Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 listopada 2009 r.
13:31
Edytuj ten wpis

Sam zburzy swój dom, chce uniknąć wjazdu buldożerów

0 32 A A

"Dom w rozbiórce. Nieupoważnionym wstęp wzbroniony" – taka tabliczka pojawiła się w czwartek przed domem w podpuławskich Bronowicach. Postawił ją właściciel, który sam zdecydował się rozebrać samowolkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Odstępujemy od rozbiórki zastępczej, bo właściciel rozpoczął prace. Ale będziemy na bieżąco śledzić ich postęp – zapowiada Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach.

Przypomnijmy. Właściciel bez zezwolenia rozbudował stojący na skarpie budynek. Zdaniem inspektorów stwarzał on zagrożenie, gdyż mógł się osunąć. Rozbiórka miała się odbyć w tamtym tygodniu.

Na zlecenie nadzoru na miejscu pojawiła się koparka firmy budowlanej oraz policjanci, którzy mieli zabezpieczać całą akcję. Jednak właściciel domu zagroził użyciem butli z gazem. Przyjechała straż pożarna, antyterroryści i policyjny negocjator. Dopiero po rozmowie z nim właściciel zgodził się opuścić dom. Jednocześnie obiecał też, że sam go rozbierze.

Mężczyzna miał na to tydzień czasu, ale przez kilka ostatnich dni przebywał w szpitalu.

– Wyszedłem na przepustkę, żeby coś zacząć robić. Meble już wywiozłem i mogę rozebrać to co w tym domu rozbudowałem. Bo większość tu przecież stała. Ale potrzebuję chociażby prądu, a ten został mi odcięty – mówi Marek Pawłowski.

– Panie, ten dom tu stał od wielu lat. Jako mały chłopak chodziłem na telewizję, bo gospodarz jako jedyny we wsi miał telewizor – opowiada znajomy pana Marka, który pomaga mu w pracach.

Ale rozebranie fragmentu domu, o którym mówi właściciel, nie załatwi sprawy. Zdaniem inspektorów nadzoru rozebrany musi być cały obiekt. Dlatego temat przymusowej rozbiórki może wkrótce powrócić.

Urzędnicy wyjaśniają też, że możliwa jeszcze kilka lat temu legalizacja samowoli budowlanej nie polegałaby wyłącznie na wpłacie 50 tys. złotych.

– Inwestor musiałby przedstawić ekspertyzę, że posadowienie budynku na skarpie jest bezpieczne. Dopiero wtedy mógłby się ubiegać o pozwolenie na budowę – zaznacza Elżbieta Dudzińska.

Właściciel domu w tej chwili najbardziej przejmuje się tym, co zrobi kiedy nie będzie miał już gdzie mieszkać.

– Byłem w gminie, ale powiedzieli że nie mają żadnych lokali. Córka też mnie do siebie nie weźmie, bo wynajmuje małą garsonierę w Zielonej Górze. Ale może jest ktoś, kto może mi jakoś pomóc? – zastanawia się Pawłowski.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 18:51
0
piszesz kolego o królu kazimierzu że też nie jest zgodnie z prawem pobudowany nawet gdyby tak było to i tak nikt palcem nie kiwnie by go zburzyć bo nikt a w szczegulności p dudzińska nie jest samobujcą takwięc tam gdzie są ogromne pieniądze wolno wszystko i jak tu nadzur budowlany ma zarobić na premie i pokazać że pracuje trzeba zniszczyć bezbronnego człowieka przecież on nic niemoże nikogo nie zastrzeli ot polskie podejście do rzeczywistości dokopać leżącemu i na koniec poco polscy urzędnicy urzędnicy chodzą do kościoła chyba poto żeby się uczyć niszczyć ludzi jak za inkwizycji a przecierz ten pan nikogo nie zabił swoją ciężką pracą i podatkami wychodował takich krwiopijców jak nadzur budowlany !!!
piszesz kolego o królu kazimierzu że też nie jest zgodnie z prawem pobudowany nawet gdyby tak było to i tak nikt palcem nie kiwnie by go zburzyć bo nikt a w szczegulności p dudzińska nie jest samobujcą takwięc tam gdzie są ogromne pieniądze wolno wszystko i jak tu nadzur budowlany ma zarobić na premie i pokazać że pracuje trzeba zniszczyć bezbronnego człowieka przecież on nic niemoże nikogo nie zastrzeli ot polskie podejście do rzeczywistości dokopać leżącemu i na koniec poco polscy urzędnicy urzędnicy chodzą do kościoła chyba poto żeby się ... rozwiń
Avatar
TIX / 2 grudnia 2009 o 01:59
0
[url="http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view"]http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view[/url]
Avatar
zmien władze / 28 listopada 2009 o 17:52
0
oczywiscie kasa kasa

