Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 października 2019 r.
8:11

Puławy: Wygrał konkurs na dyrektora szkoły, ale już nim nie jest. Będzie nowy konkurs

2 30 A A
Zespół Szkół nr 3 w Puławach
Zespół Szkół nr 3 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Władze powiatu puławskiego nie zdecydowały się na zaskarżenie decyzji wojewody lubelskiego o unieważnieniu konkursu na dyrektora Zespołu Szkół nr 3. Tym samym Marek Matyjanka stracił stanowisko. Jego obowiązki tymczasowo będzie wykonywał Grzegorz Jabłoński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że powodem unieważnienia konkursu były błędy formalne dotyczące niepoinformowania o jego ogłoszeniu Forum Związków Zawodowych, jak również niewystarczające uzasadnienie niedopuszczenia do jego dalszego etapu kandydatki Małgorzaty Tarłowskiej. Zdaniem służb wojewody tym samym naruszono regulamin, co mogło wpłynąć na ostateczny wynik rekrutacji.

Władze powiatu rozważały zaskarżenie decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Zarząd nie zdecydował się na taki krok, pozwalając na uprawomocnienie się decyzji. W ten sposób uchwały o powołaniu Marka Matyjanki na dyrektora ZS nr 3 zostały skutecznie uchylone – tłumaczy Kamil Lewandowski, rzecznik powiatu.

Już następnego dnia zarząd powiatu podjął nowe uchwały o powołaniu na pełniącego obowiązki dyrektora szkoły Grzegorza Jabłońskiego oraz nadania mu stosownych upoważnień. Dotychczasowy wicedyrektor szkoły będzie kierował puławskim ZS nr 3 im. M. Dąbrowskiej do połowy przyszłego roku.

– W tym czasie ogłoszony zostanie nowy konkurs na dyrektora, więc obecne rozwiązanie można nazwać tymczasowym – dodaje Lewandowski.

Jeśli chodzi natomiast o obecny statut Marka Matyjanki, to z chwilą uprawomocnienia się decyzji o uchyleniu uchwały o jego powołaniu, formalnie przestał pełnić funkcję dyrektora „Szpulek”. Według urzędników starostwa, nie było w tej sytuacji konieczności jego zawieszania. Jak przypomina rzecznik powiatu, zwycięzca unieważnionego konkursu może przystąpić do kolejnego, który powinien zostać ogłoszony w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Sam zainteresowany decyzji, czy do niego przystąpi, jeszcze nie podjął.

