Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

4 sierpnia 2011 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Zobacz listę przekleństw, za które nie pójdziesz do piekła

528 20 A A
 (sxc.hu / bizior photography)
(sxc.hu / bizior photography)

Ks. Antoni Długosz wspólnie z dziennikiem "Super Express” opracował listę przekleństw, których może używać katolik i nie pójdzie za nie do piekła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W życiu każdego z nas przychodzą chwile słabości i czasem automatyczną reakcją na stres i nerwy jest powiedzenie wulgarnego słowa. Jak zauważył ks. Antoni Długosz, czasem nawet święty by nie wytrzymał i powiedział jakieś przekleństwo. Problem w tym, że używanie takich określeń jest grzechem, za co można został wiecznie potępionym.

Dlatego postanowił stworzyć tzw. "bezpieczną listę” wulgaryzmów.

Są to wyrazy, których możemy używać zamiennie do tradycyjnych "wiązanek”. Dlaczego? Otóż dzięki nim nie pójdziemy do piekła. Liście towarzyszy także zestawienie absolutnie zakazanych wyrażeń.

Katolik, który wjedzie w dziurę i uszkodzi samochód może powiedzieć np. "Kurtka na wacie!”, albo "Na krowie kopytko!”.

"Na rany koguta”, czy "Niech to szlag” jest całkowicie zabronione.

70-letni ksiądz Antoni Długosz jest częstochowskim biskupem pomocniczym i opiekuje się osobami z problemami narkotykowymi. Jest także duszpasterzem Ochotniczych Hufców Pracy.

Dozwolone przekleństwa:
- Psiakostka!
- Motyla noga!
- Kurza stopa!
- Piernik jasny!
- Kurczę blade!
- Kurtka na wacie!
- Do kroćset fur beczek!
- Na krowie kopytko!
- Kurcze pióro!
- Kurczę pieczone!
- Kuchnia felek!
- Kurza melodia!


Niedozwolone przekleństwa:
- Na rany Chrystusa!
- Do stu tysięcy diabłów!
- Niech cię licho porwie!
- Niech mnie kule biją!
- Tam do kata!
- Niech to szlag!
- Na rany koguta!
- Niech to piekło pochłonie!
- Matko Boska i wszyscy święci!
- Tam do diaska!
- Niech to dunder świśnie.




Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krzystof Dudziak / 6 sierpnia 2014 o 15:41
0

czyli Kurvva może być :>

Avatar
Memory / 19 sierpnia 2011 o 13:37
0
A ja myślałam, że będzie tu więcej odwołań do Biblii. Jak do tej pory uznał tylko "Na rany Chrystusa"? To się zawiodłam
Avatar
kaja / 18 sierpnia 2011 o 11:07
0
dokladnie sa tylko brzydkie mysli:P
Avatar
dezerter / 11 sierpnia 2011 o 08:19
0
a ja chcę ci powiedzieć jak bardzo się mylisz, bo nie ma brzydkich słów, są tylko brzydkie myśli
Avatar
Tomek Mazur / 10 sierpnia 2011 o 23:17
0
Motyla noga!
Avatar
Kuria mać / 9 sierpnia 2011 o 15:16
0
[color="#000080"]KURRR...ia Jego Mać czyli [color="#FF0000"]JAK[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWI NAS KOŚCIÓŁ[/color]?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnio aktywnym stał się[color="#FF0000"] bp. Antoni Długosz [/color]i w SUPEREXPRESSIE udziela rad: [color="#FF0000"]JAK PODRYWAĆ PO KATolicku [/color]- KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje[color="#FF0000"] PODRYW NA ZDROWAŚKĘ[/color]:

On na Jej widok woła: „[color="#FF0000"]ZDROWAŚ MARYJO[/color]”;
Onaodpowiada: „[color="#FF0000"]ŁASKIM PEŁNA[/color]”;
On woła: „[color="#FF0000"]PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I[/color]...”
i... lepiej dalej nie mówic, bo [color="#FF0000"]przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dłuższa niż w PRL-u za mięsem[/color]!

Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy co robić dalej,[color="#FF0000"] czyli jak już się poderwie[/color]?
[color="#FF0000"]Ks. Piotr Natanek [/color]określany przez Kur...iewną Brać jako [color="#FF0000"]Opętany[/color] [color="#FF0000"]bo napier[/color]...nicza [color="#FF0000"]na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego[/color], a nikt z księŻULKÓW nie wziął po uwagę, że [color="#FF0000"]abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwał Mu dzewuchę i Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.[/color]

Jeszcze [color="#FF0000"]Bp. Antek Długosz [/color]udziela rad JAK KLĄĆ PO KATolicku!
I tu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje:

"[color="#FF0000"]KURRR[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color]"!

