Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lipca 2008 r.
10:02
Edytuj ten wpis

Urzędnicy pokręcili w drogowych papierach

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A

Huczne otwarcie mostu w Puławach już w przyszłym tygodniu. Tymczasem okazuje się, że urzędnicy złamali przepisy, dając zgodę na inwestycję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wpadkę odkryli kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. Opisali ją w opublikowanej właśnie informacji o ochronie obszarów Natura 2000 w województwie lubelskim.
Do przeprowadzenia dużych inwestycji drogowych potrzebne jest m.in. opinia, że nie zagrażają środowisku naturalnemu. Wojewódzka konserwator przyrody stwierdziła ten fakt, ale - według NIK - zrobiła przy tym błąd. - Powołała się na przepisy, które już nie obowiązywały - mówi Ewa Antoniak z lubelskiej NIK.

Konserwator wypowiedziała się w sprawie budowy mostu na Wiśle i obwodnicy Puław oraz odcinków drogi: terminal w Koroszczynie-Wólka Dobryńska, Tomaszów Lubelski-Hrebenne wraz z obwodnicą tego miasta oraz trasy wojewódzkiej nr 698 Krzyczew-Neple-Kuzawka. Na inwestycje wydano w sumie blisko 212,5 mln zł. Tylko prace w Puławach pochłonęły 163 mln zł.

- Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody.

Na wniosek kontrolerów z NIK wojewoda poinformował Ministerstwo Środowiska o feralnych decyzjach. Ministerstwo je unieważniło. Na szczęście drogowcy nie musieli wstrzymywać prac.

-
Mamy jeszcze wystawione przez wojewodę opinie, że inwestycje nie zagrożą przyrodzie - wyjaśnia Sławomir Górecki, naczelnik Wydziału ds. Ochrony Środowiska z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. A na obwodnicę Hrebennego udało się zdobyć nową decyzję, że nie wpłynie negatywnie na obszary Natura 2000.

Otwarcie mostu i obwodnicy Puław zaplanowano na 11 lipca. Uświetni je festyn, pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Bajm. Inwestycja ruszyła w 2005 roku. Most będzie nosił imię Jana Pawła II. Budowę drugiego odcinka obwodnicy drogowcy zaplanowali na lata 2010-2012.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
45wwww / 6 lipca 2008 o 21:32
0
TO ZEMSTA JP II KTÓRY MA DOSYŚĆ NAZYWANIA KAŻDEGO:SKWERU, ULICY, KŁADKI, PLACU, DOMU A NAWET MOSTU JEGO INICJAŁAMI,CHA,CHA..CZRNY POKROPI A POTEM MOST SIĘ ZAWALI, BO GROM Z NIEBA OD BOGA WŚCIEKŁEGO NA BAŁBOCHWALSTWO WALNIE W FILAR,CHA,CHA!!!
Avatar
olo / 4 lipca 2008 o 07:15
0
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtarzam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 07:14
0
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtażam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Iwona / 3 lipca 2008 o 13:31
0
Gwarantuję Ci że Ty przy nim jesteś nikim!!!!!!
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:43
0
napewno ktos dużo ważniejszy niż lenin, stalin czy bierut pewno to Twoi idole
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:40
0
saslaw napisał:
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
saslaw / 3 lipca 2008 o 10:36
0
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
Cubasaa / 3 lipca 2008 o 10:21
0
heh dobrze ze nie zablokowali inwestycji... nikogo nie powinno obchodzic czy przepisy sie zmieniały czesto czy nie, przeciez ta Pani powinna na bieząco śledzić sytuacje prawną... chyba też za to Jej płacą?
Avatar
45wwww / 6 lipca 2008 o 21:32
0
TO ZEMSTA JP II KTÓRY MA DOSYŚĆ NAZYWANIA KAŻDEGO:SKWERU, ULICY, KŁADKI, PLACU, DOMU A NAWET MOSTU JEGO INICJAŁAMI,CHA,CHA..CZRNY POKROPI A POTEM MOST SIĘ ZAWALI, BO GROM Z NIEBA OD BOGA WŚCIEKŁEGO NA BAŁBOCHWALSTWO WALNIE W FILAR,CHA,CHA!!!
Avatar
olo / 4 lipca 2008 o 07:15
0
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtarzam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 07:14
0
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).

To, że Pani Beata Sielewicz (że zacytuję) powiedziała "Przepisy są bardzo skomplikowane, pełne niuansów, a wtedy często się zmieniały - tłumaczy Beata Sielewicz, wojewódzki konserwator przyrody" (...) w zupełności rozumiem, każdy móhgł przeoczyć te ciągłe zmiany i tak durnego prawa.

Powtażam - Polak powinien Polakowi pomagać, a nie mnożyć "bojówki: takie jak NIK, by "czepiały" się czego tam tylko można by UTRUDNIAĆ, WSTRZYMYWAĆ... BZDURA. NIK powinien sprawę po cichu załatwić, bo nic takiego się nie stało.
Chłopaki, posmyraliście się uszczypliwie... no i fajno.

....ale fakt pozostaje faktem, że NIK wyjechał po prostu z deb***nym argumentem.... że nie te przepisy. LUDZIE!!!!!!! -> Co jest ważniejsze???? - Most czy przepis na kartce?????????

WAŻNE, że jest most, że go zbudowano - i zbudowano zgodnie ze sztuką budowlaną. Wyjeżdżanie przez NIK z takim argumentem można by odczytać jako próbę utrudnienia, zablokowania wręcz inwestycji (która de'facto już jest niemal zakończona).
... rozwiń
Avatar
Iwona / 3 lipca 2008 o 13:31
0
Gwarantuję Ci że Ty przy nim jesteś nikim!!!!!!
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:43
0
napewno ktos dużo ważniejszy niż lenin, stalin czy bierut pewno to Twoi idole
Avatar
antyrus / 3 lipca 2008 o 12:40
0
saslaw napisał:
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
saslaw / 3 lipca 2008 o 10:36
0
I znów ten jan paweł 2. Kto to jest? Jakiś bonzo, czy kto?
Avatar
Cubasaa / 3 lipca 2008 o 10:21
0
heh dobrze ze nie zablokowali inwestycji... nikogo nie powinno obchodzic czy przepisy sie zmieniały czesto czy nie, przeciez ta Pani powinna na bieząco śledzić sytuacje prawną... chyba też za to Jej płacą?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 33 9

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 34 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!