Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2009 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Sąd zabronił budowy Castoramy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 41 A A

Sieć marketów Castorama nie może już dłużej wznosić składu remontowo-budowlanego Brico Depot w centrum Puław. Zabronił jej tego dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok zapadł po skardze miejskich urzędników, których zdaniem inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania.

– Plan nie pozwala w tym miejscu na budowę obiektów o powierzchni sprzedaży większej niż 2 tys. mkw. – mówi Anna Pawłowska, kierownik Wydziału Budownictwa i Planowania Przestrzennego w puławskim Urzędzie Miasta.

– Choć w projekcie budynku powierzchnia sprzedaży ma mniej niż 2 tys. mkw., to faktycznie jest o 5 tys. mkw. większa. Tyle zajmują bowiem magazyny otwarte dla klientów. A jeśli klient może podejść do półki, wziąć towar i zanieść go do kasy to dla nas jest to powierzchnia sprzedaży. A nawet, gdyby był to tylko magazyn, to plan nie przewiduje tu magazynów. Jakby patrzeć, ta budowa nie zgadza się z planem.

Puławscy urzędnicy walczyli o uchylenie wydanego przez starostwo pozwolenia na budowę. Wojewoda nie przyznał im racji, budowa ruszyła, a obiekt jest już w połowie gotowy.

Urzędnicy z Puław wygrali w sądzie, Castorama może się od tej decyzji odwołać, ale nawet to nie pozwoli jej wznowić prac.

– Bo sąd zdecydował, że roboty mają być wstrzymane do czasu prawomocnego wyroku – dodaje Pawłowska.

Z inwestorem nie udało nam się skontaktować.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MIRO / 7 października 2010 o 22:41
0
NO I JEST ODDALONA KASACJA WIEC BEDZIE CASTORAMA
Avatar
kontra / 21 stycznia 2010 o 14:31
0
KK napisał:
a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Twój za to jak sombrero.Obrażać ludzi ,którzy mają inne zdanie od ciebie tylko to potrafisz biznesmenie za dychę.Konkurencja ci przeszkadza co?
Avatar
mar / 21 stycznia 2010 o 12:05
0
Niech budują buduja przynajmniej będzie można coś kupić po 16 a nie jak teraz wszytko pozamykanei z transportem niededzie problemu . a kto wymyślił takie brednie ze tesco maja zlikwidować?
Avatar
Gordon / 8 stycznia 2010 o 15:50
0
Porąbało tych urzędnikow do reszty... ... ...
Jakby im dac jakis udział w tym to by sie kolejka ustawiła ... ... ..
Co do "GOŚCIA"
to sam sie jeb*** w łeb ludzie przynajmniej mieli by jakaś kase z tego PROFESORKU dla nie jednego czlowieka nawwte tysiac zl to kawał kasy wiec nie pier*** głupot !!! !!! !!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:24
0
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.


Jakie miejsca pracy,co ty człowieku bredzisz.Sam idź za te drobne do roboty.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:22
0
Dzisiaj rano szedłem,a robole na rusztowaniach jak małpy skikają.G..no sobie robią z postanowień sądu.
Avatar
Rew / 5 stycznia 2010 o 14:39
0
Sąd??????? Jaki sąd?!!!!!! Budują dalej i leją na jakiś tam sąd - sąd może im skoczyć. Przecież to Polska...
Avatar
KK / 5 stycznia 2010 o 08:01
0
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.

a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Avatar
kokos / 5 stycznia 2010 o 06:56
0
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.
Avatar
ala / 4 stycznia 2010 o 19:56
0
Mi to żal tylko tych puławskich firm podwykonawczych,kto i kiedy im zapłaci za wykonane a niezafakturowane roboty i materiały.No ale taka jest dola przędsiębiorcy polskiego bo jak mówił Kaczyński kazdy biznesmen to złodziej tylko nie kazdy złapany widocznie starostwo doprowadziło niech mają za swoje.
Avatar
MIRO / 7 października 2010 o 22:41
0
NO I JEST ODDALONA KASACJA WIEC BEDZIE CASTORAMA
Avatar
kontra / 21 stycznia 2010 o 14:31
0
KK napisał:
a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Twój za to jak sombrero.Obrażać ludzi ,którzy mają inne zdanie od ciebie tylko to potrafisz biznesmenie za dychę.Konkurencja ci przeszkadza co?
Avatar
mar / 21 stycznia 2010 o 12:05
0
Niech budują buduja przynajmniej będzie można coś kupić po 16 a nie jak teraz wszytko pozamykanei z transportem niededzie problemu . a kto wymyślił takie brednie ze tesco maja zlikwidować?
Avatar
Gordon / 8 stycznia 2010 o 15:50
0
Porąbało tych urzędnikow do reszty... ... ...
Jakby im dac jakis udział w tym to by sie kolejka ustawiła ... ... ..
Co do "GOŚCIA"
to sam sie jeb*** w łeb ludzie przynajmniej mieli by jakaś kase z tego PROFESORKU dla nie jednego czlowieka nawwte tysiac zl to kawał kasy wiec nie pier*** głupot !!! !!! !!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:24
0
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.