jak nie doprowadzac do takich sytuacji

prosto zaglosować na UPR
nie jest to partia socjalna


jak PIS ALBO SLD


a ni pseudo LIBERALNA
JAK PO

psedo jest gorsze niz socjal bo jest zakłamanie



czy ludzie co wykonują przepisy sa chrzescijanami ??
w pracy nie wolno być ateistą urzadnikiem

no co mam to w .......
sami wybraliscie i sami wychowaliscie takie osoby
Avatar
Gość / 21 listopada 2009 o 18:37
0
Jakie wymiary miał dom przy zakupie w roku 2001 ? Jakie ma teraz ? Dostał "nowe szaty" i ładnie wygłąda ! To dla tego go trzeba rozebrać.!?

Może panna Dudzińska też się tak "odstroi" i zmieni na pani (mężatkę) Dudzinską ? I ciągle to będzie ta sama kobita ! Czy nie ? Nikt ją nie chce ?
Avatar
dobry sąsiad / 21 listopada 2009 o 18:27
0
P. Marek nie wybudował tego domu tylko ocieplił i zmienił dach, a to jest róznica od wybudowania budynku od podstaw. Ten dom stoi od kilkudziesięciu lat i jeszcze żadna wichura go nie przewróciła i jestem pewien że by stał jeszcze wiele lat. Skąd to wiem ?? Bo mieszkam niedaleko
Avatar
budowlaniec / 20 listopada 2009 o 18:18
0
PO PROSTU NIE DAŁ NIKOMU W ŁAPĘ -TO CHUZIA NA JUZIA - (to my wadza TEMU wieśniakowi pokażemy KTO TU RZĄDZI!!!!!!!!!! ))) TAKA JEST PRAWDA O NASZYCH URZĘDASACH - - TO JEST MOŻLIWE TYLKO W TYM KRAJU ZWANYM POLSKA- A W DODATKU SPROWADZILI GRUPĘ ANTYTERORYSTYCZNĄ NA PROSTEGO I BEZSILNEGO OBYWATELA ZABAGNIONEJ POLSKI...WIELKI WSTYD I CHAŃBA ZE STRONY WADZY!!!!!!!!!!!
Avatar
edziu / 20 listopada 2009 o 17:26
0
Jedy napisał:
No dobra, szkoda czlowieka i jego pracy, ale co by było gdyby:
naprzykład ten budynek rzeczywiście się obsunął i przygniótł kilka osób przechodzących obok,
to niech ktoś teraz odpowie kto by za to poniósł odpowiedzialność?

Tobie chyba prędzej by mózg przygniotło niz ten dom miałby kogos przygnieść.. Hala w Katowicach miała pozwolenie nadzoru budowlanego a też się zawaliła i przygniotła wiele osób- więc nie pieprz mi tu Jedy,ze ten dom postawiony bez pozwolenia stwarza znaczne zagrożenie dla ludzi.

Tobie chyba prędzej by mózg przygniotło niz ten dom miałby kogos przygnieść.. Hala w Katowicach miała pozwolenie nadzoru budowlanego a też się zawaliła i przygniotła wiele osób- więc nie pieprz mi tu Jedy,ze ten dom postawiony bez pozwolenia stwarza znaczne zagrożenie dla ludzi. rozwiń
Avatar
Jedy / 20 listopada 2009 o 12:39
0
No dobra, szkoda czlowieka i jego pracy, ale co by było gdyby:
naprzykład ten budynek rzeczywiście się obsunął i przygniótł kilka osób przechodzących obok,
to niech ktoś teraz odpowie kto by za to poniósł odpowiedzialność?
Avatar
TW JAGA / 20 listopada 2009 o 11:04
0
Gość napisał:
w zimie nie ma eksmisji na bruk, więc jeśli gmina nie może temu człowiekowi zapewnić mieszkania to i rozbiórka domu powinna być wstrzymana do wiosny.


Ale Pani Dudzińska powiedziała,że ten facet nie jest tam zameldowany, co oznacza wedle przepisów ,że on tam nie mieszka.

Ps.Pani towarzyszka Dudzińska uruchomiła pewien proces w który zaangażowała ogromną liczbę różnych urzędników i funkcjonariuszy państwowych.Wiązało sie to i wiąże z ogromnymi kosztami.Na dzień dzisiejszy gdyby podliczyć wydane pieniądze oraz czas różnych urzędników poswięcony na załatwienie tego gościa to myślę ,że kwota 100 000zł została przekroczona.