Powoli wyjaśnia się natomiast kwestia projektów unijnych, w tym zagranicznych praktyk, do akceptacji których był upoważniony Marek Matyjanka. Zdaniem rzecznika powiatu, zmiana dyrektora w ZS nr 3 nie spowoduje zagrożenia ich realizacji.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 października 2019 o 09:49
+28
W srarostwie nikt nie stracil stanowiska? Dziwna sprawa.
Avatar
Gość / 8 października 2019 o 13:31
+18
Wywalić zarząd Powiatu a głównie Panią Staroste bo to co robią to szczyt bezczelności galopującej.
Avatar
ja / 8 października 2019 o 09:51
+12
A czy w innych konkursach na dyrektorów szkół, powiatowych i miejskich, zawiadamiano Forum Związków Zawodowych?
Avatar
Gość / 8 października 2019 o 09:05
+11
Panie redaktorze proszę o AKTUALNE zdjęcie szkoły.
Avatar
GOSC 2 / 9 października 2019 o 19:04
+7
No i wylazło. W całym tym zamieszaniu chodziło o pozbycie się Matyjanki. Prawo, zasady, logika. Oj tam oj tam. Picie nadmiernych ilości melisy u niektórych spowodowało otępienie czego skutkiem było niedopilnowanie procedur i żałosne formułowanie dokumentów. Jeden już sprostowano. Melisa nie pomoże jak brak oleju e głowie. A może tak merytorycznie odpowiedzieć GOSCIOWI na merytoryczne pytania.
Avatar
Gość / 8 października 2019 o 16:39
+7
To nie dyrektor powinien odejsc ktory konkurs wygral. Konkurs uniewazniony bo zawalil powiat. I nikt z powiatu nie odejdzie tylko bogu winien dyrektor? Jak moze byc dobrze. Patrza na to ludzie.
Avatar
LOGICZNY / 9 października 2019 o 09:47
+6
Masz rację GOSCIU. Przecież sprawę można było załatwić przywozicie w następujący sposób. Panie Matyjanka wygrał Pan konkurs, ale niestety popełniliśmy błąd formalny. Bardzo Pana przepraszamy, ale niewiele możemy zrobić. Proponujemy Panu powierzenie stanowiska PO Dyrektora do nowego konkursu, który w zaistniałej sytuacji musi się odbyć. Pomijam sprawę ukarania winnych
Avatar
Absolwent / 8 października 2019 o 08:37
+6
Fajna szkoła, nie licząc polonistki i matematyczki bo to dwie przyjaciółki , oprócz nich to nic bym nie zmienił. Szkoda Pana Matyjanki fajny człowiek.
Avatar
Gość / 8 października 2019 o 08:26
+6
I bardzo dobrze :) Teraz jeszcze powinni wyrzucić Panią B od matematyki i Panią K od języka polskiego ;) może wreszcie coś się zmieni w tej szkole.
Avatar
gorsiejszy sort / 8 października 2019 o 12:49
+5
decyzja wojewódzka słuszna i tak ma kraj dbać o ludzi. W szkole trzeba a nawet należy zadbac o ilość do ojczyzny lona i pana Boga oraz szacunek dla osob duchownych. Co ten dyrektor naj prawdopodobnie nie zagwarantował tym dzieciom. Ksztaltowac po przez edukowanie nowego pokolenia prawdziwych Polaków a nie zboczenie dewiacyjne jak w Warszawie czy Lublinie pod nie wlasciwymi zarządzającymi.  Jak się do edukacji nie bralo za młodu to tak wychodzi ...
 nie wiem śmiać się czy płakać ? a co mówią lekarze ? jest dla ciebie jeszcze jakaś nadzieja ?
Avatar
była uczennica / 3 dni temu o 23:54
+1
Myślę, że Pan Grzegorz Jabłoński godnie go zastąpi.To bardzo dobry nauczyciel z pasją, przyjazny dla uczniów.Bardzo dobrze go wspominam z licealnych lat :)
Avatar
GOSC / 10 października 2019 o 11:18
0
Nie jesteś robotem ale chyba możesz zadziałać aby na stronie internetowej Starostwa pokazał sie tekst z dokładnymi wyjaśnieniami Zarzadu Powiatu dotyczącymi nieprawidłowości w konkursach. I nie jest tu istotne chyba czy Starostwo jest organam prowadzącym, wiodacym, zarzadzającym. Szkoda, że zabrakło skrupulatności przy ogłaszaniu i przeprowadzaniu konkursów. Poprawiam tekst W odpowiedzi na prasowe i internetowe publikacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z konkursami na dyrektorów szkół, które sa jednostkami organizacyjnymi powiatu puławskiego ……resztę dopiszesz! ( teraz dobrze? czekam na publikacje na stronie internetowej pulawy.powiat.pl ) odwagi, odpowiedzialności i transparentości poczynań życzę
Nie jesteś robotem ale chyba możesz zadziałać aby na stronie internetowej Starostwa pokazał sie tekst z dokładnymi wyjaśnieniami Zarzadu Powiatu dotyczącymi nieprawidłowości w konkursach. I nie jest tu istotne chyba czy Starostwo jest organam prowadzącym, wiodacym, zarzadzającym. Szkoda, że zabrakło skrupulatności przy ogłaszaniu i przeprowadzaniu konkursów. Poprawiam tekst W odpowiedzi na prasowe i internetowe publikacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z konkursami na dyrektorów szkół, które sa jednostkami organizacyjnymi... rozwiń
Avatar
Nie jestem robotem / 10 października 2019 o 09:21
0
Dlaczego na forum. Można na stronie internetowej Starostwa. Proponuję następujący początek W odpowiedzi na prasowe i internetowe publikacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z konkursami na dyrektorów szkół, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Puławach wyjaśniamy………resztę dopiszesz! Pozdrawiam.  Rano proponuje mocną kawę. Miło było Cie poznać.
 Niby celnie, niby błyskotliwie, a jednak pudło... Starostwo Powiatowe w Puławach nie jest organem prowadzącym. Kto jak kto, ale Ty powinieneś to wiedzieć.
Avatar
Gosć / 10 października 2019 o 08:07
0
