Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 stycznia 2020 r.
18:41

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami

2 31 A A
(fot. Archiwum)

Rozmowa z Tomaszem Szymajdą, prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak obecnie wygląda sytuacja w PPNT pod względem ilości działających tutaj firm. Ile jest obecnie tych faktycznie prowadzących działalność, a ile korzysta jedynie z wirtualnego biura?

– Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów. W obecnej chwili na terenie PPN-T w sposób stały swoją działalność prowadzi 30 firm, które mogą korzystać z różnych udogodnień. Są to klimatyzowane i doposażone pomieszczenia, całodobowa ochrona, wydajne przyłącza energetyczne dla produkcji, duży i bezpieczny parking. Oprócz stałego wynajmu pomieszczeń wprowadziliśmy już jakiś czas temu usługę wirtualnego biura. Na obecną chwilę zalety takiej formy dostrzegło 60 firm. Podstawową korzyścią jest zredukowanie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorcę. Usługa polega na pełnej obsłudze biurowej, bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu. Przedsiębiorca może założyć i prowadzić swój biznes pod prestiżowym adresem, który jest niezbędny do rejestracji w urzędach, czy też do użycia w materiałach reklamowych za znacznie mniejszą kwotę niż cena wynajmu lokalu.

Czy udało się już rozwiązać problem z osobami, które PPNT potraktowały jak hotel i w nim mieszkały?

– Panie redaktorze, rzeczywiście powstały problem wymagał rozwiązania i podjęcia stosownych kroków. Sprawa jednego z naszych lokatorów zakończyła się w lipcu 2018 r. kiedy został eksmitowany z zajmowanego lokalu. W kolejnej sprawie toczą się w chwili obecnej dwa postępowania, o zwrot należności względem PPN-T oraz eksmisję z zajmowanego lokalu. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że obecnie 90% zajmowanej przez tego przedsiębiorcę powierzchni została już zdana.

• Jak wygląda obecnie polityka PPNT wobec dłużników i czy firmy działające przy Mościckiego nadal zalegają z czynszem?

– W obecnej chwili wszystkie podmioty mające swoją siedzibę na terenie PPN-T mają uregulowaną sytuację prawną co do zawartych umów i warunków przebywania na jego terenie. Obowiązki płatności są przez przedsiębiorców systematycznie regulowane zgodnie z zawartymi przez nie umowami. Podmioty, które zalegały w sposób stały z płatnościami opuściły PPN-T. Jeżeli przedsiębiorca zgłasza nam chwilowe problemy i wykazuje chęci na uregulowanie zaległości z pewnym opóźnieniem, przychylamy się do takiego wniosku, będąc otwarci na współpracę.

• Jakiś czas temu głośno było o amerykańskim piecu do spieku metali oraz innym sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu parku. Czy obecnie istnieje szansa, by te drogie urządzenia zaczęły być wykorzystywane w sposób komercyjny lub naukowy?

– Piec, w którym wyroby są wytwarzane za pomocą technologii Metal Injection Molding (MIM) to urządzenie wymagające od potencjalnego najemcy ogromnej wiedzy nie tylko o samej procedurze wypieku, ale również wiedzy do tworzenia form oraz umiejętności obsługi odpowiednich programów komputerowych. Integralną częścią projektu są również inne maszyny, obrabiarki cyfrowe CNC, drukarki 3D, zgrzewarki laserowe i wtryskarki. Obecnie większość tego sprzętu jest wykorzystywana przez przedsiębiorców na prowadzoną przez nich działalność. W bieżącym roku zawarliśmy umowę ze spółką spin-off Politechniki Warszawskiej, dzięki której mamy nadzieję wdrażane będą innowacyjne technologie przy wsparciu innych partnerów biznesowych. Wierzymy, że dzięki zawartej umowie z tak poważnym ośrodkiem naukowym w Polsce, uda nam się uwolnić potencjał tego miejsca i samego urządzenia.

