Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 sierpnia 2015 r.
9:31

Puławy: Samorząd pozbywa się drogi i mostu na Wiśle. Nie będą płacić za naprawę

0 13 A A
Most na Wiśle wymaga z pewnością remontu. Ale to już będzie kłopot władz województwa…
Most na Wiśle wymaga z pewnością remontu. Ale to już będzie kłopot władz województwa…

Nasze samorządy już oficjalnie pozbywają się niechcianej drogi i mostu. Radni Gminy Puławy odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli w ostatnią środę. Radni miejscy zrobią to samo 27 sierpnia. Zarząd województwie nie będzie protestował.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorządowcy nie mają wątpliwości: droga, która trafiła na ich utrzymanie w 2008 r. powinna zostać włączona do zasobu Zarządu Dróg Wojewódzkich. Cały odcinek - od skrzyżowania z drogą nr 12 przez ulicę Centralną, Piłsudskiego, stary most na Wiśle i dalej, aż do obwodnicy, z chwilą jej oddania do użytku zgodnie z obowiązującym prawem został zdegradowany do roli drogi lokalnej. W konsekwencji bieżące naprawy, remonty, utrzymanie spadło na barki miasta i gminy.

Przed nimi stanęło także widmo horrendalnie drogiej naprawy mostu im. I. Mościckiego, czy przebudowy skrzyżowania w Górze Puławskiej. Do śmiechu z tego powodu nie było szczególnie władzom gminy, które tak bardzo przestraszyły się wydatków z tym związanych, że ubiegłoroczne inwestycje ograniczyły do minimum, a własne zadłużenie zredukowali do zera.

Na szczęście sędziowie Trybunału Konstytucyjnego ostatecznie (po 1,5 roku zastanawiania się) uznali, że nowelizacja ustawy o drogach jest zgodna z prawem. Nowe przepisy mówią, że byłymi drogami krajowymi nie powinny zajmować się gminy, a województwa.

W związku z tym, rady miast i gmin w całym kraju rozpoczęły masowo na drodze uchwał oddawać niechciane drogi. W ostatnią środę taką uchwałę jednomyślnie podjęli radni gminy Puławy. Podczas najbliższej, zaplanowanej na 27 sierpnia sesji, zrobią to także radni miejscy. Jej projekt jest już gotowy.

- Ta droga nie utraciła charakteru drogi ponadlokalnej i spełnia standardy drogi wojewódzkiej. Swoim przebiegiem obejmuje także most na Wiśle, który ma istotne znaczenie dla całego województwa - napisał w uzasadnieniu uchwały Andrzej Kramek, szef Wydziału Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych w UM Puławy.

Paweł Nakonieczny członek Zarządu Województwa Lubelskiego zapewnia, że przyjmą „prezent” od puławskich samorządów.

- To jest jednostronna decyzja gmin. My staniemy się zarządcą tej drogi. Co prawda, jeżeli dany odcinek nie spełniałby kryteriów drogi wojewódzkiej, prawo umożliwia nam przekazanie go powiatowi, ale w przypadku tej drogi nie będziemy się wygłupiać - mówi. - Nie cieszymy się z tego - dodaje.

Co stanie się z mostem? Czy województwo wyda na jego remont tę ogromną sumę pieniędzy, której tak bały się lokalne samorządy?

- Ten most nie jest w tak złym stanie, jak mówiono. Na pewno przyjrzymy się dokumentacji dotyczącej jego stanu oraz projektowi naprawy. Nie jesteśmy bogatym województwem, ale będziemy musieli sobie dać z tym radę - przyznaje Nakonieczny.

Brzeziński: To moja zasługa

Wójt gminy Puławy przekonuje, że zmiana prawa, która umożliwia przekazywanie byłych dróg krajowych województwom nie byłaby możliwa bez jego zaangażowania.