Dlaczego na forum. Można na stronie internetowej Starostwa. Proponuję następujący początek W odpowiedzi na prasowe i internetowe publikacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z konkursami na dyrektorów szkół, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Puławach wyjaśniamy………resztę dopiszesz! Pozdrawiam. Rano proponuje mocną kawę. Miło było Cie poznać.
Avatar
Myśl, to nie boli... / 10 października 2019 o 07:44
+1
No i wylazło. W całym tym zamieszaniu chodziło o pozbycie się Matyjanki. Prawo, zasady, logika. Oj tam oj tam. Picie nadmiernych ilości melisy u niektórych spowodowało otępienie czego skutkiem było niedopilnowanie procedur i żałosne formułowanie dokumentów. Jeden już sprostowano. Melisa nie pomoże jak brak oleju e głowie. A może tak merytorycznie odpowiedzieć GOSCIOWI na merytoryczne pytania.
Czy merytorycznie jest uważać, że merytoryczny organ administracji będzie udzielał merytorycznych odpowiedzi na merytoryczne pytania za pośrednictwem forum internetowego...? Czyżby i u Ciebie dawały o sobie znać nadmierne ilości meliski?
Czy merytorycznie jest uważać, że merytoryczny organ administracji będzie udzielał merytorycznych odpowiedzi na merytoryczne pytania za pośrednictwem forum internetowego...? Czyżby i u Ciebie dawały o sobie znać nadmierne ilości meliski? rozwiń
Avatar
GOSC 2 / 9 października 2019 o 19:04
+7
No i wylazło. W całym tym zamieszaniu chodziło o pozbycie się Matyjanki. Prawo, zasady, logika. Oj tam oj tam. Picie nadmiernych ilości melisy u niektórych spowodowało otępienie czego skutkiem było niedopilnowanie procedur i żałosne formułowanie dokumentów. Jeden już sprostowano. Melisa nie pomoże jak brak oleju e głowie. A może tak merytorycznie odpowiedzieć GOSCIOWI na merytoryczne pytania.
Avatar
Odrobina rozsądku / 9 października 2019 o 18:00
-1
Mam wrażenie, że niektórym to już niewiele brakuje, by zakrzyknąć Santo Subito za byłym dyrektorem... A co do uchwały, to tropicielom sensacji szczerze polecam filiżankę gorącej melisy. Dokument wydano 1 października 2019 r. więc chyba bardziej niż oczywiste, że od tego dnia nastąpiło powierzenie obowiązków. Czytać potraficie doskonale, więc wystarczy, że zaczniecie do tego tylko odrobinkę myśleć...
Avatar
KAROL / 9 października 2019 o 15:06
+1
No tak to Pan Jabłoński będzie pełnił obowiązki dyrektora od 1 października ale chyba 2020 roku. FACHOWCY !!!!!!
Avatar
LOGICZNY / 9 października 2019 o 09:47
+6
Masz rację GOSCIU. Przecież sprawę można było załatwić przywozicie w następujący sposób. Panie Matyjanka wygrał Pan konkurs, ale niestety popełniliśmy błąd formalny. Bardzo Pana przepraszamy, ale niewiele możemy zrobić. Proponujemy Panu powierzenie stanowiska PO Dyrektora do nowego konkursu, który w zaistniałej sytuacji musi się odbyć. Pomijam sprawę ukarania winnych
Avatar
GOŚĆ / 9 października 2019 o 09:32
+2
EXITUS ACTA PROBAT - Cel uświęca środki. Dodam jeszcze, że hejt umacnia świętość! Świadomie lub nieświadomie Wielce Szanowny Redaktor Bździennika Wschodniego wpisał się w w/w maksymę. Bo o cóż chodzi w tym całym zamieszaniu. Wygrywający zdecydowanie konkurs Pan Dyrektor Matyjanka zostaje odwołany bo konkurs przeprowadzony został z naruszeniem prawa. Mało jest dociekań, żądania pociągnięcia winnych do odpowiedzialności , prób ukazania faktycznych intencji włodarzy. Resztę załatwi hejt. Będą pisać źle, dobrze, nijak o p. Matyjance a odpowiedzialność za kolejny już skandal zostanie przykryta pyłem hejtu. Chciałbym usłyszeć odpowiedź na następujące pytania: 1. Dlaczego z konkursem czekano do czerwca a konkurs w I LO zrobiono szybciutko w maju? 2. Kto personalnie odpowiada za przygotowania konkursu? 3. Dlaczego nie zawiadomiono wszystkich związków zawodowych? 4. Dlaczego nie odwołano się od decyzji wojewody do sądu? 5. Dlaczego uchylając uchwałę zarządu o powierzeniu Panu Matyjance stanowiska dyrektora nie powierzono mu stanowiska dyrektora pełniącego obowiązki do nowego konkursu? 6. Czy sprawą definitywnych błędów i zaniedbań Zarządu zajmie się Komia Rewizyjna Rady Powiatu? Dla logicznie myślących sprawa jest jasna. No ale od czego wszechwładny hejt. No i sam koniec smaczek. Proszę po przeczytaniu tego co jest w linku ***s://sppulawy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Uchwala_Nr_223-2019.pdf Odpowiedzieć od kiedy Pan Jabłoński pełni obowiązki dyrektora „ Szpulek”
EXITUS ACTA PROBAT - Cel uświęca środki. Dodam jeszcze, że hejt umacnia świętość! Świadomie lub nieświadomie Wielce Szanowny Redaktor Bździennika Wschodniego wpisał się w w/w maksymę. Bo o cóż chodzi w tym całym zamieszaniu. Wygrywający zdecydowanie konkurs Pan Dyrektor Matyjanka zostaje odwołany bo konkurs przeprowadzony został z naruszeniem prawa. Mało jest dociekań, żądania pociągnięcia winnych do odpowiedzialności , prób ukazania faktycznych intencji włodarzy. Resztę załatwi hejt. Będą pisać źle, dobrze, nijak o p. Matyjance a odpowie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Jesień średniowiecza" przed biurami PiS w Lublinie. Protest w obronie edukacji seksualnej
Wideo, zdjęcia
galeria
film

"Jesień średniowiecza" przed biurami PiS w Lublinie. Protest w obronie edukacji seksualnej 113 34

– Chcemy żyć świadomie. Żeby każdy młody człowiek wiedział jak się zabezpieczać nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przykład Holandii, gdzie edukacja seksualna jest prawidłowo prowadzona pokazuje, że jej skutki są bardzo pozytywne. Jest tam bardzo mały odsetek młodocianych ciąż i aborcji – mówi Patrycja Kluch, jedna z uczestniczek środowego protestu "Jesień średniowiecza" przed biurami poselskimi PiS w Lublinie.

Już wiadomo kim jest mężczyzna znaleziony dziś na torach w Lublinie

Już wiadomo kim jest mężczyzna znaleziony dziś na torach w Lublinie 77 2

Dzięki przekazanym telefoniczne informacjom policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie ustalili tożsamość mężczyzny znalezionego dzisiaj po południu na torach przy ul. Grodzickiego w Lublinie.

Stal Mielec – Azoty Puławy 25:27. Wygrana w pełni kontrolowana

Stal Mielec – Azoty Puławy 25:27. Wygrana w pełni kontrolowana 0 0

Zespół z Puław pokonał na wyjeździe zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Stal Mielec

"Usłyszałem trzask, zdążyłem tylko odskoczyć". Zawaliła się ściana kamienicy w Lublinie [zdjęcia, wideo]
Wideo
galeria
film

"Usłyszałem trzask, zdążyłem tylko odskoczyć". Zawaliła się ściana kamienicy w Lublinie [zdjęcia, wideo] 9 9

– Akurat zamiatałem chodnik przed domem, kiedy usłyszałem trzask. Zdążyłem tylko odskoczyć – relacjonuje mieszkaniec domu sąsiadującego z kamienicą przy ul. Dzierżawnej w Lublinie, w której w środę wieczorem zawaliła się jedna ze ścian.

