Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 listopada 2015 r.
7:49

Recepta dla szpitala w Puławach: zwolnienia i łączenie oddziałów

0 121 A A

Znamy już założenia programu naprawczego dla SP ZOZ w Puławach. Dyrektor szpitala planuje walczyć o wyższe kontrakty z NFZ oraz redukować koszty. Mniej będzie pracowników biurowych, ale także ratowników medycznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie oddziałów w szpitalu jest 19, ale dyrekcja chce zredukować ich liczbę do 10. I tak dla przykładu chirurgia ogólna mogłaby zostać połączona z chirurgią dziecięcą, pediatria z dziecięcym oddziałem zakaźnym, pulmonologia z oddziałem chorób zakaźnych dla dorosłych, a otolaryngologia z okulistyką. Tylko połączenie chirurgii ma przynieść ponad milion złotych oszczędności rocznie. Podobne wyliczenia dotyczą innych oddziałów.

– Zmiana profili funkcjonowania oddziałów dostosowana do potrzeb szpitala powiatowego obniży roczne koszty wynagrodzeń i koszty diagnostyczno terapeutyczne – pisze dyrektor Piotr Rybak.

Nie w każdym przypadku receptą na poprawę sytuacji finansowej jest łączenie. Wyjątkiem jest ratownictwo medyczne. Nowy dyrektor chce je odciąć od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Zmiana organizacji w pracy tych komórek powinna zredukować koszty osobowe o 600 tysięcy złotych rocznie, a koszty diagnostyki o 400 tysięcy złotych – wylicza.

Pomysłem na ratownictwo jest m.in. usunięcie lekarzy z karetek zespołów podstawowych, a pozostawienie ich jedynie w zespołach specjalistycznych, a także dalsza reorganizacja tych zespołów. Pracę może stracić około 30 osób. Nadzorem nad tymi zmianami od listopada zajmuje się Kierownik Ratownictwa Medycznego. To nowe stanowisko w strukturze SP ZOZ.

Według przedstawionych prognoz, przekształcenia mają umożliwić podpisanie wyższych kontraktów z NFZ, a oszczędności mają przekroczyć kwotę 5 milionów złotych rocznie. Docelowo koszty osobowe w SP ZOZ mają stanowić nie więcej, jak 60 procent jego przychodów (obecnie przekraczają 82 procent). Ta 40-sto procentowa rezerwa ma służyć przede wszystkim utrzymaniu „nieprzychodowych komórek”.

Cięcia dotkną także szpitalną administrację. Zlikwidowany ma zostać etat zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych (zajmowany obecnie przez Wojciecha Tarłowskiego). Dyrektor Rybak nie widzi także potrzeby utrzymywania siedmiu kierowników działów. Te mają zostać ze sobą połączone: finansowo księgowy razem z zatrudnienia i płac, a zarządzenia informacją z działem zamówień publicznych i działem informatycznym. Higiena szpitalna trafi pod opiekę Naczelnej Pielęgniarki. Koszty dzięki tym posunięciom mają spaść o 480 tysięcy złotych rocznie.

W przychodniach więcej pacjentów

Zmiany czekają także przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Docelowo każda z nich ma posiadać przynajmniej trzy tysiące aktywnych deklaracji, czyli korzystających z nich pacjentów. Lekarzy będzie maksymalnie dwóch, a etat każdego z nich nie będzie mógł przekroczyć 165 godzin miesięcznie. Pielęgniarki do godziny 11 zgodnie z planem mają być cztery, a od godz. 11 do 18 – tylko dwie. Oszczędności z czterech puławskich przychodni mają przynieść ponad pół miliona złotych rocznie.

To jednak nie wszystko. Plan naprawczy zakłada również zmiany w dotychczasowych umowach dotyczących usług medycznych, które zostały zawarte przez poprzednią dyrekcję. Prawie 1,5 mln złotych oszczędności ma przynieść zerwanie współpracy z firmą Arthros (ortopedia). Ponad 300 tysięcy ma przynieść rezygnacja z usług neurochirurgicznych.

Ponadto wykryto, że część łóżek zajmują pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji. Szpital w takich przypadkach zamierza pobierać opłaty. Rocznie może na tym zyskać około 30 tysięcy złotych.

Większość zmian może wejść w życie od nowego roku.

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:51
0
a co robia w karetkach w99 procentach służą jako taksówka i wszyscy o tym dobrze wiemy najpierw ludzie musza zmądrzec zeby do byle gó..a nie wzywać pogotowia
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:46
0
matuna całym swiecie jeżdza zespoły dwuosobowe koniec te
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:49
0
Pan Dyrektor długo siedział cicho, bo zapewne oczekiwał na wynik wyborów parlamentarnych!!!!!!!!!! A teraz szarża na całego. Typowo polska metoda: ZWALNIAĆ!!!!!!!! Tylko cholera mnie bierze że szpitale traktowane są jak zakłady produkcyjne!!!!. Liczy się kasa i zysk.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 13:04
0
Szkoda ludzi... i udzielających pomocy którzy są traktowani teraz jak przedmioty i tych którzy tej pomocy będą potrzebowali. Chcą zwalniać kierowców ratowników, ratowników na siłę przekształcać na kierowców, którzy w efekcie nie będą dawać rady w 2 osobowych zespołach. Gdzie tu sens , gdzie logika???? Ktoś tu nie ma pojęcia o tym co robi...
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 07:18
0
Może ktoś napisze co ciekawego wydarzyło się wczoraj na komisji zdrowia rady miasta.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:39
0

Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?

