Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 listopada 2007 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Wyboista droga do sprawiedliwości

0 9 A A

Jestem załamana - mówiła wczoraj po wyjściu z sądu Danuta Kelner. Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wyrok skazujący lekarza z Puław

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci jej syna. Rodzinę zmarłego Łukasza czeka kolejna batalia o sprawiedliwość.

O skandalu w puławskim szpitalu po raz pierwszy pisaliśmy ponad dwa lata temu, kilka dni po śmierci Łukasza. 8 sierpnia 2005 roku 22-letni mieszkaniec Starachowic przyjechał do Puław z grupą akwizytorów. Obok stacji benzynowej przy ul. Kazimierskiej nagle upadł na betonową posadzkę. Karetka pogotowia zawiozła go do izby przyjęć puławskiego szpitala. Lekarz dyżurny Krzysztof Ch. polecił położyć nieprzytomnego pacjenta na łóżku. Chorym niewiele kto się zajmował. W karcie napisano, że chłopak miał napad epilepsji i dostał relanium.

Wieczorem Łukasz zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że miał złamaną kość czaszki, a przyczyną śmierci był krwiak nadtwardówkowy. Zaraz po przywiezieniu do szpitala powinien przejść odpowiednie badania i trafić na stół operacyjny.

Proces Krzysztofa Ch. toczył się przez półtora roku w Sądzie Rejonowym w Puławach. Lekarz nie przyznawał się do winy. Wiosną za zaniedbania został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Dostał też trzyletni zakaz wykonywania zawodu.

Wczoraj sędziowie z Sądu Okręgowego w Lublinie byli jednak innego zdania. Rozpatrując apelację doktora doszli do wniosku, że sąd w Puławach popełnił błędy i sprawę trzeba sądzić jeszcze raz. - Będę dochodziła sprawiedliwości - zapowiada matka Łukasza.