Ta Pani to typowy urzędniczy beton który nigdy nie przyzna się do pomyłki.Wyda kolejne 100 000zł aby udowodnić swoją rację.

Towarzyszka Dudzińska nie ma nic do stracenia.Nawet jesli ktoś ją powstrzyma i stwierdzi jej bezprawne działanie na szkodę Pana Marka to i tak nie poniesie żadnej kary.
Ona nadal ma do dyspozycji nieograniczone środki finansowe oraz sztab bezmyslnych urzędników ślepo wykonujących rozakazy szefa.

Mówimy o solidarności zawodowej urzędników.Kruk krukowi oka nie wykole.Honor i współczucie to uczucie obce w tej grupy zawodowej.


Ale Pani Dudzińska powiedziała,że ten facet nie jest tam zameldowany, co oznacza wedle przepisów ,że on tam nie mieszka.

Ps.Pani towarzyszka Dudzińska uruchomiła pewien proces w który zaangażowała ogromną liczbę różnych urzędników i funkcjonariuszy państwowych.Wiązało sie to i wiąże z ogromnymi kosztami.Na dzień dzisiejszy gdyby podliczyć wydane pieniądze oraz czas różnych urzędników poswięcony na załatwienie tego gościa to myślę ,że kwota 100 000zł została przekroczona.

Ta Pani to typowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:33
0
w zimie nie ma eksmisji na bruk, więc jeśli gmina nie może temu człowiekowi zapewnić mieszkania to i rozbiórka domu powinna być wstrzymana do wiosny.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 18:51
0
piszesz kolego o królu kazimierzu że też nie jest zgodnie z prawem pobudowany nawet gdyby tak było to i tak nikt palcem nie kiwnie by go zburzyć bo nikt a w szczegulności p dudzińska nie jest samobujcą takwięc tam gdzie są ogromne pieniądze wolno wszystko i jak tu nadzur budowlany ma zarobić na premie i pokazać że pracuje trzeba zniszczyć bezbronnego człowieka przecież on nic niemoże nikogo nie zastrzeli ot polskie podejście do rzeczywistości dokopać leżącemu i na koniec poco polscy urzędnicy urzędnicy chodzą do kościoła chyba poto żeby się uczyć niszczyć ludzi jak za inkwizycji a przecierz ten pan nikogo nie zabił swoją ciężką pracą i podatkami wychodował takich krwiopijców jak nadzur budowlany !!!
piszesz kolego o królu kazimierzu że też nie jest zgodnie z prawem pobudowany nawet gdyby tak było to i tak nikt palcem nie kiwnie by go zburzyć bo nikt a w szczegulności p dudzińska nie jest samobujcą takwięc tam gdzie są ogromne pieniądze wolno wszystko i jak tu nadzur budowlany ma zarobić na premie i pokazać że pracuje trzeba zniszczyć bezbronnego człowieka przecież on nic niemoże nikogo nie zastrzeli ot polskie podejście do rzeczywistości dokopać leżącemu i na koniec poco polscy urzędnicy urzędnicy chodzą do kościoła chyba poto żeby się ... rozwiń
Avatar
TIX / 2 grudnia 2009 o 01:59
0
[url="http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view"]http://ww6.tvp.pl/6622,946122,1.view[/url]
Avatar
zmien władze / 28 listopada 2009 o 17:52
0
oczywiscie kasa kasa

jak nie doprowadzac do takich sytuacji

prosto zaglosować na UPR
nie jest to partia socjalna


jak PIS ALBO SLD


a ni pseudo LIBERALNA
JAK PO

psedo jest gorsze niz socjal bo jest zakłamanie



czy ludzie co wykonują przepisy sa chrzescijanami ??
w pracy nie wolno być ateistą urzadnikiem

no co mam to w .......
sami wybraliscie i sami wychowaliscie takie osoby
Avatar
Gość / 21 listopada 2009 o 18:37
0
Jakie wymiary miał dom przy zakupie w roku 2001 ? Jakie ma teraz ? Dostał "nowe szaty" i ładnie wygłąda ! To dla tego go trzeba rozebrać.!?

