Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 maja 2008 r.
21:07
Edytuj ten wpis

Zaborz. Strażacy zachęcają do picia piwa

0 14 A A

Disco party w Zaborzu. 17 maj. Zawody w piciu piwa. Dla zwycięscy (pisownia oryginalna - red.) skrzynka browara.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Z uwagi na ilość chętnych kandydatów zostanie przeprowadzona selekcja”.

Plakaty z taką treścią pojawiły się kilka dni temu w Zaborzu oraz okolicznych wsiach. I już od kilku dni uczestnicy zabawy się do niej przygotowują. A wszystko organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowej remizie.

- Muszą organizować takie imprezy, bo nie mają pieniędzy na działalność klubu. Gmina nic im nie daje - tłumaczy Tomasz Taracha, sołtys Zaborza i jednocześnie ojciec jednego ze strażaków.

Co na to komendant OSP w Zaborzu? - To tylko, chwyt marketingowy”. Po to, żeby przyszło jak najwięcej młodzieży. Teraz odbywa się dużo podobnych imprez artystycznych i trzeba jakoś walczyć o klienta. Nie będzie żadnego konkursu picia piwa - zapowiada Dariusz Kruk. - A pieniądze z imprez idą na klub. Zamierzamy zbudować nowe boisko.

O komentarz poprosiliśmy wójta Karczmisk, który jest jednocześnie prezesem ochotniczych straży w gminie. - Strażacy nie powinni organizować konkursów picia piwa. Sprawdzę czy to prawda i wtedy będę reagował - zapowiada Zenon Olszowy. - Ale to dziwne, że tłumaczą się brakiem pieniędzy na klub, bo w tym roku dostali od gminy 12,5 tys. zł.

- A w niedzielę bierzmowanie i biskup przyjeżdża - zafrasował się na wieść o sobotnim konkursie ks. Michał Walkowski, proboszcz kościoła w pobliskich Grabówkach. - Oczywiście nie popieram takich imprez. Ale mam przykład znajomego wikarego, który walczył z gospodą koło kościoła. I skończyło się tym, że wikary został przeniesiony.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 11:17
0
SIEMA! WIECIE CO POWIEM TAK JA JAK IDE NA ZABORZE TO PO TO ZEBY SIE POBAWIC POZNAC FAJNYCH LUDZI SPOTKAC SIE ZE ZNAJOMYMI A JESLI KTOS POSTRZEGA WŁAŚNIE TĘ DYSKOTEKE JAKO JAKĄŚ MELINE TO NIE MOJA WINA!!! WIDOCZNIE TAKA OSOBA WIDZI TYLKO JEDNO NAPAKPWANYCH KOLESI Z BOCHOTNICY I JAKIS PIJAKOW Z ZABORZA CZY SKADS TAM JESZCZE... WCALE TAK NIE JEST I JA TO GWARANTUJE!!! W SUMIE ZNAJDZCIE MI TAKA DYSKOTEKE NA KTOREJ NIE MA ANI JEDNEJ ZADYMY I NIKT NIE PIJE PIWA ? TO CHYBA NIEREALNE. A CO DO TEGO ZE NA IMPREZY PRZYCHODZA MALOLATY TO NIE MAM NIC PRZECIWKO JA TEZ MAM 16 LAT I WCALE NIE PRZESZKADZA MI TO ZE TAM JEST TYLU LUDZI W MOIM WIEKU CZASEM SA ONI ROZSADNIEJSI NIZ INNI DWUDZIESTOLATKOWIE... POMYSLCIE SAMI ZANIM ZACZNIECIE PISAC BEZNADZIEJNE KOMENTY. NARA
SIEMA! WIECIE CO POWIEM TAK JA JAK IDE NA ZABORZE TO PO TO ZEBY SIE POBAWIC POZNAC FAJNYCH LUDZI SPOTKAC SIE ZE ZNAJOMYMI A JESLI KTOS POSTRZEGA WŁAŚNIE TĘ DYSKOTEKE JAKO JAKĄŚ MELINE TO NIE MOJA WINA!!! WIDOCZNIE TAKA OSOBA WIDZI TYLKO JEDNO NAPAKPWANYCH KOLESI Z BOCHOTNICY I JAKIS PIJAKOW Z ZABORZA CZY SKADS TAM JESZCZE... WCALE TAK NIE JEST I JA TO GWARANTUJE!!! W SUMIE ZNAJDZCIE MI TAKA DYSKOTEKE NA KTOREJ NIE MA ANI JEDNEJ ZADYMY I NIKT NIE PIJE PIWA ? TO CHYBA NIEREALNE. A CO DO TEGO ZE NA IMPREZY PRZYCHODZ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 11:04
0
Cypek napisał:
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub dawać kasy bo i tak się to rozleci!!!!!!

