Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 listopada 2007 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Wyboista droga do sprawiedliwości

0 9 A A

Jestem załamana - mówiła wczoraj po wyjściu z sądu Danuta Kelner. Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wyrok skazujący lekarza z Puław

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci jej syna. Rodzinę zmarłego Łukasza czeka kolejna batalia o sprawiedliwość.

O skandalu w puławskim szpitalu po raz pierwszy pisaliśmy ponad dwa lata temu, kilka dni po śmierci Łukasza. 8 sierpnia 2005 roku 22-letni mieszkaniec Starachowic przyjechał do Puław z grupą akwizytorów. Obok stacji benzynowej przy ul. Kazimierskiej nagle upadł na betonową posadzkę. Karetka pogotowia zawiozła go do izby przyjęć puławskiego szpitala. Lekarz dyżurny Krzysztof Ch. polecił położyć nieprzytomnego pacjenta na łóżku. Chorym niewiele kto się zajmował. W karcie napisano, że chłopak miał napad epilepsji i dostał relanium.

Wieczorem Łukasz zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że miał złamaną kość czaszki, a przyczyną śmierci był krwiak nadtwardówkowy. Zaraz po przywiezieniu do szpitala powinien przejść odpowiednie badania i trafić na stół operacyjny.

Proces Krzysztofa Ch. toczył się przez półtora roku w Sądzie Rejonowym w Puławach. Lekarz nie przyznawał się do winy. Wiosną za zaniedbania został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Dostał też trzyletni zakaz wykonywania zawodu.

Wczoraj sędziowie z Sądu Okręgowego w Lublinie byli jednak innego zdania. Rozpatrując apelację doktora doszli do wniosku, że sąd w Puławach popełnił błędy i sprawę trzeba sądzić jeszcze raz. - Będę dochodziła sprawiedliwości - zapowiada matka Łukasza.

