Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 maja 2012 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Waldemar Deska zbudował sobie dom. Teraz grożą mu dwa lata więzienia

0 56 A A
Spór toczy się o drewniany dom stojący przy ul. Zbożowej w Kazimierzu Dolnym. (wdeska.wordpress.com)
Spór toczy się o drewniany dom stojący przy ul. Zbożowej w Kazimierzu Dolnym. (wdeska.wordpress.com)

Byłemu muzykowi zespołu Daab grożą dwa lata więzienia. Inspektor nadzoru budowlanego z Puław złożyła do prokuratury skargę na samowolę budowlaną. Chodzi o dom, który Waldemar Deska wybudował w Kazimierzu Dolnym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o słynny już drewniany dom znajdujący się na działce przy ul. Zbożowej w Kazimierzu. Waldemar Deska zbudował go kilka lat temu. Zamieszkał w nim razem z żoną. Sęk w tym, że budowla stanęła bez pozwolenia, na nieodrolnionym gruncie. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany.

Deska otrzymał nakaz rozbiórki domu. Ale nie dał za wygraną. Poszedł do sądu, jednak przegrał we wszystkich instancjach. Mimo to uważa, że ma rację. Właśnie przygotowuje wniosek o nadzwyczajną kasację wyroku oraz skargę do Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

– Nie jestem inwestorem, deweloperem, czy przestępcą tylko człowiekiem. To, co zrobiłem to zwykłe, elementarne czynności, które człowiek wykonywał od milionów lat – tłumaczy Waldemar Deska.

Muzyk podkreśla, że zbudował sobie na własnej działce dom będący dla niego schronieniem. – Sądzę, że mam do tego prawo, podobnie jak do oddychania, jedzenia, ubierania się czy mówienia. Nie niszczę przyrody, nie zbudowałem domu w miejscu niedozwolonym, nie naruszam bezpieczeństwa ani praw państwa, czy innych osób – dodaje.

Nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie sporu prawnego i zapowiadane odwołania, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach skierowała do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 90 Ustawy Prawo Budowlane, czyli dopuszczenia się samowoli budowlanej.

– Postawiony mi zarzut jest naciągany do przepisu. Nie uwzględnia rzeczywistych intencji i czynności – uważa Deska.

– Nie miałam innego wyjścia – broni się Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach. –Ten pan złamał prawo. A to, jakie by nie było, jest prawem i obowiązuje wszystkich bez wyjątku.

Śledczy wszczęli postępowanie i przedstawili Desce zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia.

