Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 kwietnia 2011 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Ryki: Policja oszczędza i likwiduje posterunki

0 9 A A
 (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
(Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Likwidacja posterunków w Kłoczewie i Stężycy to efekt oszczędności w ryckiej policji. Mieszkańcy są zaniepokojeni. Boją się wzrostu przestępczości. – Mundurowi będą tam dojeżdżać – uspokaja policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Małe posterunki to relikt, który generuje duże koszty – uważa szefostwo policji. W ramach oszczędności najprawdopodobniej już w maju zostaną zlikwidowane posterunki w Kłoczewie i Stężycy. Pracujący w nich policjanci mają nadal odpowiadać za podległy im teren, ale zostaną przeniesieni do dużych, całodobowych komisariatów w Dęblinie i Rykach.

– Żaden termin nie został podany, ale pocztą pantoflową dowiedzieliśmy się, że posterunek zniknie w maju. Pisaliśmy pisma. Policja tłumaczy, że to reforma. Koszty utrzymania były podobno wysokie. Posterunek zniknie, ale nie będzie miało to wpływu na bezpieczeństwo w gminie – mówi Andrzej Jacek, sekretarz gminy Stężyca.

Mieszkańcy obawiają się że po likwidacji posterunku będzie mniej bezpiecznie. – Jak nie będzie posterunku, to dłużej trzeba będzie czekać na interwencję. A później co? Będą szukać wiatru w polu? – zastanawia się Zofia Żmuda z Kłoczewa.
Przeciwko likwidacji posterunku protestowało również Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. – Nie zgadzamy się z takimi oszczędnościami. Policja jest potrzebna jak najbliżej mieszkańców. Obecność posterunku daje poczucie bezpieczeństwa – mówi Grażyna Kurek z Towarzystwa Przyjaciół Stężycy.

– Dzielnicowi z tych terenów będą stawiać się do służby w Dęblinie i Rykach, stamtąd zostaną wysłani do swoich rejonów. Z Dęblina do Stężycy jest zaledwie 5 kilometrów. Mieszkańcy nie mają czego się obawiać. Policja nie zniknie z tych miejscowości. Budynki nie zagwarantują bezpieczeństwa, tylko mundurowi funkcjonariusze. My również musimy liczyć się z ekonomią. Utrzymanie małych posterunków jest kosztowne – tłumaczy Marek Niedbalski z ryckiej policji.

Oszczędności w policji dotkną również etatów. Docelowo w ryckiej komendzie policji ma zostać 103 etaty. 12 zostanie zlikwidowanych. – Dotyczy to jednak tzw. wakatów, które o ile się pojawią, to nie zostaną zapełnione – wyjaśnia Niedbalski.

Niewykluczone, że w miejsce zlikwidowanych posterunków, w porozumieniu z władzami samorządowymi Kłoczewa i Stężycy, zostaną otwarte dzienne punkty przyjęć interesantów.

Ryki i okolice - więcej informacji

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AA / 1 czerwca 2011 o 08:51
0
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wybo... rozwiń
Avatar
rosół / 27 kwietnia 2011 o 12:23
0
[quote name='miastowy' timestamp='1303895840' post='469828']
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[/quote]
W mieście nie uczą czytania ze zrozumieniem?! Interpunkcji też chyba nie
Nikt nie napisał, że Stężyca nie jest wsią.
Stężyca wyróżnia się swoją wspaniałą historię i ludźmi którym zależy na jej rozwoju.
"Każdego dnia dziękuję Bogu, że urodziłem się Rosołem"

Jak widać, "miastowym" zaczyna to przeszkadzać.
[quote name='miastowy' timestamp='1303895840' post='469828']
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[/quote]
W mieście nie uczą czytania ze zrozumieniem?! Interpunkcji też chyba nie
Nikt nie napisał, że Stężyca nie jest wsią.
Stężyca wyróżnia się swoją wspaniałą historię i ludźmi którym zależy na jej rozwoju.
"Każdego dnia dziękuję Bogu, że urodziłem się Rosołem"

