Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 października 2019 r.
18:29

Przedszkolanki dostaną 300 zł podwyżki. Skąd pieniądze? "To już zmartwienie prezydenta"

0 47 A A
Przedszkolanki będą otrzymywały dodatek za wychowawstwo w wysokości 300 zł brutto miesięcznie, z wyrównaniem od września<br />
<br />
Przedszkolanki będą otrzymywały dodatek za wychowawstwo w wysokości 300 zł brutto miesięcznie, z wyrównaniem od września

(fot. Archiwum)

Opiekunki grup przedszkolnych w puławskich placówkach publicznych dostaną wyższe dodatki funkcyjne za wychowawstwo. O ich podniesienie zabiegali radni. Ten gest będzie kosztował budżet miasta ponad 160 tys. zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe zapisy w Karcie Nauczyciela gwarantują wychowawcom w szkołach nową minimalną wysokość dodatku funkcyjnego. W Puławach wychowawcy klas od września z tego tytułu pobierają 300 zł brutto, zamiast dotychczasowych 180 zł. Decyzję o tym, czy dodatek ten podwyższać również nauczycielkom w przedszkolach ustawodawca zostawił samorządom.

W Puławach dotychczas dodatek był tej samej wysokości w szkołach i przedszkolach. Przeciwko zróżnicowaniu dodatków dla wychowawców i opiekunek grup przedszkolnych wystąpili radni, m.in. Sławomir Seredyn i Anna Kędziora z klubu Samorządowcy, a także Tomasz Kraszewski z PiS. Ich propozycja to wyrównanie dodatku dla przedszkolanek do 300 zł brutto była również oficjalnym wnioskiem komisji oświaty.

Podczas ostatniej sesji puławskiej rady miasta, wiceprezydent Paweł Szabłowski poinformował, że wniosek został zaopiniowany negatywnie. Przypomniał, że podwyżka na wychowawców klas została narzucona ustawowo, a wyrównanie dodatków opiekunkom przyniesie znaczne skutki dla budżetu.

Jak wyliczył, rocznie byłby to koszt rzędu 406 tys. zł, zamiast dotychczasowych 244 tys. zł. Z kolei prezydent Paweł Maj dodał, że miasto rocznie wydaje obecnie na oświatę coraz więcej. W tym roku będzie to prawie 90 mln zł, z czego dofinansowanie pokrywa jedynie połowę tej sumy.

Twarda postawa władz miasta rozzłościła radnych. – Od początku urzędowania pana prezydenta, zawsze nauczyciel dostaje po łapkach – oceniła radna Anna Kędziora z Samorządowców.

Paweł Maj w odpowiedzi zarzucił jej dzielenie mieszkańców Puław, posługiwanie się demagogią oraz „opowiadanie bzdur”.

Ostatecznie podwyżki, mimo oporu Ratusza, zostaną wprowadzone. Zdecydowali o tym sami radni przyjmując wniosek komisji oświaty zwiększający dodatki, a następnie projekt zmienionej uchwały. Uchwała o podniesieniu dodatków na opiekunek grup przedszkolnych została przyjęta. Od głosu wstrzymał się jedynie klub Niezależni.

