Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 listopada 2015 r.
7:49

Recepta dla szpitala w Puławach: zwolnienia i łączenie oddziałów

0 121 A A

Znamy już założenia programu naprawczego dla SP ZOZ w Puławach. Dyrektor szpitala planuje walczyć o wyższe kontrakty z NFZ oraz redukować koszty. Mniej będzie pracowników biurowych, ale także ratowników medycznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie oddziałów w szpitalu jest 19, ale dyrekcja chce zredukować ich liczbę do 10. I tak dla przykładu chirurgia ogólna mogłaby zostać połączona z chirurgią dziecięcą, pediatria z dziecięcym oddziałem zakaźnym, pulmonologia z oddziałem chorób zakaźnych dla dorosłych, a otolaryngologia z okulistyką. Tylko połączenie chirurgii ma przynieść ponad milion złotych oszczędności rocznie. Podobne wyliczenia dotyczą innych oddziałów.

– Zmiana profili funkcjonowania oddziałów dostosowana do potrzeb szpitala powiatowego obniży roczne koszty wynagrodzeń i koszty diagnostyczno terapeutyczne – pisze dyrektor Piotr Rybak.

Nie w każdym przypadku receptą na poprawę sytuacji finansowej jest łączenie. Wyjątkiem jest ratownictwo medyczne. Nowy dyrektor chce je odciąć od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Zmiana organizacji w pracy tych komórek powinna zredukować koszty osobowe o 600 tysięcy złotych rocznie, a koszty diagnostyki o 400 tysięcy złotych – wylicza.

Pomysłem na ratownictwo jest m.in. usunięcie lekarzy z karetek zespołów podstawowych, a pozostawienie ich jedynie w zespołach specjalistycznych, a także dalsza reorganizacja tych zespołów. Pracę może stracić około 30 osób. Nadzorem nad tymi zmianami od listopada zajmuje się Kierownik Ratownictwa Medycznego. To nowe stanowisko w strukturze SP ZOZ.

Według przedstawionych prognoz, przekształcenia mają umożliwić podpisanie wyższych kontraktów z NFZ, a oszczędności mają przekroczyć kwotę 5 milionów złotych rocznie. Docelowo koszty osobowe w SP ZOZ mają stanowić nie więcej, jak 60 procent jego przychodów (obecnie przekraczają 82 procent). Ta 40-sto procentowa rezerwa ma służyć przede wszystkim utrzymaniu „nieprzychodowych komórek”.

Cięcia dotkną także szpitalną administrację. Zlikwidowany ma zostać etat zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych (zajmowany obecnie przez Wojciecha Tarłowskiego). Dyrektor Rybak nie widzi także potrzeby utrzymywania siedmiu kierowników działów. Te mają zostać ze sobą połączone: finansowo księgowy razem z zatrudnienia i płac, a zarządzenia informacją z działem zamówień publicznych i działem informatycznym. Higiena szpitalna trafi pod opiekę Naczelnej Pielęgniarki. Koszty dzięki tym posunięciom mają spaść o 480 tysięcy złotych rocznie.

W przychodniach więcej pacjentów

Zmiany czekają także przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Docelowo każda z nich ma posiadać przynajmniej trzy tysiące aktywnych deklaracji, czyli korzystających z nich pacjentów. Lekarzy będzie maksymalnie dwóch, a etat każdego z nich nie będzie mógł przekroczyć 165 godzin miesięcznie. Pielęgniarki do godziny 11 zgodnie z planem mają być cztery, a od godz. 11 do 18 – tylko dwie. Oszczędności z czterech puławskich przychodni mają przynieść ponad pół miliona złotych rocznie.

To jednak nie wszystko. Plan naprawczy zakłada również zmiany w dotychczasowych umowach dotyczących usług medycznych, które zostały zawarte przez poprzednią dyrekcję. Prawie 1,5 mln złotych oszczędności ma przynieść zerwanie współpracy z firmą Arthros (ortopedia). Ponad 300 tysięcy ma przynieść rezygnacja z usług neurochirurgicznych.

Ponadto wykryto, że część łóżek zajmują pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji. Szpital w takich przypadkach zamierza pobierać opłaty. Rocznie może na tym zyskać około 30 tysięcy złotych.

Większość zmian może wejść w życie od nowego roku.

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:51
0
a co robia w karetkach w99 procentach służą jako taksówka i wszyscy o tym dobrze wiemy najpierw ludzie musza zmądrzec zeby do byle gó..a nie wzywać pogotowia
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:46
0
matuna całym swiecie jeżdza zespoły dwuosobowe koniec te
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:49
0
Pan Dyrektor długo siedział cicho, bo zapewne oczekiwał na wynik wyborów parlamentarnych!!!!!!!!!! A teraz szarża na całego. Typowo polska metoda: ZWALNIAĆ!!!!!!!! Tylko cholera mnie bierze że szpitale traktowane są jak zakłady produkcyjne!!!!. Liczy się kasa i zysk.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 13:04
0
Szkoda ludzi... i udzielających pomocy którzy są traktowani teraz jak przedmioty i tych którzy tej pomocy będą potrzebowali. Chcą zwalniać kierowców ratowników, ratowników na siłę przekształcać na kierowców, którzy w efekcie nie będą dawać rady w 2 osobowych zespołach. Gdzie tu sens , gdzie logika???? Ktoś tu nie ma pojęcia o tym co robi...
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 07:18
0
Może ktoś napisze co ciekawego wydarzyło się wczoraj na komisji zdrowia rady miasta.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:39
0

Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?

Dyrektor pisał pewnie koncepcję robiąc ctrl+c i ctrl+v :) Ciekawe tylko na jakim szpitalu się wzorował?

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 07:46
0
Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?
Avatar
Pawel / 18 listopada 2015 o 19:06
0

W 2013r szpital zdaniem rządzącej powiatem koalicji PO-PSL wypracował zysk, co zatem takiego się stało w ciągu 2 lat, że trzeba łączyć, a tak naprawdę zamykać połowę szpitalnych oddziałów?Albo poprzednie władze okłamywały społeczeństwo w sprawie sytuacji finansowej szpitala, albo w ostatnim czasie wydarzyła się jakaś katastrofa. Współczuję tylko PiSowi, który musi zmierzyć się z nie lada problemem zgotowanym przez poprzedników - jak to mówią Cygan ukradł a kowala powiesili. Koalicjant z PSL współrządzący w różnych konfiguracjach powiatem od 17 lat pewnie się tylko uśmiecha... i przygotowuje do dalszego współrządzenia...z...

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcze była do ogarnięcia, strata za 2015 to już niestety tragedia. Pewnie do końca roku będzie ponad 15 milionów.

Na marginesie wszystkie dane dostępne bez problemu w sieci dr google się kłania wiec nie pisz głupstw, najpierw sprzwdź.   

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcz... rozwiń

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:25
0
A co na to wszystko szefowa związku zawodowego i radna powiatowa z koalicji rządzącej w jednej osobie?
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:56
0
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezpieczne? Ani ja nie mogę tego powiedzieć, ani pan." źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000164159,nowy-dyrektor-szpitala-w-pulawach-nikt-nie-moze-powiedziec-ze-jego-miejsce-pracy-jest-bezpieczne.html
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezp... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:51
0
a co robia w karetkach w99 procentach służą jako taksówka i wszyscy o tym dobrze wiemy najpierw ludzie musza zmądrzec zeby do byle gó..a nie wzywać pogotowia
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:46
0
matuna całym swiecie jeżdza zespoły dwuosobowe koniec te
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:49
0
Pan Dyrektor długo siedział cicho, bo zapewne oczekiwał na wynik wyborów parlamentarnych!!!!!!!!!! A teraz szarża na całego. Typowo polska metoda: ZWALNIAĆ!!!!!!!! Tylko cholera mnie bierze że szpitale traktowane są jak zakłady produkcyjne!!!!. Liczy się kasa i zysk.
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 13:04
0
Szkoda ludzi... i udzielających pomocy którzy są traktowani teraz jak przedmioty i tych którzy tej pomocy będą potrzebowali. Chcą zwalniać kierowców ratowników, ratowników na siłę przekształcać na kierowców, którzy w efekcie nie będą dawać rady w 2 osobowych zespołach. Gdzie tu sens , gdzie logika???? Ktoś tu nie ma pojęcia o tym co robi...
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 07:18
0
Może ktoś napisze co ciekawego wydarzyło się wczoraj na komisji zdrowia rady miasta.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:39
0

Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?

Dyrektor pisał pewnie koncepcję robiąc ctrl+c i ctrl+v :) Ciekawe tylko na jakim szpitalu się wzorował?

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 07:46
0
Usunięcie lekarzy z Podstawowych zespołów ratownictwa?????? A od kiedy w zespołach podstawowych jest lekarz?
Avatar
Pawel / 18 listopada 2015 o 19:06
0

W 2013r szpital zdaniem rządzącej powiatem koalicji PO-PSL wypracował zysk, co zatem takiego się stało w ciągu 2 lat, że trzeba łączyć, a tak naprawdę zamykać połowę szpitalnych oddziałów?Albo poprzednie władze okłamywały społeczeństwo w sprawie sytuacji finansowej szpitala, albo w ostatnim czasie wydarzyła się jakaś katastrofa. Współczuję tylko PiSowi, który musi zmierzyć się z nie lada problemem zgotowanym przez poprzedników - jak to mówią Cygan ukradł a kowala powiesili. Koalicjant z PSL współrządzący w różnych konfiguracjach powiatem od 17 lat pewnie się tylko uśmiecha... i przygotowuje do dalszego współrządzenia...z...

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcze była do ogarnięcia, strata za 2015 to już niestety tragedia. Pewnie do końca roku będzie ponad 15 milionów.

Na marginesie wszystkie dane dostępne bez problemu w sieci dr google się kłania wiec nie pisz głupstw, najpierw sprzwdź.   

Warto wiedzieć co się pisze. W 2013 SP ZOZ Puławy miał ponad 712 tys. straty, spowodowanej "wystrajkowanymi" podwyżkami płac dla wszystkich pracowników ( w tym dla lekarzy zarabiających bardzo dobrze), zysk ponad 996 tys.zł. był za 2012 rok.W 2014 strata wynosiła blisko 3 miliony.Na poczatku 2015 prokurator zlecił zatrzymanie i postawił zarzuty Dyrektor Herdzie, w skutek tego zarząd odwołał ją ze stanowiska, a następcę wybrał po kilku miesiącach. I za 2015 już jest ponad 10 milionów nowych długów.Strata za 2013 i 2014 jeszcz... rozwiń

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:25
0
A co na to wszystko szefowa związku zawodowego i radna powiatowa z koalicji rządzącej w jednej osobie?
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:56
0
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezpieczne? Ani ja nie mogę tego powiedzieć, ani pan." źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000164159,nowy-dyrektor-szpitala-w-pulawach-nikt-nie-moze-powiedziec-ze-jego-miejsce-pracy-jest-bezpieczne.html
Proszę nie pouczać dyrektora, bo jak sam powiedział: 1. "Gdybym nie wiedział, co należy zrobić, nie wygrałbym konkursu na dyrektora". 2."Zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność." 3. "Dyrektor nie jest od tego, żeby rządzić." 4. też ciekawe w kontekście zwolnień "Uważam, że jeżeli w tym szpitalu ktoś pracuje, to znaczy, że pracuje dobrze." i na koniec żeby się nie sprawdziło dyrektorze: "A czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek może powiedzieć, że jego miejsce pracy jest bezp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 2

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 42

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 9

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 37 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!