Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2014 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Uzdrowisko nie do poznania. Tak się zmienił Nałęczów

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 12 A A

Rewitalizacja centrum Nałęczowa jest już na finiszu. Inwestycja trwa od 2007 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To długo, ale trzeba wziąć pod uwagę, co przez te siedem lat zrobiliśmy. I ile musieliśmy otrzymać pozwoleń − mówi Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Zmieniło się bardzo dużo, od nowych terenów zielonych, przez nowe oświetlenie, do wybudowania ulicy Głębocznica, znajdującej się w okazałym wąwozie. − To jedno z naszych większych osiągnięć. Skarpy wąwozu, przez który przebiega Głębocznica zostały umocnione gabionami. To była pierwsza taka inwestycja w województwie − chwali Rumiński.

Największe wrażenie robi "Dom Światła”, czyli tzw. "ochronka” Stefana Żeromskiego. − Podczas wizyty nadzoru konserwatorskiego były same zachwyty, ludzie są naprawdę pod wrażeniem. Podobno studenci architektury uczą się o tym budynku − nie kryje dumy zastępca burmistrza. − Pięknie też wyszedł plac z szachownicą przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury albo budynek przy ul. Poniatowskiego, który stanowi wejście na targ "Pod Łabędziem”. Za targowisko dostaliśmy "Złotą Kielnię”, to miejsce wyjątkowe w skali kraju. Nie ma wyglądu klasycznego targu, wszystkie zabudowania są drewniane, całość wygląda jak sukiennice.
W ramach rewitalizacji zabezpieczono również brzeg Bochotniczanki, zbudowano parking obok kawiarni Różanej, przeprowadzono termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Spółdzielczej, w Parku Zdrojowym zamontowano nowe ławki i kute ogrodzenia. Wyremontowano alejki i zbudowano nowy pasaż spacerowy, posadzono nowe rośliny. Na ukończenie remontu czeka jeszcze kapliczka św. Michała Archanioła, która musiała zostać na czas prac zdemontowana.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w październiku tego roku. Rewitalizacja początkowo miała kosztować 13 mln złotych, ale w trakcie kolejnych przetargów (inwestycja ma aż 16 wykonawców) udało się obniżyć koszty do ok. 9,5 mln. Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Plastyk też jak nowy

Osobną ale równie kosztowną inwestycją jest remont zarządzanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego. W ramach generalnego remontu wymieniono wszystkie przeszklenia, położono nowe pokrycie dachowe i podłogi. Budynek został również ocieplony. To najpoważniejsza inwestycja szkoły od 1996 roku. Remont kosztuje ok. 10 mln złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GABRYS / 9 października 2014 r. o 21:47
0

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 r. o 10:33
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 r. o 15:15
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 r. o 18:10
0

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 r. o 17:06
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 r. o 14:35
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 r. o 13:51
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 r. o 16:03
0

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 r. o 11:49
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 r. o 08:15
0

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Avatar
GABRYS / 9 października 2014 r. o 21:47
0

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 r. o 10:33
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 r. o 15:15
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 r. o 18:10
0

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 r. o 17:06
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 r. o 14:35
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 r. o 13:51
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 r. o 16:03
0

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 r. o 11:49
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 r. o 08:15
0

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł