Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2015 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Puławy powinny przekroczyć Wisłę. Rozmowa z wiceprezydentem miasta

6 6 A A

O rozszerzaniu granic Puław, pomysłach na rozwój miasta oraz oszukanych mieszkańcach Janowca - mówi nowy wiceprezydent Puław, Tadeusz Kocoń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Jak to się stało, że z bankowca stał się pan samorządowcem. Nie żałuje pan tego, że nie został w branży finansowej?

Po ukończeniu studiów, ekonomii na UMCS zacząłem od administracji publicznej. Moja pierwsza praca to wydział finansowy Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. A więc z tym, czym zajmuję się teraz, spotkałem się już w 1976 roku. Rozpoczynałem swoją aktywność zawodową nawet od tego budynku (Urząd Miasta Puławy - red.) ponieważ to był wtedy wojewódzki ośrodek doskonalenia kadr, gdzie przechodziłem szkolenie. Później przez 25 lat byłem bankowcem. W latach 1998-2002 byłem radnym powiatu puławskiego, później wójtem w gminie Janowiec przez 11 lat, a teraz jestem tutaj. Myślę, że ta zmiana dobrze się przysłuży miastu.

• W swoim pierwszym wystąpieniu powiedział pan, że w pracy na stanowisku wiceprezydenta będzie pan chciał wykorzystać swoje doświadczenie. Czego nauczyło pana zarządzanie gminą Janowiec?

Zarządzanie gminą Janowiec pozwoliło mi wykazać, że w sytuacji trudnej, a nawet czasami beznadziejnej można gminę wyprowadzić na prostą. Gmina nie miała płynności finansowej, ciążyły niezapłacone rachunki. Wspomnę tylko o służbie zdrowia. Podjęliśmy decyzję o wydzieleniu ze struktur puławskiego SP ZOZ-u ośrodka zdrowia w Janowcu. Według dokumentów placówka wykazywała co roku 50 tysięcy złotych strat, a od momentu utworzenia własnego SP ZOZ, osiągała podobny wynik, tylko że na plusie. Podobne efekty przyniosło przejęcie spółki Prom od firmy Energopol Trade. Były to trudne zadania, z którymi sobie poradziłem i myślę, że te doświadczenia w zarządzaniu będę mógł tutaj wykorzystać.

• Kiedy dowiedział się pan, że pańska kandydatura na wiceprezydenta była brana pod uwagę? Był pan zaskoczony?
Na pewno było to przedmiotem umowy o współpracy, która była konstruowana z udziałem pani poseł (Małgorzaty Sadurskiej - red.) oraz pana prezydenta, która zawierała pewne personalia. Ja w tych rozmowach nie uczestniczyłem. O tym, że otrzymam to stanowisko dotarło do mnie, gdy zadzwonił prezydent.

• Przed panem cztery lata, co przez ten czas chciałby pan zrobić dla Puław? Jakie cele, zadania stoją teraz przed panem?

Wyzwaniem jest decyzja odnośnie sposobu zarządzania Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Musimy się zastanowić i wybrać podmiot, który będzie zarządzać majątkiem PPN-T, ale też współpracować z podmiotami, które będą na tym terenie. Pewnie będzie to nowa spółka komunalna, która może być beneficjentem pomocy unijnej, ale też umożliwi stworzenie funduszy pomocowych, takiego parabanku, który pozwoli na wzmocnienie, czy wsparcie finansowe nowych podmiotów gospodarczych w ramach np. inkubatorów przedsiębiorczości.

• Czym się różni wizja rozwoju miasta pańskiej formacji politycznej od tej, którą miała Platforma Obywatelska współrządząc Puławami w ostatnich latach?
Ja nie znam celów PO. Znam cele miasta, którego gwarantem zapewniającym ciągłość jest prezydent. Na pewno zmienił się układ polityczny w radzie miasta, ale ja jestem organem wykonawczym, pracownikiem prezydenta. To rada swoimi decyzjami określi kierunek rozwoju.

• Z pana punktu widzenia PiS będzie kontynuował politykę prowadzoną przez Platformę Obywatelską? Czym tak na-prawdę różnią się te dwa ugrupowania na poziomie lokalnym?

