Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 stycznia 2019 r.
20:28

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

0 15 A A

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

– Jestem zaskoczona. Nie sądziłam, że druga strona po tylu latach spierania się w sądzie, nagle zrezygnuje – komentuje Krystyna Zaręba. – Na mocy ugody działka wróciła do swoich pierwotnych granic, które obowiązywały, gdy ją kupiliśmy. Cieszę się. Ale też szkoda, że osoby, które odpowiadają za nasze problemy, nie poniosą konsekwencji. Ja jednak nie mam siły już na dalszą walkę w sądzie.

O kłopotach rodziny po raz pierwszy pisaliśmy kilka lat temu. Krystyna Zaręba i jej syn w 2009 r. kupili niewielką działkę w Maszkach, niedaleko Nałęczowa. Chcieli tam uruchomić pensjonat. Nigdy jednak tych planów nie zrealizowali. Zostali z długami.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 22:07
+33
I ta bandytka jest sędzią?
Avatar
rb5pp / 17 stycznia 2019 r. o 21:07
+29
Za fałszowanie jest kara! .
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 20:41
+26
Bardzo dobra i ważna wiadomość, a tak o niej cicho. Cichutko.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:34
+19
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 A co tu ma Ziober do rzeczy ? Toż to twoje Wolne Sądy i ci rzekomo święci, niezawiśli sędziowie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 20:58
+19
To taka mała "prywatyzacja" lokalna, na wzór warszawskiej.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:35
+18
I ta bandytka jest sędzią?
 Wychodzi na to, że tak. Ciekawe kto to.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 21:26
+16
Sprawa ciągnęła się przez 16 lat. Temat nakłaniania do sfałszowania testamentu został umorzony przez prokuraturę ze względu na... przedawnienie. Tak wyglądało zakończenie całej sprawy: youtu.be/oiAEvFl3DEo
Avatar
efhewfhew / 17 stycznia 2019 r. o 23:16
+15
I ta bandytka jest sędzią?
 MOże wreszcie Ludzie zrozumieja, dlaczego: 1) Dokonoano reformy SN tworzac nową Izbę Dyscyplinarną (własnie kilka dni temu wyrzucili z zawodu, jeszcze chyba nieprawomocnie jakiegoś prokuratora); 2) Dlaczego Totalna OPozycja chce odwrócenia tych reform w SN.  
Avatar
ggg / 17 stycznia 2019 r. o 23:12
+13
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 Słuszna uwaga, wydaje mi sie ze z uwagi na interes publicznym w tej sprawie ugoda nie powinna byc dopuszczalna!
Avatar
rrrr / 18 stycznia 2019 r. o 11:42
+5
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona?
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona? rozwiń
Avatar
Anna / 18 stycznia 2019 r. o 20:38
0
Od kiedy to Maszki znajdują się koło Nałęczowa, chyba raczej koło Wojciechowa.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2019 r. o 17:02
+2
Następni normalni ludzie, którzy przegrali z nadzwyczajną kastą stosującą bezprawie nie ponosząc żadnej kary.
Avatar
Gustaw / 18 stycznia 2019 r. o 13:12
+3
O zgrozo czy ta niezawisła sędzina dalej jest w zawodzie? Sprawa może i przedawniona ale po zeznaniach Elżbiety W., sędzina i jej mąż (o ile prawnik) bez względu na czas powinni być dożywotnio wydaleni z zawodu. Niedziwota, że postkomuchy z taką furią wrzeszczą precz z reformą. Mieli jak w raju zero odpowiedzialności, prywatny folwark to mało - Azja.
Avatar
rrrr / 18 stycznia 2019 r. o 11:42
+5
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona?
 NIc się nia da zrobić,, sprawa przedawniona. ALe, czy nie powinni sie przyjrzec DLACZEGO doszło do przedawnienia i KTO personalnie do tego dopóścił. P.s. A ile jeszcze do przedawnienia pewnego lekarza od medycyny estetycznej, którego pacjentem pewnie był niejeden wysoko postawiony w Lublieni Wymiaru Sprawiedliwości? Bo cicho cos w mediach ma jego temat. MOże sprawa juz dawno umorzona? rozwiń
Avatar
Heniek / 18 stycznia 2019 r. o 08:53
+4
Jeśli sędzia dopuściła się w obliczu prawa takiego fałszerstwa to powinna zostać pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Nie ma pewności o jej rzetelności. Minister sprawiedliwości powinien zainteresować się tą osobą.
Avatar
efhewfhew / 17 stycznia 2019 r. o 23:16
+15
I ta bandytka jest sędzią?
 MOże wreszcie Ludzie zrozumieja, dlaczego: 1) Dokonoano reformy SN tworzac nową Izbę Dyscyplinarną (własnie kilka dni temu wyrzucili z zawodu, jeszcze chyba nieprawomocnie jakiegoś prokuratora); 2) Dlaczego Totalna OPozycja chce odwrócenia tych reform w SN.  
Avatar
ggg / 17 stycznia 2019 r. o 23:12
+13
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 Słuszna uwaga, wydaje mi sie ze z uwagi na interes publicznym w tej sprawie ugoda nie powinna byc dopuszczalna!
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:35
+18
I ta bandytka jest sędzią?
 Wychodzi na to, że tak. Ciekawe kto to.
Avatar
? / 17 stycznia 2019 r. o 22:34
+19
to znaczy, że w obiegu prawnym  funkcjonuje fałszywy testamet ? Halo ! Panie Ministrze Ziobro ! A miało być tak sprawiedliwie !
 A co tu ma Ziober do rzeczy ? Toż to twoje Wolne Sądy i ci rzekomo święci, niezawiśli sędziowie.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2019 r. o 22:07
+33
I ta bandytka jest sędzią?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wakacyjne warsztaty wokalne w Puławach
29 sierpnia 2021, 10:00

