Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 listopada 2015 r.
12:40

Dyrekcja liceum i gimnazjum w Puławach co miesiąc zarabia podwójnie

0 251 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk od sześciu lat kieruje dwoma szkołami, a o wysokości części jej wynagrodzenia decydują jej podwładni – nauczyciele z zarządu stowarzyszenia, które jest organem prowadzącym gimnazjum (Fot. Radosław Szczęch)
Beata Trzcińska-Staszczyk od sześciu lat kieruje dwoma szkołami, a o wysokości części jej wynagrodzenia decydują jej podwładni – nauczyciele z zarządu stowarzyszenia, które jest organem prowadzącym gimnazjum (Fot. Radosław Szczęch)

Dyrekcja publicznego liceum i zarazem niepublicznego gimnazjum co miesiąc dostaje podwójne pobory z publicznych środków – alarmuje nasz czytelnik. Kierownictwo I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach nie widzi w tym nic nadzwyczajnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niepubliczne Gimnazjum przy I LO w Puławach działa od sześciu lat. Kierują nim te same osoby, co publicznym liceum. Za pracę w I LO dostają wynagrodzenie z powiatu, a za pracę w gimnazjum płaci im Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i LO im. ks. A.J. Czartoryskiego. Skąd stowarzyszenie ma potrzebne środki? Co roku dostaje od miasta dotację w wysokości od 1,2 do 1,4 mln zł.

Pieniądze te pochodzą z subwencji oświatowej z Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale o ich podziale decyduje rada stowarzyszenia. W jej skład wchodzi grupa nauczycieli obu szkół, a prezesem jest informatyk Grzegorz Paciorek.

Ich zadaniem jest ustalenie wysokości wynagrodzenia koleżanek i kolegów z grona pedagogicznego, swoich własnych poborów, a także pensji dyrekcji, czyli swoich bezpośrednich przełożonych: dyrektor I LO, Beaty Trzcińskiej-Staszczyk oraz dwójki jej zastępców: Renaty Lenart i Rafała Cieśli.

Zdaniem naszego czytelnika to nieuczciwe. – Czy pieniądze publiczne można dostawać dwa razy za pracę w tych samych godzinach i na tych samych stanowiskach? – pyta w liście do redakcji.
Dyrekcja szkoły nic niestosownego w tym nie widzi.

– Nie sądzę, żebyśmy mieli znaczący wpływ na decyzje podejmowane przez zarząd stowarzyszenia. Każdy ma przecież jakiegoś szefa. Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że na moje decyzje, jako dyrektora I LO, ma wpływ starosta – mówi Beata Trzcińska-Staszczyk.

Najwięcej kontrowersji budzi fakt, że dyrekcja Czartorycha dostaje pobory dwa razy. Powiat puławski płaci za etaty nauczycielskie z dodatkami dyrektorskimi, a stowarzyszenie (z ministerialnej subwencji) za umowy-zlecenia w gimnazjum.

– Bywa, że pracuję po 12–14 godzin. Jeśli mamy egzamin maturalny muszę wstać o godz. 3:30 nad ranem, żeby o godz. 5 otworzyć szkołę, a do domu wracam o godz. 19. Poza tym mam dwie rady pedagogiczne, podwójne uroczystości, dwa statuty, przygotowanie dokumentacji. To naprawdę nie jest jedna praca – tłumaczy dyrektor Trzcińska-Staszczyk.

Miasto, które co kilka lat kontroluje Niepubliczne Gimnazjum, większych uwag do wydatkowania dotacji nie miało. Ostatnia taka kontrola miała miejsce dwa lata temu. O prawidłowość wydatków związanych z I LO dba powiat. Ostatnia kontrola komisji rewizyjnej rady powiatu była w 2012 r. – nie dopatrzono się poważniejszych uchybień.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nikt tutaj prawa nie łamie. Z Karty Nauczyciela wynika, że etat to jedynie 18 godzin dydaktycznych. Pozostałe godziny powinny być przeznaczone np. na przygotowywanie się do zajęć. W praktyce nauczyciele szukają dodatkowych „godzin” w różnych szkołach. Ci z I LO znajdują je w tym samym budynku, gdzie pracują na umowach-zlecenie na rzecz gimnazjum.

