Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2019 r.
11:42

Puławy: Mieszkańcy mieli dość boisk, podali miasto do sądu. Nie wszyscy z nich skorzystają

159 58 A A
Teraz ze szkolnych boisk, poza zawodami, będą mogli korzystać jedynie uczniowie szkoły
Teraz ze szkolnych boisk, poza zawodami, będą mogli korzystać jedynie uczniowie szkoły (fot. Radosław Szczęch)

Mieszkańcy sąsiadujący z boiskami sportowymi przy ul. Zabłockiego w Puławach mieli dość hałasu i nadmiernego oświetlenia. Poszli do sądu i wygrali. Miasto zostało zobowiązane do znacznego ograniczenia użytkowania obiektu i zmniejszenia mocy lamp oświetleniowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spór dotyczył zasad użytkowania boisk typu Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach. Oprócz zajęć wychowania fizycznego, z obiektu korzystano także po lekcjach. Boisko, zgodnie z umowami zawieranymi z podmiotami zewnętrznymi, wykorzystywano m.in. do treningów piłkarskich.

Osoby mieszkające w sąsiedztwie boisk (nie chodzi jednak o najbliższe sąsiedztwo, czyli zabudowania znajdujące się przy ul. K. Krahelskiej) miały dość hałasów, szczególnie w godzinach wieczornych. Przeszkadzało im również oświetlenie, które uznali za zbyt oślepiające. Rozmowy nie przynosiły efektów, więc sąsiedzi szkoły poszli do sądu, pozywając miasto Puławy. 

Sąd Rejonowy w Puławach, a następnie Sąd Okręgowy w Lublinie, przyznały im rację. Zgodnie z wyrokiem z listopada tego roku, w regulaminie Orlika będą musiały znaleźć się daleko idące zmiany.

– Zgodnie z tym orzeczeniem, nie możemy korzystać z boisk przy SP nr 4, za wyjątkiem podstawowej działalności szkolnej organizowania zawodów, w których biorą udział szkolne drużyny. Zakazano nam również korzystania z systemu oświetlenia boisk, do czas wprowadzenia w nim zmian – przyznają urzędnicy puławskiego Ratusza.

Ze szkolnych boisk o sztucznej nawierzchni, nie licząc zawodów, będą mogły korzystać jedynie uczniowie tej szkoły. Zakazem gier objęto wszystkie osoby dorosłe i kluby sportowe. Meczów na włostowickim Orliku nie będzie mógł organizować także PZPN i LZPN. Dodatkowo - do korzystania z boisk będzie konieczna obecność opiekuna wyznaczonego przez dyrektora szkoły.

Ponadto, dopóki moc lamp oświetleniowych nie zostanie zmniejszona, miasto nie może ich włączać. Sąd uznał, że obecne rozwiązanie powoduje nadmierną ilość światła, co wywołuje „efekt olśnienia”. Jako strona przegrana, miasto zostało zobligowane również do zwrotu kosztów procesu poniesionych przez mieszkańców, którzy je pozwali. Chodzi o symboliczną kwotę 75 zł.

