska typu szmata i dziwka są tam codziennie, nie dostają jedzenia bo im się nosić nie chce tam jest terror. Dzieci popadają w depresję, uciekają jak tak można tyle lat na to pozwalać przecież same tam nie poszły są to dzieci po przejściach tym bardziej powinno się ich otaczać tam szacunkiem i miłością a nie ponizac i wyzywać, bić i glodzic
Avatar
puławianin / 8 maja 2010 o 03:31
0
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Posiadam informacje, gdyż sąsiaduje swoim domostwem z Domem Dziecka, że jest inaczej niż piszesz. To dzieci wyzywają wychowawców cytuję od: kur.w, suk pierdo..nych, konfidentów, żandarmów, zje***..ch, upośledzonych itp. Nie raz widziałem jak w środku nocy wracaja dzieci pijane, zachowując się przy tym wulgarnie i głośno budząc całą ulicę. WIELKI SZACUNEK DLA PRACOWNIKÓW, KTÓRZY MUSZĄ ZNOSIĆ TE SYTUACJE I POGARDA DLA TYCH, KTÓRZY ROZWIJAJĄ PLOTKI NIE ZNAJĄC PANUJĄCEJ TAM RZECZYWISTOŚCI.
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy&q... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2010 o 16:32
0
Gość napisał:
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.
Avatar
co go zna / 30 grudnia 2009 o 04:53
0
a dlaczego lech piekarz ma nadal prace????

on od dziecka byl swinia, co sie spodziewac od brodnego samolubnego, smierdzacego zwierza?
wychowal swoich synow a na samotnych dzieciach odbija sie nadal, on poza swgo grubego brzucha nic nie widzi, ciekawe co wladze miasta pulaw maja za trzymanie go na tej posadzie. On zamiast serca ma zimna pompe, zamiast duszy roisko karaluchow.

Jako mlodzieniec podzas zabaw domowych dobieral sie do majtek swoim kuzynkom, a teraz wychowuje cudze dzici, to tragedia

tragedja dla dzieci.

ale jest jadna sprawiedliwosc----on sie starzeje-----

a kidys umrze i czeka go wieczne pieklo
a dlaczego lech piekarz ma nadal prace????

on od dziecka byl swinia, co sie spodziewac od brodnego samolubnego, smierdzacego zwierza?
wychowal swoich synow a na samotnych dzieciach odbija sie nadal, on poza swgo grubego brzucha nic nie widzi, ciekawe co wladze miasta pulaw maja za trzymanie go na tej posadzie. On zamiast serca ma zimna pompe, zamiast duszy roisko karaluchow.

Jako mlodzieniec podzas zabaw domowych dobieral sie do majtek swoim kuzynkom, a teraz wychowuje cudze dzici, to tragedia

... rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2008 o 09:55
0
michalina napisał:
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Brawo, świetne słowa, same sedno, lepiej tego nikt by nie wyraził. Dzieci w końcu maja choć odrobinkę nadziei,że w końcu coś się zmieni i będą traktowane jak ludzie. Mam nadzieje, że w końcu zwycięży PRAWDA.

Brawo, świetne słowa, same sedno, lepiej tego nikt by nie wyraził. Dzieci w końcu maja choć odrobinkę nadziei,że w końcu coś się zmieni i będą traktowane jak ludzie. Mam nadzieje, że w końcu zwycięży PRAWDA. rozwiń
Avatar
michalina / 28 października 2008 o 20:10
0
aneczka napisał:
A komuś przyszło do głowy jak czują się dzieci które tam teraz mieszkają?

Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik ... rozwiń
Avatar
nickola / 28 października 2008 o 12:32
0
Gość napisał:
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.

Piekarz nie tylko może manipulować, ale i manipuluje. Pomaga mu w tym Kamiński (starosta, niestety) i Filipowska (od gazety). Kamiński powiedział, że zawiesi Piekarza, jak zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu, jeśli tak się stanie - wtedy powie, że zawiesi, jak będzie wyrok skazujący. Jak już Piekarza skażą, powie, że zawiesi go dopiero po wykonaniu kary. Chyba jeszcze nigdy w Polsce nie było takiego skandalu, jaki jest udziałem Sławomira Kamińskiego, zaciekłego obrońcy zła, dla którego dobro dziecka wcale się nie liczy, a tylko koleś Piekarz. I tak do upadu!