Jak widać, &... rozwiń
Avatar
miastowy / 27 kwietnia 2011 o 11:17
0
[quote name='Mieszkaniec Stężycy' timestamp='1303837514' post='469616']
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[/quote]
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[quote name='Mieszkaniec Stężycy' timestamp='1303837514' post='469616']
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[/quote]
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów n... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Stężycy / 26 kwietnia 2011 o 19:05
0
[quote name='Mieszkaniec Ryki' timestamp='1303818510' post='469500']
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Przecież jest ustawa, że można powołać Straż Gminną lub Wiejską jak jest w niektórych częściach kraju więc w czym problem Panowie Wójtowie. Nie no bo po co da się na paliwo, tonery do drukarek, papier dla Policji i za darmo będą pilnować porządku i nie tylko tego. Jak oszczędności są wszędzie to oszczędności a nie folwark prywatny Panów Wójtów. Ja tam bym się przypatrzył dokładnie Panom Wójtom czy przypadkiem nie znalazłoby się coś na nich w funkcjonowaniu Gmin, jakieś nieprawidłowości. Przykładowo w Stężycy mają budować ośrodek wypoczynkowy na terenach zalewowych przy Wiśle z halą sportową i tym się chwalą na wszystkie okoliczne miejscowości, Powiaty czy to nie marnotrawstwo publicznych pieniążków ???????
Można by pisać dużo tutaj jeszcze i dużo zabrałoby to papieru ale szkoda słów.
Pozdrawia
[/quote]
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[quote name='Mieszkaniec Ryki' timestamp='1303818510' post='469500']
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach ma... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2011 o 15:36
0
W powiecie opolskim zlikwidowali już 3 Poniatowa,Łaziska,Józefów
Avatar
mosquito / 26 kwietnia 2011 o 14:39
0
Miejscowy elektorat zupełnie niesłusznie obawia się wzrostu przestępczości bo w całości jest katolicki a przykazania boże skutecznie przed niż chronią tzn. przed tą przestępczością.
Avatar
Mieszkaniec Ryki / 26 kwietnia 2011 o 13:48
0
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Przecież jest ustawa, że można powołać Straż Gminną lub Wiejską jak jest w niektórych częściach kraju więc w czym problem Panowie Wójtowie. Nie no bo po co da się na paliwo, tonery do drukarek, papier dla Policji i za darmo będą pilnować porządku i nie tylko tego. Jak oszczędności są wszędzie to oszczędności a nie folwark prywatny Panów Wójtów. Ja tam bym się przypatrzył dokładnie Panom Wójtom czy przypadkiem nie znalazłoby się coś na nich w funkcjonowaniu Gmin, jakieś nieprawidłowości. Przykładowo w Stężycy mają budować ośrodek wypoczynkowy na terenach zalewowych przy Wiśle z halą sportową i tym się chwalą na wszystkie okoliczne miejscowości, Powiaty czy to nie marnotrawstwo publicznych pieniążków ???????
Można by pisać dużo tutaj jeszcze i dużo zabrałoby to papieru ale szkoda słów.
Pozdrawia
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Pr... rozwiń
Avatar
crx / 26 kwietnia 2011 o 11:37
0
Trzeba utworzyć Milicję Obywatelską na wzór Stanów.Wtedy obywatele wreszcie będą bezpieczni.Albo Ochotniczą Rezerwę tej Milicji -to też jest jakieś rozwiązanie!
Avatar
kolka / 26 kwietnia 2011 o 11:10
0
I słusznie bo po jasną cholerę komuś posterunek który tuż po zachodzie Słońca można podpalić i dopiero dochodzenie wykazuje kto to ,być może zrobił.
Czemu piszę (być może) ....otóż kiedy miałbym 2.5 prom. we krwi to na drugi dzień wszystko
za wyjątkiem tego że fruwałem można byłoby mi wmówić.
Powinno się wprowadzić warty obywatelskie a te powinny wzywać mobilne i dobrze wyszkolone
jednostki policji do skutecznych interwencji.
Co mamy dzisiaj....dwóch mundurowych z zadyszką nie może sobie poradzić z krepkim dziadkiem tylko wzywają posiłki....paranoja
I słusznie bo po jasną cholerę komuś posterunek który tuż po zachodzie Słońca można podpalić i dopiero dochodzenie wykazuje kto to ,być może zrobił.
Czemu piszę (być może) ....otóż kiedy miałbym 2.5 prom. we krwi to na drugi dzień wszystko
za wyjątkiem tego że fruwałem można byłoby mi wmówić.
Powinno się wprowadzić warty obywatelskie a te powinny wzywać mobilne i dobrze wyszkolone
jednostki policji do skutecznych interwencji.
Co mamy dzisiaj....dwóch mundurowych z zadyszką nie może sobie poradzić z krepkim dzi... rozwiń
Avatar
AA / 1 czerwca 2011 o 08:51
0
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wybo... rozwiń
Avatar
rosół / 27 kwietnia 2011 o 12:23
0
[quote name='miastowy' timestamp='1303895840' post='469828']
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[/quote]
W mieście nie uczą czytania ze zrozumieniem?! Interpunkcji też chyba nie
Nikt nie napisał, że Stężyca nie jest wsią.
Stężyca wyróżnia się swoją wspaniałą historię i ludźmi którym zależy na jej rozwoju.
"Każdego dnia dziękuję Bogu, że urodziłem się Rosołem"