Myślę, że sytuacja PiS-u w Puławach zmieniła się. Inna jest rola opozycji, a inna obozu rządzącego. To było widać podczas sesji, gdzie budżet przygotowany przez poprzedników, mimo uwag, został przyjęty. W sensie budżetowym jest ciągłość. Nie możemy też wywracać strategii dla miasta Puławy. Być może będą jakieś zmiany w strategii, ale to musi być poprzedzone dyskusją, w której być może ja także będę uczestniczył.

Z punktu widzenia mieszkańca Puław, a także przedstawiciela politycznej opozycji miał pan przez ostatnie lata możliwość obserwacji tego, co się dzieje w mieście. Nigdy nie miał pan żadnych krytycznych uwag lub jakiejś własnej wizji jego rozwoju?

Ja mam trochę odmienne wizje, ale to nic nie znaczy. Uważam, że to miasto powinno zmienić granice administracyjne. Uważam, że wzorem innych miast Puławy powinny przekroczyć Wisłę i przenieść się na jej drugi brzeg. Chodzi o tę część pomiędzy mostami. Nie ma tego w naszej strategii, to jest taka moja własna wizja. Puławy duszą się trochę pomiędzy Zakładami Azotowymi, a lasem. Tutaj na południu, na Włostowicach jest strefa ujęcia wody dla Puław i Kazimierski Park Krajobrazowy. Z kolei za torami, w stronę Końskowoli Puławy też się nie rozwijają.

• Czeka nas aneksja Góry Puławskiej?

Góra Puławska, Jaroszyn... Trzeba by stanąć nad mapą i się nad tym zastanowić. To byłoby też przedmiotem analizy ze strony gminy Puławy. Granice administracyjne przesuwa się decyzją samorządów. Stary most wymaga remontu, na który nie stać gminy. Miasto jest bogatsze.

• Ktoś mógłby posądzić pana o niegospodarność.

To byłaby inwestycja w przyszłość, w rozwój miasta. Góra Puławska to już jest strefa podmiejska Puław. Te funkcje już tam przechodzą, jak układ komunikacyjny, czy aglomeracja kanalizacyjna. Puławy już otworzyły się na Wisłę, zagospodarowane bulwary to jest ten kierunek.

• Jakie są według pana dwa najważniejsze problemy gospodarczo-ekonomiczne Puław i jak chciałby je pan rozwiązać?

Przed nami stoi problem zagospodarowania odpadów nie tylko z Puław, ale z całego powiatu, a nawet szerzej. Puławy w tej chwili zarządzają gospodarką odpadami, ale nie można ich utylizować w obecny sposób. Trzeba stworzyć inny, bardziej nowoczesny sposób ich mineralizacji, unieszkodliwiania i jest to zadanie stojące przed Puławami.
• W bieżącym roku modernizacja Zakładu Utylizacji Odpadów pochłonęła prawie 50 mln złotych. To nie jest jeszcze wystarczająco nowocześnie?

Jest, ale to nie załatwi do końca problemów. Na pewno stoi przed nami problem ich termicznego przekształcania.

• Czyli budowa spalarni?

Można mówić, że to spalarnia, ale świat nic lepszego nie wymyślił. Odpady zawierają składniki szkodliwe dla środowiska, a dotychczas żaden inny system nie zapewnił ich unieszkodliwiania. Jak są w nich metale ciężkie, to nie ma innego sposobu. Np. spalanie opakowań plastikowych w wysokiej temperaturze redukuje część szkodliwych związków chemicznych.

• A ten drugi problem?

Ilość mieszkańców z roku na rok ubywa, a chodzi o to, żeby zatrzymać proces kurczenia się miasta w sensie demograficznym. Żeby zatrzymać proces odchodzenia młodych ludzi przez rozwój przedsiębiorczości. Temu ma służyć rozwój potencjału PPN-T.

• Na razie Park kojarzy się bardziej z konferencjami, niż tętniącą życiem gospodarczym częścią miasta.

Park w Tarnobrzegu stoi pusty. Nasz po dwóch latach ma około 50 procent obłożenia i dostał pieniądze na doposażenie. Uproszczonym rachunkiem można udowodnić, że on już strat nie przynosi. Generuje dochody dla miasta, choćby z podatku od nieruchomości. Wszystko wskazuje na to, że będzie przynosił zysk, ale on nie jest po to. On jest po to, by stworzyć warunki do startu przedsiębiorstw. Nowe firmy rodzą się w głowach, z pomysłów, ale później na start muszą dostać jakieś pieniądze. Te pochodziłyby z nowej unijnej perspektywy finansowej, a my chcemy wspierać przedsiębiorców.