- To jest bardzo klarowna sprawa - uważa mecenas Jerzy Bigos, który na procesie reprezentował rodzinę Kelnerów. - Chłopak został w szpitalu potraktowany, jak walizka na dworcowej przechowalni. Nie było żadnych podstaw do uchylenia tego wyroku. (DJ)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARKUS-46 / 28 listopada 2007 r. o 15:43
JESTEM Z TOBĄ PLUS SYBERJA.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 11:37
to kto przez osiem godzin opiekował się tym chłopakiem, gdzie był lekarz dyżurny, jeśli go badał to popełnił błąd, ale to jest w porządku bo to jest PAN doktor.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:36
A może choć raz dzienikarze napisaliby obiektywny artykuł. Bardzo łatwo jest pluć na kogoś, gdy sie nie zna sprawy, tylko goni za sensacją. A wszystkim pacjentom śmiało mogę polecic tego lekarza. Uratował życie wielu pacjentom. A sąd apelacyjny w tym wypadku miał absolutną rację.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:02
życzę ci abyś trafił pod opiekę tak znakomitego, doświadczonego lekarza który przez 8 godzin będzie się tobą opiekował, aż pożegnasz się z tym światem, no chyba że jesteś takim samym lekarzem.ponadto chłopak był trzeźwy i nie miał padaczkiDO WSZYSTKICH TĘPAKÓW , BARANÓW, NIEUKÓW - STUDIUJCIE MEDYCYNĘ - BĘDZIECIE MOGLI ROBIĆ WSZYSTKO I NIE PONIESIECIE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Avatar
Sprawiedliwość Osobiście! / 28 listopada 2007 r. o 09:51
Ci sędziowie są wspólnikami w przestępstwie. Takich jest większość, jeśli nie wszyscy.(99% sędziów robi reszcie złą opinię...)Dla nich więzienie, bez żadnego zawieszenia, przepadek mienia na pokryciekosztów przez nich spowodowanych i na odszkodowanie za urazy psychicznespowodowane swoją bezwzględną dyktaturą ich ofiarom, zabronienie sędziomwykonywania pracy wiążącej się z odpowiedzialnością osobistą i związaną z ludźmi.Niedopuszczenie do objęcia tychże zawodów ich dzieciom i krewnym, noszącymdemoniczne znamię tego samego przekleństwa.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 08:24
i ten sąd nie lepszy!!!, coś mi tu śmierdzi !!!
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:14
Czytałeś Pan artykuł.... ??? Napisali - miał pękniętą czaszkę. A Pan tu "każdemu pijaczkowi (....) padaczki (...) ????"Gdyby takich jak pan dopuścić do leczenia ludzi to pół narodu by w worku wyjechało - bo tacy jak pan ludzi macie w du***.
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:11
Nagłośnić to w TVN24 i innych mediach... Niech sie wezmą za te wyroki sądowe. Skoro chłopak miał uraz czaszki, to czemu ten konował jest na wolności, skoro nie przeprowadził badań, które wyeliminowałyby wszelkie wątpliwości? Walną człowieka do kąta na łóżko i mają go gdzieś... po prostu, konowwał
Avatar
tets / 28 listopada 2007 r. o 05:43
Papuga zawsza plecie bez sensu- szczególnie poza salą sądową.Dlaczego nie podano uzasadnienia wyroku.Gdyby każdemu po ataku padaczki, każdemu pijaczkowi robiono CT to Izba przyjęć już nie miała by czasu na zajęcie się innymi chorymi.Fataly zbieg okoliczności.Szkoda chłopaka,wspólczucie dla rodziny i tyle.Lekarz nie jest winny.
Avatar
MARKUS-46 / 28 listopada 2007 r. o 15:43
JESTEM Z TOBĄ PLUS SYBERJA.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 11:37
to kto przez osiem godzin opiekował się tym chłopakiem, gdzie był lekarz dyżurny, jeśli go badał to popełnił błąd, ale to jest w porządku bo to jest PAN doktor.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:36
A może choć raz dzienikarze napisaliby obiektywny artykuł. Bardzo łatwo jest pluć na kogoś, gdy sie nie zna sprawy, tylko goni za sensacją. A wszystkim pacjentom śmiało mogę polecic tego lekarza. Uratował życie wielu pacjentom. A sąd apelacyjny w tym wypadku miał absolutną rację.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 10:02
życzę ci abyś trafił pod opiekę tak znakomitego, doświadczonego lekarza który przez 8 godzin będzie się tobą opiekował, aż pożegnasz się z tym światem, no chyba że jesteś takim samym lekarzem.ponadto chłopak był trzeźwy i nie miał padaczkiDO WSZYSTKICH TĘPAKÓW , BARANÓW, NIEUKÓW - STUDIUJCIE MEDYCYNĘ - BĘDZIECIE MOGLI ROBIĆ WSZYSTKO I NIE PONIESIECIE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Avatar
Sprawiedliwość Osobiście! / 28 listopada 2007 r. o 09:51
Ci sędziowie są wspólnikami w przestępstwie. Takich jest większość, jeśli nie wszyscy.(99% sędziów robi reszcie złą opinię...)Dla nich więzienie, bez żadnego zawieszenia, przepadek mienia na pokryciekosztów przez nich spowodowanych i na odszkodowanie za urazy psychicznespowodowane swoją bezwzględną dyktaturą ich ofiarom, zabronienie sędziomwykonywania pracy wiążącej się z odpowiedzialnością osobistą i związaną z ludźmi.Niedopuszczenie do objęcia tychże zawodów ich dzieciom i krewnym, noszącymdemoniczne znamię tego samego przekleństwa.
Avatar
(Anonimowy) / 28 listopada 2007 r. o 08:24
i ten sąd nie lepszy!!!, coś mi tu śmierdzi !!!
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:14
Czytałeś Pan artykuł.... ??? Napisali - miał pękniętą czaszkę. A Pan tu "każdemu pijaczkowi (....) padaczki (...) ????"Gdyby takich jak pan dopuścić do leczenia ludzi to pół narodu by w worku wyjechało - bo tacy jak pan ludzi macie w du***.
Avatar
PM / 28 listopada 2007 r. o 06:11
Nagłośnić to w TVN24 i innych mediach... Niech sie wezmą za te wyroki sądowe. Skoro chłopak miał uraz czaszki, to czemu ten konował jest na wolności, skoro nie przeprowadził badań, które wyeliminowałyby wszelkie wątpliwości? Walną człowieka do kąta na łóżko i mają go gdzieś... po prostu, konowwał
Avatar
tets / 28 listopada 2007 r. o 05:43
Papuga zawsza plecie bez sensu- szczególnie poza salą sądową.Dlaczego nie podano uzasadnienia wyroku.Gdyby każdemu po ataku padaczki, każdemu pijaczkowi robiono CT to Izba przyjęć już nie miała by czasu na zajęcie się innymi chorymi.Fataly zbieg okoliczności.Szkoda chłopaka,wspólczucie dla rodziny i tyle.Lekarz nie jest winny.