Bioteka powstanie w Lublinie. Taki mają pomysł na przyciągnięcie czytelników
Wizualizacje
galeria

Bioteka powstanie w Lublinie. Taki mają pomysł na przyciągnięcie czytelników 29 4

Zaczyna się przebudowa pomieszczeń dawnej Karczmy Słupskiej, gdzie powstaną wypożyczalnie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oprócz książek papierowych będzie tu można dostać również mówione. Prace powinny się zakończyć w połowie grudnia, otwarcie nowej placówki jest planowane na wiosnę lub lato 2020 r.

Orlęta Spomlek – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Serie bez wygranych przedłużone

Orlęta Spomlek – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Serie bez wygranych przedłużone 0 3

Zaległe derby pomiędzy Orlętami Spomlek, a Podlasiem na remis. Dla gości to czwarty podział punktów z rzędu. Obie ekipy liczyły na przełamanie serii meczów bez porażki, ale zamiast tego znowu je przedłużyły i na wygrane czekają już niemal dwa miesiące

Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem. Trzech podejrzanych w areszcie, ale prokuratura ma problem

Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem. Trzech podejrzanych w areszcie, ale prokuratura ma problem 5 5

Sprawa trzech Ukraińców oskarżonych o brutalne napady w okolicach Chełma wróciła do sądu. Prokuraturze nie udało się jednak znaleźć bezpośrednich dowodów przeciwko Maksymowi S. i jego kompanom. Jest za to cały szereg poszlak.

Chełmianka ograła Ogniwo Wierzbica 4:1 i gra dalej w okręgowym Pucharze Polski

Chełmianka ograła Ogniwo Wierzbica 4:1 i gra dalej w okręgowym Pucharze Polski 0 7

Do przerwy zanosiło się na niespodziankę, ale ostatecznie wszystko skończyło się zgodnie z planem. Chełmianka pokonała na wyjeździe Ogniwo Wierzbica i awansowała do półfinału Pucharu Polski w okręgu chełmskim

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek

Poseł Włodzimierz Karpiński znajdzie pracę w Lublinie? Może wejść do zarządu jednej z miejskich spółek 32 69

Poseł mijającej kadencji Włodzimierz Karpiński (PO) może dostać posadę w zarządzie Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo]
film

Piesi na szczęście zachowali czujność. Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Lublinie [wideo] 22 24

Nagranie zarejestrowane w piątek 11 października na al. Smorawińskiego w Lublinie przesłał do naszej redakcji Czytelnik. Publikujemy je ku przestrodze dla kierowców i pieszych.

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach

Mieszkańcy miasta skorzystają z darmowych atrakcji. To nagroda za wysoką frekwencję w wyborach 6 4

W piątek w Biłgoraju zaczyna się Weekend Powyborczy. To nagroda za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach. Do urn poszło ponad 60 proc. uprawnionych. Teraz gratis pójdą do kina, na siłownię i muzeum.

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna. Potrzebna pomoc dla psów 8 4

Sytuacja w schronisku w Krzesimowie jest krytyczna – nie kryją członkowie Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje

Hyundai i30 N Project C. Koreański wojownik podkręca emocje 0 0

Ten atleta nazywa się i30 N Project C. Jest lżejszy, niższy, a dynamiczny wygląd wywoła uśmiech na twarzy najbardziej wymagającego kierowcy. Tak Hyundai chce trafić do ludzi napędzanych adrenaliną.

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie

Nie daj się próchnicy. 60 szkół w woj. lubelskim bierze udział w programie 0 0

60 szkół z całego województwa lubelskiego przyłączyło się do tegorocznej 7. już edycji ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”.

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie

Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uczniów w Lublinie 0 1

Do 500 zł wzrośnie kwota jednorazowego stypendium wypłacanego przez miasto wybitnie uzdolnionym uczniom podstawówek, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli dostać 750 zł. To jedna ze zmian w programie stypendialnym, nad którymi w czwartek ma głosować Rada Miasta. Inną dużą zmianą jest to, że pieniądze będą mogli otrzymać wszyscy uzdolnieni uczniowie uczący się w Lublinie bez względu na miejsce zamieszkania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.