• Co pan powie tym, którzy nie wierzą w to, że będzie pan dobrym wiceprezydentem Puław, skoro decyzją mieszkańców został pan odwołany z funkcji wójta gminy Janowiec? W takim sensie, że skoro nie sprawdził się pan tam, to czemu miałby pan się sprawdzić tu?

Hasła, które były oparte na kłamstwach w Janowcu przyniosły taki skutek. Było szereg zarzutów o nieprawidłowości i były zawiadomienia do organów ścigania, ale żaden z nich się nie potwierdził. To znaczy, że ci ludzie zostali oszukani. Mówili im, że rządzi nimi złodziej - a to okazało się nieprawdziwe. Mówiło się, że zadłużyłem gminę, a tak dokładnie licząc, to ją oddłużyłem. Nie uważam, że się tam nie sprawdziłem. Pracowałem także w tym mieście bardzo długo i myślę, że mam tutaj ukształtowaną opinię i myślę, że jest ona dobra. Inaczej nie zdobyłbym zaufania prezydenta.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 9 stycznia 2015 o 23:55
0
Za żadne skarby nie chciałbym żeby moja Góra należała do Puław. W dupach się przewraca...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2015 o 17:25
0

Ciekawe co na ten pomysł powie oskarżony wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński?? Czy odda Górę? Pewnie tak, bo po co mu? 

Avatar
antek / 4 stycznia 2015 o 10:46
0

Puławy maja dość miejsca do rozwoju w obecnych granicach. Piaski Włostowickie, Kolejowa posiadają wolne tereny dla kilkudziesięciu tysięcy nowych mieszkań. Poszerzanie granic Puław to pomysł czysto propagandowy i nieuzasadniony. Należy budować infrastrukturę na już istniejących terenach. Powołanie prowincjonalnego polityka na zastępce prezydenta to moim zdaniem pomyłka.

Avatar
Gość / 4 stycznia 2015 o 03:03
0

Nie zesraj się.

Najbardziej polska odpowiedź na forach. Zaraz po zazdrościsz. hahaha

Avatar
Konrad / 3 stycznia 2015 o 23:38
0
Nie zesraj się.
Avatar
pb23 / 3 stycznia 2015 o 22:21
0

Nie ma kogoś takiego, jak "wiceprezydent miasta". Jest tylko i wyłącznie ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA!!! Tak samo nie ma kogoś takiego, jak "wiceburmistrz" czy "wicewójt". Są tylko i wyłącznie zastępca burmistrza oraz zastępca wójta.

Avatar
anonim / 9 stycznia 2015 o 23:55
0
Za żadne skarby nie chciałbym żeby moja Góra należała do Puław. W dupach się przewraca...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2015 o 17:25
0

Ciekawe co na ten pomysł powie oskarżony wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński?? Czy odda Górę? Pewnie tak, bo po co mu? 

Avatar
antek / 4 stycznia 2015 o 10:46
0

Puławy maja dość miejsca do rozwoju w obecnych granicach. Piaski Włostowickie, Kolejowa posiadają wolne tereny dla kilkudziesięciu tysięcy nowych mieszkań. Poszerzanie granic Puław to pomysł czysto propagandowy i nieuzasadniony. Należy budować infrastrukturę na już istniejących terenach. Powołanie prowincjonalnego polityka na zastępce prezydenta to moim zdaniem pomyłka.

Avatar
Gość / 4 stycznia 2015 o 03:03
0

Nie zesraj się.

Najbardziej polska odpowiedź na forach. Zaraz po zazdrościsz. hahaha

Avatar
Konrad / 3 stycznia 2015 o 23:38
0
Nie zesraj się.
Avatar
pb23 / 3 stycznia 2015 o 22:21
0

Nie ma kogoś takiego, jak "wiceprezydent miasta". Jest tylko i wyłącznie ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA!!! Tak samo nie ma kogoś takiego, jak "wiceburmistrz" czy "wicewójt". Są tylko i wyłącznie zastępca burmistrza oraz zastępca wójta.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 11 10

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 2

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 51 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 13 24

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.