Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2019 r.
11:42

Puławy: Mieszkańcy mieli dość boisk, podali miasto do sądu. Nie wszyscy z nich skorzystają

159 58 A A
Teraz ze szkolnych boisk, poza zawodami, będą mogli korzystać jedynie uczniowie szkoły
Teraz ze szkolnych boisk, poza zawodami, będą mogli korzystać jedynie uczniowie szkoły (fot. Radosław Szczęch)

Mieszkańcy sąsiadujący z boiskami sportowymi przy ul. Zabłockiego w Puławach mieli dość hałasu i nadmiernego oświetlenia. Poszli do sądu i wygrali. Miasto zostało zobowiązane do znacznego ograniczenia użytkowania obiektu i zmniejszenia mocy lamp oświetleniowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spór dotyczył zasad użytkowania boisk typu Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach. Oprócz zajęć wychowania fizycznego, z obiektu korzystano także po lekcjach. Boisko, zgodnie z umowami zawieranymi z podmiotami zewnętrznymi, wykorzystywano m.in. do treningów piłkarskich.

Osoby mieszkające w sąsiedztwie boisk (nie chodzi jednak o najbliższe sąsiedztwo, czyli zabudowania znajdujące się przy ul. K. Krahelskiej) miały dość hałasów, szczególnie w godzinach wieczornych. Przeszkadzało im również oświetlenie, które uznali za zbyt oślepiające. Rozmowy nie przynosiły efektów, więc sąsiedzi szkoły poszli do sądu, pozywając miasto Puławy. 

Sąd Rejonowy w Puławach, a następnie Sąd Okręgowy w Lublinie, przyznały im rację. Zgodnie z wyrokiem z listopada tego roku, w regulaminie Orlika będą musiały znaleźć się daleko idące zmiany.

– Zgodnie z tym orzeczeniem, nie możemy korzystać z boisk przy SP nr 4, za wyjątkiem podstawowej działalności szkolnej organizowania zawodów, w których biorą udział szkolne drużyny. Zakazano nam również korzystania z systemu oświetlenia boisk, do czas wprowadzenia w nim zmian – przyznają urzędnicy puławskiego Ratusza.

Ze szkolnych boisk o sztucznej nawierzchni, nie licząc zawodów, będą mogły korzystać jedynie uczniowie tej szkoły. Zakazem gier objęto wszystkie osoby dorosłe i kluby sportowe. Meczów na włostowickim Orliku nie będzie mógł organizować także PZPN i LZPN. Dodatkowo - do korzystania z boisk będzie konieczna obecność opiekuna wyznaczonego przez dyrektora szkoły.

Ponadto, dopóki moc lamp oświetleniowych nie zostanie zmniejszona, miasto nie może ich włączać. Sąd uznał, że obecne rozwiązanie powoduje nadmierną ilość światła, co wywołuje „efekt olśnienia”. Jako strona przegrana, miasto zostało zobligowane również do zwrotu kosztów procesu poniesionych przez mieszkańców, którzy je pozwali. Chodzi o symboliczną kwotę 75 zł.