- To była moja batalia, być może najtrudniejsza w całej mojej działalności publicznej - mówi wójt Krzysztof Brzeziński, który twierdzi, że tegoroczna korzystna dla gmin decyzja Trybunału Konstytucyjnego popierająca nowelizację ustawy o drogach publicznych to efekt jest kilkuletnich starań.

- Inicjatywa nowelizacji ustawy była efektem konferencji, którą zorganizowałem w grudniu 2011 roku oraz wielu wystąpień w przeróżnych gremiach, w tym w Pałacu Prezydenckim, Sejmie i województwie. W rezultacie, z inicjatywy posła Jarosława Żaczka powstał projekt zmiany wadliwego prawa. - Przykład „starego mostu” i gminy Puławy stał się sztandarem w tej walce - dodaje.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DZS / 25 sierpnia 2015 o 22:14
0

Konsekwencja wójta i jego ludzi doprowadziła do zmiany niemądrej ustawy, to jest po prostu fakt. Szkoda, że nawet w tej sprawie są ludzie, którzy zamiast pogratulować wolą anonimowo wyśmiewać. Mieszkańcy gminy wiedzą dobrze o co w tym wszystkim chodzi.

DOKŁADNIE!!! Dzięki za odwagę :)

Avatar
pńczoszanka / 25 sierpnia 2015 o 22:13
0

SZKODA, ŻE WÓJT NIE PAMIĘTA, ŻE TAM ISTNIEJE OGRANICZENIE TONAŻOWE - AUTOBUSY WYCIECZKOWE, CIĄGNIKI SIODŁOWE Z NACZEPĄ TO CODZIENNI UŻYTKOWNICY MOSTU. WYSTARCZY POSTAWIĆ PATROL STRAŻY MIEJSKIEJ I KASA NA REMONT MOSTU BĘDZIE NATYCHMIAST - ALE ŁATWIEJ BYĆ URAŻONYM KSIĘCIEM NIŻ POGONIĆ DO ROBOTY OBIBOKÓW ( POCIOTKÓW WÓJTA) ZA STRAŻY MIEJSKIEJ. NAJLEPIEJ ZARABIA SIĘ NA FOTORADARZE- DO CZASU DO KOŃCA TEGO ROKU.

szkoda, że nie doczytałeś nigdzie, że:'

1. to jest GMINA PUŁAWY więc nie może mieć straży miejskiej a jedynie gminną

2. W gminie Puławy nie ma straży gminnej, tym samym nie ma w niej ŻADNYCH zatrudnionych pociotków, a sugerowanie że wójt chroni kogoś, kogo nie ma to zwykła farsa i pomówienia

3. ograniczenie tonażowe nie dotyczy autobusów i mieszkańców. doczytaj przepisy.

Ale jak ktoś chce dop......ć to wymyśla bzdety.

Wójt zrobił raban na całą Polskę, były o tym programy w telewizji I O TYM TRZEBA MÓWIĆ GŁOŚNO!!! Doceniajmy ludzi którzy osiągają pozytywne efekty!!!

szkoda, że nie doczytałeś nigdzie, że:'

1. to jest GMINA PUŁAWY więc nie może mieć straży miejskiej a jedynie gminną

2. W gminie Puławy nie ma straży gminnej, tym samym nie ma w niej ŻADNYCH zatrudnionych pociotków, a sugerowanie że wójt chroni kogoś, kogo nie ma to zwykła farsa i pomówienia

3. ograniczenie tonażowe nie dotyczy autobusów i mieszkańców. doczytaj przepisy.

Ale jak ktoś chce dop......ć to wymyśla bzdety.

