Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 grudnia 2017 r.
9:21

Puławy: Miejsce na nowe osiedle mieszkaniowe

Autor: Zdjęcie autora rs
0 26 A A
W przyszłości ulicą Ceglaną dojedziemy na nowe osiedle, które zaplanowano w pobliżu ROD „Niwa”
W przyszłości ulicą Ceglaną dojedziemy na nowe osiedle, które zaplanowano w pobliżu ROD „Niwa”

Po dwóch latach prac, teren przy ul. Ceglanej w Puławach doczekał się miejscowego planu zagospodarowania. W przyszłości powstanie tam nowe osiedle domków jednorodzinnych. Ogródki, jak chcieli działkowcy, pozostały poza jego zakresem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowym planem objęto grunty pomiędzy ul. Kaznowskiego i skrzyżowaniem Ceglanej z ul. Powstańców Listopadowych z jednej strony, do granicy ogródków działkowych z drugiej. Zgodnie z przyjętymi założeniami, teren ten w większości został przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną. Od ul. Kaznowskiego osiedle będzie oddzielone pasem zieleni. Trawnik lub skwer przewidziano również w pobliżu ul. Powstańców. Z tej ostatniej ulicy zaplanowano również główny wjazd na nowe osiedle. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Ceglaną utworzono również miejsce pod zabudowę usługową.

Nowy plan, jak informują urzędnicy z Wydziału Planowania Przestrzennego, uwzględnił liczne wnioski składane przez właścicieli działek. Co ważne, część z nich sprawiła, że zmniejszono zakres opracowania, wyłączając z niego teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niwa”. Pierwotnie władze miasta planowały dostosowanie ROD-u do zapisów w studium, które zakłada w tym miejscu zabudowę mieszkaniową. Ostatecznie, z uwagi na opór działkowiczów, zrezygnowano z tych zamierzeń.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wolność i Własność / 1 stycznia 2018 o 21:32
0
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ......................................................................................................................................... w sumie można by to dziedziczenie i zliwidować bo tak - mój ojciec kupił ziemię za oszczędności całego życia od jakiś Towarzyszy, którzy ją dostali w zasadzie za darmo i po sprzedaży w czasach gdy paszportów nie trzymało się w domu pojechali za tą kasę w podróż do około świata - to co za różnica równie dobrze i ja mogę być teraz wydziedziczony...nie? A te Romanowy i PKWNy to skąd miały tą ziemię którą rozdawały - ze sobą ze wschodu tu przyniosły? a może w jakimś sobie znanym celu to robiły?
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ........... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:10
0
Oki ale co to ma wspólnego z panem Januszem G. i jego potraktowaniem z buta działkowców?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 19:59
0
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej ustawy. Twierdzą, że nie rozwiązuje ich problemów, bo tworzona była przez PZD. Zwracali się do polityków i Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej u... rozwiń
Avatar
Edward / 1 stycznia 2018 o 17:23
0
undefined napisał:
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika  :)
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy!
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy! rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:08
0
Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:42
0
Niektórzy bardzo nie lubią działkowców. Z tego co wiem nie chcieli oni przekształcić swoich działek na tereny budowlane. Wiec nie wzrasta wartość tych gruntów. Zaprzestańcie wiec tej miernej nagonki i skłócania ludzi miedzy sobą. Kampanie wyborcza róbcie sobie w ratuszu.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:28
0
Dlatego pytanie kto jest właścicielem tych terenów jest kluczowe i fundamentalne?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:23
0
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łączny teren pod zarządem PZD wart jest od 20 do 60 mld zł! 
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łącz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:12
0
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika :)
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 15:34
0
O wyborców trzeba dbać cały czas. A nie fałszywe uśmieszki i gadki do lokalnej TV. To już nie działa. Uprasza się także o zaprzestanie kłamliwej, socjotechnicznej i skłócającej społeczeństwo anonimowej kampanii pseudo wyborczej w internetach. Głupcami nie jesteśmy.
Avatar
Wolność i Własność / 1 stycznia 2018 o 21:32
0
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ......................................................................................................................................... w sumie można by to dziedziczenie i zliwidować bo tak - mój ojciec kupił ziemię za oszczędności całego życia od jakiś Towarzyszy, którzy ją dostali w zasadzie za darmo i po sprzedaży w czasach gdy paszportów nie trzymało się w domu pojechali za tą kasę w podróż do około świata - to co za różnica równie dobrze i ja mogę być teraz wydziedziczony...nie? A te Romanowy i PKWNy to skąd miały tą ziemię którą rozdawały - ze sobą ze wschodu tu przyniosły? a może w jakimś sobie znanym celu to robiły?
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ........... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:10
0
Oki ale co to ma wspólnego z panem Januszem G. i jego potraktowaniem z buta działkowców?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 19:59
0
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej ustawy. Twierdzą, że nie rozwiązuje ich problemów, bo tworzona była przez PZD. Zwracali się do polityków i Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej u... rozwiń
Avatar
Edward / 1 stycznia 2018 o 17:23
0
undefined napisał:
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika  :)
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy!
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy! rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:08
0
Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:42
0
Niektórzy bardzo nie lubią działkowców. Z tego co wiem nie chcieli oni przekształcić swoich działek na tereny budowlane. Wiec nie wzrasta wartość tych gruntów. Zaprzestańcie wiec tej miernej nagonki i skłócania ludzi miedzy sobą. Kampanie wyborcza róbcie sobie w ratuszu.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:28
0
Dlatego pytanie kto jest właścicielem tych terenów jest kluczowe i fundamentalne?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:23
0
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łączny teren pod zarządem PZD wart jest od 20 do 60 mld zł! 
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łącz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:12
0
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika :)
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 15:34
0
O wyborców trzeba dbać cały czas. A nie fałszywe uśmieszki i gadki do lokalnej TV. To już nie działa. Uprasza się także o zaprzestanie kłamliwej, socjotechnicznej i skłócającej społeczeństwo anonimowej kampanii pseudo wyborczej w internetach. Głupcami nie jesteśmy.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 2 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 9

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!