Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 lutego 2019 r.
10:27

Kazimierz Dolny: Miasto nie może odzyskać lokalu po kawiarni. "Każdy miesiąc to strata"

0 13 A A
"Rynkowa" - znane miejsce między Ruchem a Galerią
"Rynkowa" - znane miejsce między Ruchem a Galerią (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie wiadomo, kiedy komornik wejdzie do lokalu po słynnej kawiarni „Rynkowa”, którego – mimo wyroku sądowego – miasto nie odzyskało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jestem w stałym kontakcie z komornikiem w tej sprawie. Przykre dla nas jako gminy jest to, że blokują nas przepisy. Zgodnie z procedurą, egzekucję komorniczą poprzedza wezwanie do dobrowolnego wydania lokalu. Takie wezwanie zostało wysłane do byłego dzierżawcy na początku stycznia. I zgodnie z procedurami musimy czekać na informację, czy je odebrał – tłumaczy Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego.

– Czas na ewentualne wydanie lokalu liczy się od momentu dostarczenia wezwania. Jest na to 30 dni Czy gmina ma jakieś możliwości działania, jeśli były dzierżawca będzie grał na zwłokę? – Aż się prosi, by lokal po prostu odebrać, ale niestety musimy postępować zgodnie z przepisami. Szukaliśmy wszelkich rozwiązań prawnych, bo jest coraz bliżej sezonu, a nowy dzierżawca musi mieć czas, żeby przygotować lokal – zaznacza Pomianowski. – Dopóki nie będziemy mieć informacji o odebraniu wezwania, nie możemy też ogłosić, co wymaga prawo, listy lokali do dzierżawy. A to z kolei poprzedza samo ogłoszenie przetargu – dodaje burmistrz.

Miasto ma problem z odzyskaniem lokalu po „Rynkowej” mimo sądowego wyroku. Gdy dzierżawca przestał płacić czynsz, miasto wypowiedziało mu umowę z powodu dużych zaległości. Taka decyzja zapadła już w lipcu 2017, ale do dzisiaj lokal nie wrócił do zasobu gminy Kazimierz Dolny.

Ostatniego lata sąd orzekł, że dzierżawca musi oddać lokal miastu, a jesienią wyrok stał się prawomocny. – Niestety nadal nie mamy wstępu do lokalu – mówi burmistrz Pomianowski i dodaje, że lokal jest wciąż zamknięty, a miasto nie ma z niego żadnego pożytku.

– Każdy miesiąc to dla budżetu strata dochodów, co mnie wyjątkowo złości. Szkoda, że przepisów prawa, w tym określonych terminów, nie można „przeskoczyć” i przejąć lokal – dodaje burmistrz.

Pomianowski już zapowiedział, że lokal będzie wystawiony na przetarg, który wyłoni nowego dzierżawcę. Czy kawiarnia zachowa swoją nazwę? – Prawa do nazwy „Rynkowa” ma właściciel kawiarni – zauważa burmistrz. – Dobrze byłoby jednak, gdyby lokal zachował swój dotychczasowy charakter.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 11:37
System prawny w Polsce to szambo. Często człowiek raz dostaje w łeb z jednej stony od oszusta a z drugiej przez "wymiar sprawiedliwości". Czasem ten drugi cios jest silniejszy niż pierwszy. Na szczęście tylko mała część społeczeństwa to takie typowe glizdy ludzkie bo gdyby było inaczej to egzekwowanie czegokolwiek przez sądy pogrzebało by każdy biznes.
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 10:55
Brawo! Zdjęcie pewnie ze 20 lat ma. Esterka jeszcze stoi!
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 11:03
Spokojnie developer z żoliborza szykuje sobie teren.
Avatar
J. / 5 lutego 2019 r. o 12:07
A biznesmen od Esterki też miał tak szybko odbudować i co ? Tak się chwalił a póki co jest jeden wielki syf....I nikt się go nie czepia...
Avatar
kwaaaaaa / 5 lutego 2019 r. o 11:27
Pewnie jakiś ZSL- owiec ukradł?
 A co to niby zsl?
Avatar
BLK / 5 lutego 2019 r. o 17:01
Piękny Kazimierz za takim tęsknie.
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 12:18
a czy w umowie nie można zawrzeć klauzuli - trzy miesięczne opóźnienie w zapłacie czynszu to wypad z najmu ??? - to takie proste, ale zbyt trudne dla urzędników !!!!
Avatar
EXIF / 5 lutego 2019 r. o 21:43
wykonane dokładnie 16 grudnia 2001 roku :)
Avatar
Alik / 5 lutego 2019 r. o 14:47
Takie prawo zaklepali sobie kolesie z koalicji PO i PSL. I wrzeszczą w całęj europie, żeby było jak dawniej, żeby czasem niczego nie zmieniać, bo to będzie niedemokratyczne.
 Wycie trolla z pis - uwielbiam.
Avatar
Z Kazika / 5 lutego 2019 r. o 13:40
Wiadomo jak jest - wpływowy i głośny radny kolega. Były najemca rozgoryczony i podpuszczany. I tak na złość odmroże sobie uszy. Dobrze, że chociaż do komornika dali wreszcie a mogli trzymać dalej i czekać na diabli wiedzą na co
Avatar
EXIF / 5 lutego 2019 r. o 21:43
wykonane dokładnie 16 grudnia 2001 roku :)
Avatar
BLK / 5 lutego 2019 r. o 17:01
Piękny Kazimierz za takim tęsknie.
Avatar
Alik / 5 lutego 2019 r. o 14:47
Takie prawo zaklepali sobie kolesie z koalicji PO i PSL. I wrzeszczą w całęj europie, żeby było jak dawniej, żeby czasem niczego nie zmieniać, bo to będzie niedemokratyczne.
 Wycie trolla z pis - uwielbiam.
Avatar
Z Kazika / 5 lutego 2019 r. o 13:40
Wiadomo jak jest - wpływowy i głośny radny kolega. Były najemca rozgoryczony i podpuszczany. I tak na złość odmroże sobie uszy. Dobrze, że chociaż do komornika dali wreszcie a mogli trzymać dalej i czekać na diabli wiedzą na co
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 12:18
a czy w umowie nie można zawrzeć klauzuli - trzy miesięczne opóźnienie w zapłacie czynszu to wypad z najmu ??? - to takie proste, ale zbyt trudne dla urzędników !!!!
Avatar
J. / 5 lutego 2019 r. o 12:07
A biznesmen od Esterki też miał tak szybko odbudować i co ? Tak się chwalił a póki co jest jeden wielki syf....I nikt się go nie czepia...
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 11:57
Takie prawo zaklepali sobie kolesie z koalicji PO i PSL. I wrzeszczą w całęj europie, żeby było jak dawniej, żeby czasem niczego nie zmieniać, bo to będzie niedemokratyczne.
Avatar
Bożena / 5 lutego 2019 r. o 11:37
Burmistrz nowy, a problemy i narzekania zostały.
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 r. o 11:37
System prawny w Polsce to szambo. Często człowiek raz dostaje w łeb z jednej stony od oszusta a z drugiej przez "wymiar sprawiedliwości". Czasem ten drugi cios jest silniejszy niż pierwszy. Na szczęście tylko mała część społeczeństwa to takie typowe glizdy ludzkie bo gdyby było inaczej to egzekwowanie czegokolwiek przez sądy pogrzebało by każdy biznes.
Avatar
kwaaaaaa / 5 lutego 2019 r. o 11:27
Pewnie jakiś ZSL- owiec ukradł?
 A co to niby zsl?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku
27 stycznia 2023, 0:00

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!