Jakie miejsca pracy,co ty człowieku bredzisz.Sam idź za te drobne do roboty.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:22
0
Dzisiaj rano szedłem,a robole na rusztowaniach jak małpy skikają.G..no sobie robią z postanowień sądu.
Avatar
Rew / 5 stycznia 2010 o 14:39
0
Sąd??????? Jaki sąd?!!!!!! Budują dalej i leją na jakiś tam sąd - sąd może im skoczyć. Przecież to Polska...
Avatar
KK / 5 stycznia 2010 o 08:01
0
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.

a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Avatar
kokos / 5 stycznia 2010 o 06:56
0
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.
Avatar
ala / 4 stycznia 2010 o 19:56
0
Mi to żal tylko tych puławskich firm podwykonawczych,kto i kiedy im zapłaci za wykonane a niezafakturowane roboty i materiały.No ale taka jest dola przędsiębiorcy polskiego bo jak mówił Kaczyński kazdy biznesmen to złodziej tylko nie kazdy złapany widocznie starostwo doprowadziło niech mają za swoje.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 grudnia 2018 roku 0 0

Czerwona Karczma znowu do wzięcia. Budynek na sprzedaż

Czerwona Karczma znowu do wzięcia. Budynek na sprzedaż 0 3

Kolejny raz wystawiony został na sprzedaż budynek Czerwonej Karczmy przy Turystycznej 2.

"Po kilkunastu latach pracy zarabiam 200 zł więcej niż stażysta". Protest w sądach

"Po kilkunastu latach pracy zarabiam 200 zł więcej niż stażysta". Protest w sądach 15 26

Mimo obiecanych podwyżek, coraz więcej urzędników sądowych odchodzi na zwolnienia lekarskie. Doraźnie zatrudniani pracownicy nie są w stanie ich zastąpić. W sądach zapowiada się więc kolejny, kryzysowy tydzień.

Nowe siedziby politologii i psychologii UMCS. Wiadomo, kto je zbuduje
galeria

Nowe siedziby politologii i psychologii UMCS. Wiadomo, kto je zbuduje 0 6

Nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia budowy nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii UMCS. Uczelnia podpisała już umowę z wykonawcą inwestycji.

TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80. Trzecia porażka u siebie
galeria

TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80. Trzecia porażka u siebie 3 1

TBV Start Lublin nie będzie miło wspominał konfrontacji z drużyną ze Szczecina. Podopieczni Davida Dedka przegrali 71:80

Literiada w Zamościu. Protestowali przeciwko łamaniu konstytucji
galeria

Literiada w Zamościu. Protestowali przeciwko łamaniu konstytucji 0 11

W niedzielę Obywatele RP przeprowadzili manifestację na rynku w Zamościu. Tłumaczyli, że łamana jest konstytucja, zagrożona demokracja i wolność słowa. Zamojskie środowisko związane z Komitetem Obrony Demokracji włączyło się do ogólnopolskiej Literiady.

S17 Piaski-Hrebenne. Ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy

S17 Piaski-Hrebenne. Ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy 63 10

Drogowcy zrobili pierwszy krok w kierunku budowy S17 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Hrebennem. W przyszłym roku ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy tego odcinka.

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Hubert Szymajda. Gwarancja wielkich emocji

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Hubert Szymajda. Gwarancja wielkich emocji 2 0

Hubert Szymajda walczy o tytuł „Sportowca Roku 2018”. Posiadacz pasa federacji Thunderstrike Fight League w tym roku stoczył trzy walki, a każda z nich przeszła do historii lokalnego MMA

Włókniarz Frampol przed męskimi decyzjami

Włókniarz Frampol przed męskimi decyzjami 2 0

Włókniarz Frampol zakończył jesień w dolnej strefie tabeli i wiosną czeka go walka o utrzymanie. Klub poszukuje wzmocnień, ale na razie do największej roszady doszło na stanowisku prezesa – Mirosława Kubinę zastąpił Wojciech Kowalik

Lublin: Przez kilkadziesiąt lat nazwa ulicy z błędem. W końcu to poprawili

Lublin: Przez kilkadziesiąt lat nazwa ulicy z błędem. W końcu to poprawili 25 6

Przez kilkadziesiąt lat w użyciu była błędna nazwa jednej ze śródmiejskich ulic. Taki los spotkał ul. Szczerbowskiego. Jej właściwym patronem jest zasłużony strażak Antoni, ale po wojnie, z nieznanego powodu, w nazwie ulicy pojawiło się imię poety Adama. Kilka dni temu niebieska tabliczka wyprostowała błąd sprzed lat

W lubelskiej klasie okręgowej grają piłkarze z całego świata

W lubelskiej klasie okręgowej grają piłkarze z całego świata 1 2

W rundzie jesiennej w ekipach lubelskiej klasy okręgowej grało dwóch zawodników z innych kontynentów – Algierczyk Ayoub Charef Eddine Kherouf i Alex Akhil z Indii

Uwaga na salmonellę! Biedronka wycofuje produkt ze sklepów

Uwaga na salmonellę! Biedronka wycofuje produkt ze sklepów 35 3

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który znajdował się w popularnym dyskoncie. Został wycofany ze względu na groźne bakterie.

Chęć na pięć w Lublinie. Biegacze nie przestraszyli się śniegu [zdjęcia]
galeria

Chęć na pięć w Lublinie. Biegacze nie przestraszyli się śniegu [zdjęcia] 9 5

W niedzielę na lubelskim Czechowie odbył się kolejny bieg z cyklu „Chęć na Pięć”. Mimo zimowej aury i zalegającego śniegu, który spadł z soboty na niedzielę frekwencja dopisała i biegacze zakończyli na sportowo 2018 rok

Skoki narciarskie. Świetne skoki Polaków w Engelbergu!
film

Skoki narciarskie. Świetne skoki Polaków w Engelbergu! 0 2

Biało-Czerwoni spisali się świetnie mimo że żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium

"Incepcja" w Miasto movie
19 grudnia 2018, 19:00

"Incepcja" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna grudniowa odsłona cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury. W środę, 19 grudnia o godz. 19 zobaczymy film Incepcja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!