Taka zmiana będzie kosztowała budżet Puław dodatkowe 162 tys. zł. Skąd wziąć tę sumę, to już – jak przyznaje radna Halina Jarząbek, szefowa klubu PiS – zmartwienie prezydenta.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 20:10
+17
Pani Jarząbek niech się już pani nie kompromituje. Pani podejście jako radnej jest podłe i nieodpowiedzialne. To pani jako radna szefowa klubu PIS powinna wiedzieć skąd wziąć te pieniądze!
Avatar
Xlc / 1 października 2019 o 18:58
+16
Jak Szabłowski popierany przez PIS negatywnie opiniuje wniosek komisji a radni PIS popierają wniosek to są dopiero jaja. Poplątanie z pomieszaniem. PIS odwołać Szabłowskiego
Avatar
Vfhnv / 1 października 2019 o 20:22
+13
Pani Jarząbek niech się już pani nie kompromituje. Pani podejście jako radnej jest podłe i nieodpowiedzialne. To pani jako radna szefowa klubu PIS powinna wiedzieć skąd wziąć te pieniądze!
 Pani Jarząbek. Planując wydatki trzeba wiedzieć z czego je pokryć. Dziwię się jak z takim podejsciem przeszła pani przez życie i jak po takiej wypowiedzi jest pani jeszcze radną? 
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 19:33
+13
Może populiści, pan Kraszewski powinien złożyć na sesji wniosek do rządu PIS by rząd zaczął wywiązywać się ze swoich zobowiązań wobec miasta i w pełni płacił subwencje oświatowa? Kiedy taki wniosek do rządu i posłów PiS?
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 19:34
+11
A kogo z nich obchodzi skąd na to pieniądze?
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 20:37
+10
Wynika z tego że PIS ma koalicję z Januszowymi. Co na to posel Szulowski?
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 19:42
+10
Dopiero był o tym artykuł. Ile razy można co 3 dni odgrzewać ten sam temat ? W jakim celu ?
Avatar
Rada miasta / 1 października 2019 o 20:00
+9
Żeby wszyscy byli zadowoleni podwyżki muszą być dla wszystkich i dla prezydenta też tylko że dla niego to już nie jakieś 300zl a kto za to płaci - ja ty on pan pani no przecież nie prezydent tylko my to chyba oczywiste i nikt tu nikomu "łaski nie robi"
 Ale to on bedzie rozliczany z gigantycznego zadłużenia Puław. Oglądając komisję radnych stwierdzam że takie nam właśnie szykują puławscy krzykacze populiści. 
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 20:52
+8
Taka zmiana będzie kosztowała budżet Puław dodatkowe 162 tys. zł. Skąd wziąć tę sumę, to już – jak przyznaje radna Halina Jarząbek, szefowa klubu PiS – zmartwienie prezydenta. W NORMALNYM KRAJU PO TAKIEJ WYPOWIEDZI TAKA RADNA PODAŁBY SIĘ DO DYMISJI
Avatar
Gość / 1 października 2019 o 19:30
+8
Słucham sesji i wyraźnie Maj mówi że będą podwyżki dla przedszkolanek tak że wszyscy będą zadowoleni.
Avatar
Jasio / 2 października 2019 o 23:24
0
Przedszkolanka to forma żeńska od słowa przedszkolak czyli dziecko-dziewczynka w wieku przedszkolnym. Czyli radni chcą dofinansowywać tylko dzieci płci żeńskiej? Ten "Sztandar Ludu" chyba ściemnia jak zwykle.
Avatar
Nikt chyba / 2 października 2019 o 19:15
0
Dlatego chce się dowiedzieć i proszę o szczegóły ponieważ pisać mozna wszystko i w ten sposób krzywdzić każdego do woli.  Proszę więc o konkrety.
 A kto jest krzywdzony?
Avatar
Młody / 2 października 2019 o 14:39
+6