Według dyrekcji szkoły, takie rozwiązanie to same plusy: nauczyciele dłużej pracują z uczniem, lepiej go poznają, mają więcej czasu na przygotowanie go np. do olimpiad, a przejście z gimnazjum do liceum to mniejszy stres.

Komentarze 251

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 11:42
0
Gimnazja będą wygaszane, to musiało zaboleć. Ok. 60 tys. zł brutto rocznie za dyrektorowanie na umowie zlecenie powoli dobiega końca. (razem 150 tys. brutto za pracę wykonywaną w czasie jednego etatu) Wicedyrektorzy to samo, prezes stowarzyszenia (kierownik internatu) będący podwładnym zatrudnianej przez siebie dyrektor (!) też straci swoje profity, wiceprezes (podwładny dyrektor) przez przypadek ma 33 godziny dydaktyczne i uwaga (71 tys + 41 tys. za zlecenie= 112 tys brutto rocznie, czyli więcej niż dyrektorzy puławskich szkół, informacja z oświadczenia majątkowego radnego z 2014 r.) Czyżby to był koniec? Czyżby nikt w Puławach nie chciał tak "zasłużonym" dla oświaty dać możliwość utworzenia szkoły podstawowej, by w imię jak najpiękniejszych haseł dalej ciągnęli państwową subwencję? Czy dalej mamy państwo teoretyczne?
Gimnazja będą wygaszane, to musiało zaboleć. Ok. 60 tys. zł brutto rocznie za dyrektorowanie na umowie zlecenie powoli dobiega końca. (razem 150 tys. brutto za pracę wykonywaną w czasie jednego etatu) Wicedyrektorzy to samo, prezes stowarzyszenia (kierownik internatu) będący podwładnym zatrudnianej przez siebie dyrektor (!) też straci swoje profity, wiceprezes (podwładny dyrektor) przez przypadek ma 33 godziny dydaktyczne i uwaga (71 tys + 41 tys. za zlecenie= 112 tys brutto rocznie, czyli więcej niż dyrektorzy puławskich szkół, informacja z... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 11:37
0

No oczom nie wierzę! Najpierw była sekta smoleńska a teraz uroczysty patronat Prezydenta RP.(http://czart.pulawy.pl/) Promujcie dalej, promujcie. Widzę, że pamięć krótka. Ciekawe kto zagłosuje w Puławach na PiS po takich posunięciach. Pani Sadurska też już wszystko zapomniała?

Polityka głupcze, polityka...

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 19:45
0
No oczom nie wierzę! Najpierw była sekta smoleńska a teraz uroczysty patronat Prezydenta RP.(http://czart.pulawy.pl/) Promujcie dalej, promujcie. Widzę, że pamięć krótka. Ciekawe kto zagłosuje w Puławach na PiS po takich posunięciach. Pani Sadurska też już wszystko zapomniała?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 16:04
0
Puławski PiS sprzedał się za cenę 1 trzeciorzędnego stołka w szkole. Niewygórowana cena przyznacie? Jak dziadki stracą władzę to ta przemiła Pani ze zdjęcia wytnie wszystkich w pień, bez mrugnięcia okiem. Jacy działacze, taka polityka. Do emerytury niedaleko więc po co szarpać sobie nerwy i zrobić porządek? Pani za to sprytna, ograła starych sklerotyków, gratuluję.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 20:52
0
Razem z kilkoma znajomymi chcemy zapisać się do Stowarzyszenia Absolwentów. Do kogo mamy się zwrócić?
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:06
0
Życie zaskoczy nas wszystkich, włącznie z możliwym wstępowaniem w szeregi Stowarzyszenia nowych jego członków i wyborem nowych władz. Takie zmiany pozwoliłyby wywietrzyć atmosferę otaczającą dotychczasowy styl funkcjonowania wspólnego kierownictwa obydwu szkół. Gimnazjum zniknie ze sceny za sprawą przedwyborczych obietnic PiS, zatem warto pomyśleć o poszerzeniu naboru do liceum.
Avatar
Obserwator / 23 listopada 2015 o 11:20
0

