Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2014 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Uzdrowisko nie do poznania. Tak się zmienił Nałęczów

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 12 A A

Rewitalizacja centrum Nałęczowa jest już na finiszu. Inwestycja trwa od 2007 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To długo, ale trzeba wziąć pod uwagę, co przez te siedem lat zrobiliśmy. I ile musieliśmy otrzymać pozwoleń − mówi Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Zmieniło się bardzo dużo, od nowych terenów zielonych, przez nowe oświetlenie, do wybudowania ulicy Głębocznica, znajdującej się w okazałym wąwozie. − To jedno z naszych większych osiągnięć. Skarpy wąwozu, przez który przebiega Głębocznica zostały umocnione gabionami. To była pierwsza taka inwestycja w województwie − chwali Rumiński.

Największe wrażenie robi "Dom Światła”, czyli tzw. "ochronka” Stefana Żeromskiego. − Podczas wizyty nadzoru konserwatorskiego były same zachwyty, ludzie są naprawdę pod wrażeniem. Podobno studenci architektury uczą się o tym budynku − nie kryje dumy zastępca burmistrza. − Pięknie też wyszedł plac z szachownicą przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury albo budynek przy ul. Poniatowskiego, który stanowi wejście na targ "Pod Łabędziem”. Za targowisko dostaliśmy "Złotą Kielnię”, to miejsce wyjątkowe w skali kraju. Nie ma wyglądu klasycznego targu, wszystkie zabudowania są drewniane, całość wygląda jak sukiennice.
W ramach rewitalizacji zabezpieczono również brzeg Bochotniczanki, zbudowano parking obok kawiarni Różanej, przeprowadzono termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Spółdzielczej, w Parku Zdrojowym zamontowano nowe ławki i kute ogrodzenia. Wyremontowano alejki i zbudowano nowy pasaż spacerowy, posadzono nowe rośliny. Na ukończenie remontu czeka jeszcze kapliczka św. Michała Archanioła, która musiała zostać na czas prac zdemontowana.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w październiku tego roku. Rewitalizacja początkowo miała kosztować 13 mln złotych, ale w trakcie kolejnych przetargów (inwestycja ma aż 16 wykonawców) udało się obniżyć koszty do ok. 9,5 mln. Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Plastyk też jak nowy

Osobną ale równie kosztowną inwestycją jest remont zarządzanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego. W ramach generalnego remontu wymieniono wszystkie przeszklenia, położono nowe pokrycie dachowe i podłogi. Budynek został również ocieplony. To najpoważniejsza inwestycja szkoły od 1996 roku. Remont kosztuje ok. 10 mln złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GABRYS / 9 października 2014 r. o 21:47

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 r. o 10:33

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 r. o 15:15

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 r. o 18:10

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 r. o 17:06

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 r. o 14:35

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 r. o 13:51

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 r. o 16:03

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 r. o 11:49

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 r. o 08:15

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Avatar
GABRYS / 9 października 2014 r. o 21:47

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 r. o 10:33

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 r. o 15:15

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 r. o 18:10

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 r. o 17:06

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 r. o 14:35

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 r. o 13:51

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 r. o 16:03

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 r. o 11:49

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 r. o 08:15

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Był Lotos będzie MOL. Kiedy Węgrzy zmienią logo na stacjach w Lubelskiem?

Był Lotos będzie MOL. Kiedy Węgrzy zmienią logo na stacjach w Lubelskiem?

Węgierska marka MOL wchodzi ze swoimi interesami do województwa lubelskiego. W ramach umowy o przejęciu sieci Lotos w Polsce 19 stacji w naszym regionie zmieni barwy.

Tysiące wyciętych drzew nad Bugiem. Sprawdza to policja i prokuratura

Tysiące wyciętych drzew nad Bugiem. Sprawdza to policja i prokuratura

Mieszkańcy i aktywiści przecierali oczy ze zdumienia widząc ogromne ilości ściętych drzew nad brzegiem Bugu na chronionym przyrodniczo obszarze. Do gołej ziemi wykarczowano kilkadziesiąt hektarów. Sprawą zajmują się policja i prokuratura, a dzierżawca terenu twierdzi, że działał zgodnie z prawem.