o co ci chodzi? byles albo bylas na zaborzu ze tak mowisz? a ciekawe gdzie tacy 16 latkowie maja sie bawic... co moze lepiej jak jezdza samochodami albo kradna? stuknij sie w glowe zanim zaczniesz filozofować!!!!!!!!!!!

o co ci chodzi? byles albo bylas na zaborzu ze tak mowisz? a ciekawe gdzie tacy 16 latkowie maja sie bawic... co moze lepiej jak jezdza samochodami albo kradna? stuknij sie w glowe zanim zaczniesz filozofować!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Agatek / 2 czerwca 2008 o 08:24
0
iwa napisał:
Byłam tam na tej dyskotece i chciałam powiedzieć że ludzie z tej wsi to kupa idiotów i pijaków którzy nie wiedzą co to znaczy bawić się kulturalnie ale tak to jest jak ktoś jest siłom od pługa oderwanym to czego się można spodziewać po takich ludziach.Mam nadzieje że ten syf zamkną bo szkoda tam wogóle chodzić a czemu mam takie zdanie bo pobili tam mojego kolege który nikomu nie zawadzał , zawsze tam sa zadymy ale jak można się bawić z prostymi ludzmi którzy pij tanie wina i nie wiedzą co to kultura.

Chcę wyjaśnić pewną sprawę. Ludzie z Zaborza jeżdżą na primę, na tej dyskotece tak naprawdę niewiele jest ludzi stamtąd, bo ochrona jest z innej wioski(tj Bochotnica) i to tamci się panoszą. Byłam na jednej z imprez, gdzie ochrona(z Bochotnicy) trepowała niczego nie winnego chłopaka,a jak mój chłopak(z Zaborza) zareagował żeby go nie zatłukli na śmierć, to go odepchnęli i robili swoje, dopiero gdy poszedł po organizatora imprezy, zostawili chłopaka. Tak naprawdę jeśli ktoś tam skacze do bójki to jedynie te koksy z Bochotnicy, bo Zaborze przestało z nimi walczyć i znalazło sobie inną dyskotekę. Moim zdaniem istota problemu leży w ochronie(koksiarzy i ćpunów), którzy nie mają ani rozumu ,ani przede wszystkim kompetencji do tego by w niej pracować.Poza tym to jest tak ,że jak ktoś z Bochotnicy tłucze kogoś to oni nie reagują(wprost przeciwnie-pomagają), natomiast gdy ktoś zacznie z kimś z Bochotnicy to zamiast zareagować w taki sposób jak powinna to zrobić ochrona i załagodzić sytuacje, to jeszcze podgrzewają atmosferę, każą wyjść za remizę i tam robią swoje.To tyle w tym temacie!