Kogo jeszcze wymyślicie: Kraszewski, Czeżyk? Kto jeszcze? Skąd w ogóle takie pomysły? O finansowym aspekcie działalności gimnazjum mówiło się w kuluarach od lat. To, że teraz pojawił się ten artykuł, to zapewne wynik pewnego ośmielenia się społeczeństwa PO zmianie rządów. To pokazuje, że wolność słowa niekoniecznie miała się najlepiej za poprzedniej władzy, skoro przez 6 lat nikomu nie przeszkadzał (nikt o tym nie mówił głośno) taki stan rzeczy. Nie wiem co będzie dalej, ale śmieszy mnie to spekulowanie i rzucanie nazwiskami. Póki co nic się nie stało, ot jeden sondujący artykulik, po którym może coś się wydarzyć, a może nie i w cale nie musi to być nagła zmiana personalna. Takie powiedzenie "sprawdzam"opinii publicznej. Patrząc po ilości komentarzy (szczególnie tych negatywnych) może to zainicjować pewne działania. (na pewno nie ze strony PSL, ale czy lokalny PiS, który jest koalicjantem PSL? Skoro ekspisowski starosta zainicjował powstanie tego gimnazjum) Sam artykuł pokazał swoiście rozumianą "zaradność" (rękę dam sobie uciąć, że wszystko mieści się w ramach prawa, co z przyzwoitością nie ma to jednak nic wspólnego), ale za to komentarze odsłaniają wiele ciekawych spraw: 1. Jednostka publiczna jako prywatny folwark (decydujący klucz towarzyski, bądź zasugerowany przez władze) 2. Kolesiostwo 3. Gimnazjum (jako polip) żywiący się kosztem Liceum 4. Megalomania 5. Nieuczciwa konkurencja dla innych szkół (preferencyjne warunki, na które nie może liczyć żadna niepubliczna szkoła w Puławach) Tu ciekawe, dlaczego samorząd działa na niekorzyść podległych mu szkół. 6. Agitacja wyborcza w szkole na rzecz jednej partii (od lat listy gratulacyjne Włodzimierza Karpińskiego wręczane uczniom). 7. Donosicielstwo jako metoda sprawowania rządów (a to pokazuje kondycję moralną tych, którzy upadli do tego stopnia) 8. Poziom nauczania nie jest najważniejszy, najważniejszy jest zysk (każdy uczeń to pieniądz) 9. Niektórzy forum wykorzystali, żeby atakować szkołę jako szkołę, a przecież funkcjonuje całkiem sprawnie i ma również sukcesy. Pozwolę sobie pójść o zakład. Nic się nie zmieni, bo wielu ludzi na to pozwoliło. Stałoby się naprawdę dużo gdyby całe to wydarzenie wymusiło naprawę obyczajów. Opcja 2.> Sprawą zainteresuje się ktoś wyżej niż lokalni włodarze, a wtedy się nie zakładam bo wszystkie opcje są możliwe.

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła, niech będzie czesne jak w każdej innej niepublicznej szkole na wszelakie opłaty takie jak wynajem media,sekretariat, obsługa, pomoce itd. To jest wielka nieprawidłowość i nie mówmy, że to jest zgodne z prawem, bo to jest bezprawie w białych rękawiczkach. Władzo Powiatowa nie mów ,że nie ma problemu. bo problem jesT na miarę nadużycia finansowego