Dyrektor pisał pewnie koncepcję robiąc ctrl+c i ctrl+v :) Ciekawe tylko na jakim szpitalu się wzorował?

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 07:46
0
Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?
Avatar
Pawel / 18 listopada 2015 o 19:06
0

W 2013r szpital zdaniem rządzącej powiatem koalicji PO-PSL wypracował zysk, co zatem takiego się stało w ciągu 2 lat, że trzeba łączyć, a tak naprawdę zamykać połowę szpitalnych oddziałów?Albo poprzednie władze okłamywały społeczeństwo w sprawie sytuacji finansowej szpitala, albo w ostatnim czasie wydarzyła się jakaś katastrofa. Współczuję tylko PiSowi, który musi zmierzyć się z nie lada problemem zgotowanym przez poprzedników - jak to mówią Cygan ukradł a kowala powiesili. Koalicjant z PSL współrządzący w różnych konfiguracjach powiatem od 17 lat pewnie się tylko uśmiecha... i przygotowuje do dalszego współrządzenia...z...

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcze była do ogarnięcia, strata za 2015 to już niestety tragedia. Pewnie do końca roku będzie ponad 15 milionów.

Na marginesie wszystkie dane dostępne bez problemu w sieci dr google się kłania wiec nie pisz głupstw, najpierw sprzwdź.   

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcz... rozwiń

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:25
0
A co na to wszystko szefowa związku zawodowego i radna powiatowa z koalicji rządzącej w jednej osobie?
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:56
0
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezpieczne? Ani ja nie mogę tego powiedzieć, ani pan." źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000164159,nowy-dyrektor-szpitala-w-pulawach-nikt-nie-moze-powiedziec-ze-jego-miejsce-pracy-jest-bezpieczne.html
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezp... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:51
0
a co robia w karetkach w99 procentach służą jako taksówka i wszyscy o tym dobrze wiemy najpierw ludzie musza zmądrzec zeby do byle gó..a nie wzywać pogotowia
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:46
0
matuna całym swiecie jeżdza zespoły dwuosobowe koniec te
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:49
0
Pan Dyrektor długo siedział cicho, bo zapewne oczekiwał na wynik wyborów parlamentarnych!!!!!!!!!! A teraz szarża na całego. Typowo polska metoda: ZWALNIAĆ!!!!!!!! Tylko cholera mnie bierze że szpitale traktowane są jak zakłady produkcyjne!!!!. Liczy się kasa i zysk.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 13:04
0
Szkoda ludzi... i udzielających pomocy którzy są traktowani teraz jak przedmioty i tych którzy tej pomocy będą potrzebowali. Chcą zwalniać kierowców ratowników, ratowników na siłę przekształcać na kierowców, którzy w efekcie nie będą dawać rady w 2 osobowych zespołach. Gdzie tu sens , gdzie logika???? Ktoś tu nie ma pojęcia o tym co robi...
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 07:18
0
Może ktoś napisze co ciekawego wydarzyło się wczoraj na komisji zdrowia rady miasta.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:39
0

Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?

Dyrektor pisał pewnie koncepcję robiąc ctrl+c i ctrl+v :) Ciekawe tylko na jakim szpitalu się wzorował?

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 07:46
0
Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?
Avatar
Pawel / 18 listopada 2015 o 19:06
0

W 2013r szpital zdaniem rządzącej powiatem koalicji PO-PSL wypracował zysk, co zatem takiego się stało w ciągu 2 lat, że trzeba łączyć, a tak naprawdę zamykać połowę szpitalnych oddziałów?Albo poprzednie władze okłamywały społeczeństwo w sprawie sytuacji finansowej szpitala, albo w ostatnim czasie wydarzyła się jakaś katastrofa. Współczuję tylko PiSowi, który musi zmierzyć się z nie lada problemem zgotowanym przez poprzedników - jak to mówią Cygan ukradł a kowala powiesili. Koalicjant z PSL współrządzący w różnych konfiguracjach powiatem od 17 lat pewnie się tylko uśmiecha... i przygotowuje do dalszego współrządzenia...z...

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcze była do ogarnięcia, strata za 2015 to już niestety tragedia. Pewnie do końca roku będzie ponad 15 milionów.

Na marginesie wszystkie dane dostępne bez problemu w sieci dr google się kłania wiec nie pisz głupstw, najpierw sprzwdź.   

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcz... rozwiń

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:25
0
A co na to wszystko szefowa związku zawodowego i radna powiatowa z koalicji rządzącej w jednej osobie?
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:56
0
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezpieczne? Ani ja nie mogę tego powiedzieć, ani pan." źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000164159,nowy-dyrektor-szpitala-w-pulawach-nikt-nie-moze-powiedziec-ze-jego-miejsce-pracy-jest-bezpieczne.html
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 2

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 42

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 9

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 37 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.