Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 stycznia 2019 r.
20:28

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

0 15 A A

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

– Jestem zaskoczona. Nie sądziłam, że druga strona po tylu latach spierania się w sądzie, nagle zrezygnuje – komentuje Krystyna Zaręba. – Na mocy ugody działka wróciła do swoich pierwotnych granic, które obowiązywały, gdy ją kupiliśmy. Cieszę się. Ale też szkoda, że osoby, które odpowiadają za nasze problemy, nie poniosą konsekwencji. Ja jednak nie mam siły już na dalszą walkę w sądzie.

O kłopotach rodziny po raz pierwszy pisaliśmy kilka lat temu. Krystyna Zaręba i jej syn w 2009 r. kupili niewielką działkę w Maszkach, niedaleko Nałęczowa. Chcieli tam uruchomić pensjonat. Nigdy jednak tych planów nie zrealizowali. Zostali z długami.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 33,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 90,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 160,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 300,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 3,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 22:07
I ta bandytka jest sędzią?
Avatar
rb5pp / 17 stycznia 2019 r. o 21:07
Za fałszowanie jest kara! .
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 20:41
Bardzo dobra i ważna wiadomość, a tak o niej cicho. Cichutko.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:34
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 A co tu ma Ziober do rzeczy ? Toż to twoje Wolne Sądy i ci rzekomo święci, niezawiśli sędziowie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 20:58
To taka mała "prywatyzacja" lokalna, na wzór warszawskiej.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:35
I ta bandytka jest sędzią?
 Wychodzi na to, że tak. Ciekawe kto to.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 21:26
Sprawa ciągnęła się przez 16 lat. Temat nakłaniania do sfałszowania testamentu został umorzony przez prokuraturę ze względu na... przedawnienie. Tak wyglądało zakończenie całej sprawy: youtu.be/oiAEvFl3DEo
Avatar
efhewfhew / 17 stycznia 2019 r. o 23:16
I ta bandytka jest sędzią?
 MOże wreszcie Ludzie zrozumieja, dlaczego: 1) Dokonoano reformy SN tworzac nową Izbę Dyscyplinarną (własnie kilka dni temu wyrzucili z zawodu, jeszcze chyba nieprawomocnie jakiegoś prokuratora); 2) Dlaczego Totalna OPozycja chce odwrócenia tych reform w SN.  
Avatar
ggg / 17 stycznia 2019 r. o 23:12
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 Słuszna uwaga, wydaje mi sie ze z uwagi na interes publicznym w tej sprawie ugoda nie powinna byc dopuszczalna!
Avatar
rrrr / 18 stycznia 2019 r. o 11:42
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona?
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona? rozwiń
Avatar
Anna / 18 stycznia 2019 r. o 20:38
Od kiedy to Maszki znajdują się koło Nałęczowa, chyba raczej koło Wojciechowa.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 17:02
Następni normalni ludzie, którzy przegrali z nadzwyczajną kastą stosującą bezprawie nie ponosząc żadnej kary.
Avatar
Gustaw / 18 stycznia 2019 r. o 13:12
O zgrozo czy ta niezawisła sędzina dalej jest w zawodzie? Sprawa może i przedawniona ale po zeznaniach Elżbiety W., sędzina i jej mąż (o ile prawnik) bez względu na czas powinni być dożywotnio wydaleni z zawodu. Niedziwota, że postkomuchy z taką furią wrzeszczą precz z reformą. Mieli jak w raju zero odpowiedzialności, prywatny folwark to mało - Azja.
Avatar
rrrr / 18 stycznia 2019 r. o 11:42
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona?
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona? rozwiń
Avatar
Heniek / 18 stycznia 2019 r. o 08:53
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
Avatar
efhewfhew / 17 stycznia 2019 r. o 23:16
I ta bandytka jest sędzią?
 MOże wreszcie Ludzie zrozumieja, dlaczego: 1) Dokonoano reformy SN tworzac nową Izbę Dyscyplinarną (własnie kilka dni temu wyrzucili z zawodu, jeszcze chyba nieprawomocnie jakiegoś prokuratora); 2) Dlaczego Totalna OPozycja chce odwrócenia tych reform w SN.  
Avatar
ggg / 17 stycznia 2019 r. o 23:12
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 Słuszna uwaga, wydaje mi sie ze z uwagi na interes publicznym w tej sprawie ugoda nie powinna byc dopuszczalna!
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:35
I ta bandytka jest sędzią?
 Wychodzi na to, że tak. Ciekawe kto to.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:34
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 A co tu ma Ziober do rzeczy ? Toż to twoje Wolne Sądy i ci rzekomo święci, niezawiśli sędziowie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 22:07
I ta bandytka jest sędzią?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Problem z zakupem prądu. Czy miastu grożą egipskie ciemności?

Nie udało się rozstrzygnąć aż 4 przetargów na dostawy prądu w Białej Podlaskiej na ten rok. Ale miastu egipskie ciemności nie grożą, bo dostawą energii zajmie się tak zwany sprzedawca rezerwowy.

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kiedyś wspierała prezydenta, dziś zasiliła szeregi klubu PiS

Kolejne przetasowanie w puławskiej radzie miasta. Klub Prawa i Sprawiedliwości zyskał nową członkinię. To radna Lilianna Jaworska, która w przeszłości reprezentowała ugrupowanie wspierające prezydenta miasta, Pawła Maja.

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Mazovia – Orlęta Spomlek 3:1. Asysty przy bramkach rywali i wielki powrót

Piłkarze Mikołaja Raczyńskiego musieli w sobotę uznać wyższość czwartoligowej Mazovii. Orlęta Spomlek przegrały sparing 1:3. W koszulce biało-zielonych po sześciu latach przerwy znowu zagrał Piotr Zmorzyński, który zastąpi w składzie Mateusza Ozimka.

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Dobry występ drużyny Artura Renkowskiego w sparingu z czwartoligowym Huraganem Międzyrzec Podlaski. Białczanie pokonali rywali 4:0, a powinni strzelić kilka goli więcej. Szkoleniowiec biało-zielonych dostał też ostatnio sporo dobrych wieści odnośnie Macieja Wojczuka i reszty kontuzjowanych piłkarzy

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Pytają o zażyłość z politykami partii rządzącej albo czy jest PiS–owskim tłustym kotem. Takie telefony od kilku dni otrzymuje Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. Wszystko dlatego, że jej stowarzyszenie również otrzymało dotację w ramach głośnego teraz konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki. W obronie szefowej bialskiej organizacji staje poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) z Białej Podlaskiej.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!