Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 lutego 2019 r.
8:59

Puławy pamiętają o „Wyklętych”. Będzie apel pamięci i złożenie kwiatów pod krzyżem

Autor: Zdjęcie autora rs
0 47 A A
Ubiegłoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.
Ubiegłoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. (fot. Maciej Kaczanowski (archiwum))

1 marca, podczas Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Puławach, zaplanowano m.in. apel pamięci i składnie kwiatów pod krzyżem przy byłej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa. W niedzielę odbędzie się natomiast „Bieg Wilków”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W związku z dniem pamięci „Wyklętych” odbędą się uroczystości patriotyczne. Rozpocznie je zaplanowana na godz. 18:00 msza w kościele parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

Po jej zakończeniu, po ok. 45 minutach, wierni wyruszą pod krzyż umieszczony przy ul. Centralnej, w pobliżu dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (dzisiejsze WKU). Tam odbędzie się apel pamięci poświęcony ofiarom podziemia niepodległościowego oraz złożenie kwiatów.

Z kolei w niedzielę 3 marca można wziąć udział w „II Biegu Wilków - Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”. Start (godz. 14:30) i meta przed Pałacem Czartoryskich. Zawodnicy do pokonania będą mieli do wyboru dwa dystanse: 5 km lub 1945 metrów. Dla dzieci przygotowano trasę 400-metrową.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 26 lutego 2019 r. o 14:04
czy Puławy pamiętają również o ofiarach "leśnych bandytów"? w takich okolicznościach żołnierz pełni wartę w mundurze wyjściowym. kto szkolił tego żołnierza?
Avatar
Bleee / 26 lutego 2019 r. o 11:10
Niech pogadają z ludźmi, którzy wtedy żyli. Jeszcze ich trochę jest. Dowiedzą się, co ci wyklęci wyczyniali. I po co to było? Polało się tylko trochę więcej polskiej krwi, bez żadnych efektów. Trzeba było odbudowywać potwornie zniszczony kraj, a nie bawić się w Don Kichotów.
 A tam po co pisowskim kacykom prawda historyczna - ważne, że śniade lico wojewody, który niechybnie sie tam uda, w panoranie lubelskiej bedzie można pokazać.
Avatar
Jaga / 26 lutego 2019 r. o 16:27
Komuchy to w pisie. Tam aż się roi od towarzyszy, prokuratorów i zwykłych donosicieli
Avatar
............................. / 26 lutego 2019 r. o 12:42
Już kwiczą komusze bękarty . Boli was wolna Polska.
 komusze bękarty to w pisie
Avatar
Gość / 26 lutego 2019 r. o 10:38
Bedzie pokaz strzelania do chłopów?
Avatar
Gość / 26 lutego 2019 r. o 12:23
"Tam odbędzie się apel pamięci poświęcony ofiarom podziemia niepodległościowego oraz złożenie kwiatów". Mam rozumieć że ofiarom zamordowanym przez UB czy przez ŻW?
Avatar
ARA / 26 lutego 2019 r. o 10:57
Trudno jest zapomnieć o wyklętych i ich wyczynach na niewinnych Polakach
Avatar
Ewa / 26 lutego 2019 r. o 12:04
"Już kwiczą komusze bękarty . Boli was wolna Polska. " Wpis wystawia świadectwo piszącemu! Widać braki w wykształceniu i nieprzezwyciężone trudności w samodzielnym myśleniu! Jaka wolna Polska w zglobalizowanym świecie? Konferencja w Warszawie nt. Iranu była tego przejawem?
Avatar
mk / 26 lutego 2019 r. o 11:00
Niech pogadają z ludźmi, którzy wtedy żyli. Jeszcze ich trochę jest. Dowiedzą się, co ci wyklęci wyczyniali. I po co to było? Polało się tylko trochę więcej polskiej krwi, bez żadnych efektów. Trzeba było odbudowywać potwornie zniszczony kraj, a nie bawić się w Don Kichotów.
Avatar
Wstyd / 27 lutego 2019 r. o 10:16
I jak zwykle grzać się w blasku fleszy będą te same gęby Kraszewski, Lenartowicz, Jarząbkowa. Obrzydliwe...
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 19:27
Czy dziś towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR a obecnie PiS dzielnie dzierży sztandar AK na uroczystościach związanych z Żołnierzami Wyklętymi?
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 19:11
Och, Lenartowicz, Kostecki, Jarząbek. Ci ludzie mają prawdziwe parcie na szkło! Na krwi i męczeństwie Żołnierzy Wyklętych chcą zrobić interes! To ich jedyna ideowa motywacja. Dopchać się do koryta! Obrzydliwe!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 19:07
PZPR=PiS
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 19:07
Ciekawe czy towarzysz Piotrowicz z PZPR a obecnie PiS dziś uczestniczy w uroczystościach związanych z Żołnierzom Wyklętym! No i sędzia Krzyże! W Puławach komuniści z PZPR- PiS obchodzą święto!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 19:05
PiS i PZPR to jedno i to samo!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 18:26
Dziś komuchy z PiS i PZPR obłudnie czczą pamięć Żołnierzy Wyklętych. Obrzydliwe!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 17:49
Dziś komuniści z PiS obłudnie składają zbiorowy hołd Żołnierzom Wyklętym. Obrzydliwe!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 17:47
PiS i PZPR to jedno i to samo!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 17:47
Czy towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR znów dzielenie dzierży sztandar AK? Aktywiści PiS wszędzie są tacy sami. Nachalni i bezwzględni. Wczoraj byli w PZPR i oddawali hołd dla ZSRR. A dziś komuchy z PZPR są w PiS i składają zbiorowy hołd Żołnierzom Wyklętym. Obrzydliwe!
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 15:42
Teraz łobuzy i karierowicze z PiS nachalnie i cynicznie żerują na Żołnierzach Wyklętych. Wielu z nich to byli działacze PZPR, OPZZ i inne komuchy. A teraz PiS nachalnie chciałby mieć monopol na patriotyzm, Katyń, powstania narodowe i na Żołnierzy Wyklętych. PiS i PZPR to jedno i to samo! Obrzydliwe!
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Szef resortu obrony, Mariusz Błaszczak, w sobotę zapowiedział zamiar otworzenia w naszym województwie nowego garnizonu. Chodzi o jednostkę wojska zawodowego. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę są okolice Sobieszyna w powiecie ryckim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!