Wójt zrobił raban na całą Polskę, były o tym programy w telewizji I O TYM... rozwiń

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 22:12
0
Konsekwencja wójta i jego ludzi doprowadziła do zmiany niemądrej ustawy, to jest po prostu fakt. Szkoda, że nawet w tej sprawie są ludzie, którzy zamiast pogratulować wolą anonimowo wyśmiewać. Mieszkańcy gminy wiedzą dobrze o co w tym wszystkim chodzi.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 15:02
0
SZKODA, ŻE WÓJT NIE PAMIĘTA, ŻE TAM ISTNIEJE OGRANICZENIE TONAŻOWE - AUTOBUSY WYCIECZKOWE, CIĄGNIKI SIODŁOWE Z NACZEPĄ TO CODZIENNI UŻYTKOWNICY MOSTU. WYSTARCZY POSTAWIĆ PATROL STRAŻY MIEJSKIEJ I KASA NA REMONT MOSTU BĘDZIE NATYCHMIAST - ALE ŁATWIEJ BYĆ URAŻONYM KSIĘCIEM NIŻ POGONIĆ DO ROBOTY OBIBOKÓW ( POCIOTKÓW WÓJTA) ZA STRAŻY MIEJSKIEJ. NAJLEPIEJ ZARABIA SIĘ NA FOTORADARZE- DO CZASU DO KOŃCA TEGO ROKU.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 14:34
0
Brawo Panie Wójcie, szkoda tylko że zawistnicy każdy Pana sukces próbują zdyskredytować.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:44
0
Wygląda na to, że cała ta historia odbiła się zdrowym echem skoro władze gminy zredukowały zadłużenie własne do zera. Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągniete wnioski na przyszłość :)
Avatar
DJ / 25 sierpnia 2015 o 12:40
0

Uczciwie zatrudnił dyrektora GOPSu, sekretarza, dyrektor SAPO z wyrokiem itd.

sekretarza, dyrektora zatrudnia gmina i jest komisja konkursowa!

A dyrektorka SAPO w momencie zatrudniania wyroku nie miała, teraz też nie jest jeszcze prawomocny i wszystko się może zdarzyć....

Avatar
dd / 25 sierpnia 2015 o 12:39
0

Narcyzm tego Brzezińskiego mnie poraża!

Jaki narcyzm?!?!?!?!?

Po prostu otwarcie mówi o tym co zrobił, żeby przypadkiem ktoś łasy ni przygarnął sobie Jego zasług, jak to wcześniej już bywało!!!

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 10:55
0
To ja narcyz się nazywam :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 10:23
0
Uczciwie zatrudnił dyrektora GOPSu, sekretarza, dyrektor SAPO z wyrokiem itd.
Avatar
DZS / 25 sierpnia 2015 o 22:14
0

Konsekwencja wójta i jego ludzi doprowadziła do zmiany niemądrej ustawy, to jest po prostu fakt. Szkoda, że nawet w tej sprawie są ludzie, którzy zamiast pogratulować wolą anonimowo wyśmiewać. Mieszkańcy gminy wiedzą dobrze o co w tym wszystkim chodzi.

DOKŁADNIE!!! Dzięki za odwagę :)

Avatar
pńczoszanka / 25 sierpnia 2015 o 22:13
0

SZKODA, ŻE WÓJT NIE PAMIĘTA, ŻE TAM ISTNIEJE OGRANICZENIE TONAŻOWE - AUTOBUSY WYCIECZKOWE, CIĄGNIKI SIODŁOWE Z NACZEPĄ TO CODZIENNI UŻYTKOWNICY MOSTU. WYSTARCZY POSTAWIĆ PATROL STRAŻY MIEJSKIEJ I KASA NA REMONT MOSTU BĘDZIE NATYCHMIAST - ALE ŁATWIEJ BYĆ URAŻONYM KSIĘCIEM NIŻ POGONIĆ DO ROBOTY OBIBOKÓW ( POCIOTKÓW WÓJTA) ZA STRAŻY MIEJSKIEJ. NAJLEPIEJ ZARABIA SIĘ NA FOTORADARZE- DO CZASU DO KOŃCA TEGO ROKU.

szkoda, że nie doczytałeś nigdzie, że:'

1. to jest GMINA PUŁAWY więc nie może mieć straży miejskiej a jedynie gminną

2. W gminie Puławy nie ma straży gminnej, tym samym nie ma w niej ŻADNYCH zatrudnionych pociotków, a sugerowanie że wójt chroni kogoś, kogo nie ma to zwykła farsa i pomówienia

3. ograniczenie tonażowe nie dotyczy autobusów i mieszkańców. doczytaj przepisy.