Wakacyjne warsztaty wokalne w Puławach

W ostatnich dniach sierpnia w Puławach odbędą się warsztaty wokalne prowadzone przez Roberta Sosika. Ale zapisywać warto się już teraz, bo liczba miejsc jest ograniczona.

W Świdniku będzie pierwsza miejska pasieka

W Świdniku będzie pierwsza miejska pasieka

W Świdniku będą ule. Pierwsza miejska pasieka stanie na terenie sąsiadującym ze stacją paliw Orlen przy al. Lotników Polskich, prawdopodobnie już pod koniec lipca. – Kończymy sprawy formalne – mówi Katarzyna Lis z Urzędu Miasta Świdnik.

Zbiórka na leczenie 2-letniej Niny Słupskiej z Lublina. Do końca pozostało już tak niewiele

Zbiórka na leczenie 2-letniej Niny Słupskiej z Lublina. Do końca pozostało już tak niewiele

O 600 tysięcy złotych zmniejszyła się kwota na koncie fundacji Siepomaga przeznaczona na leczenie Niny Słupskiej z Lublina – 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Okazuje się jednak, że to nie jedna osoba wpłaciła takie duże pieniądze. Dlatego też milioner o wielki sercu wciąż jest poszukiwany.

Dwa mecze Motoru Lublin w PGE Ekstralidze w dwa dni. Ostatnia prosta przed play-offami

Dwa mecze Motoru Lublin w PGE Ekstralidze w dwa dni. Ostatnia prosta przed play-offami

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały zaledwie trzy spotkania, a Motor Lublin jest na dobrej drodze, żeby wjechać do play-offów. W niedzielę (godz. 19.15) "Koziołki" w Toruniu zmierzą się z miejscowym eWinner Apatorem. Z kolei dzień później (godz. 20.30) pojadą u siebie z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

Koronawirus 24 lipca. 122 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Co z woj. lubelskim?