Skutki wyroku będą odczuwalne dopiero wiosną przyszłego roku. Obecnie trwa sezon zimowy, w którym Orlik wykorzystywany jest jedynie do zajęć wychowania fizycznego. W kwietniu zazwyczaj na boisko wracało życie: były treningi i popołudniowe mecze itd. Tym razem będzie inaczej. Wyłączność na korzystanie z obiektu mają uczniowie SP nr 4. Ale nawet oni, chcąc pograć w piłkę po lekcjach, będą musieli liczyć na obecność opiekuna.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DANIEL / 11 grudnia 2019 o 14:23
+45
NO WŁAŚNIE DLACZEGO JEST NAPISANE MIESZKAŃCOM JAK WSZYSTKIM WIADOMO ŻE CHODZI O MAŁŻEŃSTWO MIESZKAJĄCE NA SAMYM KOŃCU ULICY KTORYM PRZESZKADZA DOSŁOWNIE WSZYSTKO .
Avatar
aaa / 11 grudnia 2019 o 12:46
+44
Mieszkam w bliskiej odlgłości od tego boiska i oczywiście czasami jest głośco ale nie żeby od razu zakazywac dzieciom gry w piłkę. Co te dzeci i młodzież ma robic, siedzieć w domu przed komputerem? Co za idiota wydał taki wyrok?
Avatar
kras / 11 grudnia 2019 o 12:39
+43
Mieszkam w samym sąsiedztwie boiska na Włostowicach mnie i innym sąsiadom to nie przeszkadza. Tajemnicą poliszynela jest fakt że to przeszkadza jedynie pewnemu panu i pani,którym przeszkadza nie tylko boisko ale i sąsiedztwo ogródków działkowych. Normalni pieniacze -wybudowali sie 10 lat temu wiedzieli w jakim sąsiedztwie i od tamtej pory walczą ze wszystkimi o wszystko
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 11:56
+43
Co było wcześniej szkoła i boiska czy mieszkańcy domów jednorodzinnych... Szkoła była dużo wcześniej i jakoś nikomu nie przeszkadzało. Lepiej żeby młodzież grała w piłkę a nie narkotyzowala się. Pozdrawiam nowobogackich z wlostowic
Avatar
Fop / 11 grudnia 2019 o 12:01
+37
Co będziesz grał w piłkę idź na piwo dziecko bo za głośno kopiesz
Avatar
Ja / 11 grudnia 2019 o 15:08
+35
Szkoła była zanim ten wynaturzeniem się tam pobudował. Było tez boisko, co prawda nie orlik ale graliśmy na nim. Może dzialecKa była tańsza. Tylko czekać aż zamkną szkole. W każdym kraju (normalnym) wieczorami świecą się obiekty sportowe, dzieciaki i inni grają. A u nas jeden dziad i sądy zamykają obiekt sportowy.... wiosna i latem nie potrzeba świecenia... jeden baran zamyka orlik zbudowany za kupę kasy dla wszystkich. Takie cuda tylko w Polsce!!!
Avatar
Sportowiec / 11 grudnia 2019 o 14:19
+27
Rewelacja! Najlepiej niech zakaża jeszcze ruchu kołowego po zmroku, bo światła samochodów też mogą powodować "efekt olśnienia" a i silniki mogą być zbyt głośne... ręce opadają na takich ludzi. Ktoś kto będzie chciał pograć w piłkę na Włostowicach nie będzie mógł skorzystać bo Januszom za głośno... Szkoda k@#$a strzępić ryja...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 13:34
+26
Wszystko i wszystkim wszystko przeszkadza . Ale wszystko chcieliby mieć i Wszystko sie należy. Obłęd
Avatar
Japolan / 11 grudnia 2019 o 12:05
+26
Ludzie mają alergię na innych ludzi. Ksenofobia umacnia się, także poprzez faktycznie dzikie orzecznictwo sądów.
Avatar
Z. / 11 grudnia 2019 o 13:45
+24
Nie no, super... Mam tam teściów, w weekendy wiosna-jesień brałem dzieci (2 i 5 lat) i szliśmy kopać piłkę, w określonych godzinach był opiekun, różne piłki do korzystania. Teraz nie wejdziemy, bo nie jesteśmy czuniami szkoły? Plac zabaw obok też od miesięcy zamknięty. Na włostowicach nie ma żadnego miejsca dla dzieci.
Avatar
Daniel Puławy / 19 stycznia 2020 o 09:31
0
Bardzo przykre, w Puławach jest masa takich paszkwili za ignorancją władz miejskich, w centrum nizagospodarowana przestrzeń, chłam, jakieś płotki słupki o które można sie okaleczyć, chodniki o które można sie powywracać, na osedlach we wspólnej przestrzeni płoty, zagrody, szlabany... masakra. Wynaturzenie.