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła,... rozwiń

Avatar
Obserwator / 23 listopada 2015 o 11:19
0

Kogo jeszcze wymyślicie: Kraszewski, Czeżyk? Kto jeszcze? Skąd w ogóle takie pomysły? O finansowym aspekcie działalności gimnazjum mówiło się w kuluarach od lat. To, że teraz pojawił się ten artykuł, to zapewne wynik pewnego ośmielenia się społeczeństwa PO zmianie rządów. To pokazuje, że wolność słowa niekoniecznie miała się najlepiej za poprzedniej władzy, skoro przez 6 lat nikomu nie przeszkadzał (nikt o tym nie mówił głośno) taki stan rzeczy. Nie wiem co będzie dalej, ale śmieszy mnie to spekulowanie i rzucanie nazwiskami. Póki co nic się nie stało, ot jeden sondujący artykulik, po którym może coś się wydarzyć, a może nie i w cale nie musi to być nagła zmiana personalna. Takie powiedzenie "sprawdzam"opinii publicznej. Patrząc po ilości komentarzy (szczególnie tych negatywnych) może to zainicjować pewne działania. (na pewno nie ze strony PSL, ale czy lokalny PiS, który jest koalicjantem PSL? Skoro ekspisowski starosta zainicjował powstanie tego gimnazjum) Sam artykuł pokazał swoiście rozumianą "zaradność" (rękę dam sobie uciąć, że wszystko mieści się w ramach prawa, co z przyzwoitością nie ma to jednak nic wspólnego), ale za to komentarze odsłaniają wiele ciekawych spraw: 1. Jednostka publiczna jako prywatny folwark (decydujący klucz towarzyski, bądź zasugerowany przez władze) 2. Kolesiostwo 3. Gimnazjum (jako polip) żywiący się kosztem Liceum 4. Megalomania 5. Nieuczciwa konkurencja dla innych szkół (preferencyjne warunki, na które nie może liczyć żadna niepubliczna szkoła w Puławach) Tu ciekawe, dlaczego samorząd działa na niekorzyść podległych mu szkół. 6. Agitacja wyborcza w szkole na rzecz jednej partii (od lat listy gratulacyjne Włodzimierza Karpińskiego wręczane uczniom). 7. Donosicielstwo jako metoda sprawowania rządów (a to pokazuje kondycję moralną tych, którzy upadli do tego stopnia) 8. Poziom nauczania nie jest najważniejszy, najważniejszy jest zysk (każdy uczeń to pieniądz) 9. Niektórzy forum wykorzystali, żeby atakować szkołę jako szkołę, a przecież funkcjonuje całkiem sprawnie i ma również sukcesy. Pozwolę sobie pójść o zakład. Nic się nie zmieni, bo wielu ludzi na to pozwoliło. Stałoby się naprawdę dużo gdyby całe to wydarzenie wymusiło naprawę obyczajów. Opcja 2.> Sprawą zainteresuje się ktoś wyżej niż lokalni włodarze, a wtedy się nie zakładam bo wszystkie opcje są możliwe.

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła, niech będzie czesne jak w każdej innej niepublicznej szkole na wszelakie opłaty takie jak wynajem media,sekretariat, obsługa, pomoce itd. To jest wielka nieprawidłowość i nie mówmy, że to jest zgodne z prawem, bo to jest bezprawie w białych rękawiczkach. Władzo Powiatowa nie mów ,że nie ma problemu. bo problem jesT na miarę nadużycia finansowego

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła,... rozwiń

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:59
0
Zawsze była cwana i wyrachowana. Typowa chorągiewka na wietrze. A jak jej ktoś nie pasował, lub podpadł sprytnie i bez skrupułów załatwiała np. M.G
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 13:13
0

Jak mawiała Michałowa z Rancza: "Mężczyzna nie ma wieku" ... Ty nauczysz czegoś Panią Dyrektor jako starszy, Ona nauczy czegoś Ciebie. Nie zważaj na swój wiek, do boju i ucz się ucz jak mawiaj towarzysz Lenin hahaha.