– Po co nam Konstytucja, gwarancje wolności i praw obywatelskich, skoro ich nie stosujemy? Sędziowie, urzędnicy i prokuratorzy udają, że ich nie ma, a obywatel powołując się na prawa konstytucyjne naraża się tylko na upokorzenia – komentuje Deska.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2017 o 08:38
0
Panie Waldemarze jak skończyła się historia? Prosze o rdy
Avatar
Jurek75 / 2 października 2017 o 14:56
0
Jeśli w danym państwie  na które płacimy podatki są stawiane wymogi " papierkowe"  dobrze , ale niech odbywa się to BEZPŁATNIE . Bo dlaczego jeśli urząd chce stawiać przeszkody i do tego bariery w postaci oficjalnych kosztów ( wysokich ) i tych co pod stołem ( również wysokich ) , ma czerpać z tego HARACZU korzyści . Taka sytuacja jest pokusą dla nierobów , żeby rozbudowywać aparat urzędniczy do niebotycznych rozmiarów . Patologia i warcholstwo powoduje , że Polacy ze sobą nie rozmawiają , ale siebie na wzajem do " urzędasów " podpier...ą . Granicę  tego co się dzieje nie trudno przewidzieć , bo niedługo to wody nie będzie można się napić jeśli urzędnik nie wyda pozwolenia i bardzo wielu normalnych , życiowych czynności . To że w innych krajach kwitnie patologia urzędnicza , nie stanowi to kanonu dla innych , myślących ludzi . Państwo Polskie nie spełnia podstawowych praw do ochrony ludzi , lecz na szkodę ich mnoży już w tępie ( każdy urzędnik chce się wykazać ) .Głupi niewolnik to ten co sam sobie nakłada pęta ograniczające jego rozwój .
Jeśli w danym państwie  na które płacimy podatki są stawiane wymogi " papierkowe"  dobrze , ale niech odbywa się to BEZPŁATNIE . Bo dlaczego jeśli urząd chce stawiać przeszkody i do tego bariery w postaci oficjalnych kosztów ( wysokich ) i tych co pod stołem ( również wysokich ) , ma czerpać z tego HARACZU korzyści . Taka sytuacja jest pokusą dla nierobów , żeby rozbudowywać aparat urzędniczy do niebotycznych rozmiarów . Patologia i warcholstwo powoduje , że Polacy ze sobą nie rozmawiają , ale siebie na wzajem do " urzędasów &... rozwiń
Avatar
lech / 20 lipca 2012 o 12:56
0
Ludzie rozumni wiedzą,a inni nie pojmą,ze sprawa jest o podstawowe prawa człowieka-do wolności,własności zapisane w konstytucji,a więc nadrzędne na urzędniczymi.Ten człowiek niczego więcej nie chce jak żyć i mieszkać w Polsce na swojej ziemi ,w swoim domu i to zostało mu zabronione i za to ma zostać ukarany-tak jak syn ratujacy matkę pod powalonym drzewem ma zapłacić za nielegalne ścięcie,a drugi Człowiek w zimie ściął wlasną sosnę,aby dzieci ogrzać.O to chodzi.Azo to.O podstawowe ,niezbywalne prawa człowieka.Szacun dla p.Waldka,ktory rozumie i się mu chce walczyć dla nas.
Ludzie rozumni wiedzą,a inni nie pojmą,ze sprawa jest o podstawowe prawa człowieka-do wolności,własności zapisane w konstytucji,a więc nadrzędne na urzędniczymi.Ten człowiek niczego więcej nie chce jak żyć i mieszkać w Polsce na swojej ziemi ,w swoim domu i to zostało mu zabronione i za to ma zostać ukarany-tak jak syn ratujacy matkę pod powalonym drzewem ma zapłacić za nielegalne ścięcie,a drugi Człowiek w zimie ściął wlasną sosnę,aby dzieci ogrzać.O to chodzi.Azo to.O podstawowe ,niezbywalne prawa człowieka.Szacun dla p.Waldka,ktory rozumi... rozwiń
Avatar
smutny marian / 28 maja 2012 o 10:37
0
@szary człowiek
Tylko bez obrażania panie wszystko wiedzący i w krzesło pierdzący sędzio sprawiedliwy.... nie takie rzeczy się załatwia po cichutku za prezenty. Od komuny bez zmian tylko teraz rządzą dzieci i wnuki kacyków i aparatów. I CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, a nie rozumieć jak wygodniej.
"Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!"
Cóż za konkluzja... zasłyszana u rydzyka czy ryżego szkopa?.
Dlaczego Polak zna się na "wszystkim" ?... bo całe życie musi kombinować.
Avatar
szary człowiek / 28 maja 2012 o 01:02
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1338109964' post='634056']
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
[/quote]

Oto kliniczny wręcz przykład skrajnej patologii społecznej: najpierw propagowanie łamania prawa i złodziejstwa ("trza było smarować...") potem obrona łamiącego prawo i zachęta do pieniactwa ("...walczyć trzeba...") i poparcie dla bezprawia i patologii ("...trzymam kciuki...")!

[size=5]I tak mamy "homo sovieticusa" w całej krasie - z jego azjatycko-niewolniczą mentalnością, intelektualnym zniewoleniem, całkowitym brakiem odpowiedzialności i skrajnym egoizmem, podbudowanymi zwykłą głupotą i nieuctwem. Krótko mówiąc: Prawdziwy Patriota Polak-Katolik![/size]

A później dziwimy się, że cywilizowany świat postrzega nas jako dzikusów - ale pretensje do bycia europejczykami - i owszem, niebotyczne!
Ale mierzwa!
Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!
[quote name='smutny marian' timestamp='1338109964' post='634056']
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
[/quote]