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2019 o 19:49
+1
Bo ci dorośli nie dorośli do życia w społeczeństwie wszystko im przeszkadza dzialkowicze których wyrzucili z działek , przeszkadzają im dzieci, dorosli przeszkadza im swiatło , hałas to przecież nie jest w normie funkcjonowania społeczego.Nie rozumiem dlaczego się tutaj pobudowali , przecież wiedzieli że tutaj jest szkoła, która ma boisko na którym grają dzieci, młodzież i dorośli. Jak oni jeszcze mogą chodzić po ulicy i nie wstydzą się tych swoich działań.....
Avatar
gość / 18 grudnia 2019 o 19:08
+1
Jeśli to są dorośli, to dlaczego ukarano dzieci? Przecież dorośli jak zechcą i tak będą hałasować. Gdzie tu logika?
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 o 13:20
0
Nareszcie rzecz nazwana po imieniu PARA STARYCH PIENIACZY niszczy wszystkich i wszystko wokół, co im się nawinie. Bez skrupułów dochodzą do celu. Gdzie była dyrekcja szkoły , radni i prezydent Maj. Na tych dwoje nie ma mocnych zrobią wszystko aby osiągnąć cel to jest coś nie tak z ...........
Avatar
mieszkańcy Z Krasińskiego / 17 grudnia 2019 o 09:35
+7
Szanowni Państwo komentujący ten absurdalny wyrok Sądu. My NORMALNI mieszkańcy ulicy Z. Krasińskiego jesteśmy zszokowani wyrokiem. Od początku wiedzieliśmy, że budujemy domy w sąsiedztwie szkolnego boiska. NIGDY NAM TO NIE PRZESZKADZAŁO !! A gdy powstał "Orlik" cieszyliśmy się, że w końcu na Włostowicach dzieci i młodzież będą miały obiekty sportowe na których będą mogły grać i trenować tak jak to się robi w całym normalnym Świecie. Do tego absurdu doprowadziła PARA STARYCH PIENIACZY, która za cel życiowy obrała sobie niszczenie wszystkich i wszystkiego wokół. To właśnie ONI a nie mieszkańcy ul. Zabłockiego (po co ta dezinformacja panie redaktorze?) doprowadzili do tej kompromitacji Urzędu Miasta z Prezydentem na czele. Nikt z Dyrekcji szkoły nr4 ani z UM nie wezwał na świadków okolicznych mieszkańców, a szkoda, stanęlibyśmy murem za "Orlikiem". To tych ludzi należy odgrodzić murem od reszty społeczeństwa bez dostępu światła skoro im szkodzi a nie podporządkowywać całych Włostowic ich chorym pomysłom na życie !!!
Szanowni Państwo komentujący ten absurdalny wyrok Sądu. My NORMALNI mieszkańcy ulicy Z. Krasińskiego jesteśmy zszokowani wyrokiem. Od początku wiedzieliśmy, że budujemy domy w sąsiedztwie szkolnego boiska. NIGDY NAM TO NIE PRZESZKADZAŁO !! A gdy powstał "Orlik" cieszyliśmy się, że w końcu na Włostowicach dzieci i młodzież będą miały obiekty sportowe na których będą mogły grać i trenować tak jak to się robi w całym normalnym Świecie. Do tego absurdu doprowadziła PARA STARYCH PIENIACZY, która za cel życiowy obrała sobie niszczeni... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 15 grudnia 2019 o 15:50
+4
Często bywałem na boisku i nie było żadnych burd co temu gościowi mogło przeszkadzać, on przecież całe dnie i noce czegoś szuka po osiedlu razem ze swoim pieskiem.
Avatar
Dno / 15 grudnia 2019 o 13:41
0
Chyba mieszanką i nie jedyną bo mieszkasz z mężem dyrektorem, więc jest was dwoje, a przeszkadza i wam
Avatar
Ja / 15 grudnia 2019 o 13:30
+1
Nie macie żadnego pojęcia o wykorzystywaniu tego boiska, to nie dzieciaki stanowią przeszkodę, grupa dorosłych osiłków grywajaca późnym wieczorem drąc mordy w niebo głosy, przeklinjąc i pozostawiając stosy butelek po alkoholu dookoła
Avatar
czytelniczka / 14 grudnia 2019 o 13:32
+1
Czy się Boga i ludzi nie boją tak  ci ,,Mieszkańcy"  w liczbie 2  niszczyć  co się nawinie : działki, hałas ,,,, co jeszcze ?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 o 07:47
+1
Fatalnie
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia] 3 3

Na studniówce maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie bawi się ponad 230 osób. Uczniowie siedmiu klas PSBiG zarezerwowali salę balową hotelu Luxor w kwietniu ub. roku.

Były agent CBA: Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

Były agent CBA: Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich 6 25

Tomasz Kaczmarek, była agent CBA w materiale "Superwizjera" TVN zdradza kulisy operacji mających dowieść, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewski są „cichymi” właścicielami luksusowej willi w Kazimierzu Dolnym. Kaczmarek obciąża swoich byłych przełożonych, twierdząc, że jego notatki są "wynikiem rozkazów i poleceń".

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego?
ZDJĘCIA
galeria

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego? 13 26

Wiele wskazuje na to, że w pierwszej turze mogą rozstrzygnąć się wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Na oficjalne wyniki krajowe trzeba jeszcze poczekać, ale tylko w województwie lubelskim z blisko 80 proc. głosów wygrał obecny wiceprzewodniczący partii Borys Budka.

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem
film

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem 0 4

Nasi zachodni sąsiedzi w składzie: Constantin Schmid, Marcus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Karl Geiger wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami
ROZMOWA

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami 2 13

Rozmowa z Tomaszem Szymajdą, prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej 0 0

W sobotę piłkarze Górnika Łęczna rozegrali kolejne sparingowe 90 minut. Jednak tym razem podopieczni trenera Kamila zmierzyli się nie z jednym, a dwoma rywalami

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty 0 12

Odmłodzona Chełmianka przegrała pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni Jana Konojackiego ulegli Sygnałowi Lublin.

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu?

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu? 0 0

Nasi trzecioligowcy mają za sobą kolejne mecze sparingowe. Hetman Zamość zremisował z drugoligową Pogonią Siedlce 0:0. Z kolei w starcie Stali Kraśnik ze Starem Starachowice zakończyło się remisem 1:1.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach
film

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach 13 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przez marznącymi opadami w Lubelskiem.

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym 0 14

Warszawska firma Odyssey uruchomi w Lublinie salon i serwis Nissana. Dealer zacznie działać już w lutym, w dobrze znanej lokalizacji przy Drodze Męczenników Majdanka.

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych
film

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych 0 2

Krzyszkowice, województwo małopolskie. Mieszkańcy Krzyszkowic domagają się, by na przebiegającym przez ich miejscowość odcinku zakopianki zbudowano kładkę lub zainstalowano sygnalizację świetlną.

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych"

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych" 2 7

Fotografie z mszy św. za Ojczyznę, które były i dalej są odprawiane w kościele św. Piotra Apostoła, znaczki i pocztówki, a także sztandary nieistniejących już zakładów pracy. Te między innymi eksponaty można oglądać w Muzeum Solidarności zlokalizowanym w obrębie dawnego klasztoru przy ul. Królewskiej.

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum 11 11

Mija rok, od kiedy na jednym z wieżowców przy ul. Kołłątaja w Puławach zamontowano nowatorskie urządzenie, rodzaj turbiny prądotwórczej. Eksperyment się udał, ale samo urządzenie nie zostanie wykorzystane przez spółdzielnię. Wkrótce zniknie z dachu.

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy 0 0

Drugi mecz kontrolny Wisły Puławy i pierwsza porażka. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka przegrała w sobotę w Radomiu z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią 2:3.

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią 0 0

Drugi sparing mają za sobą piłkarze Motoru. Żółto-biało-niebiescy znowu zremisowali z wyżej notowanym rywalem. Tym razem 0:0 z Resovią

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.