Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2014 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Uzdrowisko nie do poznania. Tak się zmienił Nałęczów

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
14 12 A A

Rewitalizacja centrum Nałęczowa jest już na finiszu. Inwestycja trwa od 2007 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To długo, ale trzeba wziąć pod uwagę, co przez te siedem lat zrobiliśmy. I ile musieliśmy otrzymać pozwoleń − mówi Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Zmieniło się bardzo dużo, od nowych terenów zielonych, przez nowe oświetlenie, do wybudowania ulicy Głębocznica, znajdującej się w okazałym wąwozie. − To jedno z naszych większych osiągnięć. Skarpy wąwozu, przez który przebiega Głębocznica zostały umocnione gabionami. To była pierwsza taka inwestycja w województwie − chwali Rumiński.

Największe wrażenie robi "Dom Światła”, czyli tzw. "ochronka” Stefana Żeromskiego. − Podczas wizyty nadzoru konserwatorskiego były same zachwyty, ludzie są naprawdę pod wrażeniem. Podobno studenci architektury uczą się o tym budynku − nie kryje dumy zastępca burmistrza. − Pięknie też wyszedł plac z szachownicą przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury albo budynek przy ul. Poniatowskiego, który stanowi wejście na targ "Pod Łabędziem”. Za targowisko dostaliśmy "Złotą Kielnię”, to miejsce wyjątkowe w skali kraju. Nie ma wyglądu klasycznego targu, wszystkie zabudowania są drewniane, całość wygląda jak sukiennice.
W ramach rewitalizacji zabezpieczono również brzeg Bochotniczanki, zbudowano parking obok kawiarni Różanej, przeprowadzono termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Spółdzielczej, w Parku Zdrojowym zamontowano nowe ławki i kute ogrodzenia. Wyremontowano alejki i zbudowano nowy pasaż spacerowy, posadzono nowe rośliny. Na ukończenie remontu czeka jeszcze kapliczka św. Michała Archanioła, która musiała zostać na czas prac zdemontowana.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w październiku tego roku. Rewitalizacja początkowo miała kosztować 13 mln złotych, ale w trakcie kolejnych przetargów (inwestycja ma aż 16 wykonawców) udało się obniżyć koszty do ok. 9,5 mln. Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Plastyk też jak nowy

Osobną ale równie kosztowną inwestycją jest remont zarządzanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego. W ramach generalnego remontu wymieniono wszystkie przeszklenia, położono nowe pokrycie dachowe i podłogi. Budynek został również ocieplony. To najpoważniejsza inwestycja szkoły od 1996 roku. Remont kosztuje ok. 10 mln złotych.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GABRYS / 9 października 2014 o 21:47
0

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 o 10:33
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 o 15:15
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 o 18:10
0

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 o 17:06
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 o 14:35
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 o 13:51
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 o 16:03
0

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 o 11:49
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 o 08:15
0

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Avatar
GABRYS / 9 października 2014 o 21:47
0

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

pocałuj ich tam gdzie slońce nie dochodzi bo Nałęczow bardzo się zmienil a sitwa Maziarskiego może władac kiblem 

Avatar
puławianka z Nałęczowa / 20 września 2014 o 10:33
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marsz

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Co Ci się nie podoba w centrum Puław?
rozwiń
Avatar
l / 18 września 2014 o 15:15
0

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.


Dokładnie jak się wycina trzeba nasadzić - ale tego w Nałęczowie nie ma. Tylko wycinka. Co do czystości to im dalej od centrum tym większy z tym kłopot. Na skwerze trawka koszona i podlewana cały czas, a za bramą parkową pokrzywy rosną.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2014 o 18:10
0

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bardzo tanio i smacznie jest w Starej aptece. Za kilka zł można zjeść pyszny obiad. Co do obwodnicy, to jest to inwestycja marszałka, który ma w d...mieszkańców. Takie są rządy PO i PSL w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz obwodnicy nie wybuduje, może tylko apelować i z tego, co widzę w mediach, robi to nieustannie. Mieszkańcy powinni mu pomóc i zamiast biadolić anonimowo w necie, pojechać na sesję sejmiku. Dlaczego takie znamienite postacie jak prof. Szyszkowska czy p. Axentowicz - słynni mieszkańcy nałęczowskiej ziemi nie pojadą w tej sprawie razem z burmistrzem do marszałka?

Ale głupoty wypisujecie. Jestem puławianką, co kilka dni jestem w Nałęczowie, bo mam tam rodzinę. Miasto pieknieje w oczach. O takim centrum Puławy mogą pomarzyć. Czasem trzeba wyciąc drzewa, ale nasadza się nowe. Nałęczów tonie w zieleni, jest czysty i bardzo estetyczny. Narzekacie na drogie restauracje. a jaki burmistrz ma wpływ na ceny ustalane przez prywatnych przedsiębiorców? Gminie działaności gospodarczej prowadzić nie wolno. Zamiast jęczeć, weźcie sprawy w swoje ręce i otwórzcie tani lokal. Choć z drugiej strony bard... rozwiń

Avatar
niczym nie zaskoczona / 17 września 2014 o 17:06
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Budy zakryte krzakami.Targ nie targ bo nikogo tam nie widać z kupujących bo na gliniane pierdołki zapotrzebowanie niewielkie.Zjeść tanio nie ma gdzie.Sklep rybny i smażalnia zamknięte.A takie inwestycje jak w Nałęczowie to dziś wszędzie robią z unijnych dopłat.

Avatar
Andrew / 17 września 2014 o 14:35
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

" Zygora" i Ćwieka nie ruszysz, dogadali się i razem trzepią $$$ za parkingi. Sitwa i kolesiostwo, gdzie CBA, gdzie policja, był jakiś przetarg?

Avatar
malgosia / 17 września 2014 o 13:51
0

Centrum nadal w oplakanym stanie!! Straszy CPN i naprzeciwko stare i rozwalajace sie budy!

Avatar
Romek ze wsi obok / 15 września 2014 o 16:03
0

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też jak się chyba pomylił parago wydał

byłem tam nie raz i moze z jeden raz paragon widziałem wydrukowany

także proszę pana, dobrze pan kombinujesz (dla siebie) ale płacę i ja podatki płać i pan, a jak nie to mi tego loda sprzedaj bez vatu a nie bierze sobie netto (swoje słuszne) a na moim vacie sie pan bogacisz

dziękuję :)

tema o nałęczowie, ale napiszę nie na temat ale w nałeczowie

jest sobie pewna lodziarnia, siedzi tam jegomość "pan" w oklarach, nic do gościa nie mam ale zwrócił na mnie uwagę (zresztą nie pierwszy raz)

przyjmując pieniądze za towar, udaje ze wpisuje na kase "pik-pik" i bzik, kasa się otwiera paargon nie wyskakuje, pan kasuje transakcje na kasie i gotówę wrzuca sobie do szufladki - dobre udawanie

ale było też tak że bez udawania kase bierze paragonu nie klepie

ale żeby nie było tak hoho, no to widziałem też... rozwiń

Avatar
f / 15 września 2014 o 11:49
0

targ 2mln - kiedy się zwróci?

ile drzew ubyło na skwerze? ile padnie za kilka lat bo podcięto im korzenie?

ile kosztował remont parkingu przy parku a ile płaci dzierżawca i na ile lat jest umowa?

burmistrz liczy na to że mieszkańcy będą go szanować, czy strach mu wystarczy?

Avatar
k / 15 września 2014 o 08:15
0

Panie Burmistrzu, damy radę org.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 0

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 13 7

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 7 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 1 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 112 16

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 13 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 17 15

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 5 7

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!