Oto kliniczny wręcz przykład skrajnej patologii społecznej: najpierw propagowanie łamania prawa i złodziejstwa ("trza było smarować...") potem obrona łamiącego prawo i zachęta do pieniactwa ("...walczyć trzeba...") i pop... rozwiń
Avatar
smutny marian / 27 maja 2012 o 11:12
0
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
Avatar
szary człowieczek / 26 maja 2012 o 17:55
0
Popieram pana Waldka Deske, urzędznicy powinni mu dom zalegalizować a nie kazać rozbierać, dlaczego urzędnicy nie służą zwykłym ludziom a tylko z nimi walczą na wszystkie możliwe sposoby. Donosiciel powinien sie wstydzic, pewnie zazdrosc go zżerała.
Avatar
Emil / 25 maja 2012 o 10:52
0
A wyobrażacie sobie Kazimierz i okolice pełne takich domków?
A co byście zrobili gdyby wasi sąsiedzi postawili wkoło waszej działki takie domki? Też byście twierdzili, że mają sąsiedzi rację i wolno im tak budować? Pewnie zaraz byście jakiś donos napisali na sąsiada.
Niestety taka jest mentalność ludzi. Jeżeli coś ich bezpośrednio nie dotyka to jest ok.
A ja sobie postawie u siebie na działce drapacz chmur, przecież mi wolno, albo tartak który będzie pracował 24h na dobę, w końcu mam prawo do tego żeby pracować.
Avatar
MOI / 22 maja 2012 o 19:11
0
CZY DONOSICIEL NA WALDKA DESKĘ - BO OD TEGO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO - JEST URADOWANY? DOBRZE SPI?
Avatar
lech / 22 maja 2012 o 14:34
0
Wielki szacun,wielki człowiek.On naprawdę wie co to jest człowiek ,wolność.A dla szczekajacych-mowicie przywileje-to nie przywileje ,to elementarne prawa człowieka.Gra idzie o coś naprawdę pięknego i wielkiego.
Avatar
Gość / 10 października 2017 o 08:38
0
Panie Waldemarze jak skończyła się historia? Prosze o rdy
Avatar
Jurek75 / 2 października 2017 o 14:56
0
Jeśli w danym państwie  na które płacimy podatki są stawiane wymogi " papierkowe"  dobrze , ale niech odbywa się to BEZPŁATNIE . Bo dlaczego jeśli urząd chce stawiać przeszkody i do tego bariery w postaci oficjalnych kosztów ( wysokich ) i tych co pod stołem ( również wysokich ) , ma czerpać z tego HARACZU korzyści . Taka sytuacja jest pokusą dla nierobów , żeby rozbudowywać aparat urzędniczy do niebotycznych rozmiarów . Patologia i warcholstwo powoduje , że Polacy ze sobą nie rozmawiają , ale siebie na wzajem do " urzędasów " podpier...ą . Granicę  tego co się dzieje nie trudno przewidzieć , bo niedługo to wody nie będzie można się napić jeśli urzędnik nie wyda pozwolenia i bardzo wielu normalnych , życiowych czynności . To że w innych krajach kwitnie patologia urzędnicza , nie stanowi to kanonu dla innych , myślących ludzi . Państwo Polskie nie spełnia podstawowych praw do ochrony ludzi , lecz na szkodę ich mnoży już w tępie ( każdy urzędnik chce się wykazać ) .Głupi niewolnik to ten co sam sobie nakłada pęta ograniczające jego rozwój .
Jeśli w danym państwie  na które płacimy podatki są stawiane wymogi " papierkowe"  dobrze , ale niech odbywa się to BEZPŁATNIE . Bo dlaczego jeśli urząd chce stawiać przeszkody i do tego bariery w postaci oficjalnych kosztów ( wysokich ) i tych co pod stołem ( również wysokich ) , ma czerpać z tego HARACZU korzyści . Taka sytuacja jest pokusą dla nierobów , żeby rozbudowywać aparat urzędniczy do niebotycznych rozmiarów . Patologia i warcholstwo powoduje , że Polacy ze sobą nie rozmawiają , ale siebie na wzajem do " urzędasów &... rozwiń
Avatar
lech / 20 lipca 2012 o 12:56
0
Ludzie rozumni wiedzą,a inni nie pojmą,ze sprawa jest o podstawowe prawa człowieka-do wolności,własności zapisane w konstytucji,a więc nadrzędne na urzędniczymi.Ten człowiek niczego więcej nie chce jak żyć i mieszkać w Polsce na swojej ziemi ,w swoim domu i to zostało mu zabronione i za to ma zostać ukarany-tak jak syn ratujacy matkę pod powalonym drzewem ma zapłacić za nielegalne ścięcie,a drugi Człowiek w zimie ściął wlasną sosnę,aby dzieci ogrzać.O to chodzi.Azo to.O podstawowe ,niezbywalne prawa człowieka.Szacun dla p.Waldka,ktory rozumie i się mu chce walczyć dla nas.
Ludzie rozumni wiedzą,a inni nie pojmą,ze sprawa jest o podstawowe prawa człowieka-do wolności,własności zapisane w konstytucji,a więc nadrzędne na urzędniczymi.Ten człowiek niczego więcej nie chce jak żyć i mieszkać w Polsce na swojej ziemi ,w swoim domu i to zostało mu zabronione i za to ma zostać ukarany-tak jak syn ratujacy matkę pod powalonym drzewem ma zapłacić za nielegalne ścięcie,a drugi Człowiek w zimie ściął wlasną sosnę,aby dzieci ogrzać.O to chodzi.Azo to.O podstawowe ,niezbywalne prawa człowieka.Szacun dla p.Waldka,ktory rozumi... rozwiń
Avatar
smutny marian / 28 maja 2012 o 10:37
0
@szary człowiek
Tylko bez obrażania panie wszystko wiedzący i w krzesło pierdzący sędzio sprawiedliwy.... nie takie rzeczy się załatwia po cichutku za prezenty. Od komuny bez zmian tylko teraz rządzą dzieci i wnuki kacyków i aparatów. I CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, a nie rozumieć jak wygodniej.
"Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!"
Cóż za konkluzja... zasłyszana u rydzyka czy ryżego szkopa?.
Dlaczego Polak zna się na "wszystkim" ?... bo całe życie musi kombinować.
Avatar
szary człowiek / 28 maja 2012 o 01:02
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1338109964' post='634056']
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
[/quote]