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 11:42
0
Gimnazja będą wygaszane, to musiało zaboleć. Ok. 60 tys. zł brutto rocznie za dyrektorowanie na umowie zlecenie powoli dobiega końca. (razem 150 tys. brutto za pracę wykonywaną w czasie jednego etatu) Wicedyrektorzy to samo, prezes stowarzyszenia (kierownik internatu) będący podwładnym zatrudnianej przez siebie dyrektor (!) też straci swoje profity, wiceprezes (podwładny dyrektor) przez przypadek ma 33 godziny dydaktyczne i uwaga (71 tys + 41 tys. za zlecenie= 112 tys brutto rocznie, czyli więcej niż dyrektorzy puławskich szkół, informacja z oświadczenia majątkowego radnego z 2014 r.) Czyżby to był koniec? Czyżby nikt w Puławach nie chciał tak "zasłużonym" dla oświaty dać możliwość utworzenia szkoły podstawowej, by w imię jak najpiękniejszych haseł dalej ciągnęli państwową subwencję? Czy dalej mamy państwo teoretyczne?
Gimnazja będą wygaszane, to musiało zaboleć. Ok. 60 tys. zł brutto rocznie za dyrektorowanie na umowie zlecenie powoli dobiega końca. (razem 150 tys. brutto za pracę wykonywaną w czasie jednego etatu) Wicedyrektorzy to samo, prezes stowarzyszenia (kierownik internatu) będący podwładnym zatrudnianej przez siebie dyrektor (!) też straci swoje profity, wiceprezes (podwładny dyrektor) przez przypadek ma 33 godziny dydaktyczne i uwaga (71 tys + 41 tys. za zlecenie= 112 tys brutto rocznie, czyli więcej niż dyrektorzy puławskich szkół, informacja z... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 11:37
0

No oczom nie wierzę! Najpierw była sekta smoleńska a teraz uroczysty patronat Prezydenta RP.(http://czart.pulawy.pl/) Promujcie dalej, promujcie. Widzę, że pamięć krótka. Ciekawe kto zagłosuje w Puławach na PiS po takich posunięciach. Pani Sadurska też już wszystko zapomniała?

Polityka głupcze, polityka...

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 19:45
0
No oczom nie wierzę! Najpierw była sekta smoleńska a teraz uroczysty patronat Prezydenta RP.(http://czart.pulawy.pl/) Promujcie dalej, promujcie. Widzę, że pamięć krótka. Ciekawe kto zagłosuje w Puławach na PiS po takich posunięciach. Pani Sadurska też już wszystko zapomniała?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 16:04
0
Puławski PiS sprzedał się za cenę 1 trzeciorzędnego stołka w szkole. Niewygórowana cena przyznacie? Jak dziadki stracą władzę to ta przemiła Pani ze zdjęcia wytnie wszystkich w pień, bez mrugnięcia okiem. Jacy działacze, taka polityka. Do emerytury niedaleko więc po co szarpać sobie nerwy i zrobić porządek? Pani za to sprytna, ograła starych sklerotyków, gratuluję.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 20:52
0
Razem z kilkoma znajomymi chcemy zapisać się do Stowarzyszenia Absolwentów. Do kogo mamy się zwrócić?
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:06
0
Życie zaskoczy nas wszystkich, włącznie z możliwym wstępowaniem w szeregi Stowarzyszenia nowych jego członków i wyborem nowych władz. Takie zmiany pozwoliłyby wywietrzyć atmosferę otaczającą dotychczasowy styl funkcjonowania wspólnego kierownictwa obydwu szkół. Gimnazjum zniknie ze sceny za sprawą przedwyborczych obietnic PiS, zatem warto pomyśleć o poszerzeniu naboru do liceum.
Avatar
Obserwator / 23 listopada 2015 o 11:20
0

Kogo jeszcze wymyślicie: Kraszewski, Czeżyk? Kto jeszcze? Skąd w ogóle takie pomysły? O finansowym aspekcie działalności gimnazjum mówiło się w kuluarach od lat. To, że teraz pojawił się ten artykuł, to zapewne wynik pewnego ośmielenia się społeczeństwa PO zmianie rządów. To pokazuje, że wolność słowa niekoniecznie miała się najlepiej za poprzedniej władzy, skoro przez 6 lat nikomu nie przeszkadzał (nikt o tym nie mówił głośno) taki stan rzeczy. Nie wiem co będzie dalej, ale śmieszy mnie to spekulowanie i rzucanie nazwiskami. Póki co nic się nie stało, ot jeden sondujący artykulik, po którym może coś się wydarzyć, a może nie i w cale nie musi to być nagła zmiana personalna. Takie powiedzenie "sprawdzam"opinii publicznej. Patrząc po ilości komentarzy (szczególnie tych negatywnych) może to zainicjować pewne działania. (na pewno nie ze strony PSL, ale czy lokalny PiS, który jest koalicjantem PSL? Skoro ekspisowski starosta zainicjował powstanie tego gimnazjum) Sam artykuł pokazał swoiście rozumianą "zaradność" (rękę dam sobie uciąć, że wszystko mieści się w ramach prawa, co z przyzwoitością nie ma to jednak nic wspólnego), ale za to komentarze odsłaniają wiele ciekawych spraw: 1. Jednostka publiczna jako prywatny folwark (decydujący klucz towarzyski, bądź zasugerowany przez władze) 2. Kolesiostwo 3. Gimnazjum (jako polip) żywiący się kosztem Liceum 4. Megalomania 5. Nieuczciwa konkurencja dla innych szkół (preferencyjne warunki, na które nie może liczyć żadna niepubliczna szkoła w Puławach) Tu ciekawe, dlaczego samorząd działa na niekorzyść podległych mu szkół. 6. Agitacja wyborcza w szkole na rzecz jednej partii (od lat listy gratulacyjne Włodzimierza Karpińskiego wręczane uczniom). 7. Donosicielstwo jako metoda sprawowania rządów (a to pokazuje kondycję moralną tych, którzy upadli do tego stopnia) 8. Poziom nauczania nie jest najważniejszy, najważniejszy jest zysk (każdy uczeń to pieniądz) 9. Niektórzy forum wykorzystali, żeby atakować szkołę jako szkołę, a przecież funkcjonuje całkiem sprawnie i ma również sukcesy. Pozwolę sobie pójść o zakład. Nic się nie zmieni, bo wielu ludzi na to pozwoliło. Stałoby się naprawdę dużo gdyby całe to wydarzenie wymusiło naprawę obyczajów. Opcja 2.> Sprawą zainteresuje się ktoś wyżej niż lokalni włodarze, a wtedy się nie zakładam bo wszystkie opcje są możliwe.

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła, niech będzie czesne jak w każdej innej niepublicznej szkole na wszelakie opłaty takie jak wynajem media,sekretariat, obsługa, pomoce itd. To jest wielka nieprawidłowość i nie mówmy, że to jest zgodne z prawem, bo to jest bezprawie w białych rękawiczkach. Władzo Powiatowa nie mów ,że nie ma problemu. bo problem jesT na miarę nadużycia finansowego