Jak widać, "miastowym" zaczyna to przeszkadzać.
[quote name='miastowy' timestamp='1303895840' post='469828']
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[/quote]
W mieście nie uczą czytania ze zrozumieniem?! Interpunkcji też chyba nie
Nikt nie napisał, że Stężyca nie jest wsią.
Stężyca wyróżnia się swoją wspaniałą historię i ludźmi którym zależy na jej rozwoju.
"Każdego dnia dziękuję Bogu, że urodziłem się Rosołem"

Jak widać, &... rozwiń
Avatar
miastowy / 27 kwietnia 2011 o 11:17
0
[quote name='Mieszkaniec Stężycy' timestamp='1303837514' post='469616']
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[/quote]
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów na szosie i cały obraz Stężycy.
[quote name='Mieszkaniec Stężycy' timestamp='1303837514' post='469616']
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[/quote]
A czym znowu jak nie wsią jest Stężyca.Paru dziadków pod sklepem i bezpańskich psów n... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Stężycy / 26 kwietnia 2011 o 19:05
0
[quote name='Mieszkaniec Ryki' timestamp='1303818510' post='469500']
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Przecież jest ustawa, że można powołać Straż Gminną lub Wiejską jak jest w niektórych częściach kraju więc w czym problem Panowie Wójtowie. Nie no bo po co da się na paliwo, tonery do drukarek, papier dla Policji i za darmo będą pilnować porządku i nie tylko tego. Jak oszczędności są wszędzie to oszczędności a nie folwark prywatny Panów Wójtów. Ja tam bym się przypatrzył dokładnie Panom Wójtom czy przypadkiem nie znalazłoby się coś na nich w funkcjonowaniu Gmin, jakieś nieprawidłowości. Przykładowo w Stężycy mają budować ośrodek wypoczynkowy na terenach zalewowych przy Wiśle z halą sportową i tym się chwalą na wszystkie okoliczne miejscowości, Powiaty czy to nie marnotrawstwo publicznych pieniążków ???????
Można by pisać dużo tutaj jeszcze i dużo zabrałoby to papieru ale szkoda słów.
Pozdrawia
[/quote]
Mieszkańcy Ryk są jacyś zakompleksieni.
Najpierw wojny z Dęblinem, teraz Stężycy zazdroszczą.
Dowiedz się mądralo, kto płaci za tę inwestycję a później pisz.
To TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ STĘŻYCY wszystko załatwia, wójt tylko przypisuje ich zasługi sobie. Gdyby nie TPS to Stężyca była zwyczajną wsią typu Kłoczew czy Ułęż.
[quote name='Mieszkaniec Ryki' timestamp='1303818510' post='469500']
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach ma... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2011 o 15:36
0
W powiecie opolskim zlikwidowali już 3 Poniatowa,Łaziska,Józefów
Avatar
mosquito / 26 kwietnia 2011 o 14:39
0
Miejscowy elektorat zupełnie niesłusznie obawia się wzrostu przestępczości bo w całości jest katolicki a przykazania boże skutecznie przed niż chronią tzn. przed tą przestępczością.
Avatar
