Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 stycznia 2020 r.
18:41

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami

2 31 A A
(fot. Archiwum)

Rozmowa z Tomaszem Szymajdą, prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak obecnie wygląda sytuacja w PPNT pod względem ilości działających tutaj firm. Ile jest obecnie tych faktycznie prowadzących działalność, a ile korzysta jedynie z wirtualnego biura?

– Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów. W obecnej chwili na terenie PPN-T w sposób stały swoją działalność prowadzi 30 firm, które mogą korzystać z różnych udogodnień. Są to klimatyzowane i doposażone pomieszczenia, całodobowa ochrona, wydajne przyłącza energetyczne dla produkcji, duży i bezpieczny parking. Oprócz stałego wynajmu pomieszczeń wprowadziliśmy już jakiś czas temu usługę wirtualnego biura. Na obecną chwilę zalety takiej formy dostrzegło 60 firm. Podstawową korzyścią jest zredukowanie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorcę. Usługa polega na pełnej obsłudze biurowej, bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu. Przedsiębiorca może założyć i prowadzić swój biznes pod prestiżowym adresem, który jest niezbędny do rejestracji w urzędach, czy też do użycia w materiałach reklamowych za znacznie mniejszą kwotę niż cena wynajmu lokalu.

Czy udało się już rozwiązać problem z osobami, które PPNT potraktowały jak hotel i w nim mieszkały?

– Panie redaktorze, rzeczywiście powstały problem wymagał rozwiązania i podjęcia stosownych kroków. Sprawa jednego z naszych lokatorów zakończyła się w lipcu 2018 r. kiedy został eksmitowany z zajmowanego lokalu. W kolejnej sprawie toczą się w chwili obecnej dwa postępowania, o zwrot należności względem PPN-T oraz eksmisję z zajmowanego lokalu. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że obecnie 90% zajmowanej przez tego przedsiębiorcę powierzchni została już zdana.

• Jak wygląda obecnie polityka PPNT wobec dłużników i czy firmy działające przy Mościckiego nadal zalegają z czynszem?

– W obecnej chwili wszystkie podmioty mające swoją siedzibę na terenie PPN-T mają uregulowaną sytuację prawną co do zawartych umów i warunków przebywania na jego terenie. Obowiązki płatności są przez przedsiębiorców systematycznie regulowane zgodnie z zawartymi przez nie umowami. Podmioty, które zalegały w sposób stały z płatnościami opuściły PPN-T. Jeżeli przedsiębiorca zgłasza nam chwilowe problemy i wykazuje chęci na uregulowanie zaległości z pewnym opóźnieniem, przychylamy się do takiego wniosku, będąc otwarci na współpracę.

• Jakiś czas temu głośno było o amerykańskim piecu do spieku metali oraz innym sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu parku. Czy obecnie istnieje szansa, by te drogie urządzenia zaczęły być wykorzystywane w sposób komercyjny lub naukowy?

– Piec, w którym wyroby są wytwarzane za pomocą technologii Metal Injection Molding (MIM) to urządzenie wymagające od potencjalnego najemcy ogromnej wiedzy nie tylko o samej procedurze wypieku, ale również wiedzy do tworzenia form oraz umiejętności obsługi odpowiednich programów komputerowych. Integralną częścią projektu są również inne maszyny, obrabiarki cyfrowe CNC, drukarki 3D, zgrzewarki laserowe i wtryskarki. Obecnie większość tego sprzętu jest wykorzystywana przez przedsiębiorców na prowadzoną przez nich działalność. W bieżącym roku zawarliśmy umowę ze spółką spin-off Politechniki Warszawskiej, dzięki której mamy nadzieję wdrażane będą innowacyjne technologie przy wsparciu innych partnerów biznesowych. Wierzymy, że dzięki zawartej umowie z tak poważnym ośrodkiem naukowym w Polsce, uda nam się uwolnić potencjał tego miejsca i samego urządzenia.

• Jaki dla PPNT będzie rozpoczynający się rok?