Piekarz nie tylko może manipulować, ale i manipuluje. Pomaga mu w tym Kamiński (starosta, niestety) i Filipowska (od gazety). Kamiński powiedział, że zawiesi Piekarza, jak zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu, jeśli tak się stanie - wtedy powie, że zawiesi, jak będzie wyrok skazujący. Jak już Piekarza skażą, powie, że zawiesi go dopiero po wykonaniu kary. Chyba jeszcze nigdy w Polsce nie było takiego skandalu, jaki jest udziałem Sławomira Kamińskiego, zaciekłego obrońcy zła, dla którego dobro dziecka wcale się nie ... rozwiń
Avatar
aneczka / 28 października 2008 o 12:20
0
A komuś przyszło do głowy jak czują się dzieci które tam teraz mieszkają?
Avatar
Gość / 28 października 2008 o 09:39
0
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 20:13
0
Po tylu latach nic się nie zmieniło, dzieci są ponizane, bite i głodzone, dyrektor znęca się psychicznie i fizycznie nad wychowankami domu dziecka, wyzwiska typu szmata i dziwka są tam codziennie, nie dostają jedzenia bo im się nosić nie chce tam jest terror. Dzieci popadają w depresję, uciekają jak tak można tyle lat na to pozwalać przecież same tam nie poszły są to dzieci po przejściach tym bardziej powinno się ich otaczać tam szacunkiem i miłością a nie ponizac i wyzywać, bić i glodzic
Avatar
puławianin / 8 maja 2010 o 03:31
0
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Posiadam informacje, gdyż sąsiaduje swoim domostwem z Domem Dziecka, że jest inaczej niż piszesz. To dzieci wyzywają wychowawców cytuję od: kur.w, suk pierdo..nych, konfidentów, żandarmów, zje***..ch, upośledzonych itp. Nie raz widziałem jak w środku nocy wracaja dzieci pijane, zachowując się przy tym wulgarnie i głośno budząc całą ulicę. WIELKI SZACUNEK DLA PRACOWNIKÓW, KTÓRZY MUSZĄ ZNOSIĆ TE SYTUACJE I POGARDA DLA TYCH, KTÓRZY ROZWIJAJĄ PLOTKI NIE ZNAJĄC PANUJĄCEJ TAM RZECZYWISTOŚCI.
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy&q... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2010 o 16:32
0
Gość napisał:
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.
Avatar
co go zna / 30 grudnia 2009 o 04:53
0
a dlaczego lech piekarz ma nadal prace????

on od dziecka byl swinia, co sie spodziewac od brodnego samolubnego, smierdzacego zwierza?
wychowal swoich synow a na samotnych dzieciach odbija sie nadal, on poza swgo grubego brzucha nic nie widzi, ciekawe co wladze miasta pulaw maja za trzymanie go na tej posadzie. On zamiast serca ma zimna pompe, zamiast duszy roisko karaluchow.

Jako mlodzieniec podzas zabaw domowych dobieral sie do majtek swoim kuzynkom, a teraz wychowuje cudze dzici, to tragedia

tragedja dla dzieci.

ale jest jadna sprawiedliwosc----on sie starzeje-----

a kidys umrze i czeka go wieczne pieklo
a dlaczego lech piekarz ma nadal prace????

on od dziecka byl swinia, co sie spodziewac od brodnego samolubnego, smierdzacego zwierza?
wychowal swoich synow a na samotnych dzieciach odbija sie nadal, on poza swgo grubego brzucha nic nie widzi, ciekawe co wladze miasta pulaw maja za trzymanie go na tej posadzie. On zamiast serca ma zimna pompe, zamiast duszy roisko karaluchow.

Jako mlodzieniec podzas zabaw domowych dobieral sie do majtek swoim kuzynkom, a teraz wychowuje cudze dzici, to tragedia

... rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2008 o 09:55
0
michalina napisał:
Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Brawo, świetne słowa, same sedno, lepiej tego nikt by nie wyraził. Dzieci w końcu maja choć odrobinkę nadziei,że w końcu coś się zmieni i będą traktowane jak ludzie. Mam nadzieje, że w końcu zwycięży PRAWDA.