Ale jak ktoś chce dop......ć to wymyśla bzdety.

Wójt zrobił raban na całą Polskę, były o tym programy w telewizji I O TYM TRZEBA MÓWIĆ GŁOŚNO!!! Doceniajmy ludzi którzy osiągają pozytywne efekty!!!

szkoda, że nie doczytałeś nigdzie, że:'

1. to jest GMINA PUŁAWY więc nie może mieć straży miejskiej a jedynie gminną

2. W gminie Puławy nie ma straży gminnej, tym samym nie ma w niej ŻADNYCH zatrudnionych pociotków, a sugerowanie że wójt chroni kogoś, kogo nie ma to zwykła farsa i pomówienia

3. ograniczenie tonażowe nie dotyczy autobusów i mieszkańców. doczytaj przepisy.

Ale jak ktoś chce dop......ć to wymyśla bzdety.

Wójt zrobił raban na całą Polskę, były o tym programy w telewizji I O TYM... rozwiń

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 22:12
0
Konsekwencja wójta i jego ludzi doprowadziła do zmiany niemądrej ustawy, to jest po prostu fakt. Szkoda, że nawet w tej sprawie są ludzie, którzy zamiast pogratulować wolą anonimowo wyśmiewać. Mieszkańcy gminy wiedzą dobrze o co w tym wszystkim chodzi.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 15:02
0
SZKODA, ŻE WÓJT NIE PAMIĘTA, ŻE TAM ISTNIEJE OGRANICZENIE TONAŻOWE - AUTOBUSY WYCIECZKOWE, CIĄGNIKI SIODŁOWE Z NACZEPĄ TO CODZIENNI UŻYTKOWNICY MOSTU. WYSTARCZY POSTAWIĆ PATROL STRAŻY MIEJSKIEJ I KASA NA REMONT MOSTU BĘDZIE NATYCHMIAST - ALE ŁATWIEJ BYĆ URAŻONYM KSIĘCIEM NIŻ POGONIĆ DO ROBOTY OBIBOKÓW ( POCIOTKÓW WÓJTA) ZA STRAŻY MIEJSKIEJ. NAJLEPIEJ ZARABIA SIĘ NA FOTORADARZE- DO CZASU DO KOŃCA TEGO ROKU.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 14:34
0
Brawo Panie Wójcie, szkoda tylko że zawistnicy każdy Pana sukces próbują zdyskredytować.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:44
0
Wygląda na to, że cała ta historia odbiła się zdrowym echem skoro władze gminy zredukowały zadłużenie własne do zera. Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągniete wnioski na przyszłość :)
Avatar
DJ / 25 sierpnia 2015 o 12:40
0

Uczciwie zatrudnił dyrektora GOPSu, sekretarza, dyrektor SAPO z wyrokiem itd.

sekretarza, dyrektora zatrudnia gmina i jest komisja konkursowa!

A dyrektorka SAPO w momencie zatrudniania wyroku nie miała, teraz też nie jest jeszcze prawomocny i wszystko się może zdarzyć....

Avatar
dd / 25 sierpnia 2015 o 12:39
0

Narcyzm tego Brzezińskiego mnie poraża!

Jaki narcyzm?!?!?!?!?

Po prostu otwarcie mówi o tym co zrobił, żeby przypadkiem ktoś łasy ni przygarnął sobie Jego zasług, jak to wcześniej już bywało!!!

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 10:55
0
To ja narcyz się nazywam :)
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 10:23
0
Uczciwie zatrudnił dyrektora GOPSu, sekretarza, dyrektor SAPO z wyrokiem itd.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 414 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!