Może panna Dudzińska też się tak "odstroi" i zmieni na pani (mężatkę) Dudzinską ? I ciągle to będzie ta sama kobita ! Czy nie ? Nikt ją nie chce ?
Avatar
dobry sąsiad / 21 listopada 2009 o 18:27
0
P. Marek nie wybudował tego domu tylko ocieplił i zmienił dach, a to jest róznica od wybudowania budynku od podstaw. Ten dom stoi od kilkudziesięciu lat i jeszcze żadna wichura go nie przewróciła i jestem pewien że by stał jeszcze wiele lat. Skąd to wiem ?? Bo mieszkam niedaleko
Avatar
budowlaniec / 20 listopada 2009 o 18:18
0
PO PROSTU NIE DAŁ NIKOMU W ŁAPĘ -TO CHUZIA NA JUZIA - (to my wadza TEMU wieśniakowi pokażemy KTO TU RZĄDZI!!!!!!!!!! ))) TAKA JEST PRAWDA O NASZYCH URZĘDASACH - - TO JEST MOŻLIWE TYLKO W TYM KRAJU ZWANYM POLSKA- A W DODATKU SPROWADZILI GRUPĘ ANTYTERORYSTYCZNĄ NA PROSTEGO I BEZSILNEGO OBYWATELA ZABAGNIONEJ POLSKI...WIELKI WSTYD I CHAŃBA ZE STRONY WADZY!!!!!!!!!!!
Avatar
edziu / 20 listopada 2009 o 17:26
0
Jedy napisał:
No dobra, szkoda czlowieka i jego pracy, ale co by było gdyby:
naprzykład ten budynek rzeczywiście się obsunął i przygniótł kilka osób przechodzących obok,
to niech ktoś teraz odpowie kto by za to poniósł odpowiedzialność?

Tobie chyba prędzej by mózg przygniotło niz ten dom miałby kogos przygnieść.. Hala w Katowicach miała pozwolenie nadzoru budowlanego a też się zawaliła i przygniotła wiele osób- więc nie pieprz mi tu Jedy,ze ten dom postawiony bez pozwolenia stwarza znaczne zagrożenie dla ludzi.

Tobie chyba prędzej by mózg przygniotło niz ten dom miałby kogos przygnieść.. Hala w Katowicach miała pozwolenie nadzoru budowlanego a też się zawaliła i przygniotła wiele osób- więc nie pieprz mi tu Jedy,ze ten dom postawiony bez pozwolenia stwarza znaczne zagrożenie dla ludzi. rozwiń
Avatar
Jedy / 20 listopada 2009 o 12:39
0
No dobra, szkoda czlowieka i jego pracy, ale co by było gdyby:
naprzykład ten budynek rzeczywiście się obsunął i przygniótł kilka osób przechodzących obok,
to niech ktoś teraz odpowie kto by za to poniósł odpowiedzialność?
Avatar
TW JAGA / 20 listopada 2009 o 11:04
0
Gość napisał:
w zimie nie ma eksmisji na bruk, więc jeśli gmina nie może temu człowiekowi zapewnić mieszkania to i rozbiórka domu powinna być wstrzymana do wiosny.


Ale Pani Dudzińska powiedziała,że ten facet nie jest tam zameldowany, co oznacza wedle przepisów ,że on tam nie mieszka.

Ps.Pani towarzyszka Dudzińska uruchomiła pewien proces w który zaangażowała ogromną liczbę różnych urzędników i funkcjonariuszy państwowych.Wiązało sie to i wiąże z ogromnymi kosztami.Na dzień dzisiejszy gdyby podliczyć wydane pieniądze oraz czas różnych urzędników poswięcony na załatwienie tego gościa to myślę ,że kwota 100 000zł została przekroczona.

Ta Pani to typowy urzędniczy beton który nigdy nie przyzna się do pomyłki.Wyda kolejne 100 000zł aby udowodnić swoją rację.

Towarzyszka Dudzińska nie ma nic do stracenia.Nawet jesli ktoś ją powstrzyma i stwierdzi jej bezprawne działanie na szkodę Pana Marka to i tak nie poniesie żadnej kary.
Ona nadal ma do dyspozycji nieograniczone środki finansowe oraz sztab bezmyslnych urzędników ślepo wykonujących rozakazy szefa.

Mówimy o solidarności zawodowej urzędników.Kruk krukowi oka nie wykole.Honor i współczucie to uczucie obce w tej grupy zawodowej.


Ale Pani Dudzińska powiedziała,że ten facet nie jest tam zameldowany, co oznacza wedle przepisów ,że on tam nie mieszka.

Ps.Pani towarzyszka Dudzińska uruchomiła pewien proces w który zaangażowała ogromną liczbę różnych urzędników i funkcjonariuszy państwowych.Wiązało sie to i wiąże z ogromnymi kosztami.Na dzień dzisiejszy gdyby podliczyć wydane pieniądze oraz czas różnych urzędników poswięcony na załatwienie tego gościa to myślę ,że kwota 100 000zł została przekroczona.

Ta Pani to typowy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:33
0
w zimie nie ma eksmisji na bruk, więc jeśli gmina nie może temu człowiekowi zapewnić mieszkania to i rozbiórka domu powinna być wstrzymana do wiosny.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 3 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 10

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!