- jak komuś sę pomylą literki i z rozpędu powie kur..., to grzech śmiertelny!

Samego też udzielającego (z)[color="#FF0000"]BAWIENNYCH Rad Biskupa Długosza [/color]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC informuje, że księ[color="#FF0000"]ŻULKI w roku 2006 wymyśliły SLANG MODLITEWNY[/color], w którym [color="#FF0000"]przestaje istnieć DEKALOG [/color]bo kilkoro punktów jest zbieżnych [color="#FF0000"]("nie cudzołóż"; "nie pożądaj żony bliźniego..."; "nie mów fałszywego świadectwa...")[/color]i sprowada się do jednego określenia: [color="#FF0000"]Nie pier[/color]...ol! - to chyba nie grzech bo KATolickie?

Marzeniem samego [color="#FF0000"]Bpa. Antka Długosza jest ŻĄŚPIEWĆ Z DODĄ[/color]! - dziwne, że nie zaprosił jej do Koncelebry -[color="#FF0000"] Axcelencja mógł śpiewać np.[/color] "PAN Z WAMI", a[color="#FF0000"] DODA mogła Mu odśpiewywać[/color]: "I Z DUCHEM TWOIM" lub DODA mogła śpiewać "...[color="#FF0000"]PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO[/color]", a Axcelencja Długosz mógł odśpiewywać: "[color="#FF0000"]AMEN[/color]". Po takim występie mógłby z ulą zakląc po KATolicku: "[color="#FF0000"]KURRRR[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać!, ale se pośpiewałem[/color]!". - nycz DODAć, nycz ująć... marzy o tym od czerwca 2011 r.

Kto może mieć jeszcze jakieś wąty, że [color="#FF0000"]Biskup Antoni Długosz chce wszystkich[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)




KURRR...ia Jego Mać czyli jak Kościół może nas (z)BAWIĆ?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

PO USUNIĘCIU WPISÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC Żwiązek czuje się jak ZAKONNICA PO ABORCJI uczestnicząca w Pielgrzymce, na której zażyła Tabletkę Poronną...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]KURRR...ia Jego Mać czyli [color="#FF0000"]JAK[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWI NAS KOŚCIÓŁ[/color]?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnio aktywnym stał się[color... rozwiń
Avatar
abc / 5 sierpnia 2011 o 00:19
0
@Jed - to proste, tego ich słownik w ogóle nie dopuszcza / nie uznaje
Avatar
Jed / 4 sierpnia 2011 o 23:38
0
A co z ku***mi, chujami itd. ? ? ?
Avatar
gość / 4 sierpnia 2011 o 22:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1312462412' post='510798']
Niech ten Ks. "Antoni Długosz" zamiast wymyślać takie pierdoły, lepiej zainwestuje w dłuższą sutannę bo mu kopyta i ogon wystają
[/quote]

To ci go natura obdarzyła
Avatar
Piotr / 4 sierpnia 2011 o 19:05
0
Kto dziś tak mówi? Nawet najbardziej zacofanie mochery spod krzyża nie jadą taką POlsczyzną tylko łaciną kuchenną 21 wieku!
Avatar
Krzystof Dudziak / 6 sierpnia 2014 o 15:41
0

czyli Kurvva może być :>

Avatar
Memory / 19 sierpnia 2011 o 13:37
0
A ja myślałam, że będzie tu więcej odwołań do Biblii. Jak do tej pory uznał tylko "Na rany Chrystusa"? To się zawiodłam
Avatar
kaja / 18 sierpnia 2011 o 11:07
0
dokladnie sa tylko brzydkie mysli:P
Avatar
dezerter / 11 sierpnia 2011 o 08:19
0
a ja chcę ci powiedzieć jak bardzo się mylisz, bo nie ma brzydkich słów, są tylko brzydkie myśli
Avatar
Tomek Mazur / 10 sierpnia 2011 o 23:17
0
Motyla noga!
Avatar
Kuria mać / 9 sierpnia 2011 o 15:16
0
[color="#000080"]KURRR...ia Jego Mać czyli [color="#FF0000"]JAK[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWI NAS KOŚCIÓŁ[/color]?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnio aktywnym stał się[color="#FF0000"] bp. Antoni Długosz [/color]i w SUPEREXPRESSIE udziela rad: [color="#FF0000"]JAK PODRYWAĆ PO KATolicku [/color]- KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje[color="#FF0000"] PODRYW NA ZDROWAŚKĘ[/color]:

On na Jej widok woła: „[color="#FF0000"]ZDROWAŚ MARYJO[/color]”;
Onaodpowiada: „[color="#FF0000"]ŁASKIM PEŁNA[/color]”;
On woła: „[color="#FF0000"]PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I[/color]...”
i... lepiej dalej nie mówic, bo [color="#FF0000"]przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dłuższa niż w PRL-u za mięsem[/color]!

Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy co robić dalej,[color="#FF0000"] czyli jak już się poderwie[/color]?
[color="#FF0000"]Ks. Piotr Natanek [/color]określany przez Kur...iewną Brać jako [color="#FF0000"]Opętany[/color] [color="#FF0000"]bo napier[/color]...nicza [color="#FF0000"]na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego[/color], a nikt z księŻULKÓW nie wziął po uwagę, że [color="#FF0000"]abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwał Mu dzewuchę i Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.[/color]

Jeszcze [color="#FF0000"]Bp. Antek Długosz [/color]udziela rad JAK KLĄĆ PO KATolicku!
I tu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje:

"[color="#FF0000"]KURRR[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color]"!

- jak komuś sę pomylą literki i z rozpędu powie kur..., to grzech śmiertelny!

Samego też udzielającego (z)[color="#FF0000"]BAWIENNYCH Rad Biskupa Długosza [/color]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC informuje, że księ[color="#FF0000"]ŻULKI w roku 2006 wymyśliły SLANG MODLITEWNY[/color], w którym [color="#FF0000"]przestaje istnieć DEKALOG [/color]bo kilkoro punktów jest zbieżnych [color="#FF0000"]("nie cudzołóż"; "nie pożądaj żony bliźniego..."; "nie mów fałszywego świadectwa...")[/color]i sprowada się do jednego określenia: [color="#FF0000"]Nie pier[/color]...ol! - to chyba nie grzech bo KATolickie?

Marzeniem samego [color="#FF0000"]Bpa. Antka Długosza jest ŻĄŚPIEWĆ Z DODĄ[/color]! - dziwne, że nie zaprosił jej do Koncelebry -[color="#FF0000"] Axcelencja mógł śpiewać np.[/color] "PAN Z WAMI", a[color="#FF0000"] DODA mogła Mu odśpiewywać[/color]: "I Z DUCHEM TWOIM" lub DODA mogła śpiewać "...[color="#FF0000"]PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO[/color]", a Axcelencja Długosz mógł odśpiewywać: "[color="#FF0000"]AMEN[/color]". Po takim występie mógłby z ulą zakląc po KATolicku: "[color="#FF0000"]KURRRR[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać!, ale se pośpiewałem[/color]!". - nycz DODAć, nycz ująć... marzy o tym od czerwca 2011 r.

Kto może mieć jeszcze jakieś wąty, że [color="#FF0000"]Biskup Antoni Długosz chce wszystkich[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)




KURRR...ia Jego Mać czyli jak Kościół może nas (z)BAWIĆ?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Jak Kościół kroczy Drogą (z)BAWIENIA?:

PO USUNIĘCIU WPISÓW KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC Żwiązek czuje się jak ZAKONNICA PO ABORCJI uczestnicząca w Pielgrzymce, na której zażyła Tabletkę Poronną...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]KURRR...ia Jego Mać czyli [color="#FF0000"]JAK[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWI NAS KOŚCIÓŁ[/color]?:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnio aktywnym stał się[color... rozwiń
Avatar
abc / 5 sierpnia 2011 o 00:19
0
@Jed - to proste, tego ich słownik w ogóle nie dopuszcza / nie uznaje
Avatar
Jed / 4 sierpnia 2011 o 23:38
0
A co z ku***mi, chujami itd. ? ? ?
Avatar
gość / 4 sierpnia 2011 o 22:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1312462412' post='510798']
Niech ten Ks. "Antoni Długosz" zamiast wymyślać takie pierdoły, lepiej zainwestuje w dłuższą sutannę bo mu kopyta i ogon wystają
[/quote]

To ci go natura obdarzyła
Avatar
Piotr / 4 sierpnia 2011 o 19:05
0
Kto dziś tak mówi? Nawet najbardziej zacofanie mochery spod krzyża nie jadą taką POlsczyzną tylko łaciną kuchenną 21 wieku!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 5

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 113 8

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 6

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 11 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 84 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!