Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

16 czerwca 2017 r.
14:21

Program TV: Co warto zobaczyć w weekend 16-18 czerwca?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
(fot. kadr z filmu)

W nadchodzący weekend w telewizji nie zabraknie interesujących propozycji filmowych zarówno dla miłośników grozy, jak i romansu. Stacje telewizyjne proponują na najbliższe dni m.in. takie produkcje jak "Horror Draculi" czy "Zakochany Nowy Jork". Poniżej omawiamy wybrane filmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 16 czerwca:

Hobbit: Niezwykła podróż, reż. Peter Jackson, TVN, godz. 20

Najbliższe 3 tygodnie w TVN przebiegną pod znakiem niezwykłej przygody rozgrywającej się w Śródziemiu. „Hobbit: Niezwykła podróż” to ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena, a przy okazji wstęp do całej filmowej sagi. Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga. Nakręcenia tej trylogii reżyser Peter Jackson podjął się już po realizacji „Władcy Pierścieni”, jest to więc zapowiedź nowej przygody, w której powracają jednak znani bohaterowie, tacy jak Bilbo, Gandalf czy Gollum.

Gremliny rozrabiają, reż. Joe Dante, TVN Siedem, godz. 20

Miłośnicy kampowych horrorów będą mieli w piątek okazję wrócić do klasycznej opowieści o złośliwych Gremlinach, które terroryzują spokojne miasteczko. To produkowane przez Stevena Spielberga, pełne absurdu, groteski i czarnego humoru kino, które bawi mimo upływu lat. Film z rodzaju tych przedstawicieli kina klasy B, które z czasem zyskały miano kultowych.

Horror Draculi, reż. Terence Fisher, TVP Kultura, godz. 20.25

Na ekranach kin króluje obecnie nowa odsłona „Mumii”, tymczasem TVP Kultura proponuje przypomnienie klasycznych potworów Universal w wersji brytyjskiego Hammer Films. „Horror Draculi” to wariacja na temat jednej z najsłynniejszych bestii wszechczasów – tytułowego wampira. Dzieło Terence’a Fishera zachwyca przede wszystkim zaskakującym dynamizmem oraz genialną obsadą. Starcie Christophera Lee z Peterem Cushingiem to prawdziwa aktorska bitwa i wielka gratka dla widzów. Pozycja obowiązkowa dla miłośników klasycznego kina grozy.

Zakochany Nowy Jork, reż. wielu twórców, Stopklatka TV, godz. 20

„Zakochany Nowy Jork” to nietypowa produkcja, składająca się z szeregu krótkich romantycznych etiud, które łączy miejsce akcji. Każdą z krótkich opowieści wyreżyserował inny twórca. Współpracy podjęli się m.in. Natalie Portman, Fatih Akin, Allen Hughes i Yvan Attal. Tymczasem na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera, Andy’ego Garcię, Johna Hurta czy Robin Wright. Formuła na tego typu realizację okazała się na tyle ciekawa, że nakręcono jeszcze trzy tego typu wspólne projekty rozgrywające się w innych miastach świata: Paryżu, Moskwie i Rio.

Sobota, 17 czerwca:

Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell, TVP 1, godz. 22.40

Przezabawna brytyjska komedia z 1994 roku, która pozwoliła Hugh Grantowi dotrzeć do Hollywood. Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. Nie zamierza się żenić do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę. Przezabawna opowieść o znajdowaniu miłości, zrealizowana w charakterystycznym dla Brytyjczyków stylu. Film zachwyca świetnymi rolami Hugh Granta, Andie MacDowell i… Rowana Atkinsona, czyli popularnego Jasia Fasoli.

Czas na miłość, reż. Richard Curtis, TVN, godz. 20

To kolejna sobotnia propozycja dla miłośników brytyjskich romansów. Tym razem jednak mowa o produkcji dość nietypowej, bo połączonej z wątkiem science-fiction. Bohater filmu może bowiem podróżować w czasie. Postanawia więc uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. W rolach głównych Domhnall Gleeson i Rachel McAdams. Na drugim planie świetną pracę wykonuje z kolei Bill Nighy. Film jest dowodem na to, że nawet w tak hermetycznym gatunku, jak komedia romantyczna, jest miejsce na błyskotliwe pomysły i zerwanie z konwencją.

Cienka czerwona linia, reż. Terrence Malick, Polsat, godz. 22.55

Ekranizacja powieści Jamesa Jonesa uchodzi za najlepszy film wojenny wszech czasów. Rok 1942. Oddział amerykańskiej armii ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal. Ich zadanie okazuje się misją samobójczą. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych filmów w dorobku czołowego mistyka Hollywood, Terrence’a Malicka. Uniwersalna i ponadczasowa produkcja, zrealizowana z olbrzymim rozmachem, zachwycająca stroną audio-wizualną, po brzegi wypchana gwiazdami. W filmie występują największe postaci kina końca lat 90-tych, m.in. Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, George Clooney, Woody Harrelson, Nick Nolte i John Travolta.