Tytuł artykułu to albo celowe ludzi w błąd albo kolejny raz autor artykułu nie wie o czym pisze. Wychowawcy w szkołach i przedszkolach w Puławach otrzymywali do tej pory 180 zł brutto dodatku za wychowawstwo. Rząd szumnie zapowiedział że minimum jakie otrzyma każdy nauczyciel za wychowawstwo będzie na poziomie 300 zł brutto. Jednak przy wprowadzaniu przepisu rząd zatwierdził wersję w której dodatek w kwocie minimum 300 zł otrzymają tylko wychowawcy szkół a przedszkoli nie otrzymają takiego zapewnienia. Dlatego też tytuł artykułu wprowadza w błąd. jeżeli radni uchwalili, że wychowawcy przedszkoli również otrzymają 300 zł brutto dodatku, to tak naprawdę otrzymają 120 zł brutto podwyżki, czyli mniej więcej 90 zł netto. Ale zarówno krajowe media jaki autor tego artykułu w dzienniku wschodnim pisze sobie o podwyżce 300 zł dla nauczycieli. Dodatkowo, jeśli w takiej Warszawie dodatek jest na poziomie sporo wyższym niż te 300 zł, to rząd de facto nie zagwarantował żadnej podwyżki. Nie mówiąc już o tym, że obiecując gwarantowaną wysokość dodatku, nie dał samorządom na to pieniędzy, tak jak ma to miejsce w Puławach.
Tytuł artykułu to albo celowe ludzi w błąd albo kolejny raz autor artykułu nie wie o czym pisze. Wychowawcy w szkołach i przedszkolach w Puławach otrzymywali do tej pory 180 zł brutto dodatku za wychowawstwo. Rząd szumnie zapowiedział że minimum jakie otrzyma każdy nauczyciel za wychowawstwo będzie na poziomie 300 zł brutto. Jednak przy wprowadzaniu przepisu rząd zatwierdził wersję w której dodatek w kwocie minimum 300 zł otrzymają tylko wychowawcy szkół a przedszkoli nie otrzymają takiego zapewnienia. Dlatego też tytuł artykułu wprowadza w... rozwiń
Avatar
Gosc / 2 października 2019 o 12:04
-1
Rzad obiecal podwyzki bo do rzsdu a nie finansujacych oswiate samorzadow zwrocili sie nauczyciele.pomylili adresy.
Avatar
Gość / 2 października 2019 o 11:30
+2
Rząd obiecał podwyżki nauczycielom. Samorządom brakuje pieniędzy na wyższe wypłaty ***s://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ile-zarabia-nauczyciel-wzrost-wynagrodzen-i-plac-w-oswiacie-od-wrzesnia-2019/c6kn1nq
Avatar
Gość / 2 października 2019 o 10:29
+1
Dlatego chce się dowiedzieć i proszę o szczegóły ponieważ pisać mozna wszystko i w ten sposób krzywdzić każdego do woli. Proszę więc o konkrety.
Avatar
Um / 2 października 2019 o 10:01
-2
Jak Szabłowski popierany przez PIS negatywnie opiniuje wniosek komisji a radni PIS popierają wniosek to są dopiero jaja. Poplątanie z pomieszaniem. PIS odwołać Szabłowskiego
Kopneli w d... nawet swojego ? Szablowskiego. Szok
Głupie by  były.!toż to doskonały materiał na prezydenta.
Tak doskonały że w konia robią go nawet właśni ludzie.
Ktoś tu chyba konkurencji się obawia.
Gdyby nie Szabłowski to w urzędzie miasta byłby totalny paraliż bo nie miałby kto podejmować rozsądnych nie opartych na emocjach i chorych ambicjach decyzji
Z tego co wiem zajmuje się on wyłącznie oświata . Więc które to takie zbawienne decyzje podjął? ,Sprawnie, przeprowadzane i powtarzane konkursy na dyrektorów szkół?
 To niewiele wiesz i w związku z tym szkoda czasu na dyskusję z Tobą. 
 To niewiele wiesz i w związku z tym szkoda czasu na dyskusję z Tobą.  rozwiń
Avatar
Hxfo / 2 października 2019 o 09:27
+5
Pani Jarząbek niech się już pani nie kompromituje. Pani podejście jako radnej jest podłe i nieodpowiedzialne. To pani jako radna szefowa klubu PIS powinna wiedzieć skąd wziąć te pieniądze!
Czy to nie jest też pycha buta i pogarda? Przerażające
 Arogancja władzy której cała najbliższa rodzina zatrudniona jest od lat w urzędach. 
Avatar
Rewq / 2 października 2019 o 09:27
+5
A jaka jest cena za masowanie ludzi? To może zaraz znajdziemy brakujące pieniądze
Avatar
Gość / 2 października 2019 o 09:16
+7
Pycha kroczy przed upadkiem.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orlęta Spomlek – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Serie bez wygranych przedłużone