Dla jednych 400 zł, dla innych nawet 32 tys. złotych nagrody. Tak docenia lubelski marszałek

Dla jednych 400 zł, dla innych nawet 32 tys. złotych nagrody. Tak docenia lubelski marszałek

Nagrody w wysokości prawie 4 mln zł przyznał pod koniec ubiegłego roku pracownikom Urzędu Marszałkowskiego marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Najniższa premia wyniosła 400 zł. Rekordzista otrzymał 32 tys. zł.

Pluszowy żółw i pies Pluto dla dzieci. To Światowy Dzień Chorego w szpitalu w Lublinie
galeria

Pluszowy żółw i pies Pluto dla dzieci. To Światowy Dzień Chorego w szpitalu w Lublinie

W środę, 8 lutego, obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego. Widać to było w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Nocne nasłuchiwanie sów już jutro. „Noc sów” z ogniskiem i kiełbaskami

Nocne nasłuchiwanie sów już jutro. „Noc sów” z ogniskiem i kiełbaskami

Zwyczaje mało znanych ptaków drapieżnych poznają uczestnicy „Nocy sów” w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie (powiat rycki). Otwarte spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 19.

Czy grzyby mogą zamienić w zombie? Naukowo o „The Last of Us”

Czy grzyby mogą zamienić w zombie? Naukowo o „The Last of Us”

Choroby powodowane przez grzyby są trudne do leczenia, bo grzyby komunikując się między sobą, mogą przekazywać m.in. informację o oporności na leki. Jednak pasożytem człowieka nie stanie się Cordyceps, grzyb tworzący „mrówki zombie” – mówi mykolożka dr hab. Anna Biedunkiewicz.

Poważny wypadek busa na S12 w pobliżu Puław. Zablokowana droga do Lublina. Objazdy

Poważny wypadek busa na S12 w pobliżu Puław. Zablokowana droga do Lublina. Objazdy

Na miejscu jest policja i kieruje, jadące w stronę Lublina, samochody na objazdy.

Lublin. Kongres Rad Dzielnic i temat przewodni: spalarnia śmieci
film

Lublin. Kongres Rad Dzielnic i temat przewodni: spalarnia śmieci

W Lublinie odbywa się druga edycja Kongresu Rad Dzielnic. To spotkanie organizowane przez senatora Polski 2050 Jacka Burego.

Górki czechowskie. Znamy uzasadnienie ostatniego wyroku sądu

Górki czechowskie. Znamy uzasadnienie ostatniego wyroku sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny stanął po stronie miasta i dewelopera decydując o przyszłości górek czechowskich. Teraz poznaliśmy uzasadnienie wyroku.

Wystawa "Akwarele i rysunek" Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej
17 lutego 2023, 17:00

Wystawa "Akwarele i rysunek" Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej

W piątek, 17 lutego o godz. 17 w Galerii OKNA MBP (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej "Akwarele i rysunek".

II liga koszykarzy: Lublinianka gorsza od Probasket Mińsk Mazowiecki

II liga koszykarzy: Lublinianka gorsza od Probasket Mińsk Mazowiecki

Lublinianka dzielnie walczyła z Superis UKS Probasket, ale ostatecznie musiała uznać wyższość podopiecznych Rafała Króla.

Do biedronki przyszedł żuk... Wicewojewoda tak chwali przyznanie pieniędzy na drogi

Do biedronki przyszedł żuk... Wicewojewoda tak chwali przyznanie pieniędzy na drogi

Ponad 300 mln zł trafiło do województwa lubelskiego w ramach ostatniego rozdania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wicewojewoda Robert Gmitruczuk (PiS) zapewnia, że pieniądze były przyznawane samorządom bez klucza partyjnego.

Azoty Puławy znowu bez kapitana

Azoty Puławy znowu bez kapitana

Kiepska wiadomość dla trenera Roberta Lisa, a także kibiców Azotów Puławy. Michał Jurecki w najbliższych tygodniach nie pomoże drużynie na parkiecie.

 Liceum chce kształcić przyszłych żołnierzy pod patronatem MON

Liceum chce kształcić przyszłych żołnierzy pod patronatem MON

Platerka zamierza kształcić uczniów w swoich klasach mundurowych pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. – Zainteresowanie tym profilem jest duże – przyznaje Przemysław Olesiejuk, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej.

Na czym polega praca stomatologa?

Na czym polega praca stomatologa?

Każdy z nas mniej więcej wie, na czym polega praca dentysty. Lekarz stomatolog to jednak bardzo obszerne pojęcie, dlatego też chcielibyśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej. Odpowiemy sobie również na pytanie odnośnie tego, jak często powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!