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła,... rozwiń

Avatar
Obserwator / 23 listopada 2015 o 11:19
0

Kogo jeszcze wymyślicie: Kraszewski, Czeżyk? Kto jeszcze? Skąd w ogóle takie pomysły? O finansowym aspekcie działalności gimnazjum mówiło się w kuluarach od lat. To, że teraz pojawił się ten artykuł, to zapewne wynik pewnego ośmielenia się społeczeństwa PO zmianie rządów. To pokazuje, że wolność słowa niekoniecznie miała się najlepiej za poprzedniej władzy, skoro przez 6 lat nikomu nie przeszkadzał (nikt o tym nie mówił głośno) taki stan rzeczy. Nie wiem co będzie dalej, ale śmieszy mnie to spekulowanie i rzucanie nazwiskami. Póki co nic się nie stało, ot jeden sondujący artykulik, po którym może coś się wydarzyć, a może nie i w cale nie musi to być nagła zmiana personalna. Takie powiedzenie "sprawdzam"opinii publicznej. Patrząc po ilości komentarzy (szczególnie tych negatywnych) może to zainicjować pewne działania. (na pewno nie ze strony PSL, ale czy lokalny PiS, który jest koalicjantem PSL? Skoro ekspisowski starosta zainicjował powstanie tego gimnazjum) Sam artykuł pokazał swoiście rozumianą "zaradność" (rękę dam sobie uciąć, że wszystko mieści się w ramach prawa, co z przyzwoitością nie ma to jednak nic wspólnego), ale za to komentarze odsłaniają wiele ciekawych spraw: 1. Jednostka publiczna jako prywatny folwark (decydujący klucz towarzyski, bądź zasugerowany przez władze) 2. Kolesiostwo 3. Gimnazjum (jako polip) żywiący się kosztem Liceum 4. Megalomania 5. Nieuczciwa konkurencja dla innych szkół (preferencyjne warunki, na które nie może liczyć żadna niepubliczna szkoła w Puławach) Tu ciekawe, dlaczego samorząd działa na niekorzyść podległych mu szkół. 6. Agitacja wyborcza w szkole na rzecz jednej partii (od lat listy gratulacyjne Włodzimierza Karpińskiego wręczane uczniom). 7. Donosicielstwo jako metoda sprawowania rządów (a to pokazuje kondycję moralną tych, którzy upadli do tego stopnia) 8. Poziom nauczania nie jest najważniejszy, najważniejszy jest zysk (każdy uczeń to pieniądz) 9. Niektórzy forum wykorzystali, żeby atakować szkołę jako szkołę, a przecież funkcjonuje całkiem sprawnie i ma również sukcesy. Pozwolę sobie pójść o zakład. Nic się nie zmieni, bo wielu ludzi na to pozwoliło. Stałoby się naprawdę dużo gdyby całe to wydarzenie wymusiło naprawę obyczajów. Opcja 2.> Sprawą zainteresuje się ktoś wyżej niż lokalni włodarze, a wtedy się nie zakładam bo wszystkie opcje są możliwe.

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła, niech będzie czesne jak w każdej innej niepublicznej szkole na wszelakie opłaty takie jak wynajem media,sekretariat, obsługa, pomoce itd. To jest wielka nieprawidłowość i nie mówmy, że to jest zgodne z prawem, bo to jest bezprawie w białych rękawiczkach. Władzo Powiatowa nie mów ,że nie ma problemu. bo problem jesT na miarę nadużycia finansowego

Zgadzam się w pełni z tymi wywodami- punkt po punkcie.Myślę jednak , ze Powiat pochyli się nad tą sprawą, zwłaszcza , że szuka pieniędzy i planuje ciecia w szpitalu. A w Czartorychu można je znaleźć w cale nie małej kwocie. I pomimo , że Pani Kierownik Wydziału Edukacji niczego nieprawidłowego nie widzi( a co niby miała by zobaczyć jak kształci czy kształciła tam swoje dzieci ?..........)Liczymy na to , że w końcu nie prywata i partyjniactwo będzie kształtować dobre obyczaje naszego miasta. Jest Stowarzyszenie , jest Szkoła,... rozwiń

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 18:59
0
Zawsze była cwana i wyrachowana. Typowa chorągiewka na wietrze. A jak jej ktoś nie pasował, lub podpadł sprytnie i bez skrupułów załatwiała np. M.G
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 13:13
0

Jak mawiała Michałowa z Rancza: "Mężczyzna nie ma wieku" ... Ty nauczysz czegoś Panią Dyrektor jako starszy, Ona nauczy czegoś Ciebie. Nie zważaj na swój wiek, do boju i ucz się ucz jak mawiaj towarzysz Lenin hahaha.

Zobacz wszystkie komentarze 251

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 32 1

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 2 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 0 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 0

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 15 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 7 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 20 10

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.