Chcę wyjaśnić pewną sprawę. Ludzie z Zaborza jeżdżą na primę, na tej dyskotece tak naprawdę niewiele jest ludzi stamtąd, bo ochrona jest z innej wioski(tj Bochotnica) i to tamci się panoszą. Byłam na jednej z imprez, gdzie ochrona(z Bochotnicy) trepowała niczego nie winnego chłopaka,a jak mój chłopak(z Zaborza) zareagował żeby go nie zatłukli na śmierć, to go odepchnęli i robili swoje, dopiero gdy poszedł po organizatora imprezy, zostawili chłopaka. Tak naprawdę jeśli ktoś tam skacze do bójki to jedynie te koksy z Bochotn... rozwiń
Avatar
iwa / 29 maja 2008 o 09:07
0
Byłam tam na tej dyskotece i chciałam powiedzieć że ludzie z tej wsi to kupa idiotów i pijaków którzy nie wiedzą co to znaczy bawić się kulturalnie ale tak to jest jak ktoś jest siłom od pługa oderwanym to czego się można spodziewać po takich ludziach.Mam nadzieje że ten syf zamkną bo szkoda tam wogóle chodzić a czemu mam takie zdanie bo pobili tam mojego kolege który nikomu nie zawadzał , zawsze tam sa zadymy ale jak można się bawić z prostymi ludzmi którzy pij tanie wina i nie wiedzą co to kultura.
Avatar
Cypek / 28 maja 2008 o 07:44
0
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub dawać kasy bo i tak się to rozleci!!!!!!
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub da... rozwiń
Avatar
do redaktorka / 22 maja 2008 o 09:22
0
Po pierwsze to w OSP nie ma takiego nazewnictwa jak "komendant" , więc naucz się, że to dotyczy tylko Państwowej Straży Pożarnej. W OSP jest prezes i naczelnik. To nie pierwszy taki przypadek Waszej niekompetencji.
Avatar
PSP / 18 maja 2008 o 17:42
0
ASP
Avatar
zaborzanin / 17 maja 2008 o 22:26
0
Wiadomo nie od dziś, że po paru piwkach jest czym gasić ogień. Każdy strażak w Zaborzu ćwiczy najpierw na swojej sikawce.
Avatar
piwosz / 17 maja 2008 o 13:58
0
te piwa to jak?? kto szybciej 6 czy ile kto w minute?? bo ja mam rekord 6 w 15 sec. i nie wiem czy sie wybierać bo więcej niż 6 w siebie nie wleje!!
Avatar
damiano1204 / 17 maja 2008 o 10:06
0
ehheheh to jest poprostu smieszne!!!! w wypowiedz wojta jest za...... sam wydal pozwolenie na alkohol a teraz ma zamiar reagowac ehehhe a nasza pani kochana sasiadka nich wzywa dalej telewizje a imprezy i tak beda dalej
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 11:17
0
SIEMA! WIECIE CO POWIEM TAK JA JAK IDE NA ZABORZE TO PO TO ZEBY SIE POBAWIC POZNAC FAJNYCH LUDZI SPOTKAC SIE ZE ZNAJOMYMI A JESLI KTOS POSTRZEGA WŁAŚNIE TĘ DYSKOTEKE JAKO JAKĄŚ MELINE TO NIE MOJA WINA!!! WIDOCZNIE TAKA OSOBA WIDZI TYLKO JEDNO NAPAKPWANYCH KOLESI Z BOCHOTNICY I JAKIS PIJAKOW Z ZABORZA CZY SKADS TAM JESZCZE... WCALE TAK NIE JEST I JA TO GWARANTUJE!!! W SUMIE ZNAJDZCIE MI TAKA DYSKOTEKE NA KTOREJ NIE MA ANI JEDNEJ ZADYMY I NIKT NIE PIJE PIWA ? TO CHYBA NIEREALNE. A CO DO TEGO ZE NA IMPREZY PRZYCHODZA MALOLATY TO NIE MAM NIC PRZECIWKO JA TEZ MAM 16 LAT I WCALE NIE PRZESZKADZA MI TO ZE TAM JEST TYLU LUDZI W MOIM WIEKU CZASEM SA ONI ROZSADNIEJSI NIZ INNI DWUDZIESTOLATKOWIE... POMYSLCIE SAMI ZANIM ZACZNIECIE PISAC BEZNADZIEJNE KOMENTY. NARA
SIEMA! WIECIE CO POWIEM TAK JA JAK IDE NA ZABORZE TO PO TO ZEBY SIE POBAWIC POZNAC FAJNYCH LUDZI SPOTKAC SIE ZE ZNAJOMYMI A JESLI KTOS POSTRZEGA WŁAŚNIE TĘ DYSKOTEKE JAKO JAKĄŚ MELINE TO NIE MOJA WINA!!! WIDOCZNIE TAKA OSOBA WIDZI TYLKO JEDNO NAPAKPWANYCH KOLESI Z BOCHOTNICY I JAKIS PIJAKOW Z ZABORZA CZY SKADS TAM JESZCZE... WCALE TAK NIE JEST I JA TO GWARANTUJE!!! W SUMIE ZNAJDZCIE MI TAKA DYSKOTEKE NA KTOREJ NIE MA ANI JEDNEJ ZADYMY I NIKT NIE PIJE PIWA ? TO CHYBA NIEREALNE. A CO DO TEGO ZE NA IMPREZY PRZYCHODZ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2008 o 11:04
0
Cypek napisał:
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub dawać kasy bo i tak się to rozleci!!!!!!

