Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

15 kwietnia 2010 r.
13:23
Edytuj ten wpis

Ich Troje, Doniu, Cichopek: Próbują śpiewać o smoleńskiej katastrofie

Autor: Zdjęcie autora Oprac. tw
1 14 A A

W sieci pojawiły się utwory upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Jak twierdzą znawcy, łączą je fatalna muzyka, grafomańskie teksty i patetyczne teledyski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wśród wyrażających żal są m.in.: Michał Wiśniewski, Doniu, Kasia Cichopek, Iza Miko, a nawet Isabel Marcinkiewicz.

Na stronach internetowych artystów, blogach i Youtube.pl można wysłuchać piosenek, przeczytać wiersze i obejrzeć teledyski, które powstały w hołdzie ofiarom tragedii. Tytuły mówią same za siebie – "Requiem” Ich Troje, "Czarna sobota” rapera Donia czy "Smoleńsk 10.04.2010” Sary May.

Zdaniem większości słuchaczy "Requiem/Katastrofa Tu154M Smoleńsk” jest chyba najbardziej naburmuszonym utworem zespołu Ich Troje. Wiśniewski sprytnie wspiera się klasyczną poezją, za motto do swojego "Requiem” obierając fragment wiersza Zbigniewa Herberta "Guziki”: "...i dymi mgłą katyński las...”?

Piosenkę Ich Troje nagrali trzy lata temu w hołdzie dla dwóch pilotów z grupy Żelazny, którzy zginęli podczas lotu treningowego w 2004 roku. Jak się okazuje, pod stary utwór można zawsze podczepić równie tandetny tekst.


Ich Troje, REQUIEM - KATASTROFA W SMOLEŃSKU


Doniu - Tragedia w Smoleńsku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lipca 2010 o 21:48
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=XLfk7KkocVw"]http://www.youtube.com/watch?v=XLfk7KkocVw[/url]

tutaj również o Smoleńsku, tylko że niekomercyjnie i w postaci rockowej ballady
Avatar
radek251075 / 21 kwietnia 2010 o 12:12
0
Panie Wisniewski dlaczego w teledysku uwzglednione sa tylko zdjecia polskich dygnitarzy a nie ma zdjec chocby mlodych dziewczyn ,ktore takze zginely w katastrofie lub tez oficerow BOR-u.Przed Bogiem sa wszyscy rowni i nikt nie patrzy na stopien czy tez na stanowisko.Po za tym slowa piosenki "zabrales ich ,zabierz i nas" prosze mow za siebie stary.Ja chce jeszcze pozyc, a jak Tobie spieszno do nieba to wyemigruj.
Avatar
Ico / 17 kwietnia 2010 o 17:39
0
Nie interesuje mnie jak nazwą to forumowicze.
W wielkim napięciu żyłam przez czas , kiedy wracały trumny ze Smoleńska, czułam ucisk gdzieś pod sercem - (pewnie patetycznie brzmi, bo coś chciałam wyrazić ) Panie Michale rozumiem , co Pan czuje i dziękuję za ten utwór , jest Pan wrażliwym człowiekiem.
Avatar
lula / 17 kwietnia 2010 o 09:18
0
Zgadzam się z kristine chyba najlepsze wykonanie
Avatar
kristine / 16 kwietnia 2010 o 21:42
0
Dla mnie najbardziej wzruszająca jest kompozycja pt:Dalczego tak się stało kompozytora Jarosława Kalejto
napisał muzykę tekst i sam wykonał ..
Jak jej słucham to łzy same cisną się do oczu..

Sami posłuchajcie..

[url="http://www.youtube.com/watch?v=SA9peyeM7II"]http://www.youtube.com/watch?v=SA9peyeM7II[/url]

albo w mp3

[url="http://ader-jk.wrzuta.pl/audio/04tYMWFBFOr/pierwszy_utwor_o_tragedii_pod_smolenskiem"]http://ader-jk.wrzuta.pl/audio/04tYMWFBFOr...pod_smolenskiem[/url]
Avatar
~lukasz~ / 15 kwietnia 2010 o 22:33
0
zgadzam sie z przedmówcami. Ci artysci chca jak najbardziej zlozyc hold ofiarom tragedii ktora nas wszyskich spotkala. A pisanie ze robia cos na sile jest nie na miejscu, jakie Wy macie pojecie o muzyce zwykle dziennikarzyny z DzW??? pomodlcie sie lepiej za ofiary katastrofy a nie wypisujecie tutaj takie steki bzdur.
Avatar
tuja / 15 kwietnia 2010 o 19:45
0
Kara.00 napisał:
Smutne jest to co się stało. Piosenkarze przez swoje piosenki chcą oddać hołd wszystkim którzy zgineli. Oni poprostu też przeżywają tą tragedie i chcą to wyrazić. I wcale nie chcą zarobić wielkiej kasy na tych piosenkach bo mówią one o ważnym zdarzeniu.
Zajmijcie się czymś lepszym niż śmianiem się i mówieniem że te piosenki sąa beznadziejne.