Koronawirus 24 lipca. 122 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Co z woj. lubelskim?

122 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 6 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 13 zakażeń, zmarły 2 osoby

Jerzy Małek Quintet - koncert w Centrum Spotkania Kultur
5 sierpnia 2021, 19:00

Jerzy Małek Quintet - koncert w Centrum Spotkania Kultur

Kolejny miesiąc wakacji w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zainauguruje koncert formacji Jerzy Małek Quintet. Wydarzenie zostanie zorganizowane 5 sierpnia o godz. 19.

Operacja na żywych szpitalach. Łączenie placówek to coś więcej niż "dzielenie długu na pół"?

Operacja na żywych szpitalach. Łączenie placówek to coś więcej niż "dzielenie długu na pół"?

Leczenie pacjentów ma być tańsze i sprawniejsze – taki skutek ma przynieść połączenie szpitali planowane przez władze województwa. – Czy tym razem wyniknie z tego coś konkretnego, czy to tylko dzielenie długu na pół? – pytają związkowcy.

Biała Podlaska: Drugi przetarg na parking przy Janowskiej. Spółka zeszła z ceny

Biała Podlaska: Drugi przetarg na parking przy Janowskiej. Spółka zeszła z ceny

Nikt nie stanął do przetargu na dzierżawę terenu przy ulicy Janowskiej 74 A. Mieszkańcy do tej pory w ramach użyczenia mieli tu parking. Ale miejska spółka chce na tym zarobić. Ogłoszono już drugi przetarg.

20-latek ugodzony nożem wykrwawił się na oczach przyjaciół. "Dało się wyczuć bijącą od niego nienawiść"
Reportaż Uwagi! TVN
film

20-latek ugodzony nożem wykrwawił się na oczach przyjaciół. "Dało się wyczuć bijącą od niego nienawiść"

Grupa dwudziestolatków spędzała razem czas. Niespodziewanie, podszedł do nich starszy mężczyzna. - Przywitał się, kulturalnie spytał, czy może się przysiąść. Zgodziliśmy się - opowiada Żaneta. Niedługo później doszło do tragedii.

Wakacje na plaży? Lepiej iść do pracy, na staż czy praktyki. "Nic nie zastąpi nauki codziennego kontaktu z realnie wykonywaną pracą"
Magazyn

Wakacje na plaży? Lepiej iść do pracy, na staż czy praktyki. "Nic nie zastąpi nauki codziennego kontaktu z realnie wykonywaną pracą"

Podczas gdy większość licealistów spędza wakacje na słodkim i zasłużonym nicnierobieniu, ich koledzy z techników pracują. Dla nich wakacje to czas praktyk i staży.

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina
1 sierpnia 2021, 19:00

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina

W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 19, będzie można w formie online wysłuchać koncertu "Muzyka z pogranicza" z całorocznego cyklu Fonie Lublina.

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Już po raz trzeci w przeciągu roku Urząd Miasta Puławy oferuje pracę trzem strażnikom miejskim. W poprzednich dwóch naborach udało się zatrudnić zaledwie jedną osobę.

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Na początku lipca miasto zapowiedziało, że rusza z przebudową ulicy Podmiejskiej. Ale spółka energetyczna nie doczekała się jeszcze harmonogramu prac od urzędników.

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca
Rozmowa

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca

Z Krzysztofem Pietrzakiem z lubelskiej firmy Inteligentne Instalacje Elektryczne rozmawiamy o szkolnictwie zawodowym, sytuacji w branży po pandemii oraz o tym, czy mamy wielkie serca.

Lao Che we wrześniu w Lublinie
5 września 2021, 17:00

Lao Che we wrześniu w Lublinie

Po ponad 20 latach grania zespół Lao Che zawiesza działalność. Ale zanim to nastąpi, popularna formacja wyrusza w ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. 5 września wystąpi w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!