Oto kliniczny wręcz przykład skrajnej patologii społecznej: najpierw propagowanie łamania prawa i złodziejstwa ("trza było smarować...") potem obrona łamiącego prawo i zachęta do pieniactwa ("...walczyć trzeba...") i poparcie dla bezprawia i patologii ("...trzymam kciuki...")!

[size=5]I tak mamy "homo sovieticusa" w całej krasie - z jego azjatycko-niewolniczą mentalnością, intelektualnym zniewoleniem, całkowitym brakiem odpowiedzialności i skrajnym egoizmem, podbudowanymi zwykłą głupotą i nieuctwem. Krótko mówiąc: Prawdziwy Patriota Polak-Katolik![/size]

A później dziwimy się, że cywilizowany świat postrzega nas jako dzikusów - ale pretensje do bycia europejczykami - i owszem, niebotyczne!
Ale mierzwa!
Coraz częściej przychodzi mi wstydzić się bycia Polakiem!
[quote name='smutny marian' timestamp='1338109964' post='634056']
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
[/quote]

Oto kliniczny wręcz przykład skrajnej patologii społecznej: najpierw propagowanie łamania prawa i złodziejstwa ("trza było smarować...") potem obrona łamiącego prawo i zachęta do pieniactwa ("...walczyć trzeba...") i pop... rozwiń
Avatar
smutny marian / 27 maja 2012 o 11:12
0
Trza było smarować komu trzeba... po cichutku. Sprawy by nie było. A teraz "w majestacie prawa", no cóż walczyć trzeba trzymam kciuki za Pana... ale lepiej było posmarować.
Avatar
szary człowieczek / 26 maja 2012 o 17:55
0
Popieram pana Waldka Deske, urzędznicy powinni mu dom zalegalizować a nie kazać rozbierać, dlaczego urzędnicy nie służą zwykłym ludziom a tylko z nimi walczą na wszystkie możliwe sposoby. Donosiciel powinien sie wstydzic, pewnie zazdrosc go zżerała.
Avatar
Emil / 25 maja 2012 o 10:52
0
A wyobrażacie sobie Kazimierz i okolice pełne takich domków?
A co byście zrobili gdyby wasi sąsiedzi postawili wkoło waszej działki takie domki? Też byście twierdzili, że mają sąsiedzi rację i wolno im tak budować? Pewnie zaraz byście jakiś donos napisali na sąsiada.
Niestety taka jest mentalność ludzi. Jeżeli coś ich bezpośrednio nie dotyka to jest ok.
A ja sobie postawie u siebie na działce drapacz chmur, przecież mi wolno, albo tartak który będzie pracował 24h na dobę, w końcu mam prawo do tego żeby pracować.
Avatar
MOI / 22 maja 2012 o 19:11
0
CZY DONOSICIEL NA WALDKA DESKĘ - BO OD TEGO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO - JEST URADOWANY? DOBRZE SPI?
Avatar
lech / 22 maja 2012 o 14:34
0
Wielki szacun,wielki człowiek.On naprawdę wie co to jest człowiek ,wolność.A dla szczekajacych-mowicie przywileje-to nie przywileje ,to elementarne prawa człowieka.Gra idzie o coś naprawdę pięknego i wielkiego.
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!