• Jaki dla PPNT będzie rozpoczynający się rok?

– Mam nadzieję, że dobry. Bardzo dobrze rozwija nam się realizowany wspólnie z partnerami Projekt Platformy startowe dla nowych pomysłów – Wschodni Akcelerator Biznesu. Tylko w 2019 roku zgłoszono do nas 655 pomysłów biznesowych. Udało nam się wyinkubować 43 nowe podmioty gospodarcze. Cieszy nas bardzo, że to nasze start-upy odnoszą coraz większe sukcesy na międzynarodowej i polskiej arenie. Kilka podmiotów postanowiło zlokalizować swoją aktywność biznesową i osobistą na terenie Puław i PPN-T.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 19:02
+14
To ile dopłaty z naszych podatków w tym roku musimy się szykować za tę piękną mowę - trawę?
Avatar
cytaty i pisaty / 25 stycznia 2020 o 21:24
+12
Aż mi się zajady porobiły od śmiechu przy czytania obietnic pisowego prezesa...
Avatar
As / 26 stycznia 2020 o 10:57
+10
Szymajda to radny powiatowy z PiS. Stołek prezesa otrzymał nie dlatego że fachowcem a dlatego że jest politykierem. A co do zarządzania, co roku miasto dokłada ogromne sumy do PPNT które nie potrafi się samo bilansować. Więc jak ktoś chwali Szymajde to chyba nie rozumie że ten Pan nic nie zrobił i nie zrobi...
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 23:55
+9
To nie wina Grobla. To PO forsowało pomysł PNT.
Ja tylko przypomnę, że PiS rządzi w Pulawach już drugą kadencję. Darujcie sobie winę Tuska. My tu mamy winę Jarząbkowej, Krygierowej, Kraszewskiego, Czeżyka i paru innych pisiaków.
Avatar
Zygmunt / 25 stycznia 2020 o 22:34
+9
czemu facet ze zdjęcia straszy nas swoją facyjatą?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 22:25
+8
Puławski "Misiewicz".
Avatar
Ot takie skojarzenie / 25 stycznia 2020 o 20:13
+8
Mayday, mayday officer DOWN
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 21:20
+7
Panie redaktorze to jaki to wynik za 2019 będzie miał park? czytam czytam i nie mogę dojrzeć tej liczby bo jakieś takie małe te cyferki.
Avatar
bn / 25 stycznia 2020 o 20:01
+7
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Dlaczego mieszkańców Puław uważa się za idiotów? Ja nie chcę do tego interesu dopłacać!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 19:00
+7
Póki co to jeden sukces jednej firmy i pan prezes za wiele w tym kierunku nie zrobił.
Avatar
noo / 28 stycznia 2020 o 15:18
+3
to fakty, kiedy łaskawie zjawi sie w pracy, to nie rozmawia normalnie z pracownikami tylko krzyczy a co do dukania....zwracano juz uwagę na forum, ze na temat budzetu sam sie nie wypowiedział merytorycznie, coś podukał, a kiedy Grzędowej udzielono głosu, to cały czas jej coś przerywał, półglosem nakazywał, co ma powiedzieć, wtracal się, nie mając pojęcia o czym ona mowi, przecież kilka razy go poprawiala, to wszystko było slychać. A przeciez mial szansę wyjaśnić osobiście. Masz przykład
Avatar
Hirek / 27 stycznia 2020 o 12:55
0
PPNT został wybudowany jak rządził Grobel z PO.  To oni pozostawilimiastu taki"prezent"
 Skoro ten prezent się tak Pawłowi nie podoba niech zburzy, zamknie go czy coś i spokój. Bo tylko narzekanie, że coś jest innowacyjnego i ciągle źle bo koszty. W czym problem? Zamknąć wszystko co Grobel stworzył i przesiedzieć do końca kadencji jak się uda i już. Nowoczesny prezydent :) do roboty a nie narzekać kolejny rok że wina Grobla. Rozwiązania szukać jak sie nie podoba.
Avatar
fucha / 27 stycznia 2020 o 04:02
+6
Brat chińczyka sin san yon
Avatar
ABC.. / 26 stycznia 2020 o 23:53
+4
PPNT został wybudowany jak rządził Grobel z PO. To oni pozostawilimiastu taki"prezent"
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 22:25
+8
Puławski "Misiewicz".
Avatar
Ragor / 26 stycznia 2020 o 18:59
+3
Czy radni PiS głosowali przeciw budowie PPNT?
Avatar
Menda polska / 26 stycznia 2020 o 15:32
+2
to teraz porównajcie sobie wypowiedzi Maja na sesjach i prezesa Szymajdy, nareszcie mamy kompetentną, merytoryczną wypowiedź
Oo super. Zapodaj linka i od której minuty mam porównywać  Chętnie przesłucham porównam i ocenię
tu nie ma co przesłuchiwać, bo wypowiedzi Maja są krótkie, mało treści, a więcej dukania, bohater na fejsie i forum, ale publicznie mądrze i merytorycznie....to już nie, chętnie wydziera sie na urzędników, ale pokazać, jak coś zrobić lepiej, to tez nie
 To twoje subiektywne odczucie. Ja przejrzałem że trzy sesje i mam inne. Dlatego  proszę o linka i czas gdzie niby ktoś duka,   mowi niemerytorycznie, czy się wydziera na urzędników gdyz wg mnie to co nadajesz to zwykły troling i szczucie.
 To twoje subiektywne odczucie. Ja przejrzałem że trzy sesje i mam inne. Dlatego  proszę o linka i czas gdzie niby ktoś duka,   mowi niemerytorycznie, czy się wydziera na urzędników gdyz wg mnie to co nadajesz to zwykły troling i szczucie. rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 13:55
+2
To nie wina Grobla. To PO forsowało pomysł PNT.
Ja tylko przypomnę, że PiS rządzi w Pulawach już drugą kadencję. Darujcie sobie winę Tuska. My tu mamy winę Jarząbkowej, Krygierowej, Kraszewskiego, Czeżyka i paru innych pisiaków.
W mieście rządzi Paewł Maji jego niezależni i to oni podejmują decyzje.
 O nie, w mieście rządzi Maj z PiSem.!!! Maj jest prezydentem, wice jest pisowski aparatczyk, a przyponę że miał być fachowiec samorzadowiec i to z konkursu.
Avatar
noo / 26 stycznia 2020 o 13:34
+1
to teraz porównajcie sobie wypowiedzi Maja na sesjach i prezesa Szymajdy, nareszcie mamy kompetentną, merytoryczną wypowiedź
Oo super. Zapodaj linka i od której minuty mam porównywać  Chętnie przesłucham porównam i ocenię
 tu nie ma co przesłuchiwać, bo wypowiedzi Maja są krótkie, mało treści, a więcej dukania, bohater na fejsie i forum, ale publicznie mądrze i merytorycznie....to już nie, chętnie wydziera sie na urzędników, ale pokazać, jak coś zrobić lepiej, to tez nie
Avatar
40 lat minęło / 26 stycznia 2020 o 12:58
+4
Pan Janusz Grobel obiecywal i mial plan 3-letni. W tym okresie PPNT mialbyc zapelniony w 100 proc.
Co sie czepiasz trollu? Rozruch parku się opóźnił i tyle. Teraz gdyby Janusz Grobel był przy władzy park na pewno byłby zapełniony w 100 %!
 Janusz rządzi i współrządzi od 1980r. Właśnie teraz po 40 latach jak rok prezydentem został Paweł, właśnie teraz przez rok Janusz wypełniłby  wszystkie swoje obietnice!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 1

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 2

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 9 1

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 16 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 5 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany
film

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany 0 1