Jakby chcieli oddać hołd czy wyrazić swój żal to nagraliby piosenki na spokojnie w studiu, z przemysleniem, w jakis czas po tragedii a nie "na szybko" żeby tylko puścić w obieg...
rzemysleniem, w jakis czas po tragedii a nie "na szybko" żeby tylko puścić w obieg... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 19:36
0
Co za kompletny brak wiedzy. Requiem Ich Troje powstało z powodu zupełnie innej katastrofy!!!!!!!!
Avatar
Kara.00 / 15 kwietnia 2010 o 16:33
0
Smutne jest to co się stało. Piosenkarze przez swoje piosenki chcą oddać hołd wszystkim którzy zgineli. Oni poprostu też przeżywają tą tragedie i chcą to wyrazić. I wcale nie chcą zarobić wielkiej kasy na tych piosenkach bo mówią one o ważnym zdarzeniu.
Zajmijcie się czymś lepszym niż śmianiem się i mówieniem że te piosenki sąa beznadziejne.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 15:50
0
ale trzoda chlewna zarobic chce na treagedi znowu ,,,,,,,,,czemu to ich spiewanie ma sluzyc??????????
Avatar
Gość / 14 lipca 2010 o 21:48
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=XLfk7KkocVw"]http://www.youtube.com/watch?v=XLfk7KkocVw[/url]

tutaj również o Smoleńsku, tylko że niekomercyjnie i w postaci rockowej ballady
Avatar
radek251075 / 21 kwietnia 2010 o 12:12
0
Panie Wisniewski dlaczego w teledysku uwzglednione sa tylko zdjecia polskich dygnitarzy a nie ma zdjec chocby mlodych dziewczyn ,ktore takze zginely w katastrofie lub tez oficerow BOR-u.Przed Bogiem sa wszyscy rowni i nikt nie patrzy na stopien czy tez na stanowisko.Po za tym slowa piosenki "zabrales ich ,zabierz i nas" prosze mow za siebie stary.Ja chce jeszcze pozyc, a jak Tobie spieszno do nieba to wyemigruj.
Avatar
Ico / 17 kwietnia 2010 o 17:39
0
Nie interesuje mnie jak nazwą to forumowicze.
W wielkim napięciu żyłam przez czas , kiedy wracały trumny ze Smoleńska, czułam ucisk gdzieś pod sercem - (pewnie patetycznie brzmi, bo coś chciałam wyrazić ) Panie Michale rozumiem , co Pan czuje i dziękuję za ten utwór , jest Pan wrażliwym człowiekiem.
Avatar
lula / 17 kwietnia 2010 o 09:18
0
Zgadzam się z kristine chyba najlepsze wykonanie
Avatar
kristine / 16 kwietnia 2010 o 21:42
0
Dla mnie najbardziej wzruszająca jest kompozycja pt:Dalczego tak się stało kompozytora Jarosława Kalejto
napisał muzykę tekst i sam wykonał ..
Jak jej słucham to łzy same cisną się do oczu..

Sami posłuchajcie..

[url="http://www.youtube.com/watch?v=SA9peyeM7II"]http://www.youtube.com/watch?v=SA9peyeM7II[/url]

albo w mp3

[url="http://ader-jk.wrzuta.pl/audio/04tYMWFBFOr/pierwszy_utwor_o_tragedii_pod_smolenskiem"]http://ader-jk.wrzuta.pl/audio/04tYMWFBFOr...pod_smolenskiem[/url]
Avatar
~lukasz~ / 15 kwietnia 2010 o 22:33
0
zgadzam sie z przedmówcami. Ci artysci chca jak najbardziej zlozyc hold ofiarom tragedii ktora nas wszyskich spotkala. A pisanie ze robia cos na sile jest nie na miejscu, jakie Wy macie pojecie o muzyce zwykle dziennikarzyny z DzW??? pomodlcie sie lepiej za ofiary katastrofy a nie wypisujecie tutaj takie steki bzdur.
Avatar
tuja / 15 kwietnia 2010 o 19:45
0
Kara.00 napisał:
Smutne jest to co się stało. Piosenkarze przez swoje piosenki chcą oddać hołd wszystkim którzy zgineli. Oni poprostu też przeżywają tą tragedie i chcą to wyrazić. I wcale nie chcą zarobić wielkiej kasy na tych piosenkach bo mówią one o ważnym zdarzeniu.
Zajmijcie się czymś lepszym niż śmianiem się i mówieniem że te piosenki sąa beznadziejne.

Jakby chcieli oddać hołd czy wyrazić swój żal to nagraliby piosenki na spokojnie w studiu, z przemysleniem, w jakis czas po tragedii a nie "na szybko" żeby tylko puścić w obieg...
rzemysleniem, w jakis czas po tragedii a nie "na szybko" żeby tylko puścić w obieg... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 19:36
0
Co za kompletny brak wiedzy. Requiem Ich Troje powstało z powodu zupełnie innej katastrofy!!!!!!!!
Avatar
Kara.00 / 15 kwietnia 2010 o 16:33
0
Smutne jest to co się stało. Piosenkarze przez swoje piosenki chcą oddać hołd wszystkim którzy zgineli. Oni poprostu też przeżywają tą tragedie i chcą to wyrazić. I wcale nie chcą zarobić wielkiej kasy na tych piosenkach bo mówią one o ważnym zdarzeniu.
Zajmijcie się czymś lepszym niż śmianiem się i mówieniem że te piosenki sąa beznadziejne.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 15:50
0
ale trzoda chlewna zarobic chce na treagedi znowu ,,,,,,,,,czemu to ich spiewanie ma sluzyc??????????
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 5 8

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 25 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 17 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 4

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 16 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 34 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 47 20

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 3 16

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!