– Mam nadzieję, że dobry. Bardzo dobrze rozwija nam się realizowany wspólnie z partnerami Projekt Platformy startowe dla nowych pomysłów – Wschodni Akcelerator Biznesu. Tylko w 2019 roku zgłoszono do nas 655 pomysłów biznesowych. Udało nam się wyinkubować 43 nowe podmioty gospodarcze. Cieszy nas bardzo, że to nasze start-upy odnoszą coraz większe sukcesy na międzynarodowej i polskiej arenie. Kilka podmiotów postanowiło zlokalizować swoją aktywność biznesową i osobistą na terenie Puław i PPN-T.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 r. o 19:02
+14
To ile dopłaty z naszych podatków w tym roku musimy się szykować za tę piękną mowę - trawę?
Avatar
cytaty i pisaty / 25 stycznia 2020 r. o 21:24
+12
Aż mi się zajady porobiły od śmiechu przy czytania obietnic pisowego prezesa...
Avatar
As / 26 stycznia 2020 r. o 10:57
+10
Szymajda to radny powiatowy z PiS. Stołek prezesa otrzymał nie dlatego że fachowcem a dlatego że jest politykierem. A co do zarządzania, co roku miasto dokłada ogromne sumy do PPNT które nie potrafi się samo bilansować. Więc jak ktoś chwali Szymajde to chyba nie rozumie że ten Pan nic nie zrobił i nie zrobi...
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 r. o 23:55
+9
To nie wina Grobla. To PO forsowało pomysł PNT.
Ja tylko przypomnę, że PiS rządzi w Pulawach już drugą kadencję. Darujcie sobie winę Tuska. My tu mamy winę Jarząbkowej, Krygierowej, Kraszewskiego, Czeżyka i paru innych pisiaków.
Avatar
Zygmunt / 25 stycznia 2020 r. o 22:34
+9
czemu facet ze zdjęcia straszy nas swoją facyjatą?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 r. o 22:25
+8
Puławski "Misiewicz".
Avatar
Ot takie skojarzenie / 25 stycznia 2020 r. o 20:13
+8
Mayday, mayday officer DOWN
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 r. o 21:20
+7
Panie redaktorze to jaki to wynik za 2019 będzie miał park? czytam czytam i nie mogę dojrzeć tej liczby bo jakieś takie małe te cyferki.
Avatar
bn / 25 stycznia 2020 r. o 20:01
+7
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Dlaczego mieszkańców Puław uważa się za idiotów? Ja nie chcę do tego interesu dopłacać!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 r. o 19:00
+7
Póki co to jeden sukces jednej firmy i pan prezes za wiele w tym kierunku nie zrobił.
Avatar
noo / 28 stycznia 2020 r. o 15:18
+3
to fakty, kiedy łaskawie zjawi sie w pracy, to nie rozmawia normalnie z pracownikami tylko krzyczy a co do dukania....zwracano juz uwagę na forum, ze na temat budzetu sam sie nie wypowiedział merytorycznie, coś podukał, a kiedy Grzędowej udzielono głosu, to cały czas jej coś przerywał, półglosem nakazywał, co ma powiedzieć, wtracal się, nie mając pojęcia o czym ona mowi, przecież kilka razy go poprawiala, to wszystko było slychać. A przeciez mial szansę wyjaśnić osobiście. Masz przykład
Avatar
Hirek / 27 stycznia 2020 r. o 12:55
0
PPNT został wybudowany jak rządził Grobel z PO.  To oni pozostawilimiastu taki"prezent"
 Skoro ten prezent się tak Pawłowi nie podoba niech zburzy, zamknie go czy coś i spokój. Bo tylko narzekanie, że coś jest innowacyjnego i ciągle źle bo koszty. W czym problem? Zamknąć wszystko co Grobel stworzył i przesiedzieć do końca kadencji jak się uda i już. Nowoczesny prezydent :) do roboty a nie narzekać kolejny rok że wina Grobla. Rozwiązania szukać jak sie nie podoba.
Avatar
fucha / 27 stycznia 2020 r. o 04:02
+6
Brat chińczyka sin san yon
Avatar
ABC.. / 26 stycznia 2020 r. o 23:53
+4
PPNT został wybudowany jak rządził Grobel z PO. To oni pozostawilimiastu taki"prezent"
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 r. o 22:25
+8
Puławski "Misiewicz".
Avatar
Ragor / 26 stycznia 2020 r. o 18:59
+3
Czy radni PiS głosowali przeciw budowie PPNT?
Avatar
Menda polska / 26 stycznia 2020 r. o 15:32
+2
to teraz porównajcie sobie wypowiedzi Maja na sesjach i prezesa Szymajdy, nareszcie mamy kompetentną, merytoryczną wypowiedź
Oo super. Zapodaj linka i od której minuty mam porównywać  Chętnie przesłucham porównam i ocenię
tu nie ma co przesłuchiwać, bo wypowiedzi Maja są krótkie, mało treści, a więcej dukania, bohater na fejsie i forum, ale publicznie mądrze i merytorycznie....to już nie, chętnie wydziera sie na urzędników, ale pokazać, jak coś zrobić lepiej, to tez nie
 To twoje subiektywne odczucie. Ja przejrzałem że trzy sesje i mam inne. Dlatego  proszę o linka i czas gdzie niby ktoś duka,   mowi niemerytorycznie, czy się wydziera na urzędników gdyz wg mnie to co nadajesz to zwykły troling i szczucie.
 To twoje subiektywne odczucie. Ja przejrzałem że trzy sesje i mam inne. Dlatego  proszę o linka i czas gdzie niby ktoś duka,   mowi niemerytorycznie, czy się wydziera na urzędników gdyz wg mnie to co nadajesz to zwykły troling i szczucie. rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 r. o 13:55
+2
To nie wina Grobla. To PO forsowało pomysł PNT.
Ja tylko przypomnę, że PiS rządzi w Pulawach już drugą kadencję. Darujcie sobie winę Tuska. My tu mamy winę Jarząbkowej, Krygierowej, Kraszewskiego, Czeżyka i paru innych pisiaków.
W mieście rządzi Paewł Maji jego niezależni i to oni podejmują decyzje.
 O nie, w mieście rządzi Maj z PiSem.!!! Maj jest prezydentem, wice jest pisowski aparatczyk, a przyponę że miał być fachowiec samorzadowiec i to z konkursu.
Avatar
noo / 26 stycznia 2020 r. o 13:34
+1
to teraz porównajcie sobie wypowiedzi Maja na sesjach i prezesa Szymajdy, nareszcie mamy kompetentną, merytoryczną wypowiedź
Oo super. Zapodaj linka i od której minuty mam porównywać  Chętnie przesłucham porównam i ocenię
 tu nie ma co przesłuchiwać, bo wypowiedzi Maja są krótkie, mało treści, a więcej dukania, bohater na fejsie i forum, ale publicznie mądrze i merytorycznie....to już nie, chętnie wydziera sie na urzędników, ale pokazać, jak coś zrobić lepiej, to tez nie
Avatar
40 lat minęło / 26 stycznia 2020 r. o 12:58
+4
Pan Janusz Grobel obiecywal i mial plan 3-letni. W tym okresie PPNT mialbyc zapelniony w 100 proc.
Co sie czepiasz trollu? Rozruch parku się opóźnił i tyle. Teraz gdyby Janusz Grobel był przy władzy park na pewno byłby zapełniony w 100 %!
 Janusz rządzi i współrządzi od 1980r. Właśnie teraz po 40 latach jak rok prezydentem został Paweł, właśnie teraz przez rok Janusz wypełniłby  wszystkie swoje obietnice!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przykryła syna kołdrą i udusiła w hostelu w centrum Lublina. Biegli wydali już opinię

Przykryła syna kołdrą i udusiła w hostelu w centrum Lublina. Biegli wydali już opinię

Miała ukraść 220 tys. zł, ale prawdziwym szokiem było zamordowanie własnego syna. Była prezes Bractwa im. św. Brata Alberta w Lublinie odpowie za te dwa przestępstwa

Chełm. Naprawią zabytkowy mur. Ale na tym nie koniec.

Chełm. Naprawią zabytkowy mur. Ale na tym nie koniec.

Trwają remonty chełmskich kamienic komunalnych. W kolejce do naprawy czeka także zabytkowy mur przy ul. Sienkiewicza. Naruszona konstrukcja z cegły i opoki grozi zawaleniem.

Mieszkanka ulicy Lipowej:  Dopóki drzewa są, to wierzę
Wideo
film

Mieszkanka ulicy Lipowej: Dopóki drzewa są, to wierzę

Rozmowa z Joanną Piskorz, mieszkanką ul. Lipowej w Lublinie, która uniemożliwiła nocne usunięcie jednego z drzew przeznaczonych do przesadzenia w związku z prowadzoną przez miasto przebudową ulicy

Zmiany kadrowe w straży. Ryki z nowym komendantem

Zmiany kadrowe w straży. Ryki z nowym komendantem

St. bryg. Leszek Niewęgłowski, dotychczasowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, odszedł na emeryturę. Na jego miejsce powołano st. bryg. Krzysztofa Morawskiego z komendy puławskiej.

Kobiety walczą z ZUS. Mają oddać pobrane świadczenia

Kobiety walczą z ZUS. Mają oddać pobrane świadczenia

Ponad 118 tys. zł miała zwrócić jedna z właścicielek firm w woj. lubelskim za świadczenia, które zdaniem ZUS jej się nie należały. Decyzja została jednak uchylona. O takie rozstrzygniecie nadal walczą setki innych kobiet w całej Polsce

Lubelskie. Czarcia łapa odcisnęła się na pieńku

Lubelskie. Czarcia łapa odcisnęła się na pieńku

Ciekawym znaleziskiem pochwalił się nam Zbigniew Krężel z Syczyna (powiat chełmski). Gdy rozłupał kłodę na rozpałkę do pieca, znalazł znak czarciej łapy odciśnięty od wewnątrz pniaka. - Ciekawe sprawy życie przynosi – komentuje znalezisko Krężel, który od dawna jest lokalnym łowcą ciekawostek.

Górnik Łęczna wraca do ligowej rywalizacji po 87 dniach

Górnik Łęczna wraca do ligowej rywalizacji po 87 dniach

Górnik Łęczna – jedyny przedstawiciel naszego regionu na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 wraca do walki o ligowe punkty. W środę wicelider tabeli zagra w Katowicach z tamtejszym GKS.

Miejskie działki na sprzedaż. Co może na nich powstać?

Miejskie działki na sprzedaż. Co może na nich powstać?

Na prośbę prezydenta radni zgodzili się na sprzedaż miejskich działek koło ul. Puławskiej i al. Sikorskiego. Chodzi o grunty bezpośrednio przyległe do terenu kupionego wcześniej od miasta przez firmę deweloperską z Krakowa

Lubelskie. 55- latek oskarżony o molestowanie 4-latki. Był wujkiem dziewczynki.

Lubelskie. 55- latek oskarżony o molestowanie 4-latki. Był wujkiem dziewczynki.

Nawet 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu parczewskiego. Jak ustalili śledczy, 55-letni mężczyzna przyjeżdżał pomagać swojej siostrze w gospodarstwie. Wtedy miał dobierać się do 4-letniej dziewczynki. Sprawa wyszła na jaw po latach.

Będzie remont dzwonnicy przy lubelskim kościele. Pieniądze od sponsora

Będzie remont dzwonnicy przy lubelskim kościele. Pieniądze od sponsora

Lada chwila ruszą prace przy zabytkowej przykościelnej dzwonnicy na Wzgórzu Czwartek. Parafii pw. św. Mikołaja udało się uzyskać finansową pomoc, dzięki której remont dojdzie do skutku

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego rozbił samochód i uciekł. Powód to nie tylko wypity alkohol

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego rozbił samochód i uciekł. Powód to nie tylko wypity alkohol

24-latek z Międzyrzeca Podlaskiego kierując samochodem uderzył w ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, posiadał też przy sobie narkotyki, które wystarczyłaby do sporządzenia około 90 porcji dealerskich.

Epidemia koronawirusa. Sytuacja na świecie.

Epidemia koronawirusa. Sytuacja na świecie.

W poniedziałek w Polsce na Covid-19 zachorowało 380 osób. Zmarło 10 osób. Sprawdziliśmy jak sytuacja epidemiologiczna wygląda na świecie.

Dzień Dziecka w lubelskiej podstawówce. Czego życzą nauczyciele?
film

Dzień Dziecka w lubelskiej podstawówce. Czego życzą nauczyciele?

Pozdrawiamy i tęsknimy za wami! - mówią zgodnym chórem nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, którzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla swoich uczniów wyjątkowe niespodzianki.

Kolejnych 178 zakażeń koronawirusem. Wieczorny raport ministerstwa z 1 czerwca

Kolejnych 178 zakażeń koronawirusem. Wieczorny raport ministerstwa z 1 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem. Są też nowe zakażenia, ale nie ma nowych chorych w woj. lubelskim.

Z Azotów Puławy do reprezentacji Polski

Z Azotów Puławy do reprezentacji Polski

Selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistów Patryk Robel ogłosił nazwiska zawodników, których powołał na zgrupowanie w Cetniewie. Na liście jest czterech graczy Azotów Puławy. Piąty znalazł się w gronie rezerwowych. Kolejnych trzech piłkarzy z Puław można znaleźć na liście rezerwowych kadry B.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.