Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 marca 2019 r.
8:23

Wzrosną diety radnych gminy Puławy. Sołtysi też chcą dostawać więcej

0 16 A A

Radni gminy Puławy nie poszli śladem swoich sąsiadów z Końskowoli i nie obniżyli sobie wysokości diet. Przeciwnie. Od marca, miesięcznie otrzymywać będą więcej. Najbardziej zyskają wiceprzewodniczący rady gminy. Na podwyżki czekają również sołtysi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni gminy Puławy podczas ostatniej sesji przyjęli nową uchwałę regulującą wysokość pobieranych przez siebie diet. Zgodnie z jej treścią, od marca, zamiast wynagrodzenia za udział w sesjach lub komisjach (po 200 zł), pieniądze otrzymają ryczałtowo w kwocie 650 zł miesięcznie. Przy czym każda nieobecność będzie karana odjęciem 20 proc. wysokości tej sumy. Więcej otrzymają przewodniczący komisji, którym zgodnie z nową uchwałą będzie przysługiwała dieta w wysokości 750 zł miesięcznie. To również zmiana w porównaniu ze starymi zasadami, które mówiły o 220 zł za obecność na sesji lub komisji.

Nowe zasady docenią także wiceprzewodniczących rady, którzy od marca mogą liczyć na 1000 zł miesięcznie. Przy czym warto wspomnieć, że dotychczas osoby pełniące te funkcje byli traktowani jak szeregowi radni. Na więcej może liczyć także przewodnicząca rady. Jej dieta wzrośnie wkrótce z 950 zł do 1350 zł miesięcznie. Uchwała, której projekt zaproponował radnym podczas ostatniej sesji wójt Krzysztof Brzeziński, została przyjęta bez zmian. Nie wszyscy byli jednak jej zwolennikami.

– Przypominam, że radny to funkcja społeczna, a dieta nie jest wynagrodzeniem tylko rekompensatą za utracone zarobki. Uważam, że tak znaczna podwyżka diet, w momencie, gdy fundujemy mieszkańcom jednocześnie wzrost różnych opłat, jest po prostu nieetyczna – mówiła radna Mariola Antoniak, która upominała się przy okazji o wzrost wynagrodzenia dla sołtysów. – Oni pracują w terenie i często zbierają cięgi od mieszkańców za to, że w gminie coś nie jest zrobione – argumentowała.

