Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 maja 2019 r.
10:21

Trwają konkursy na dyrektorów szkół w Puławach

0 41 A A
Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach to jedna z kilku placówek, w której w tym roku możemy spodziewać się zmiany na stanowisku dyrektora <br />
Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach to jedna z kilku placówek, w której w tym roku możemy spodziewać się zmiany na stanowisku dyrektora

Dyrektorom siedmiu szkół prowadzonych przez miasto Puławy kończą się kadencje. Obecnie trwają konkursy, których zwycięzcy poprowadzą placówki przez najbliższe pięć lat. Chodzi o sześć szkół podstawowych oraz ZSO nr 1 im. KEN.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czas na złożenie dokumentów aplikacyjnych dla kandydatów na dyrektorów minął 14 maja. Wśród wymagań ze strony Urzędu Miasta było m.in. wyższe wykształcenie, legitymowanie się odpowiednim stopniem awansu zawodowego (nauczyciel mianowany lub dyplomowany) oraz pozytywną oceną pracy. Kandydaci musieli również wykazać się przynajmniej pięcioletnim doświadczeniem w zawodzie nauczyciela.

Mimo tego, że otwarcie ofert konkursowych zaplanowano na koniec miesiąca, a rozstrzygnięcia najpewniej odbędą się w czerwcu, wiemy już o kilku zmianach. W Szkole Podstawowej nr 2 dyrektor Halina Daniel (66 l.) co prawda złożyła już dokumenty aplikacyjne, ale w rozmowie z nami przyznała, że poważnie zastanawia się nad rezygnacją.

– Dużo o tym myślałam i dzisiaj mogę powiedzieć, że na 90 procent zrezygnuję z udziału w tym konkursie. Rozważam przejście na emeryturę – mówi pani dyrektor. Jeśli tak się stanie, nowym dyrektorem „dwójki” zostanie ktoś z dwóch pozostałych kandydatów na to stanowisko.

Decyzję o przejściu na emeryturę podjął również dyrektor SP nr 10, Andrzej Korpysz (65 l.). Jesienią zastąpi go jedna z dwóch kandydatek, jakie złożyły swoje dokumenty do konkursu (w tym obecna wicedyrektor Jadwiga Jędrzejczyk). Zmiany czekają także SP nr 3, bo dyrektor tej szkoły, Marek Chrzanowski, do konkursu nie przystąpił. Wcześniej zapewnił sobie inną pracę. We wrześniu stanie na czele puławskiego I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego.

Przesądzony wydaje się także los SP nr 1 oraz ZSO nr 1 im. KEN. Tam dokumenty aplikacyjne złożyły jedynie obecne dyrektorki. Wygląda więc na to, że jeśli ich oferty pozytywnie przejdą ocenę formalną, zarówno Małgorzata Pakuła, jak i Marta Gładysz jesienią rozpoczną swoje kolejne kadencje.

Rywalizacji pomiędzy obecnymi dyrektorami a pretendentami do zajęcia ich miejsc możemy spodziewać się natomiast w SP nr 4 i SP nr 11. W tej pierwszej, oprócz Małgorzaty Ceglarskiej, dokumenty konkursowe złożyły jeszcze trzy inne osoby. Jednego konkurenta (lub konkurentkę) ma natomiast dyrektor Mirosław Kamola z największej podstawówki w Puławach.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 22 maja 2019 o 12:02
+9
natychmiast wymienić dyrektorke w Kenie  , bramy do szkoły  pozamykane na głucho, garaże wynajmowane nie wiadmo jak. Rodzice ani dzieci nie mogą  wejść głównym  wejsciem do szkoły  tylko przez piwnice. Starsi ludzie nie mogą  nawet przysiąść na korytarzu  jak przyjdą  po wnuki.I to ma być renomowana szkoła  10 minut na odebranie dziecka i wynocha
 Odbieram wnuczka z KENu, nigdy mnie nie przegoniono. Kiedyś czekałem dłużej. Wnuczek miał jeszcze zajęcia dodatkowe o których zapomniałem. Pani, która wyszła z sekretariatu szkoły, zaintereowała sie mną, że tak długo czekam i zapytała się czy w czyms pomóc. Kiedy powiedziałem, że czekam  na wnuczka bo za wcześnie przyszedłem to mi jeszcze cherbaę zaproponowała. Więc prosze głupot nie pisać !!!
 Odbieram wnuczka z KENu, nigdy mnie nie przegoniono. Kiedyś czekałem dłużej. Wnuczek miał jeszcze zajęcia dodatkowe o których zapomniałem. Pani, która wyszła z sekretariatu szkoły, zaintereowała sie mną, że tak długo czekam i zapytała się czy w czyms pomóc. Kiedy powiedziałem, że czekam  na wnuczka bo za wcześnie przyszedłem to mi jeszcze cherbaę zaproponowała. Więc prosze głupot nie pisać !!! rozwiń
Avatar
Karolina - uczennica w KEN / 22 maja 2019 o 12:06
+8
Brama zamknięta z uwagi na bezpieczeństwo uczniów pierwszych klas. ciekawe, co być powiedział/a (użytkowniku nie zarejestrowany) gdyby wydarzyło się jakieś nieszczęście z udziałem twojego dziecka? Wejście główne jest dla pracowników, rodziców, petentów, etc. - m łodzież do szkoły wchodzi szatnią.
 Kiedys jeden rodzic, który musiał swoje dziecko pod samymi drzwiami wejściowymi szatni wysadzić, o mało nie przejechał małego dziecka. Więc sie nie dziwię, że brama zamknieta.
Avatar
ps / 22 maja 2019 o 11:37
+8
Brama zamknięta z uwagi na bezpieczeństwo uczniów pierwszych klas. ciekawe, co być powiedział/a (użytkowniku nie zarejestrowany) gdyby wydarzyło się jakieś nieszczęście z udziałem twojego dziecka? Wejście główne jest dla pracowników, rodziców, petentów, etc. - m łodzież do szkoły wchodzi szatnią.
Avatar
Realista / 23 maja 2019 o 21:40
+7
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że konkursy na dyrektorów szkół są rozstrzygane jeszcze przed ich odbyciem, czyli zapadają w zaciszu gabinetów. Reszta to farsa. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość jawności i dostępności każdego zainteresowanego (np. rodzica) w postępowaniu konkursowym, wysłuchania kandydatów odnośnie koncepcji kierowania szkołą oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej. Potem niech sobie komisja tajnie głosuje wiedząc, że wszyscy obecni wysłuchali kandydatów i który z nich najlepiej się zaprezentował. Ale takie rzeczy tylko w Erze :-)
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że konkursy na dyrektorów szkół są rozstrzygane jeszcze przed ich odbyciem, czyli zapadają w zaciszu gabinetów. Reszta to farsa. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość jawności i dostępności każdego zainteresowanego (np. rodzica) w postępowaniu konkursowym, wysłuchania kandydatów odnośnie koncepcji kierowania szkołą oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej. Potem niech sobie komisja tajnie głosuje wiedząc, że wszyscy obecni wysłuchali kandydatów i który z nich najlepiej się zapreze... rozwiń
Avatar
Tata / 22 maja 2019 o 14:59
+7
KEN ma tak bogatą ofertę zajęć dodatkowych, że chyba w żadnej szkole podstawowej w Polsce tak nie ma i to za free te zajęcia. Angielski, Francuski, Niemiecki, Rosyjski, Programowanie, Piłka Nożna, Tańce i bardzo dzieciom podobające się Zajęcia Badawcze. Coś słyszałem, że od września też zajęcia z Robotyki w ramach świetlicy mają zaoferować. Można można. Wielkie ukłony dla pani Dyrektor Gładysz, super człowiek.
Avatar
Rodzic / 22 maja 2019 o 14:16
+7
Super, że dyrektor Gładysz zostaje. Świetnie prowadzi szkołę, młodzież ją uwielbia A do tego ŚWIETNA matematyczka. Szkoła KEN kwitnie. Oby tak dalej.
Avatar
Xmen / 22 maja 2019 o 14:02
+6
Rodzice pierwszaków są jeszcze rozpuszczeni przez dyrektorów przedszkoli .W szkołach zobaczyli dyscyplinę i jeczą . Bieganie 4 razy dziennie od bramy do szkoły ,tylko im wyjdzie ma zdrowie:)
Avatar
Michał / 22 maja 2019 o 20:54
+5
Słusznie, dzieją się cuda. Chrzanowski nie radził sobie w SP 3, a teraz w nagrodę  będzie nie radził sobie ze starsza młodzieżą. Biedny Czartorych! A konkurs, to ....... Ale skoro rodzice dzieci z Czartorycha siedzą cicho, to niech mają ......
 Spokojnie. Poziomu Czartorycha chyba się już dalej obniżyć nie da
Avatar
Jan / 23 maja 2019 o 12:23
+4
W sp 11 potrzeba osoby energicznej bbo to duza szkola. Np. dyr Rudnik.
Avatar
Mama / 22 maja 2019 o 20:17
+4
Ja też mam dziecko w SP 9 i akurat uważam,ze to na Plus,iż są bramy zamknięte,a wchodzi się szatnią.Przynajmniej moje dziecko jest teraz bezpieczne,bo w październiku jeden z rodziców wjezdzal na teren szkoły samochodem i nawet nie patrzył,ze dzieci idą. Tak się wciskal,ze i mały włos nie potrącił dzieci.Jeszcze miał pretensje do nauczycielki,która zwróciła mu uwagę.Brama powinna być zamknięta! Jak się panu to nie podoba,zawsze może Pan zmienić szkołę.
Avatar
Mama / 24 maja 2019 o 15:35
+2
natychmiast wymienić dyrektorke w Kenie  , bramy do szkoły  pozamykane na głucho, garaże wynajmowane nie wiadmo jak. Rodzice ani dzieci nie mogą  wejść głównym  wejsciem do szkoły  tylko przez piwnice. Starsi ludzie nie mogą  nawet przysiąść na korytarzu  jak przyjdą  po wnuki.I to ma być renomowana szkoła  10 minut na odebranie dziecka i wynocha
 To jest najlepsza Dyrektor w mieście. Nie jeden w Puławach A nawet w Województwie powinien od Niej uczyć się zarządzania szkołą. Dla nas Rodziców jest rewelacyjna i zawsZe pomocna 
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 23:59
+2
Przesluchania kandydatow na dyrektorow szkol powinny nyc bardziej jawne dla rodzicow. i zainteresowanych. Lokali udzie chetnie ny posluchali tych wypowiedzi zobaczyli sklady komisji konkursowych A tak slysza tylko kto zostal dyrektorem.
Avatar
Realista / 23 maja 2019 o 21:40
+7
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że konkursy na dyrektorów szkół są rozstrzygane jeszcze przed ich odbyciem, czyli zapadają w zaciszu gabinetów. Reszta to farsa. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość jawności i dostępności każdego zainteresowanego (np. rodzica) w postępowaniu konkursowym, wysłuchania kandydatów odnośnie koncepcji kierowania szkołą oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej. Potem niech sobie komisja tajnie głosuje wiedząc, że wszyscy obecni wysłuchali kandydatów i który z nich najlepiej się zaprezentował. Ale takie rzeczy tylko w Erze :-)
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że konkursy na dyrektorów szkół są rozstrzygane jeszcze przed ich odbyciem, czyli zapadają w zaciszu gabinetów. Reszta to farsa. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość jawności i dostępności każdego zainteresowanego (np. rodzica) w postępowaniu konkursowym, wysłuchania kandydatów odnośnie koncepcji kierowania szkołą oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez członków komisji konkursowej. Potem niech sobie komisja tajnie głosuje wiedząc, że wszyscy obecni wysłuchali kandydatów i który z nich najlepiej się zapreze... rozwiń
Avatar
Optymista / 23 maja 2019 o 19:58
+2
Dyrektorem szkoly jest nauczyciel. Dyrektorem szpitala nie jest lekarz. Przepisy powinny byc ujednolicone.
 Może być ktoś inny niż nauczyciel. To jest tzw. Dyrektor manager
Avatar
Kamil / 23 maja 2019 o 19:57
+1
Super, że dyrektor Gładysz zostaje. Świetnie prowadzi szkołę, młodzież ją uwielbia A do tego ŚWIETNA matematyczka. Szkoła KEN kwitnie. Oby tak dalej.
Ale wazelina
 Dyrektorka w KEN jest rzeczywiście spoko
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 19:07
+2
Dyrektorem szkoly jest nauczyciel. Dyrektorem szpitala nie jest lekarz. Przepisy powinny byc ujednolicone.
Avatar
Marcin / 23 maja 2019 o 18:21
+1
Super, że dyrektor Gładysz zostaje. Świetnie prowadzi szkołę, młodzież ją uwielbia A do tego ŚWIETNA matematyczka. Szkoła KEN kwitnie. Oby tak dalej.
 Ale wazelina
Avatar
Leoncio / 23 maja 2019 o 17:46
+1
Dlaczego jeszcze funkcjonuje komuszy przepis,że dyrektorem szkoły ma być pedaGog . Dyrektorem szpitala nie jest lekarz i wszystko git. Nauczyciele dla Nauki bo wszędzie nieuki !. Mamy nowego prezydenta to i nowe porządki powinny nastać !
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 16:55
0
Moje dziecko chodzi już 7 rok do 1 od zerówki i nigdy nie było problemu. Jestem zadowolona ze szkoły. Nie przenoszę córki do innej szkoły mimo że mam możliwość idzie teraz do 7 klasy i z tego co wiem tylko nieliczni się przenoszą. Polecam sp1. A w każdej szkole są tacy co rozrabia ja nie da się tego uniknąć. Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. A wszystko wychodzi z czasem. A o 9 też słyszałam dużo negatywnych opinii. Moje dziecko chciało iść do 9 ale po tych opiniach zrezygnowalismy.
 A ja tam słyszałam same pozytywne opinie o 9 i moje dziecko się na szczęście dostało. 
 A ja tam słyszałam same pozytywne opinie o 9 i moje dziecko się na szczęście dostało.  rozwiń
Avatar
Optymista / 23 maja 2019 o 16:53
0
Czy Rudnik startuje do 11?