Mieszkaniec Ryki / 26 kwietnia 2011 o 13:48
0
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Przecież jest ustawa, że można powołać Straż Gminną lub Wiejską jak jest w niektórych częściach kraju więc w czym problem Panowie Wójtowie. Nie no bo po co da się na paliwo, tonery do drukarek, papier dla Policji i za darmo będą pilnować porządku i nie tylko tego. Jak oszczędności są wszędzie to oszczędności a nie folwark prywatny Panów Wójtów. Ja tam bym się przypatrzył dokładnie Panom Wójtom czy przypadkiem nie znalazłoby się coś na nich w funkcjonowaniu Gmin, jakieś nieprawidłowości. Przykładowo w Stężycy mają budować ośrodek wypoczynkowy na terenach zalewowych przy Wiśle z halą sportową i tym się chwalą na wszystkie okoliczne miejscowości, Powiaty czy to nie marnotrawstwo publicznych pieniążków ???????
Można by pisać dużo tutaj jeszcze i dużo zabrałoby to papieru ale szkoda słów.
Pozdrawia
Wszędzie są oszczędności a panowie Wójtowie z Kłoczewa i Stężycy mają naleciałości rodem z PRL'u. Lepiej Policję traktować jako darmową agencję ochroniarską (za nasze publiczne podatników pieniądze potrącane z naszych pensji) co miało miejsce wiele razy w Stężycy i Kłoczewie dla imprez lokalnych organizowanych przez Panów Wójtów, niż wynająć prawdziwą firmę ochroniarską, która pilnowała by porządku. Przecież obowiązuje ustawa o imprezach masowych i tam jest wszystko podane jak na tacy za co odpowiada organizator imprezy masowej.
Pr... rozwiń
Avatar
crx / 26 kwietnia 2011 o 11:37
0
Trzeba utworzyć Milicję Obywatelską na wzór Stanów.Wtedy obywatele wreszcie będą bezpieczni.Albo Ochotniczą Rezerwę tej Milicji -to też jest jakieś rozwiązanie!
Avatar
kolka / 26 kwietnia 2011 o 11:10
0
I słusznie bo po jasną cholerę komuś posterunek który tuż po zachodzie Słońca można podpalić i dopiero dochodzenie wykazuje kto to ,być może zrobił.
Czemu piszę (być może) ....otóż kiedy miałbym 2.5 prom. we krwi to na drugi dzień wszystko
za wyjątkiem tego że fruwałem można byłoby mi wmówić.
Powinno się wprowadzić warty obywatelskie a te powinny wzywać mobilne i dobrze wyszkolone
jednostki policji do skutecznych interwencji.
Co mamy dzisiaj....dwóch mundurowych z zadyszką nie może sobie poradzić z krepkim dziadkiem tylko wzywają posiłki....paranoja
I słusznie bo po jasną cholerę komuś posterunek który tuż po zachodzie Słońca można podpalić i dopiero dochodzenie wykazuje kto to ,być może zrobił.
Czemu piszę (być może) ....otóż kiedy miałbym 2.5 prom. we krwi to na drugi dzień wszystko
za wyjątkiem tego że fruwałem można byłoby mi wmówić.
Powinno się wprowadzić warty obywatelskie a te powinny wzywać mobilne i dobrze wyszkolone
jednostki policji do skutecznych interwencji.
Co mamy dzisiaj....dwóch mundurowych z zadyszką nie może sobie poradzić z krepkim dzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!