Za wyższą kwotą dla sołtysów opowiada się także radna Katarzyna Zawadzka, która jest jednocześnie sołtysem Kajetanowa. – Uważam, że powinniśmy przyjąć uchwałę, która podniesie wynagrodzenie dla sołtysów z obecnych 125 zł do 200 zł miesięcznie – przyznaje. O tym, że jakaś zmiana w tym zakresie jest możliwa przyznaje również sekretarz gminy, Paweł Kamola. O tym, czy sołtysi dostaną podwyżki, przekonamy się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 marca 2019 r. o 09:51
Moja Mama była radną pierwszej kadencji. W tych czasach radni nie otrzymywali żadnych diet. Było sprawą honoru pracować w wolnej ojczyźnie.
Avatar
Mieszkaniec / 4 marca 2019 r. o 11:48
A opłata za śmieci po cichu podniesiona o 50%.
Avatar
Gość / 4 marca 2019 r. o 09:32
To jest już normalka w Polsce-im bliżej koryta tym większe pieniądze, a my mieszkańcy mamy na to płacić bo my ich utrzymujemy i nie ważne, że komuś brakuje na chleb.Podwyżki za śmieci-ten dział się rozrasta, muszą zatrudnić więcej pracowników, nowy sprzęt itd.itp, a my musimy płacić bo oni nie muszą oszczędzać bo inaczej się nie da.Pamiętajmy przy wyborach kogo wybrać choć koryto zmienia ludzi i raczej wszyscy garną do siebie.
Avatar
Gość / 4 marca 2019 r. o 09:09
Świnie chcą więcej do koryta
Avatar
Gość / 5 marca 2019 r. o 20:24
Pewna radna w oświadczeniu majątkowym podaje, że calyvrok przeżyła za 3800 diety i innych dochodów nie miała. Może niech powie innym, jak się żyje za 300 zł miesięcznie?
Avatar
Gość / 4 marca 2019 r. o 09:21
PR-owo wygląda to fatalnie. I w ogóle jakoś tak mało etycznie... Element społecznictwa tu zaniknął, górą jest czyste wyrachowanie. Naprawdę poprawicie sobie samopoczucie i domowe budżety tą stówą lub dwoma więcej? Małostkowość i jeszcze raz Małostkowość przez duże M.
Avatar
............................. / 4 marca 2019 r. o 14:10
To może sam spróbój być radnym lub sołysem za darmo..., na sesje na komisje trzeba brać urlop bo nikt z tego tytułu że pełnisz taką funkcję ( dla społeczeństwa) nie da Ci wolnego ( nie ważne czy prywaciaż czy nie), no i jeszcze "wdzięczność" lokalnej społeczności, nawsadzać to potrafią ale już pochwalic i podziękować to nie konieczne. Taka nasza Polska rzeczywistość i mentalność. Co by nie zrobił to i tak źle
 a co takiego to radni zrobili dla społeczeństwa ? NIC
Avatar
Damo / 4 marca 2019 r. o 10:39
Dajcie spokój z Zawadzka...ona wszędzie by chciala nosa wsunąć...jeszcze kasy jej brakuje...szuka koryta.
Avatar
Z / 4 marca 2019 r. o 09:54
Jeszcze więcej bo na chleb im brakuje jak nasza radna z Kajetanowa przecież zrobiła imprezę bez oświetlenia po wyborach????????.Koryto i jeszcze raz koryto
Avatar
Yy / 4 marca 2019 r. o 15:00
Podniesienie opłat wynika z faktu, iż ZUK podniósł stawki. Opłaty - gmina nie może dokładać ani nie może posiadać nadwyżki z pobranych opłat. Czytać zanim się będzie komentować.
Avatar
Gość / 5 marca 2019 r. o 20:24
Pewna radna w oświadczeniu majątkowym podaje, że calyvrok przeżyła za 3800 diety i innych dochodów nie miała. Może niech powie innym, jak się żyje za 300 zł miesięcznie?
Avatar
Gienio / 5 marca 2019 r. o 17:54
Radny bezradny
Avatar
sołtysiunio / 4 marca 2019 r. o 20:26
To może sam spróbój być radnym lub sołysem za darmo..., na sesje na komisje trzeba brać urlop bo nikt z tego tytułu że pełnisz taką funkcję ( dla społeczeństwa) nie da Ci wolnego ( nie ważne czy prywaciaż czy nie), no i jeszcze "wdzięczność" lokalnej społeczności, nawsadzać to potrafią ale już pochwalic i podziękować to nie konieczne. Taka nasza Polska rzeczywistość i mentalność. Co by nie zrobił to i tak źle
 Wez ty franiu zajmij się słownikiem a nie sołtysami... oj grubo (prywaciaż, spróbój) hehe 
Avatar
anonim / 4 marca 2019 r. o 19:42
czytam i czytam o tej naszej gminie od lat i jeszcze nigdy p.antoniak nie była za.zawsze na nie.czy coś było dobre dla gminy to tez na nie.co to za człowiek.niech się zrzeknie swojego wynagrodzenia na cel charytatywny i będzie miała spokój z pieniędzmi. podwyżka powinna być bo życie kosztuje.wszystko jest droższe.
Avatar
Yy / 4 marca 2019 r. o 15:00
Podniesienie opłat wynika z faktu, iż ZUK podniósł stawki. Opłaty - gmina nie może dokładać ani nie może posiadać nadwyżki z pobranych opłat. Czytać zanim się będzie komentować.
Avatar
Yy / 4 marca 2019 r. o 14:58
Za 5 lat kandyduj i się wykaż :-)
Avatar
............................. / 4 marca 2019 r. o 14:10
To może sam spróbój być radnym lub sołysem za darmo..., na sesje na komisje trzeba brać urlop bo nikt z tego tytułu że pełnisz taką funkcję ( dla społeczeństwa) nie da Ci wolnego ( nie ważne czy prywaciaż czy nie), no i jeszcze "wdzięczność" lokalnej społeczności, nawsadzać to potrafią ale już pochwalic i podziękować to nie konieczne. Taka nasza Polska rzeczywistość i mentalność. Co by nie zrobił to i tak źle
 a co takiego to radni zrobili dla społeczeństwa ? NIC
Avatar
Mieszkaniec / 4 marca 2019 r. o 11:48
A opłata za śmieci po cichu podniesiona o 50%.
Avatar
Yy / 4 marca 2019 r. o 11:23
Zawadzka nie zrobiła imprezy po wyborach.
Avatar
Damo / 4 marca 2019 r. o 10:39
Dajcie spokój z Zawadzka...ona wszędzie by chciala nosa wsunąć...jeszcze kasy jej brakuje...szuka koryta.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!