Skutki wyroku będą odczuwalne dopiero wiosną przyszłego roku. Obecnie trwa sezon zimowy, w którym Orlik wykorzystywany jest jedynie do zajęć wychowania fizycznego. W kwietniu zazwyczaj na boisko wracało życie: były treningi i popołudniowe mecze itd. Tym razem będzie inaczej. Wyłączność na korzystanie z obiektu mają uczniowie SP nr 4. Ale nawet oni, chcąc pograć w piłkę po lekcjach, będą musieli liczyć na obecność opiekuna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DANIEL / 11 grudnia 2019 r. o 14:23
+45
NO WŁAŚNIE DLACZEGO JEST NAPISANE MIESZKAŃCOM JAK WSZYSTKIM WIADOMO ŻE CHODZI O MAŁŻEŃSTWO MIESZKAJĄCE NA SAMYM KOŃCU ULICY KTORYM PRZESZKADZA DOSŁOWNIE WSZYSTKO .
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 11:56
+42
Co było wcześniej szkoła i boiska czy mieszkańcy domów jednorodzinnych... Szkoła była dużo wcześniej i jakoś nikomu nie przeszkadzało. Lepiej żeby młodzież grała w piłkę a nie narkotyzowala się. Pozdrawiam nowobogackich z wlostowic
Avatar
aaa / 11 grudnia 2019 r. o 12:46
+41
Mieszkam w bliskiej odlgłości od tego boiska i oczywiście czasami jest głośco ale nie żeby od razu zakazywac dzieciom gry w piłkę. Co te dzeci i młodzież ma robic, siedzieć w domu przed komputerem? Co za idiota wydał taki wyrok?
Avatar
kras / 11 grudnia 2019 r. o 12:39
+40
Mieszkam w samym sąsiedztwie boiska na Włostowicach mnie i innym sąsiadom to nie przeszkadza. Tajemnicą poliszynela jest fakt że to przeszkadza jedynie pewnemu panu i pani,którym przeszkadza nie tylko boisko ale i sąsiedztwo ogródków działkowych. Normalni pieniacze -wybudowali sie 10 lat temu wiedzieli w jakim sąsiedztwie i od tamtej pory walczą ze wszystkimi o wszystko
Avatar
Fop / 11 grudnia 2019 r. o 12:01
+37
Co będziesz grał w piłkę idź na piwo dziecko bo za głośno kopiesz
Avatar
Ja / 11 grudnia 2019 r. o 15:08
+35
Szkoła była zanim ten wynaturzeniem się tam pobudował. Było tez boisko, co prawda nie orlik ale graliśmy na nim. Może dzialecKa była tańsza. Tylko czekać aż zamkną szkole. W każdym kraju (normalnym) wieczorami świecą się obiekty sportowe, dzieciaki i inni grają. A u nas jeden dziad i sądy zamykają obiekt sportowy.... wiosna i latem nie potrzeba świecenia... jeden baran zamyka orlik zbudowany za kupę kasy dla wszystkich. Takie cuda tylko w Polsce!!!
Avatar
Sportowiec / 11 grudnia 2019 r. o 14:19
+27
Rewelacja! Najlepiej niech zakaża jeszcze ruchu kołowego po zmroku, bo światła samochodów też mogą powodować "efekt olśnienia" a i silniki mogą być zbyt głośne... ręce opadają na takich ludzi. Ktoś kto będzie chciał pograć w piłkę na Włostowicach nie będzie mógł skorzystać bo Januszom za głośno... Szkoda k@#$a strzępić ryja...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 13:34
+25
Wszystko i wszystkim wszystko przeszkadza . Ale wszystko chcieliby mieć i Wszystko sie należy. Obłęd
Avatar
Japolan / 11 grudnia 2019 r. o 12:05
+25
Ludzie mają alergię na innych ludzi. Ksenofobia umacnia się, także poprzez faktycznie dzikie orzecznictwo sądów.
Avatar
tomtom / 11 grudnia 2019 r. o 12:02
+24
A kury się niosą?
Avatar
Daniel Puławy / 19 stycznia 2020 r. o 09:31
0
Bardzo przykre, w Puławach jest masa takich paszkwili za ignorancją władz miejskich, w centrum nizagospodarowana przestrzeń, chłam, jakieś płotki słupki o które można sie okaleczyć, chodniki o które można sie powywracać, na osedlach we wspólnej przestrzeni płoty, zagrody, szlabany... masakra. Wynaturzenie.
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2019 r. o 19:49
-2
Bo ci dorośli nie dorośli do życia w społeczeństwie wszystko im przeszkadza dzialkowicze których wyrzucili z działek , przeszkadzają im dzieci, dorosli przeszkadza im swiatło , hałas to przecież nie jest w normie funkcjonowania społeczego.Nie rozumiem dlaczego się tutaj pobudowali , przecież wiedzieli że tutaj jest szkoła, która ma boisko na którym grają dzieci, młodzież i dorośli. Jak oni jeszcze mogą chodzić po ulicy i nie wstydzą się tych swoich działań.....
Avatar
gość / 18 grudnia 2019 r. o 19:08
-1
Jeśli to są dorośli, to dlaczego ukarano dzieci? Przecież dorośli jak zechcą i tak będą hałasować. Gdzie tu logika?
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 13:20
-2
Nareszcie rzecz nazwana po imieniu PARA STARYCH PIENIACZY niszczy wszystkich i wszystko wokół, co im się nawinie. Bez skrupułów dochodzą do celu. Gdzie była dyrekcja szkoły , radni i prezydent Maj. Na tych dwoje nie ma mocnych zrobią wszystko aby osiągnąć cel to jest coś nie tak z ...........
Avatar
mieszkańcy Z Krasińskiego / 17 grudnia 2019 r. o 09:35
+4
Szanowni Państwo komentujący ten absurdalny wyrok Sądu. My NORMALNI mieszkańcy ulicy Z. Krasińskiego jesteśmy zszokowani wyrokiem. Od początku wiedzieliśmy, że budujemy domy w sąsiedztwie szkolnego boiska. NIGDY NAM TO NIE PRZESZKADZAŁO !! A gdy powstał "Orlik" cieszyliśmy się, że w końcu na Włostowicach dzieci i młodzież będą miały obiekty sportowe na których będą mogły grać i trenować tak jak to się robi w całym normalnym Świecie. Do tego absurdu doprowadziła PARA STARYCH PIENIACZY, która za cel życiowy obrała sobie niszczenie wszystkich i wszystkiego wokół. To właśnie ONI a nie mieszkańcy ul. Zabłockiego (po co ta dezinformacja panie redaktorze?) doprowadzili do tej kompromitacji Urzędu Miasta z Prezydentem na czele. Nikt z Dyrekcji szkoły nr4 ani z UM nie wezwał na świadków okolicznych mieszkańców, a szkoda, stanęlibyśmy murem za "Orlikiem". To tych ludzi należy odgrodzić murem od reszty społeczeństwa bez dostępu światła skoro im szkodzi a nie podporządkowywać całych Włostowic ich chorym pomysłom na życie !!!
Szanowni Państwo komentujący ten absurdalny wyrok Sądu. My NORMALNI mieszkańcy ulicy Z. Krasińskiego jesteśmy zszokowani wyrokiem. Od początku wiedzieliśmy, że budujemy domy w sąsiedztwie szkolnego boiska. NIGDY NAM TO NIE PRZESZKADZAŁO !! A gdy powstał "Orlik" cieszyliśmy się, że w końcu na Włostowicach dzieci i młodzież będą miały obiekty sportowe na których będą mogły grać i trenować tak jak to się robi w całym normalnym Świecie. Do tego absurdu doprowadziła PARA STARYCH PIENIACZY, która za cel życiowy obrała sobie niszczeni... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 15 grudnia 2019 r. o 15:50
+1
Często bywałem na boisku i nie było żadnych burd co temu gościowi mogło przeszkadzać, on przecież całe dnie i noce czegoś szuka po osiedlu razem ze swoim pieskiem.
Avatar
Dno / 15 grudnia 2019 r. o 13:41
0
Chyba mieszanką i nie jedyną bo mieszkasz z mężem dyrektorem, więc jest was dwoje, a przeszkadza i wam
Avatar
Ja / 15 grudnia 2019 r. o 13:30
+5
Nie macie żadnego pojęcia o wykorzystywaniu tego boiska, to nie dzieciaki stanowią przeszkodę, grupa dorosłych osiłków grywajaca późnym wieczorem drąc mordy w niebo głosy, przeklinjąc i pozostawiając stosy butelek po alkoholu dookoła
Avatar
czytelniczka / 14 grudnia 2019 r. o 13:32
-1
Czy się Boga i ludzi nie boją tak  ci ,,Mieszkańcy"  w liczbie 2  niszczyć  co się nawinie : działki, hałas ,,,, co jeszcze ?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 07:47
-1
Fatalnie
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem
zdjęcia
galeria

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem

Odór nie do zniesienia, a pod wiatą wywieszonych kilkaset martwych zwierząt bez głów i skór. – Widok rodem z filmów Hitchcocka – obrońcy zwierząt tak opisują wizytę na terenie jednego z pól w Stasinie pod Lublinem.

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.