o co ci chodzi? byles albo bylas na zaborzu ze tak mowisz? a ciekawe gdzie tacy 16 latkowie maja sie bawic... co moze lepiej jak jezdza samochodami albo kradna? stuknij sie w glowe zanim zaczniesz filozofować!!!!!!!!!!!

o co ci chodzi? byles albo bylas na zaborzu ze tak mowisz? a ciekawe gdzie tacy 16 latkowie maja sie bawic... co moze lepiej jak jezdza samochodami albo kradna? stuknij sie w glowe zanim zaczniesz filozofować!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Agatek / 2 czerwca 2008 o 08:24
0
iwa napisał:
Byłam tam na tej dyskotece i chciałam powiedzieć że ludzie z tej wsi to kupa idiotów i pijaków którzy nie wiedzą co to znaczy bawić się kulturalnie ale tak to jest jak ktoś jest siłom od pługa oderwanym to czego się można spodziewać po takich ludziach.Mam nadzieje że ten syf zamkną bo szkoda tam wogóle chodzić a czemu mam takie zdanie bo pobili tam mojego kolege który nikomu nie zawadzał , zawsze tam sa zadymy ale jak można się bawić z prostymi ludzmi którzy pij tanie wina i nie wiedzą co to kultura.

Chcę wyjaśnić pewną sprawę. Ludzie z Zaborza jeżdżą na primę, na tej dyskotece tak naprawdę niewiele jest ludzi stamtąd, bo ochrona jest z innej wioski(tj Bochotnica) i to tamci się panoszą. Byłam na jednej z imprez, gdzie ochrona(z Bochotnicy) trepowała niczego nie winnego chłopaka,a jak mój chłopak(z Zaborza) zareagował żeby go nie zatłukli na śmierć, to go odepchnęli i robili swoje, dopiero gdy poszedł po organizatora imprezy, zostawili chłopaka. Tak naprawdę jeśli ktoś tam skacze do bójki to jedynie te koksy z Bochotnicy, bo Zaborze przestało z nimi walczyć i znalazło sobie inną dyskotekę. Moim zdaniem istota problemu leży w ochronie(koksiarzy i ćpunów), którzy nie mają ani rozumu ,ani przede wszystkim kompetencji do tego by w niej pracować.Poza tym to jest tak ,że jak ktoś z Bochotnicy tłucze kogoś to oni nie reagują(wprost przeciwnie-pomagają), natomiast gdy ktoś zacznie z kimś z Bochotnicy to zamiast zareagować w taki sposób jak powinna to zrobić ochrona i załagodzić sytuacje, to jeszcze podgrzewają atmosferę, każą wyjść za remizę i tam robią swoje.To tyle w tym temacie!