Brawo, świetne słowa, same sedno, lepiej tego nikt by nie wyraził. Dzieci w końcu maja choć odrobinkę nadziei,że w końcu coś się zmieni i będą traktowane jak ludzie. Mam nadzieje, że w końcu zwycięży PRAWDA. rozwiń
Avatar
michalina / 28 października 2008 o 20:10
0
aneczka napisał:
A komuś przyszło do głowy jak czują się dzieci które tam teraz mieszkają?

Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik "Teraz Puławy". Zgroza! Wyrzucić to na zbity pysk i rozwiązać dom dziecka - to byłoby rozsądne rozwiązanie. I jeszcze piękna powtórka z PRL: apele i listy z poparciem Lecha P. lub przeciwko "nagonce prasy". Teraz czekamy na masówki w zakładach pracy na znak solidarności z Lechem P. I pomyśleć takie metody stosują osoby używające kiedyś symboli "Solidarności", tamtej "Solidarności". A wracając do samopoczucia dzieci: jeszcze nigdy w historii nie były tak dobrze traktowane, jak teraz, gdy strach padł na Piekarza i tę jego Piekarnię.

Czują się znacznie lepiej niż wtedy, gdy dostają od Lecha P. pięścią w twarz, gdy są pozbawiane kolacji i śniadania, gdy są wyzywane od kurew, gdy są straszone wysłaniem do zakładu, gdy są maltretowane na wiele innych jeszcze sposobów. Pytanie: jak patologiczny wychowawca, który jako jedyną skuteczną metodę wychowania uznaje przemoc fizyczną (bicie) i psychiczną (m. innymi nazywanie dzieci ku***mi) może wychować podopiecznych?
Próbkę działań pedagogicznych "załogi domu dziecka" publikuje dzisiaj tygodnik ... rozwiń
Avatar
nickola / 28 października 2008 o 12:32
0
Gość napisał:
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.

Piekarz nie tylko może manipulować, ale i manipuluje. Pomaga mu w tym Kamiński (starosta, niestety) i Filipowska (od gazety). Kamiński powiedział, że zawiesi Piekarza, jak zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu, jeśli tak się stanie - wtedy powie, że zawiesi, jak będzie wyrok skazujący. Jak już Piekarza skażą, powie, że zawiesi go dopiero po wykonaniu kary. Chyba jeszcze nigdy w Polsce nie było takiego skandalu, jaki jest udziałem Sławomira Kamińskiego, zaciekłego obrońcy zła, dla którego dobro dziecka wcale się nie liczy, a tylko koleś Piekarz. I tak do upadu!

Piekarz nie tylko może manipulować, ale i manipuluje. Pomaga mu w tym Kamiński (starosta, niestety) i Filipowska (od gazety). Kamiński powiedział, że zawiesi Piekarza, jak zostanie skierowany akt oskarżenia do sądu, jeśli tak się stanie - wtedy powie, że zawiesi, jak będzie wyrok skazujący. Jak już Piekarza skażą, powie, że zawiesi go dopiero po wykonaniu kary. Chyba jeszcze nigdy w Polsce nie było takiego skandalu, jaki jest udziałem Sławomira Kamińskiego, zaciekłego obrońcy zła, dla którego dobro dziecka wcale się nie ... rozwiń
Avatar
aneczka / 28 października 2008 o 12:20
0
A komuś przyszło do głowy jak czują się dzieci które tam teraz mieszkają?
Avatar
Gość / 28 października 2008 o 09:39
0
Jak można dojść do prawdy jeżeli dyrektor nadal pełni swoje obowiązki. Przecież każde dziecko będzie się bało cokolwiek powiedzieć. Po za tym dyrektor może manipulować dziećmi. Norma jest na czas śledztwa zawiszenie w pełnieniu funkcji, tylko w PUławach jest inaczej. Znowu to świadczy, ze dyrektor ma niezłe układy ew starostwie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 32 9

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 33 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!