- To jest bardzo klarowna sprawa - uważa mecenas Jerzy Bigos, który na procesie reprezentował rodzinę Kelnerów. - Chłopak został w szpitalu potraktowany, jak walizka na dworcowej przechowalni. Nie było żadnych podstaw do uchylenia tego wyroku. (DJ)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARKUS-46 / 28 listopada 2007 r. o 15:43
0
JESTEM Z TOBĄ PLUS SYBERJA.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 11:37
0
to kto przez osiem godzin opiekował się tym chłopakiem, gdzie był lekarz dyżurny, jeśli go badał to popełnił błąd, ale to jest w porządku bo to jest PAN doktor.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:36
0
A może choć raz dzienikarze napisaliby obiektywny artykuł. Bardzo łatwo jest pluć na kogoś, gdy sie nie zna sprawy, tylko goni za sensacją. A wszystkim pacjentom śmiało mogę polecic tego lekarza. Uratował życie wielu pacjentom. A sąd apelacyjny w tym wypadku miał absolutną rację.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:02
0
życzę ci abyś trafił pod opiekę tak znakomitego, doświadczonego lekarza który przez 8 godzin będzie się tobą opiekował, aż pożegnasz się z tym światem, no chyba że jesteś takim samym lekarzem.ponadto chłopak był trzeźwy i nie miał padaczkiDO WSZYSTKICH TĘPAKÓW , BARANÓW, NIEUKÓW - STUDIUJCIE MEDYCYNĘ - BĘDZIECIE MOGLI ROBIĆ WSZYSTKO I NIE PONIESIECIE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Avatar
Sprawiedliwość Osobiście! / 28 listopada 2007 r. o 09:51
0
Ci sędziowie są wspólnikami w przestępstwie. Takich jest większość, jeśli nie wszyscy.(99% sędziów robi reszcie złą opinię...)Dla nich więzienie, bez żadnego zawieszenia, przepadek mienia na pokryciekosztów przez nich spowodowanych i na odszkodowanie za urazy psychicznespowodowane swoją bezwzględną dyktaturą ich ofiarom, zabronienie sędziomwykonywania pracy wiążącej się z odpowiedzialnością osobistą i związaną z ludźmi.Niedopuszczenie do objęcia tychże zawodów ich dzieciom i krewnym, noszącymdemoniczne znamię tego samego przekleństwa.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 08:24
0
i ten sąd nie lepszy!!!, coś mi tu śmierdzi !!!
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:14
0
Czytałeś Pan artykuł.... ??? Napisali - miał pękniętą czaszkę. A Pan tu "każdemu pijaczkowi (....) padaczki (...) ????"Gdyby takich jak pan dopuścić do leczenia ludzi to pół narodu by w worku wyjechało - bo tacy jak pan ludzi macie w du***.
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:11
0
Nagłośnić to w TVN24 i innych mediach... Niech sie wezmą za te wyroki sądowe. Skoro chłopak miał uraz czaszki, to czemu ten konował jest na wolności, skoro nie przeprowadził badań, które wyeliminowałyby wszelkie wątpliwości? Walną człowieka do kąta na łóżko i mają go gdzieś... po prostu, konowwał
Avatar
tets / 28 listopada 2007 r. o 05:43
0
Papuga zawsza plecie bez sensu- szczególnie poza salą sądową.Dlaczego nie podano uzasadnienia wyroku.Gdyby każdemu po ataku padaczki, każdemu pijaczkowi robiono CT to Izba przyjęć już nie miała by czasu na zajęcie się innymi chorymi.Fataly zbieg okoliczności.Szkoda chłopaka,wspólczucie dla rodziny i tyle.Lekarz nie jest winny.
Avatar
MARKUS-46 / 28 listopada 2007 r. o 15:43
0
JESTEM Z TOBĄ PLUS SYBERJA.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 11:37
0
to kto przez osiem godzin opiekował się tym chłopakiem, gdzie był lekarz dyżurny, jeśli go badał to popełnił błąd, ale to jest w porządku bo to jest PAN doktor.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:36
0
A może choć raz dzienikarze napisaliby obiektywny artykuł. Bardzo łatwo jest pluć na kogoś, gdy sie nie zna sprawy, tylko goni za sensacją. A wszystkim pacjentom śmiało mogę polecic tego lekarza. Uratował życie wielu pacjentom. A sąd apelacyjny w tym wypadku miał absolutną rację.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:02
0
życzę ci abyś trafił pod opiekę tak znakomitego, doświadczonego lekarza który przez 8 godzin będzie się tobą opiekował, aż pożegnasz się z tym światem, no chyba że jesteś takim samym lekarzem.ponadto chłopak był trzeźwy i nie miał padaczkiDO WSZYSTKICH TĘPAKÓW , BARANÓW, NIEUKÓW - STUDIUJCIE MEDYCYNĘ - BĘDZIECIE MOGLI ROBIĆ WSZYSTKO I NIE PONIESIECIE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Avatar
Sprawiedliwość Osobiście! / 28 listopada 2007 r. o 09:51
0
Ci sędziowie są wspólnikami w przestępstwie. Takich jest większość, jeśli nie wszyscy.(99% sędziów robi reszcie złą opinię...)Dla nich więzienie, bez żadnego zawieszenia, przepadek mienia na pokryciekosztów przez nich spowodowanych i na odszkodowanie za urazy psychicznespowodowane swoją bezwzględną dyktaturą ich ofiarom, zabronienie sędziomwykonywania pracy wiążącej się z odpowiedzialnością osobistą i związaną z ludźmi.Niedopuszczenie do objęcia tychże zawodów ich dzieciom i krewnym, noszącymdemoniczne znamię tego samego przekleństwa.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 08:24
0
i ten sąd nie lepszy!!!, coś mi tu śmierdzi !!!
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:14
0
Czytałeś Pan artykuł.... ??? Napisali - miał pękniętą czaszkę. A Pan tu "każdemu pijaczkowi (....) padaczki (...) ????"Gdyby takich jak pan dopuścić do leczenia ludzi to pół narodu by w worku wyjechało - bo tacy jak pan ludzi macie w du***.
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:11
0
Nagłośnić to w TVN24 i innych mediach... Niech sie wezmą za te wyroki sądowe. Skoro chłopak miał uraz czaszki, to czemu ten konował jest na wolności, skoro nie przeprowadził badań, które wyeliminowałyby wszelkie wątpliwości? Walną człowieka do kąta na łóżko i mają go gdzieś... po prostu, konowwał
Avatar
tets / 28 listopada 2007 r. o 05:43
0
Papuga zawsza plecie bez sensu- szczególnie poza salą sądową.Dlaczego nie podano uzasadnienia wyroku.Gdyby każdemu po ataku padaczki, każdemu pijaczkowi robiono CT to Izba przyjęć już nie miała by czasu na zajęcie się innymi chorymi.Fataly zbieg okoliczności.Szkoda chłopaka,wspólczucie dla rodziny i tyle.Lekarz nie jest winny.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To „praktycznie niemożliwe”. Prezydent Lublina o organizacji wyborów prezydenckich 10 maja

To „praktycznie niemożliwe”. Prezydent Lublina o organizacji wyborów prezydenckich 10 maja

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych, trudno będzie zapewnić lokale do głosowania, problematyczne będzie także zapewnienie bezpieczeństwa osobom wydającym karty, liczącym głosy i samym głosującym. Taki obraz przygotowań do wyborów wyznaczonych na 10 maja przedstawia prezydent Lublina, który wydał dziś rano oświadczenie w tej sprawie. Stwierdza w nim, że przeprowadzenie wyborów jest „praktycznie niemożliwe”.

Mieli odbywać kwarantannę. Zamiast tego pojechali do Siedlec, aby kupić samochód

Mieli odbywać kwarantannę. Zamiast tego pojechali do Siedlec, aby kupić samochód

28-latek i 23-latka mieli odbywać kwarantannę w jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat. Kiedy policjanci pojechali sprawdzić, czy stosują się do ograniczeń, okazało się, że nie ma ich we wskazanym miejscu. Oboje wybrali się do Siedlec, aby kupić samochód.

Kupno ekogroszku przez internet

Kupno ekogroszku przez internet

Zmiany, które zaszły na świecie na początku 2020 roku, dobitnie pokazały nam, jak bardzo sprzedaż internetowa wpływa na gospodarkę. Jeśli dotąd ciężko ci było wyobrazić sobie zakup taniego ekogroszku przez internet, warto przyjrzeć się tej opcji, by zapewnić sobie opał na cały sezon grzewczy.

Bezpiecznie przed komputerem w czasie epidemii? Specjaliści radzą, jak to zrobić

Bezpiecznie przed komputerem w czasie epidemii? Specjaliści radzą, jak to zrobić

Zanim przekażesz pieniądze na leczenie osoby zakażonej COVID-19 sprawdź, kto prowadzi zbiórkę. Nie odpowiadaj na mailową wiadomość, w której otrzymałeś ofertę kupna cudownego leku lub szczepionki – Państwowy Instytut Badawczy NASK wspólnie z Europolem i policją przygotowali instruktaż o cyberbezpieczeństwie w czasie epidemii.

Ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 150 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 150 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 146 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie; w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Mieszkańcy Łęcznej zapłacą dwa razy więcej za śmieci zmieszane

Mieszkańcy Łęcznej zapłacą dwa razy więcej za śmieci zmieszane

Mieszkańcy nadal będą płacić 17 zł od osoby za śmieci segregowane. Dwa razy więcej zapłacą za śmieci zmieszane. Tak zadecydowali radni na ostatniej sesji rady miasta.

Wiedźminolog o Wiedźminie. "Mam wrażenie, że ta historia ciągle odkrywa przed nami jakieś nowe elementy"
Magazyn

Wiedźminolog o Wiedźminie. "Mam wrażenie, że ta historia ciągle odkrywa przed nami jakieś nowe elementy"

- To próba całościowego ujęcia tego, w jaki sposób Wiedźmin zaistniał w polskiej i światowej kulturze - ROZMOWA z Adamem Flammą, autorem publikacji „Wiedźmin. Historia fenomenu”

Ireneusz Krosny na żywo o tym, co straciliśmy i zyskaliśmy w wyniku epidemii
30 marca 2020, 20:00
film

Ireneusz Krosny na żywo o tym, co straciliśmy i zyskaliśmy w wyniku epidemii

Organizatorzy Forum Tato.Net zapraszają na kolejne wirtualne spotkanie z gościem inicjatywy. Dziś będzie to komik Ireneusz Krosny, który opowie o bilansie strat i zysków okresu epidemii w kontekście relacji ojciec-dziecko. Start o godz. 20.

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty. Sprawdź arkusz zadań z języka polskiego
galeria

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty. Sprawdź arkusz zadań z języka polskiego

Próbny egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy organizowany jest zdalnie. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem. Przez trzy dni rano uczniowie zmagać będą się z zadaniami publikowanymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Pożyczki krótkoterminowe - czy są dobrym rozwiązaniem by podratować miesięczny budżet?

Pożyczki krótkoterminowe - czy są dobrym rozwiązaniem by podratować miesięczny budżet?

Wiele osób boryka się z problemem dotyczącym niezapowiedzianych wydatków, które nie zostały wcześniej umieszczone w miesięcznym budżecie. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia niezapowiedzianego wyjazdu, czy awarii lodówki, czy promocyjnej ceny na meble, które chcieliśmy od dawna zakupić, czy w końcu brak chwilowej gotówki na pokrycie podstawowych potrzeb, obecnie każdy z nas ma możliwość uzyskania pożyczki krótkoterminowej, która w danym momencie pozwoli nam na sfinansowanie potrzeby.

Większość Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok
Sondaż

Większość Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok

77.4 proc. Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". Co ciekawe, w tej grupie niemały odsetek stanowią wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Szykują się do przebudowy al. Unii Lubelskiej. Wyremontują także mosty na Bystrzycy

Szykują się do przebudowy al. Unii Lubelskiej. Wyremontują także mosty na Bystrzycy

Już w kwietniu może ruszyć projektowanie przebudowy al. Unii Lubelskiej wraz z sypiącymi się mostami na Bystrzycy. W piątek otwarte zostały oferty od pracowni zainteresowanych takim zleceniem. Chętne są cztery firmy, ale tylko jedna zaproponowała cenę mieszczącą się w kwocie, którą zamierza wydać miasto.

Lublin: Nie musisz wychodzić z domu. Świeże bułki kurier powiesi na klamce

Lublin: Nie musisz wychodzić z domu. Świeże bułki kurier powiesi na klamce

Wybierasz, zamawiasz, płacisz i wczesnym rankiem odbierasz świeże pieczywo spod swoich drzwi. Serwis Pan Bochen działa na Śląsku i w Lublinie. - Ale zapraszamy do kontaktu z nami piekarnie z innych miast. Dostawy do domów jesteśmy w stanie zorganizować w ciągu tygodnia – zapowiada Marcin Kanik, szef firmy