Chcę wyjaśnić pewną sprawę. Ludzie z Zaborza jeżdżą na primę, na tej dyskotece tak naprawdę niewiele jest ludzi stamtąd, bo ochrona jest z innej wioski(tj Bochotnica) i to tamci się panoszą. Byłam na jednej z imprez, gdzie ochrona(z Bochotnicy) trepowała niczego nie winnego chłopaka,a jak mój chłopak(z Zaborza) zareagował żeby go nie zatłukli na śmierć, to go odepchnęli i robili swoje, dopiero gdy poszedł po organizatora imprezy, zostawili chłopaka. Tak naprawdę jeśli ktoś tam skacze do bójki to jedynie te koksy z Bochotn... rozwiń
Avatar
iwa / 29 maja 2008 o 09:07
0
Byłam tam na tej dyskotece i chciałam powiedzieć że ludzie z tej wsi to kupa idiotów i pijaków którzy nie wiedzą co to znaczy bawić się kulturalnie ale tak to jest jak ktoś jest siłom od pługa oderwanym to czego się można spodziewać po takich ludziach.Mam nadzieje że ten syf zamkną bo szkoda tam wogóle chodzić a czemu mam takie zdanie bo pobili tam mojego kolege który nikomu nie zawadzał , zawsze tam sa zadymy ale jak można się bawić z prostymi ludzmi którzy pij tanie wina i nie wiedzą co to kultura.
Avatar
Cypek / 28 maja 2008 o 07:44
0
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub dawać kasy bo i tak się to rozleci!!!!!!
Po pierwsze to Wojt troche majaczy bo najpierw wydaje pozwolenia na alkohol a potem reaguje... po drugie panie sekretarzu troche wiecej medialnosci przed kamera po trzecie to na Zaborzu jest bardzo glup....kobieta która to wszystko bojkotuje... po czwarte to ludzie na Zaborzu to swiry....po piate to co to za dyskoteka jak 90 % ludzi na niej to 16 latkowie....po szóste roóbcie więcej dyskotek w szkołach bo dzieci przychodzą na dyskoteki piją piwo wymiotują ludziom w ogródkach. a po siódme to zamknijcie tą dyskotekę bo szkoda na ten klub da... rozwiń
Avatar
do redaktorka / 22 maja 2008 o 09:22
0
Po pierwsze to w OSP nie ma takiego nazewnictwa jak "komendant" , więc naucz się, że to dotyczy tylko Państwowej Straży Pożarnej. W OSP jest prezes i naczelnik. To nie pierwszy taki przypadek Waszej niekompetencji.
Avatar
PSP / 18 maja 2008 o 17:42
0
ASP
Avatar
zaborzanin / 17 maja 2008 o 22:26
0
Wiadomo nie od dziś, że po paru piwkach jest czym gasić ogień. Każdy strażak w Zaborzu ćwiczy najpierw na swojej sikawce.
Avatar
piwosz / 17 maja 2008 o 13:58
0
te piwa to jak?? kto szybciej 6 czy ile kto w minute?? bo ja mam rekord 6 w 15 sec. i nie wiem czy sie wybierać bo więcej niż 6 w siebie nie wleje!!
Avatar
damiano1204 / 17 maja 2008 o 10:06
0
ehheheh to jest poprostu smieszne!!!! w wypowiedz wojta jest za...... sam wydal pozwolenie na alkohol a teraz ma zamiar reagowac ehehhe a nasza pani kochana sasiadka nich wzywa dalej telewizje a imprezy i tak beda dalej
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maszt wielkości 10-metrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]

Maszt wielkości 10-metrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 0 0

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 0 0

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 0 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 0 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 1

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 5 1

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 19 2

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 31 16

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 5 10

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!