Orlęta Spomlek – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Serie bez wygranych przedłużone 0 0

Zaległe derby pomiędzy Orlętami Spomlek, a Podlasiem na remis. Dla gości to czwarty podział punktów z rzędu. Obie ekipy liczyły na przełamanie serii meczów bez porażki, ale zamiast tego znowu je przedłużyły i na wygrane czekają już niemal dwa miesiące

Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem. Trzech podejrzanych w areszcie, ale prokuratura ma problem

Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem. Trzech podejrzanych w areszcie, ale prokuratura ma problem 1 0

Sprawa trzech Ukraińców oskarżonych o brutalne napady w okolicach Chełma wróciła do sądu. Prokuraturze nie udało się jednak znaleźć bezpośrednich dowodów przeciwko Maksymowi S. i jego kompanom. Jest za to cały szereg poszlak.

Chełmianka ograła Ogniwo Wierzbica 4:1 i gra dalej w okręgowym Pucharze Polski

Chełmianka ograła Ogniwo Wierzbica 4:1 i gra dalej w okręgowym Pucharze Polski 0 1

Do przerwy zanosiło się na niespodziankę, ale ostatecznie wszystko skończyło się zgodnie z planem. Chełmianka pokonała na wyjeździe Ogniwo Wierzbica i awansowała do półfinału Pucharu Polski w okręgu chełmskim

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek 27 45

Poseł mijającej kadencji Włodzimierz Karpiński (PO) może dostać posadę w zarządzie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo]
film

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo] 10 16

Nagranie zarejestrowane w piątek 11 października na al. Smorawińskiego w Lublinie przesłał do naszej redakcji Czytelnik. Publikujemy je ku przestrodze dla kierowców i pieszych.

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach 4 3

W piątek w Biłgoraju zaczyna się Weekend Powyborczy. To nagroda za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach. Do urn poszło ponad 60 proc. uprawnionych. Teraz gratis pójdą do kina, na siłownię i muzeum.

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów 0 4

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna – nie kryją członkowie Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje 0 0

Ten atleta nazywa się i30 N Project C. Jest lżejszy, niższy, a dynamiczny wygląd wywoła uśmiech na twarzy najbardziej wymagającego kierowcy. Tak Hyundai chce trafić do ludzi napędzanych adrenaliną.

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie 0 0

60 szkół z całego województwa lubelskiego przyłączyło się do tegorocznej 7. już edycji ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”.

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie 0 0

Do 500 zł wzrośnie kwota jednorazowego stypendium wypłacanego przez miasto wybitnie uzdolnionym uczniom podstawówek, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli dostać 750 zł. To jedna ze zmian w programie stypendialnym, nad którymi w czwartek ma głosować Rada Miasta. Inną dużą zmianą jest to, że pieniądze będą mogli otrzymać wszyscy uzdolnieni uczniowie uczący się w Lublinie bez względu na miejsce zamieszkania.

Nie przepłacaj i zarezerwuj swoje miejsce wcześniej – Parking lotnisko Modlin

Nie przepłacaj i zarezerwuj swoje miejsce wcześniej – Parking lotnisko Modlin 0 0

Podróż samolotem to dla wielu z nas ogromne wydarzenie. Stres związany z lotem w połączeniu z odległością od domu i wszystkimi formalnościami jest tak duży, że większość osób zapomina o wielu obowiązkach

"Nie dla zakazu edukacji seksualnej". Dziś protest przed biurami PiS w Lublinie

"Nie dla zakazu edukacji seksualnej". Dziś protest przed biurami PiS w Lublinie 225 17

W środę o godz. 17.30 przed biurami poselskimi PiS przy ul. Królewskiej w Lublinie odbędzie się protest przeciwko projektowi ustawy (chodzi o obywatelski projekt „Stop pedofilii”), która zakłada karanie osób prowadzących edukację seksualną.

„Lublin. W kręgu żywiołów – woda”. Spotkanie w Bramie Grodzkiej

„Lublin. W kręgu żywiołów – woda”. Spotkanie w Bramie Grodzkiej 0 1

Dziś będzie można poznać budowle hydrotechniczne, dowiedzieć się jak wygląda obieg wody w mieście, poznać historię powodzi. Wszystko w ramach spotkania „Lublin. W kręgu żywiołów – woda”

Pijany wykładowca lubelskiej uczelni prowadził samochód. Miał ponad 3 promile

Pijany wykładowca lubelskiej uczelni prowadził samochód. Miał ponad 3 promile 12 18

Andrzej W. – wykładowca jednej z lubelskich uczelni – został przyłapany na prowadzeniu samochodu po pijanemu. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymali go przechodnie.

"100 lat polskiej architektury”. Wystawa w Centrum Spotkania Kultur

"100 lat polskiej architektury”. Wystawa w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Wystawa, tematyczne spacery i warsztaty. Dla uczniów, dorosłych i całych rodzin. „100 lat polskiej architektury” to pięć wystaw (i innych wydarzeń) w pięciu miastach Polski. Każda dotyczy innego okresu historii i ma inny wątek przewodni. W Lublinie przyglądamy się „Społeczeństwu”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.