Pod osłoną nieba, reż. Bernardo Bertolucci, TVP Kultura, godz. 20.20

Rok 1947, Nowy Jork. Kompozytor Port Moresby i jego żona, pisarka Kit, wyruszają w podróż po Afryce Północnej. Mają nadzieję na odzyskanie dawnej wzajemnej fascynacji i sensu życia. Towarzyszy im przyjaciel George Turner, pozbawiony zasad próżniak. Nagrodzone Złotym Globem dzieło jednego z najwybitniejszych włoskich reżyserów, Bernardo Bertolucciego.

Niedziela, 18 czerwca:

Dom w głębi lasu, reż. Drew Goddard, TV4, godz. 20

„Dom w głębi lasu” to horror w postaci pastiszu, który jawnie naśmiewa się z ram gatunku. Tradycyjnie dla wszystkich podobnych horrorów, grupka przyjaciół zostaje zamknięta w domu na odludziu. Nie spodziewajcie się jednak schematycznej fabuły, bowiem twórcy wszelkie schematy wywracają do góry nogami, a to co wydarzy się w tytułowym domu, przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania.

Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, TVP Kultura, godz. 20.20

Prosta, sentymentalna opowieść, która podbiła serca widzów na całym świecie. Jest to historia sparaliżowanego milionera, który zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Niezwykle ciepła i szczera opowieść o poszukiwaniu radości w życiu oraz walczeniu z przeciwnościami losu. Duet François Cluzet i Omar Sy od pierwszych scen zyskuje sympatię widzów. Całość ogląda się z nie schodzącym z twarzy uśmiechem.

Pasażer 57, reż. Kevin Hooks, TVN Siedem, godz. 20

Propozycja dla miłośników klasycznego kina akcji lat 90-tych. Wesley Snipes wciela się tu w postać antyterrorysty, który niespodziewanie znajduje się na pokładzie samolotu porwanego przez przestępców. Na własną rękę podejmuje się powstrzymania jednego z najgroźniejszych terrorystów na świecie. Wybuchowa akcja, strzelaniny i dużo dobrej rozrywki.

Pozostałe informacje

W Lublinie 23 nauczycieli ma nowe stopnie
EDUKACJA
galeria

W Lublinie 23 nauczycieli ma nowe stopnie

23 pedagogów z lubelskich szkół i placówek awansowało. Miasto uroczyście przyznało stopnie nauczycieli mianowanych.

Wycięli duży dąb. Teraz wreszcie rozpoczęli sadzenie drzew na osiedlu Poręba
LUBLIN

Wycięli duży dąb. Teraz wreszcie rozpoczęli sadzenie drzew na osiedlu Poręba

Na prywatnej działce przy ul. Bursztynowej i Perłowej, gdzie w 2021 roku wycięto duży dąb, w końcu rozpoczęło się sadzenie nowych drzew. Proces ten miał zostać zakończony do końca listopada 2024 roku, jednak pierwsze nasadzenia zobaczyliśmy dopiero dzisiaj.

Łukasz Łukawski (z piłką) to lider 4tego Piętra
NA PARKIECIE

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Problemy 4tego Piętra

4te Piętro miało potężne problemy z pokonaniem Quattro Tech w ramach kolejnej serii gier rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego .

Daniel Obajtek zarekomendował mieszkańcom Puław fuzję miejscowego kombinatu z Orlenem, którym zarządzał w czasie rządów PiS. Obecne władze Grupy Azoty stanowczo odcinają się od takich sugestii, nazywając ich potencjalne skutki osłabianiem polskiej branży chemicznej
POMYSŁY i MILIARDY

Daniel Obajtek i jego pomysły na "Puławy". Grupa Azoty odpowiada

Daniel Obajtek skrytykował sposób zarządzania Grupą Azoty. Stwierdził, że porzucony po wyborach plan fuzji z Orlenem, byłby najlepszym rozwiązaniem dla Zakładów Azotowych. Na te słowa odpowiedziała rzecznik tarnowskiego przedsiębiorstwa.

Lublin jest jednym z dziewięciu miast w Polsce, które otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie „Urban Lab – Miasto dla Młodych” oraz pierwszym z podpisaną umową na dofinansowanie.
URBAN LAB

Lublin to pierwsze takie miasto w Polsce. Miasto dla młodych

Miasto Lublin jako pierwsze miasto w Polsce podpisało umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.

Szach i mat: Czas na Międzypokoleniowy Turniej Szachowy
GONIEC NA G7

Szach i mat: Czas na Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

Kiedy? 14 grudnia. Gdzie? Arena Lublin. Będą pojedynki w najlepszej grze świata, będzie współpraca i będzie wsparcie dla potrzebujących.

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Rozpoczął się nabór uczestników do nowej placówki przy ul. Poturzyńskiej 1 w Lublinie. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zapewni wsparcie 20 osobom z niepełnosprawnościami.

W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski ChKS Chełm podejmie PZL Leonardo Avię Świdnik

ChKS Chełm znowu zagra z PZL Leonardo Avią Świdnik, tym razem w Tauron Pucharze Polski

ChKS Chełm zmierzy się z PZL Leonardo Avią Świdnik w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski. Początek spotkania w środę o godzinie 19

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Trzy osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym w m. Szopinek w gminie Zamość. Kierująca toyotą 70-latka uderzyła w jadącego przed nią citroena. Jak wstępnie ustaliła policja, kobieta nie zachowała właściwej odległości od jadącego przed nią pojazdu.

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i był w stanie zrobić wszystko, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium